�?adowanie....


Aktualności

 

*****

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016

 

Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 9.00 i 10.15 wystąpi Trio Cantabile z Lublina z koncertem o Bożym Miłosierdziu pt. Me serce ciągnie, gdzie Bóg mój jest ukryty.
Dzisiaj będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od g. 10.00.
WOPR z Białobrzegów zaprasza na festyn Świętojański w dniu 25.06.2016. Msza św. przy stanicy wodnej o g. 15.00; potem atrakcje artystyczne i kulinarne. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
Dzisiaj w Przedszkolu Jaś i Małgosia od g. 14.00 będzie trwał FESTYN RODZINNY. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.
W przyszłą niedzielę podczas sumy będzie m. in. intencja za ofiary KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ w 1 rocz. poświęcenia okolicznościowej tablicy w naszym kościele, w int. Ojczyzny o błogosławieństwo Boże dla Rządzących i o pomyślność dla Obywateli.
Zespół Parafialny Caritas będzie wydawał żywność w najbliższy wtorek i środę od g. 12.00 w magazynie Caritas.
Serdecznie dziękuję za pamięć o potrzebach materialnych Parafii z okazji dzisiejszej niedzieli gospodarczej. Bóg zapłać! 

Serdecznie dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków: Bóg zapłać!

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

W dniach z 26 na 27 czerwca przyjmujemy jako parafia na nocleg PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RADOMSKĄ do Niepokalanowa ok. 100 osób.

Doroczna Pielgrzymka Rzemieślników na Jasną Górę odbędzie się 26 czerwca. Zapisy w biurze Cechu.

Wyjazd na pielgrzymkę POZNAŃ – GNIEZNO – KRUSZWICA – STRZELNO – BISKUPIN - LICHEŃ w czwartek 16 czerwca o godz. 5.40. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc, jeśli się ktoś zdecyduje zapisy do jutra do g. 18.00.  Koszt wyjazdu 450, zł zapisy w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. 

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH planowana jest w terminie od 18 do 25 X 2016.; cena: 1790, zł; program w gablocie; w kancelarii przy zapisie wpłata zaliczki 400, zł.

Można zapisywać się w kancelarii na pielgrzymkę autokarową Radia Maryja do Częstochowy w 2 niedzielę lipca.

Jeszcze 2 tygodnie można się zapisywać na ŚDM w Krakowie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bóg zapłać!

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

W dniach z 25 na 26 czerwca przyjmujemy jako parafia na nocleg PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RADOMSKĄ do Niepokalanowa ok. 100 osób.

Trwają zapisy na pielgrzymkę w dniach 16-17-18- czerwca tr. do kolebki chrztu Polski. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisie. 

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH jest planowana w terminie od 18 do 25 X 2016.; cena: 1790, zł; program szczegółowy w kancelarii przy zapisie i wtedy wpłata zaliczki 400, zł.

 WOPR z Białobrzegów zaprasza na festyn Świętojański w dniu 25.06.2016. Msza św. przy stanicy wodnej  o g. 15.00; potem atrakcje artystyczne i kulinarne. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9.00 i 10.15 wystąpi Trio Cantabile z Lublina z koncertem o Bożym Miłosierdziu pt. Me serce ciągnie, gdzie Bóg mój jest ukryty. Program w gablocie.  

Dzisiaj w Przedszkolu Kubusia Puchatka od g. 14.00 będzie trwał Festyn pt. „TĘCZOWE SPOTKANIE”. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 Niedziela Zwykła – 29 maja 2016

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek m-ca, piątek m-ca i jednocześnie uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa oraz dzień modlitw w intencji kapłanów i pierwsza sobota m-ca. Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 17.45; w tym uroczystym dniu nie obowiązuje post.

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy organizowali, współdziałali przez pracę i pomoc finansową w przygotowaniu tegorocznych, ołtarzy i trasy Bożego Ciała; tym, którzy ozdobili swoje domy i całą trasę oraz wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie osobom zaangażowanym w rozmaite posługi. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Do czwartku tego tygodnia trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną; dzisiaj procesja przed sumą; w pozostałe dni po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy do udziału w oktawie i do czynnego udziału według podanego porządku.

W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca tr. organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450, zł przy 50 osobach; przy zapisie wpisowe 200, zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisie. 

Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06-08-07 tr. do ZAKOPANEGO. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających dziś po mszy o 10.15.

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH planowana jest w II poł. października tr., w Jubileuszowym Świętym Roku Miłosierdzia, aby wspólnie wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za przyjazd na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży przypadające w 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Będzie to również niepowtarzalna okazja, pochylić się nad grobem św. Jana Pawła II i podziękować za ustanowienie Święta Miłosierdzia Bożego. Termin: 18 - 25.10.2016; cena: 1790, zł; program szczegółowy w kancelarii przy zapisie i wtedy wpłata zaliczki 400, zł.

W przyszłą niedzielę w Przedszkolu Kubusia Puchatka od g. 14.00 będzie trwał Festyn pt. „TĘCZOWE SPOTKANIE”. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.

Zespół parafialny Caritas będzie wydawał jabłka i marchewkę w najbliższą środę od g. 13.00.

DZISIAJ w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka modlimy się i zbieramy ofiary po Mszach św. dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bądźmy wielkoduszni.


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 22 maja 2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy - Główny Tytuł Kościoła i Parafii


Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszego kościoła i parafii. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi: spowiedź, Komunia św., modlitwy w int. Papieża. Przypominamy, że dzisiaj kończy się zwyczajowy czas na wypełnienie przykazania kościelnego o obowiązku odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Dzisiaj bierzmowanie młodzieży o 15.00.

Katolicka Poradnia Rodzinna będzie czynna dzisiaj od g. 10.00.

Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na organizację Światowych Dni Młodzieży: Bóg zapłać!

Przez cały czerwiec będziemy sprawować po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

Można się zapisywać u katechetów na wyjazd parafialny nad Lednicę.

We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w kościele o 7.00, 9.00, po procesji ok. 11. 30 i wieczorna o 18.00. Procesja wyruszy z kościoła o g. 10.00. Z kościoła przez Plac Zygmunta, dalej ul. Polańska, ul. Reymonta, ul. Piaskowa, ul. Piekarska i powrót do kościoła i tutaj Msza św. na zakończenie. Wszyscy włączmy się do uczestnictwa w procesji. Dzieci do sypania kwiatków, młodzież, dorośli przy chorągwiach, feretronach, orkiestra, chór, ministranci itd. Wszystkich serdecznie zapraszamy do przygotowania trasy, ozdobienia naszych domów zwłaszcza na trasie procesji, aby w ten sposób uczcić Najśw. Sakrament i dać wyraz naszej wierze.

Po Bożym Ciele oktawa z procesją eucharystyczną według porządku tak jak nabożeństwa majowe i czerwcowe. Dodatkowo 28 maja w sobotę o g. 17.00 w Mikówce poświęcenie odnowionej kapliczki, Msza św., procesja eucharystyczna i majówka; w niedzielę 29 maja procesja w kościele przed sumą; natomiast w Suchej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, Msza św. i majówka. Wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w procesji u nas oraz do Mikówki i Suchej.

W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450 zł przy 50 osobach, zapisy do końca maja wpisowe 200 zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisach. 

Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06-08-07 2016 r do Zakopanego. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających 29 maja po mszy o 10.15.

Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 25 maja (środa) w g. od 9.00 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6.

Zespół parafialny Caritas będzie wydawał żywność w najbliższy wtorek i środę od g. 12.00.

Biskup Henryk Tomasik w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze zachęca nas, aby we wszystkich świątyniach Diecezji Radomskiej, w niedzielę 29 maja zebrać ofiary na ten cel. Bądźmy i my wielkoduszni.

Na zakończenie uwielbiajmy Boga Trójjedynego: Chwała Ojcu …


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2016
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO


1.Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie.

2.W sposób szczególny do Maryi jako Matki Kościoła zwrócimy się jutro. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Błotnicy zjazd Kółek Różańcowych. Wyjazd we własnym zakresie.
3.W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 r.
4.W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Przypominam zaproponowana trasę procesji Bożego Ciała: z kościoła o g. 10.00 przez Plac Zygmunta, dalej ul. Polańska, zakręcamy w ul. Reymonta, dalej ul. Piaskowa, ul. Piekarska i powrót do kościoła. 4 ołtarz przy kościele wykonuje w tym roku Kamień. Prosimy zgłaszać się do pozostałych ołtarzy; banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe są gotowe.
5.W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450, zł przy 50 osobach, zapisy do końca maja; wpisowe 200, zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisach. 
6.Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06 - 08-07 do Zakopanego. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających 29 maja po mszy o 10.15.
7.Katecheci zapisują na wyjazd nad Lednicę w 1 sobotę czerwca.
8.Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary do koszyczka pod chórem na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zachęcam do życzliwości.
9.Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.
10.Wspólnota Emmanuel serdecznie zaprasza młodych w wieku 16-30 lat do wzięcia udziału w Międzynarodowym Forum Młodych w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 20-25 lipca 2016 r.  Koszt uczestnictwa w 5. dniowym Forum to jedynie 95 zł! Cena obejmuje nocleg, wyżywienie oraz pakiet uczestnika. Zapisy trwają do końca maja. W programie: wspólna modlitwa uwielbienia i Eucharystia, konferencje, koncerty, warsztaty tematyczne, jak również rozwijające talenty:  gospel, drama, taniec i wiele innych. Możliwość poznania ponad 3 tysięcy młodych ludzi ze wszystkich stron świata! Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej:  www.emmanuel2016.info.
11.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszego kościoła i parafii; będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi: spowiedź, Komunia św., modlitwy. Zapraszamy, zwłaszcza na sumę, którą rozpocznie uroczysta procesja, potem odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński, który potem o g. 15.00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.  
12.Przygotowaniem do naszego odpustu niech będzie udział w tzw. naszym Zjeździe Gnieźnieńskim. Przez trzy dni w najbliższą środę, czwartek i piątek o g. 10.00 będą wykłady w hali sportowej przy ul. Reymonta, związane z rocznicą 1050-lecia chrztu Polski. Wieczorami o g. 19.00 spotkania okolicznościowe. We środę na Banaszce przy pomniku św. Jana Pawła II tzw. Apel 1050-lecia; zapraszam delegacje i poczty sztandarowe. W czwartek w kościele koncert pieśni tradycji żydowskiej w wykonaniu zespołu muzycznego z Góry Puławskiej a w piątek o 19.00 w kościele najpierw akatyst ku czci Bogurodzicy w wykonaniu naszego chóru parafialnego Harfa Dawida a potem koncert pieśni liturgicznych i tradycyjnych wschodnich w wyk. męskiego zespołu wokalnego z Lublina KAIROS pod dyr. Borysa Sommerschafa. Serdecznie zapraszam.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja, Zapraszam delegacje, poczty sztandarowe o g. 10.15 na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny od Burmistrza i Starosty oraz w int. Strażaków i Rzemieślników; zachęcam, aby już od 2 maja wywiesić flagi narodowe.

Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przykazanie kościelne wzywa nas, aby w okresie wielkanocnym spowiadać się i Komunię św. przyjmować. Pozostały jeszcze dwa tygodnie okresu wielkanocnego; zachęcamy więc, tych którzy mieli do tej pory przeszkody do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii św. Spowiedź w naszym kościele jest codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem.

Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli ok. 9.30, w niedziele o 17.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

Dodatkowo będą majówki tzw. WYJAZDOWE: 13 maja w piątek godz. 19.15 majówka i poświęcenie nowego krzyża w Brzeskiej Woli; 18 maja godz. 19.00 Liturgia Słowa i Apel 1050-lecia przy pomniku św. JP2 w lesie na Banaszce; 29 maja w niedzielę o g. 15.00 w oktawie Bożego Ciała w Suchej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, Msza św. i majówka.

Planujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii w pierwszą sobotę czerwca nad jezioro Lednica. Zachęcamy do udziału! Zapisy u katechetów.

Trwają zapisy na: wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem, na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II (wyjazd sprzed kościoła w piątek 6 maja o g. 5.40), na poświęcenie kościoła p.w. MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II 18 maja br. w Toruniu. Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

Burmistrz Białobrzegów Adam Bolek zaprasza wszystkich mieszkańców na Majowe Dni Białobrzegów, które będą obchodzone przez cały miesiąc. W programie m. in.: w przyszłą niedzielę 8 maja - pierwszy Bieg Pilicy; 15 - 16 maja – wystawa oraz spotkania z artystami; 21 maja – Gala Disco Polo z udziałem zespołu Playboys; 22 maja – Koncert zespołu PERFECT. Więcej informacji w białobrzeskiej gazecie, na plakatach i na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Wśród wydarzeń także w dniach 18, 19, 20 maja „Zjazd Gnieźnieński”. 20 maja: o g. 10.00 będą wykłady: prof. z KUL pan Maciej Minnich nt: „Stary Testament a religie starożytnego Bliskiego Wschodu”; następnie wystąpienie pana mgra Sławomira Ziemnickiego nt. „Inni w Białobrzegach – 500 lat”; natomiast o g. 19.00 w kościele koncert pieśni tradycji wschodniej prawosławnej, ormiańskiej i gruzińskiej w wykonaniu najpierw naszego chóru parafialnego HARFA DAWIDA, który zaśpiewa Akatyst ku czci Bogurodzicy a potem koncert w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS z Lublina pod dyr. Borysa Somerschafa.

Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 15 maja o g. 10.15; bierzmowanie młodzieży 22 maja w Uroczystość Św. Trójcy o g. 15.00. Spotkanie ks. Bartłomieja z Komitetem Rodzicielskim dzieci rocznicowych w najbliższą środę po nabożeństwie majowym w kościele.

Trasa procesji Bożego Ciała: wychodzimy z kościoła o g. 10.00 na Plac Zygmunta, dalej idziemy ul. Polańską, zakręcamy w ul. Reymonta, dalej ul. Piaskowa, Piekarska i powrót do kościoła. Proponuję 1 ołtarz przy ul. Polańskiej, 2 na Reymonta, 3 na Piekarskiej, 4 przy kościele wykonuje w tym roku Kamień. Prosimy zgłaszać się do pozostałych ołtarzy; banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe są gotowe. 

Dzisiaj zbieramy pieniądze na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska. Przez cały maj zbieramy dla ks. Piotra Popisa i dla ks. Grzegorza Zbroszczyka na misje w Zambii.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2016

W poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

Przypominamy, że trwają zapisy

na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem;

oraz na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6 - 7 V tr.. Szczegóły w gablocie lub u ks. Alka;

na jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza "śladami ojca Mateusza". Zgłoszenia w kancelarii.

Organizujemy parafialny wyjazd na poświęcenie kościoła p.w. MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II 18 maja br. w Toruniu. Zapisy w kancelarii.

Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

W dniach 18, 19, 20 maja będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą Zjazd Gnieźnieński – nasz mały. 19 maja: o g. 10.00 będą wykłady prof. z UKSW i drugi  mgr Jolanta Kaczmarek, natomiast o g. 19.00 w kościele koncert piosenek i pieśni tradycji żydowskiej w wykonaniu scholi z par. Puławy.

Od przyszłej niedzieli 1 maja rozpoczynamy sprawowanie tradycyjnych nabożeństw ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Będą one po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w niedziele o 17.30 a w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli dodatkowej, która będzie przez cały maj w soboty. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy także do odnowienia, udekorowania kapliczek i krzyży z terenu naszej parafii, zwłaszcza tam, gdzie zbieracie się, aby śpiewać litanię do Matki Bożej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w ramach dekanatu w najbliższą sobotę 30 kwietnia w Błotnicy. Takie zaproszenie skierował ks. Biskup Ordynariusz. Obecność obowiązkowa. Wyjazd organizują katecheci.

Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 15 maja o g. 10.15; bierzmowanie młodzieży 22 maja w Uroczystość Św. Trójcy o g. 15.00. 

Nad brzegami jeziora Lednica spotka się w [początku czerwca młodzież z całej Polski. Planujemy także wyjazd z naszej parafii. Zachęcamy do udziału! Zapisy u katechetów.

Dzisiaj - odpowiadając na apel Papieża Franciszka - zbieramy pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Natomiast w przyszłą pierwszą niedzielę maja będzie zbiórka ofiar na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska – czyli stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkanocna DOBREGO PASTERZA - 17 kwietnia 2016

 

Przypominamy o zapisach na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem oraz na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6 - 7 V tr. Kraków – Łagiewniki – Oświęcim - Wadowice. Szczegóły w gablocie lub u ks. Alka.

Natomiast ks. Grzegorz organizuje 14 maja jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza "śladami ojca Mateusza". Zgłoszenia w kancelarii.

18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, wzniesionego staraniem OO. Redemptorystów z ofiar społeczeństwa polskiego w kraju i na obczyźnie Papież Franciszek mianował ks. kard. Zenona Grocholewskiego swoim Legatem na to poświęcenie. Organizujemy parafialny wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w kancelarii.

Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

Papież Franciszek zaapelował o zorganizowanie w niedzielę, dnia 24 kwietnia br., specjalnej zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. Natomiast w pierwszą niedzielę maja będzie zbiórka ofiar na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska – czyli stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu.

W dniach 18, 19, 20 maja będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą Zjazd Gnieźnieński – nasz mały. Przed południem o g. 10.00 będą wykłady, natomiast o g. 19.00: 18 V na Banaszce tzw. Apel 1050-lecia, 19 V w kościele występ zespołu z repertuarem pieśni żydowskich i cygańskich, 20 V w kościele najpierw nasz chór zaśpiewa tzw. Akatyst ku czci NMP a potem zespól muzyczny Kairos z Lublina wystąpi z repertuarem pieśni wschodnich prawosławnych, armeńskich, gruzińskich.

W sobotę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem oraz w int. ks. Wojciecha o g. 7.30.

W niedzielę pierwszego maja rozpoczniemy sprawowanie tradycyjnych nabożeństw ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Będą one po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w niedziele o 17.30 a w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli dodatkowej, która będzie przez cały maj w soboty. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy także do odnowienia, udekorowania kapliczek i krzyży z terenu naszej parafii, zwłaszcza tam, gdzie zbieracie się, aby śpiewać litanię do Matki Bożej.

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Polecajmy nasze diecezjalne seminarium duchowne. Po Mszach św.  zbieramy ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Seminarium w Radomiu. Zachęcam do wielkoduszności.


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkanocna - 10 kwietnia 2016

Dzisiaj od g. 10.00 będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna.

Przypominamy o zapisach na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25 VI do 8 VII tr. do Zakopanego. Informacje w gablocie i u ks. Alka tel. 6030 850 970. Zapisy do przyszłej niedzieli. Chcemy zabrać około 50 osób, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy o szybkie decyzje, ponieważ po 17 kwietnia zamykamy listę.

Organizujemy także pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6 - 7 V tr. Kraków – Łagiewniki – Oświęcim - Wadowice. W programie m. in. Wawel, Bazylika Mariacka, Rynek, Centrum św. Jana Pawła II, udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przejście częścią Dróżek Kalwaryjskich, zwiedzanie Państwowego Muzeum AUSCHWITZ - BIRKENAU, Wadowice - Bazylika, w której był chrzczony Papież, Rynek, zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu 270 przy 50 osobach (tyle mamy wejściówek do zwiedzanych miejsc). Cena zawiera transport, nocleg w Kalwarii, przewodników, bilety, trzy posiłki. Zapisy i wpłaty do przyszłej niedzieli. JEŚLI NIE BĘDZIE TYLE CHĘTNYCH OSÓB MUSIMY ZWRÓCIĆ BILETY. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Alka tel. 603 850 970.

Organizujemy także dnia 14 maja (sobota) jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza "śladami ojca Mateusza". W programie: Podziemna Trasa Turystyczna, Dom Jana Długosza, Ucho Igielne, Wąwóz św. Jadwigi, kościół św. Jakuba, katedra, Brama Opatowska i wiele innych. Wyjazd o g. 7.00 sprzed kościoła. Koszt 80, zł. Zgłoszenia do ks. Grzegorza lub w kancelarii.

W dniu 18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Świątynia wzniesiona staraniem OO. Redemptorystów w pobliżu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powstała z ofiar społeczeństwa polskiego w kraju i na obczyźnie jako wotum wdzięczności za pontyfikat pierwszego Polaka na Stolicy Piotrowej, za świadectwo Jego świętości, a także za świadectwo umiłowania naszego Narodu i Ojczyzny. Papież Franciszek mianował ks. kard. Zenona Grocholewskiego swoim Specjalnym Wysłannikiem (Legatem) na uroczystość poświęcenia tego wotywnego kościoła. Organizujemy parafialny wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Dzisiaj jest Niedziela Biblijna i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Z tej racji proponuję, abyśmy od dziś pół godziny przed sumą i potem na tygodniu przed wieczorną Mszą św. czytali w kościele Dzieje Apostolskie. Zapraszam do czytania codziennie trzy chętne osoby, po 10 minut czytania każda osoba. Zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego indywidualnie lub wspólnie w kościele.

Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania. Polecajmy nasze diecezjalne seminarium duchowne. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na potrzeby naszego diecezjalnego Seminarium w Radomiu. Zachęcam do wielkoduszności.

Informujemy, że w ramach rozliczania się z Urzędem Podatkowym za miniony rok można 1 procent odpisu przeznaczyć na dobre cele; my zachęcamy, aby przekazać 1 % na Caritas. Zachęcamy więc do wykorzystania możliwości prawnych.

W tym tygodniu, w dniach 14 - 16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości podczas wieczornych Mszy św. i lektury Pisma św.

W dniach 18, 19, 20 maja będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą Zjazd Gnieźnieński – nasz mały. Przed południem o g. 10.00 będą wykłady, natomiast o g. 19.00: 18 V na Banaszce tzw. Apel 1050-lecia, 19 V w kościele występ zespołu z repertuarem pieśni żydowskich i cygańskich, 20 V w kościele najpierw nasz chór zaśpiewa tzw. Akatyst ku czci NMP a potem zespól muzyczny Kairos z Lublina wystąpi z repertuarem pieśni wschodnich prawosławnych, armeńskich, gruzińskich.

Przypominamy, że pod koniec lipca odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zapraszam i zachęcam także młodzież z naszej parafii, aby się zapisywać u katechetów na wspólny wyjazd. Rodziców prosimy o pomoc młodzieży.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego - 3 kwietnia 2016


Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w Wielki Piątek na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i za ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.  

Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. Ten ostatni tytuł i święto ustanowił w 2000 r. św. Jan Paweł II, którego 11 rocz. śmierci przypada.

 Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jest to jednocześnie okazja do serdecznego podziękowania wszystkim, którzy włączają się w prace i działalność naszej parafialnej Caritas jako członkowie wolontariusze czy jako darczyńcy, ofiarodawcy. Wszystkim Wam składamy serdeczne podziękowania za to, że współtworzycie dobro, które jest cząstką Miłosierdzia i Dobra Bożego. Bóg zapłać! Zapraszamy chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

Dzisiaj ze względu na możliwość zyskania nadzwyczajnych łask w tzw. Godzinę Miłosierdzia czyli o 15.00 najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zaraz potem będzie Msza św. w int. Parafian; serdecznie zapraszam; nawet, jeśli ktoś może drugi raz przyjść na Mszę św. W dzisiejszą niedzielę zachęcamy do odmówienia indywidualnie lub w gronie rodzinnym koronki do Miłosierdzia Bożego.

Przypominamy o zapisach na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25-06 – 08.07 – 2016 r. do Zakopanego. Informacje w gablocie i u ks. Alka tel. 6030 850 970. Przy zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Chcemy zabrać około 50 osób, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 6-7 maja tr. organizujemy pielgrzymkę Kraków – Łagiewniki – Oświęcim - Wadowice. W programie Wawel, Bazylika Mariacka, Rynek, Centrum Błogosławionego Jana Pawła II, koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przejście częścią Dróżek Kalwaryjskich, zwiedzanie Państwowego Muzeum AUSCHWITZ - BIRKENAU, Bazylika, w której był chrzczony Papież Jan Paweł II oraz Rynek, zwiedzanie Muzeum Świętego Jana Pawła II. Koszt wyjazdu 270, zł. przy 50 osobach (tyle mamy wejściówek do zwiedzanych miejsc). Cena zawiera transport, nocleg w Kalwarii, przewodników, bilety, trzy posiłki. Zapisy i wpłaty do połowy kwietnia. JEŚLI NIE BĘDZIE TYLE CHĘTNYCH OSÓB MUSIMY ZWRÓCIĆ BILETY. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Alka tel. 603 850 970.

Mamy też możliwość odbyć w terminie  od 30 kwietnia (sobota) do niedzieli 8 maja pielgrzymkę autokarem: TRYDENT, przejazd nad Jeziorem Garda, WERONA - miasto słynnych kochanków Romea i Julii, GENUA - miasta nazwanego przez Petrarkę – „Kochanką Morza”, PORTOFINO - rejs stateczkiem, PIZA ze słynną Krzywą Wieżą, SIENA - miasto znanego na całym świecie z wyścigu konnego, RZYM – dwa dni (jeżeli będzie możliwa rezerwacja Msza Św. przy grobie św. Jana Pawła II, potem FLORENCJA – kolebka europejskiego renesansu i kulturalna stolica świata. Cena:  1990, zł/os. plus ok. 95 EUR od osoby płatne u pilota w autokarze. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc; zapisy i zaliczka w kancelarii do środy włącznie.

Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
Tydzień Biblijny. Z tej racji proponuję, abyśmy pół godziny przed sumą w przyszłą niedzielę i potem na tygodniu przed wieczorną Mszą św. czytali w kościele Dzieje Apostolskie. Zapraszam do czytania codziennie trzy chętne osoby, czyli 10 minut czytania, każdego dnia. Zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego indywidualnie lub wspólnie w kościele.

Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Przyjmijmy błogosławieństwo na nadchodzące dni.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 20 marca 2016

1.Od Wielkiego Czwartku następuje zmiana czasu nabożeństw wieczornych na g. 18.00.

2.Dziś po mszach świętych młodzież będzie rozprowadzała pamiątki związane ze Świętami  Wielkanocnymi np. małe paschaliki z osłonkami, z którymi przyjdziemy na uroczystości Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06 - 08.07-2016 r. w Zakopanem. Zapisy tylko do końca marca, ponieważ trzeba zamówić ośrodek i wpłacić zadatek. Formularz zgody na wyjazd można wziąć dziś po mszach w zakrystii lub kontaktować się telefonicznie  z ks. Aleksym 603 850 970.

3.Harcerze Szare Sowy ze Szkoły w Suchej będą dzisiaj przed kościołem rozprowadzać kartki świąteczne i zbierać pieniądze na pomoc w leczeniu ucznia klasy V PSP Sucha Macieja Kudlaka.

4.Natomiast Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kochanowskiego rozprowadzają ręcznie wykonane przez młodzież i nauczycieli kartki świąteczne z przeznaczeniem na dalszą rehabilitacje i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego i absolwenta Piotra Wodzińskiego.

5.Nasza Caritas rozprowadza chlebki do koszyczka pokarmów wielkanocnych.

6.Można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 czerwca do 6 lipca.

7.Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 22 marca tr. (wtorek) w g. od 8.30 do 12.30 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6. Wszystkim osobom, które zgłosiły się oddać krew ale nie mogły - najczęściej ze względów zdrowotnych - Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach składa serdeczne podziękowanie i wszystkim życzenia świąteczne. Bóg zapłać! Szczęść Boże!  

8.W tym tygodniu: Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – o g. 18.00. Tego dnia przenieśmy na liturgię skromne, proste dary żywnościowe, które złożymy podczas kolekty dla biednych. Po liturgii okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznej Kaplicy Czuwania. 

9.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o g. 17.15. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o g. 18.00. Tego dnia zbierane podczas liturgii ofiary pieniężne przeznaczamy na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii – adoracja.

10.W Wielką Sobotę ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi świętej podczas święcenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od g. 8.00 w kościele co ok. 20 minut do 13.00. Na wioski wyjadą księża o g. 9.00. Trasa: Sucha, Kamień, Brzeska Wola, Leopoldów i drugi Ksiądz: Brzeźce, Szczyty, Mikówka, Wojciechówka. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do kościoła. Uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o g. 20.00. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece/paschaliki. Czuwanie modlitewne przez całą noc.

11.W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach rannych czyli od 8.30 do 9.30; nie będzie czynna wieczorem.

12.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o 6.00. Zapraszam do chorągwi, feretronów, sztandarów, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków, zapraszam strażaków i całą służbę liturgiczna, poczty sztandarowe. W Poniedziałek Wielkanocny wspieramy ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016

Rocznica wyboru Papieża Franciszka 

 

1.Dzisiaj od godz. 10.00 będzie czynny Punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego.

2.Bardzo serdecznie dziękuję za dzisiejszą tacę gospodarczą.    

3.Serdecznie dziękuję także za złożone dary żywnościowe podczas zbiórki w miniony piątek i sobotę w sklepach Grosik, Lonka, Dominium, Topaz, Tesco, Witaminka. Dziękujemy właścicielom tych sklepów, wolontariuszom - młodzieży i dorosłym za pomoc w zbiórce i ofiarodawcom za życzliwość. Wydawanie żywności pozyskanej z Radomskiego Banku Żywności oraz zebranej będzie w najbliższą środę i czwartek od g. 12.00 w magazynie Caritas.  
4.Do Świąt pozostały dwa tygodnie WIELKIEGO POSTU. Serdecznie zapraszamy w piątki na DROGĘ KRZYŻOWĄ o 8.00 lub o 16.15, w sobotę o 8.30 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE.  
15.Przyszła niedziela Palmowa Męki Pańskiej – podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. W niedzielę Palmową zbieramy tradycyjnie ofiary na ubranie ołtarza adoracji na Wielki Czwartek oraz urządzenie Grobu Pańskiego i kwiaty do Grobu Chrystusowego na Wielki Piątek. Możemy się przyczynić do tego, aby nasz ołtarz adoracji i Grób Pański wyglądały ładnie. Zachęcamy do życzliwości.

5.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.W dniach 25.06 - 08.07.2016 r. nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Zakopanego. Spotkanie informacyjne z rodzicami, dziećmi i młodzieżą dzisiaj po mszy o 10.15. Ilość miejsc ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zapisów. Informacje o wypoczynku w gablocie parafialnej lub u ks. Aleksego tel. 603 850 970.

7.Dzisiaj młodzież rozprowadza po Mszach św. pamiątki związane ze Świętami  Wielkanocnymi - małe paschaliki z osłonkami, z którymi przyjdziemy na uroczystość Wigilii Paschalnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na wsparcie wypoczynku wakacyjnego.

8.Harcerze Szare Sowy ze Szkoły w Suchej będą w niedzielę dzisiaj i 20 marca przed kościołem rozprowadzać kartki świąteczne i zbierać pieniądze na pomoc w leczeniu ucznia klasy V PSP Sucha Macieja Kudlaka.

9.Natomiast Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kochanowskiego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą rozprowadzać ręcznie wykonane przez młodzież i nauczycieli kartki świąteczne z przeznaczeniem na dalszą rehabilitacje i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego i absolwenta Piotra Wodzińskiego. Zachęcamy do wielkoduszności.

10.Bezpłatne badania wzroku odbędą się w dniu 14 marca tr. od 16.oo do 17.oo w Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Mickiewicza. Szczegóły w gablocie.

11.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 

12.Można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 czerwca do 6 lipca.

13.W najbliższą sobotę 19 marca w uroczystość św. Józefa podczas dodatkowej Mszy św. o g. 9.00 zostanie poświęcona na placu przy plebanii figura św. Józefa Patrona Kościoła Powszechnego. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. prałat Henryk Ćwiek z Jedlińska. Serdecznie zapraszam czcicieli św. Józefa.

14.Trwają rekolekcje wielkopostne. Pierwsze dwa dni prowadziła s. Ewa Stolarek ze Zgromadzenia sióstr Służek NMP Niepokalanej z Mariówki. Dzisiaj nauki głosi ks. Aleksander z par. Rzeczyca Białorusi. Spowiedź dla chorych w domach w poniedziałek 14 marca; prosimy dziś zgłaszać adresy do chorych. Spowiedź w kościele we wtorek od 8.00 do 12.30 i od 14.30 do 17.00.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2016

 

1.Dzisiaj nasza Parafia organizuje całodzienny Kurs przedmałżeński od 10.00 do 16.00. Można się jeszcze zgłosić i przyjść do salki na starej plebanii.
2.W dniach 25.06-08.07. 2016 r. parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Zakopanego. Spotkanie informacyjne z rodzicami, dziećmi i młodzieżą 13 marca po mszy o 10.15. Ilość miejsc ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zapisów. Informacje o wypoczynku w gablocie parafialnej lub u ks. Aleksego tel. 603 850 970.
3.Dzisiaj młodzież rozprowadza po Mszach św. pamiątki związane ze Świętami  Wielkanocnymi - małe paschaliki z osłonkami, z którymi przyjdziemy na uroczystość Wigilii Paschalnej. Zebrane ofiary przeznaczymy na wsparcie wypoczynku wakacyjnego.
4.Harcerze Szare Sowy ze Szkoły w Suchej będą w niedzielę 13 i 20 marca przed kościołem rozprowadzać kartki świąteczne i zbierać pieniądze na pomoc w leczeniu ucznia klasy V PSP Sucha Macieja Kudlaka.
5.W dniach 11-12 marca w ramach ogólnopolskiej akcji Zbiórki Żywności wraz z tzw. Bankami Żywności wolontariusze naszej Caritas będą także zbierać żywność dla potrzebujących w znanych sklepach Dominium, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz, Witaminka. W ramach akcji każdy życzliwy klient tych sklepów będzie mógł pomóc ...
6.Bezpłatne badania wzroku odbędą się w dniu 14 marca tr. od 16.oo do 17.oo w Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Mickiewicza. Szczegóły w gablocie.
7.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
Można się zapisywać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 czerwca do 6 lipca.
8.W sobotę 19 marca w uroczystość św. Józefa podczas Mszy św. o g. 9.00 zostanie poświęcona na placu przy plebanii figura św. Józefa Patrona Kościoła Powszechnego. Serdecznie zapraszam czcicieli św. Józefa.
9.Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w tym tygodniu. Prowadzi s. Ewa Stolarek ze Zgromadzenia sióstr Służek NMP Niepokalanej z Mariówki. Program rekolekcji jest w gablotach i w Internecie.  
10.
Wyszła nowa sprawa rozpadających się schodów do kościoła. Na razie tych prac nie planowałem ale wygląda na to, że trzeba zmienić kolejność, bo schody coraz bardziej się deformują i jest nawet niebezpiecznie. Granit tzw. strzegomski jest bardzo dobry ale nie obrobiony i popękany. Sprowadziłem przedstawiciela firmy kamieniarskiej, który ma wycenić ewentualne pocięcie tego samego granitu na mniejsze płyty i położenie ich od nowa. Jeśli się okaże, że będzie to suma ok. 50 tys. to chyba musimy się zdecydować wykonać tę pracę prawdopodobnie pod koniec września lub w październiku. Dlatego bardzo serdecznie proszę, aby pamiętać o tzw. tacy gospodarczej w drugą niedzielę każdego miesiąca.     
11.We wtorek obchodzimy Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości. Msza św. w int. KOBIET 8 marca o g. 17.00 od mężczyzn z parafii. …

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2016

 

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej