�?adowanie....


Aktualności

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA  czyli MĘKI PAŃSKIEJ

6 Tydzień Wielkiego Postu – 13 kwietnia 2014

 

1. Serdecznie dziękuję wolontariuszom naszego Zespołu Caritas za posługę wydawania  żywności w minionym tygodniu: Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu: Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00. Tego dnia przenieśmy na liturgię skromne, proste dary żywnościowe, które złożymy podczas kolekty dla biednych. Po liturgii okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznej Kaplicy Czuwania; 1-sza cześć Gorzkich Żali. 

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17.15. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18.00. Tego dnia zbierane podczas liturgii ofiary pieniężne przeznaczamy na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim: 2-ga cześć Gorzkich Żali – zapraszam wszystkich.

4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim. Ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi świętej podczas święcenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.30 w kościele co ok. 20 minut do 13.00. Na wioski wyjadą księża o godz. 900. Trasa: Jeden Ksiądz - Brzeźce, Szczyty, Sucha, Kamień; Drugi Ksiądz – Mikówka, Wojciechówka, Brzeska Wola, Leopoldów. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do kościoła. O godzinie 20.00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Czuwanie modlitewne przez całą noc.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o 6.00. Zapraszam do chorągwi, feretronów, sztandarów, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków, zapraszam strażaków i całą służbę liturgiczna, poczty sztandarowe. W Poniedziałek Wielkanocny wspieramy ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. Chlebki do koszyczka „święconych pokarmów” na stół wielkanocny będzie można wziąć w kościele w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Ofiarę przeznaczamy na jałmużnę wielkopostną.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014

 

1. Serdecznie dziękujemy MŁODZIEŻY z  naszych szkół za pomoc przy świątecznej zbiórce żywności: Bóg zapłać!

2. Zapraszamy do odmawiania w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego dziś o g. 15.oo w ramach oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II. 

3. Przypominamy, że do końca Wielkiego Postu w piątki celebrujemy drogę krzyżową o 8.oo i 17.15, w soboty o 8.3o koronkę do Matki Bożej Bolesnej, w niedziele o 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. Serdecznie dziękuję DYREKCJOM naszych szkół, NAUCZYCIELOM i KATECHETOM za pomoc w rekolekcjach szkolnych dla młodzieży i dzieci: Bóg zapłać!

5. Dokończeniem rekolekcji jest spowiedź na święta. Jutro w poniedziałek spowiedź chorych w domach – można jeszcze w zakrystii zgłaszać adresy chorych w domach, natomiast we wtorek spowiedź w kościele od 8.00 do 12.30 i od 14.30 do 18.00.

6. Przypominam o możliwości złożenia ofiar do koszyczka pod chórem na tzw. Jałmużnę Wielkopostną.

7. Ze względu na zajęcia: w tym tygodniu spowiedzi w dekanacie - ks. Proboszcz w najbliższą środę nie będzie w kancelarii załatwiał spraw cmentarnych; w kancelarii będzie osoba świecka. 

8. Wydawanie żywności przez Zespół Parafialny Caritas będzie w najbliższą środę 9 i czwartek 10 kwietnia w magazynie Caritasu od g. 14.00. Składamy serdeczne podziękowanie panu Burmistrzowi oraz panu Staroście za wsparcie finansowe paczek żywnościowych; panu Maciejowi Radeckiemu za podarowanie jabłek.

9. Przyszła Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenia palm. Taca gospodarcza i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz na dekorację świąteczną kościoła. Zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ w Niedzielę Palmową. Rozpocznie się przed kościołem o g. 19.00; potem poszczególne stacje ulicami Krakowską, Plac Zygmunta, Żeromskiego i Kościelną do kościoła. 

10. Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej zaprasza panie w przedziale wiekowym 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne dzisiaj od 9.oo do 17.oo. Mammobus jest przy naszym kościele. prosimy skorzystać!

11. Gimnazjum Publiczne w Białobrzegach będzie rozprowadzać po Mszach św. w Niedzielę Palmową zrobione przez uczniów kartki świąteczne z przeznaczeniem na pomoc w rehabilitacji dla Piotra Wodzińskiego i Dominika Grzegorzewskiego.

12. Ofertę wypoczynkową i pielgrzymkową organizowaną przez naszą Parafię w wakacje można znaleźć w gablocie i internecie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu – 30 marca 2014

 

1. Zapraszamy do odmawiania w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego dziś o g. 15.oo w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II. 

2. Przypominamy, że w Wielkim Poście w piątki celebrujemy drogę krzyżową o 8.oo i 16.15, w soboty o 8.3o koronkę do Matki Bożej Bolesnej, w niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Serdecznie dziękujemy za ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI, która  odbyła się w miniony piątek i sobotę w sklepach: Biedronka, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz i Witaminka. Dziękujemy właścicielom sklepów, wolontariuszom Caritas za posługę i Ofiarodawcom produktów żywnościowych: Bóg zapłać!

4. Ofertę wypoczynkową i pielgrzymkową organizowaną przez naszą Parafię w wakacje można znaleźć w gablocie i Internecie. Dziś chciałbym zaprezentować wyjazd do Paryża. Ma on charakter typowo wypoczynkowy a nawet rozrywkowy – cały jeden dzień w Disnejlendzie. W Paryżu oglądamy Notre Dame, Luwr, muzeum impresjonizmu, muzeum figur woskowych, łuk triumfalny itd.; jest wjazd na wieżę Ejfla, rejs Sekwaną i zwiedzanie Wersalu. Noclegi i posiłki u polskich sióstr pod Paryżem.

5. W Wielkim Poście, pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie”, Caritas w Polsce prowadzi akcję Jałmużna Wielkopostna. Ta doroczna akcja charytatywna ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych i starszych oraz możliwość ofiarowania im konkretnej pomocy. Od przyszłej niedzieli do końca Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary na ten cel do koszyczka pod chórem.

6. Rekolekcje dla szkół będą od środy do piątku według podanego młodzieży i dzieciom planu. Prowadzą siostry Pasjonistki.

7. Od dzisiaj, gdy nastąpiła zmiana czasu - nabożeństwa wieczorne odbywają się o godzinę później; podobnie kancelaria parafialna czynna po południu godzinę później.

8. Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej z siedzibą w Białymstoku zaprasza panie w przedziale wiekowym 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne dnia 6 kwietnia (przyszła niedziela) od 9.oo do 17.oo. Mammobus będzie podstawiony przy naszym kościele. Szczegóły co do zapisów w gablocie.

9. Prosimy od tego tygodnia zgłaszać adresy chorych w domach, do których chcemy pójść z posługą przedświąteczną.

10. Ze względu na zajęcia: w tym tygodniu rekolekcje szkolne a w przyszłym spowiedzi w dekanacie - ks. Proboszcz przez dwie najbliższe środy nie będzie w kancelarii, tylko osoba świecka. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014

1. Zapraszamy do odmawiania w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego dziś o g. 15.oo w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II. 

2. Przypominamy, że w Wielkim Poście w piątki celebrujemy drogę krzyżową o 8.oo i 16.15, w soboty o 8.3o koronkę do Matki Bożej Bolesnej, w niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o 9.oo. Przeżywamy wtedy Dzień Świętości Życia ustanowiony przez pap. Jana Pawła II. Jego następca pap. Benedykt XVI wezwał cały Kościół Katolicki do modlitewnego czuwania w intencji obrony życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dla chętnych przyjęcie do dzieła duchowej adopcji odbędzie się według specjalnego ceremoniału w dzień Zwiastowania podczas Mszy św. o g. 9.oo lub o 17.oo.

4. WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę 28 i 29 marca br. w sklepach: Biedronka, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz i sklep Witaminka PP. Traczyków, gdzie będą wolontariusze Caritas. Zachęcamy do życzliwości i zakupienia także czegoś dla potrzebujących.

5. W piątek 28 marca o godz. 16.00 na świetlicy szkolnej PSP w Białobrzegach odbędzie się kolejne spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne w celu przeprowadzenia przymiarki już uszytych strojów. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na to spotkanie.

6. Informujemy, że nasza parafia organizuje w wakacje: pielgrzymkę rowerową do Lichenia na pocz. lipca, wycieczkę do Paryża (Notre Dame, Luwr, Sekwana, wieża Ejf la, disnejlend itd.) w poł. lipca, chcemy dołączyć się do pieszej pielgrzymki z Suwałk do Wilna w poł. lipca, tradycyjnie naszą parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, pielgrzymkę autokarową 13 dni: Grecja, Włochy od 18 do 30 sierpnia. Szczegóły będą podane w gablocie i w Internecie.

7. W Wielkim Poście, pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie”, Caritas w Polsce prowadzi akcję Jałmużna Wielkopostna. Ta doroczna akcja charytatywna ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych i starszych oraz możliwość ofiarowania im konkretnej pomocy. Od przyszłej niedzieli do końca Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary na ten cel do koszyczka pod chórem.

8. 25 marca  o g. 12.oo w salce parafialnej na starej plebanii specjalista ds. rehabilitacji poprowadzi spotkanie nt. naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych, zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy i innych schorzeń. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu. Po chórem na stoliku druki z informacją.

9. Od przyszłej niedzieli po zmianie czasu nabożeństwa wieczorne o godzinę później.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkiego Postu – 16 marca 2014

1. Zapraszamy w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II do odmawiania na tę intencję wspólnie w kościele w niedziele o g. 15.oo Koronki do Miłosierdzia Bożego. 

2. Przypominamy, że w Wielkim Poście w piątki celebrujemy drogę krzyżową o 8.oo i 16.15, w soboty o 8.3o koronkę do Matki Bożej Bolesnej, w niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W tym tygodniu we środę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego.

4. W najbliższą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangeliarze na 2014 r. To książeczki w formie modlitewnika z tekstami ewangelii na każdy dzień roku. Można je będzie nabyć po każdej mszy św. w cenie 10 zł. 

5. Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Ustanowił go pap. Jan Paweł II a pap. Benedykt XVI na początku adwentu 2010 r. wezwał cały Kościół Katolicki do modlitewnego czuwania w intencji obrony życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dla chętnych przyjęcie do dzieła duchowej adopcji odbędzie się według specjalnego ceremoniału w dzień Zwiastowania podczas Mszy św. o g. 9.oo i o 17.oo.

6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza młodych ludzi, chcących się jak najlepiej przygotować do sakramentu małżeństwa, a szczególnie tych, którzy nie posiadają tzw. kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 10 spotkań. Rozpocznie się on 17 marca (w poniedziałek), a zakończy 15 maja 2014 r. dniem skupienia dla narzeczonych. Spotkania będą odbywały się w siedzibie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 1 (obok Księgarni św. Kazimierza) w poniedziałki o godzinie 18.00. Kurs nie zastępuje 3 spotkań z duszpasterzem bezpośrednio przed zawarciem małżeństwa, które powinny odbyć się w parafii ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI odbędzie się w dniach 28 i 29 marca br. (piątek i sobota) w sklepach na terenie całej Diecezji, także u nas  w sklepach, które podjęły współpracę z nami. Wolontariusze Caritas będą zbierać żywność. Zachęcamy do życzliwości i zakupienia także czegoś dla potrzebujących.

8. Informujemy, że nasza parafia organizuje w wakacje: pielgrzymkę rowerową do Lichenia na pocz. lipca, wycieczkę do Paryża (Notre Dame, Luwr, Sekwana itd.) w poł. lipca, chcemy dołączyć się do pieszej pielgrzymki z Suwałk do Wilna w poł. lipca, tradycyjnie naszą parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, pielgrzymkę autokarową 13 dni: Grecja, Włochy od 18 do 30 sierpnia. Szczegóły będą podane w gablocie i w Internecie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 Niedziela Wielkiego Postu – 9 marca 2014

1. Dzisiaj jest czynny Punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego od godz. 10.00.

2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w odpowiedzi na apel Biskupów Polskich jako pomoc Ukrainie. Zebraliśmy ponad 2200, zł. Bóg zapłać! Przekażemy je adresatom za pośrednictwem Caritas. W dalszym ciagu pamiętajmy o modlitwie za Ukrainę. 

3.Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania a są spoza wieku klas trzecich gimnazjum bardzo proszę o zgłaszanie się do Proboszcza. Bierzmowanie będzie w niedziele 16 marca podczas sumy. Spotkanie ze wszystkimi kandydatami do bierzmowania będzie w najbliższą sobotę 15 marca o g. 16.15 w kościele. Należy przynieść ze sobą aktualną metrykę chrztu.  

4. Zapraszamy, abyśmy w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II, odmawiali na tę intencję wspólnie w kościele w niedziele o g. 15.oo Koronkę do Miłosierdzia Bożego. 

5. W Wielkim Poście w piątki będziemy sprawować drogę krzyżową o 8.oo i 16.15. W soboty o 8.3o koronka do Matki Bożej Bolesnej. W niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. Rekolekcje wielkopostne tzw. ogólne rozpoczniemy w najbliższy piątek. Droga krzyżowa z Komunią św. w Suchej o 15.oo; w kościele o 16.15. Msza św. z nauką o 17.oo dla grup formacyjnych z parafii. W sobotę Msza św. z nauką o 9.oo, 10.15, 17oo; w Suchej o 15.oo. W niedzielę dodatkowa Msza św. z nauką w Suchej o 15.oo. Rekolekcje poprowadzi ks. bp Radosław Zmitrowicz z Ukrainy. Program podany jest w gablocie i w internecie. Spowiedź tradycyjnie będzie dopiero we wtorek po piątej niedzieli Wielkiego Postu, czyli 8 kwietnia.   

7. Bezpłatne badania wzroku odbędą się 10 marca koło Przychodni ul. Spacerowa od g. 15.oo do 17.oo;  natomiast bezpłatne badania densytometryczne przedramienia odbędą się 12 marca przy aptece państwa Wojciechowskich w osteobusie. Szczegóły w gablocie.

8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 Niedziela Zwykła – 2 marca 2014

 

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

2. Caritas Diecezji Radomskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1%. Pozyskane w ten sposób środki pozwolą nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

3. Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania a są spoza wieku klas trzecich gimnazjum bardzo proszę o zgłaszanie się do Proboszcza. Bierzmowanie będzie w niedziele 16 marca podczas sumy. Spotkanie ze wszystkimi kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 15 marca o g. 16.15 w kościele. Należy przynieść ze sobą aktualną metrykę chrztu.  

4. Zachęcamy i zapraszamy, abyśmy w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II, odmawiali na tę intencję wspólnie w kościele w niedziele o g. 15.oo Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kto nie może zapraszamy do łączenia się duchowego.

5. Dzisiaj rozpoczynamy tradycyjne trzydniowe nabożeństwo eucharystyczne nazywane czterdziestogodzinnym. Jutro i we wtorek będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu od 8.oo do 17.oo. Msze św. z kazaniem o 9.oo i 10.15. W poniedziałek i wtorek będzie po kilku przyjezdnych Księży; można skorzystać ze spowiedzi.

6. We Środę – Popielec; przypominamy o zachowaniu postu ścisłego tego dnia. Msze św. z kazaniem i obrzędem posypania głów popiołem o 6.30, 7,30, 9.oo, 10.15, 17.oo.

7. W Wielkim Poście w piątki będziemy sprawować drogę krzyżową o 8.oo i 16.15. W soboty o 8.3o koronka do Matki Bożej Bolesnej. W niedziele o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nauki pasyjne na gorzkich żalach będą głosiły siostry pasjonistki; w przyszłą niedzielę 9 marca będą też głosiły homilie na każdej Mszy św.

8. Rekolekcje wielkopostne tzw. ogólne poprowadzi ks. bp Radosław Zmitrowicz z Ukrainy; będą one od piątku 14 do niedzieli 16 marca. Spowiedź tradycyjnie we wtorek po piątej niedzieli Wielkiego Postu.   

9. Bezpłatne badania densytometryczne przedramienia odbędą się 12 marca przy aptece państwa Wojciechowskich w osteobusie. Szczegóły w gablocie.

10. Bezpłatne badania wzroku odbędą się 10 marca koło Przychodni ul. Spacerowa od g. 15.oo do 17.oo. Szczegóły w gablocie.

11. Wczoraj, 1 marca obchodzono po raz czwarty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Był to ostatni dzień naszych ferii zimowych. Zapraszam delegacje ze sztandarami na uroczystą Mszę św. w najbliższy wtorek o g. 9.oo z okazji dnia Żołnierza Wyklętego.

12. W odpowiedzi na apel Biskupów Polskich o pomoc Ukrainie w naszej parafii Wolontariusze Caritas dzisiaj zbierają ofiary na ten cel przed kościołem po Mszach św.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 Niedziela Zwykła – 23 lutego 2014

1. Dzisiaj jest czynny Punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego od godz. 10.00.

2. Caritas Diecezji Radomskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% dla działalności Caritas (Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach). Pozyskane w ten sposób środki pozwolą nam nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

3. Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania a są spoza wieku klas trzecich gimnazjum bardzo proszę o zgłaszanie się do Proboszcza. Bierzmowanie będzie w niedziele 16 marca podczas sumy. Spotkanie ze wszystkimi kandydatami do bierzmowania będzie w sobotę 15 marca o g. 16.15 w kościele. Należy przynieść ze sobą aktualną metrykę chrztu.  

4. Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie dziękuje wszystkim honorowym dawcom krwi za udział w akcjach honorowego oddawania krwi. W minionym roku odbyły się trzy akcje poboru krwi z udziałem 177 osób. ostatnio pozyskano 79,65 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddawali krew, dziękujemy Dyrekcjom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego, dziękujemy Opiekunom szkolnych kół PCK, dziękujemy Kierownictwu Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach za pomoc w organizacji każdej akcji  poboru krwi.

5. Zachęcamy i zapraszamy, abyśmy w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II, odmawiali na tę intencję wspólnie w kościele w niedziele o g. 15.oo Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kto nie może zapraszamy do łączenia się duchowego.

6. Bezpłatne badania densytometryczne przedramienia odbędą się 12 marca przy aptece państwa Wojciechowskich w osteobusie. Szczegóły w gablocie.

7. Biskupi Polscy zwracają się do wiernych z następującym apelem: „Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy… Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci”.

8. W odpowiedzi na apel o pomoc w naszej parafii Wolontariusze Caritas będą w przyszłą niedzielę zbierać ofiary na pomoc poszkodowanym na Ukrainie.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tradycyjne trzydniowe nabożeństwo eucharystyczne nazywane czterdziestogodzinnym. Potem w poniedziałek i wtorek będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu. To oznacza, że w niedługim czasie w liturgii Kościoła nadejdzie pokutny okres Wielkiego Postu – Środa Popielcowa w tym roku przypada 5 marca. 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Zwykła – 16 lutego 2014

 

1. Dzisiaj głosi kazania ks. Dariusz Kruczyński dyrektor Caritas  z Ełku i będzie także rozprowadzał książeczki do nabożeństwa (modlitewniki) adresowane do teściowych i matek.

2. Chciałem poinformować, że zostały już na bieżąco uregulowane wszystkie nasze parafialne zaległości za wykonanie instalacji grzewczej w kościele ok. 130 tys. zł., za położoną część posadzki ok. 70 tys. zł i za wykonane nowe ławki ok. 40 tys. zł. (w minionym tygodniu zamontowano nowe przy konfesjonałach pod chórem), przyłączenie sieci gazowej ok. 12 tys. zł. Sumy te były regulowane częściami od prawie półtora roku (np. drewno dębowe na ławki zakupiłem jeszcze rok temu i tylko czekało na wykonanie ławek). Wszystko zostało spłacone, nie mamy długów. Dlatego wszystkim Parafianom składam bardzo serdeczne podziękowanie za ofiary, zwłaszcza z tzw. niedzieli gospodarczej: Bóg zapłać!

3. Caritas Diecezji Radomskiej realizuje dzieła miłosierdzia niosąc pomoc potrzebującym a szczególnie dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym, rodzinom wielodzietnym. Od kilku lat na ten cel pozyskuje 1% podatku, aby móc lepiej i efektywniej pomagać coraz to większej liczbie osób. Dziękując za zaufanie jakim cieszy się Caritas zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas (Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach). Pozyskane w ten sposób środki pozwolą nam nieść pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Razem możemy więcej i lepiej.

4. Wyjeżdżający na Zimowisko będą mieli Mszę św. w przyszłą niedzielę o g. 7.oo; potem wyjazd.  

5. Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania a są spoza wieku klas trzecich gimnazjum bardzo proszę o zgłaszanie się do Proboszcza.    

6. Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 18 lutego (wtorek) od 8.3o do 13.oo w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika.

7. Zbliża się kanonizacja naszego WIELKIEGO RODAKA. Dlatego zachęcamy i zapraszamy, abyśmy w ramach przygotowania i oczekiwania na kanonizację Jana Pawła II odmawiali na tę intencję wspólnie w kościele w niedziele o g. 15.oo Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kto nie może zapraszamy do łączenia się duchowego. Zaczniemy od dzisiejszej niedzieli 16 lutego.

8. Bezpłatne badania densytometryczne przedramienia odbędą się 12 marca przy aptece państwa Wojciechowskich w osteobusie.


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Zwykła – 9 lutego 2014

 

1. Dzisiaj jest czynny Punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego od godz. 1000.

2. Bóg zapłać za pamięć o potrzebach parafii, dzisiaj w tzw. niedzielę gospodarczą.

3. Prosimy małżonków, którzy obchodzą w tym roku jubileusz minimum 50 lat i więcej sakramentu małżeństwa a zawierali małżeństwo poza naszą parafią o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach; chcemy bowiem wraz z urzędem przygotować obchody jubileuszu w odpust św. Rocha.

4. Bardzo prosimy wyjeżdżających na Zimowisko, aby w najbliższym czasie uzupełniać dane personalne i wpłacać  pozostałą kwotę pieniędzy.  

5. W przyszłą niedzielę 16 lutego będzie głosił kazania ks. Dariusz Kruczyński dyrektor Caritas  z Ełku. Będzie także rozprowadzał książeczki do nabożeństwa (modlitewniki) adresowane do teściowych i matek.

6. Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania a są spoza wieku klas trzecich gimnazjum bardzo proszę o zgłaszanie się do Proboszcza.    

7. Serdecznie dziękuję wolontariuszom Zespołu Parafialnego Caritas za posługę wydawania żywności w minionym tygodniu: Bóg zapłać! 

8. We wtorek jest wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Dzień Chorych. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 17.00 będziemy się modlić w intencji chorych; będzie udzielane specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, które mogą przyjść do kościoła a członków rodzin prosimy o pomoc w podwożeniu do kościoła.  

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OFIAROWANIE PAŃSKIE – 2 lutego 2014

4 Tydzień Zwykły

 

1. Przeżywamy święto Ofiarowania czyli MB Gromnicznej, które przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Zwiastowało Jego przyjście Światło Wielkie, którego miedzy innymi symbolem jest Świeca gromniczna, szczególny znak Bożej Opatrzności. Z woli papieża Jana Pawła II w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne. Przypominamy, że w naszej diecezji są siostry klaryski w klasztorze w Skaryszewie i możemy złożyć na ich potrzeby ofiary do koszyczka pod chórem.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź dla dzieci w piątek od 16.3o i potem dzieci zostają na Mszę św.

3. Prosimy małżonków, którzy obchodzą w tym roku jubileusz minimum 50 lat i więcej sakramentu małżeństwa a zawierali małżeństwo poza naszą parafią o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach; chcemy bowiem wraz z urzędem przygotować obchody jubileuszu w odpust św. Rocha.

4. Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej z siedzibą w Białymstoku zaprasza panie w przedziale wiekowym 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne dnia 6 lutego (czwartek) od 9.oo do 17.oo. Mammobus będzie podstawiony przy naszym kościele. Szczegóły co do zapisów w gablocie.  

5. Bardzo prosimy wyjeżdżających na Zimowisko, aby w najbliższym czasie uzupełniać dane personalne i wpłacać  pozostałą kwotę pieniędzy.  

6. W niedzielę 16 lutego będzie głosił kazania ks. Dariusz Kruczyński dyrektor Caritas  z Ełku. Będzie także rozprowadzał książeczki do nabożeństwa (modlitewniki) adresowane do teściowych i matek.   

7. Wydawanie żywności przez Zespół Parafialny Caritas będzie w najbliższy poniedziałek i wtorek - 3 i 4 lutego od g. 14.oo według znanego porządku w magazynie Caritas.

8. Polecam naszym modlitwom uczniów klas maturalnych z ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH imienia Stanisława Staszica, którzy rozpoczęli od wczorajszej studniówki bezpośrednie przygotowanie do egzaminu maturalnego. Polecajmy ich Matce Bożej "Stolicy Mądrości".

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA Zwykła – 26 stycznia 2014

1. Dzisiaj jest czynny Punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego od g. 10.00.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca; Msza św. wynagradzająca o g. 8.oo i po niej litania loretańska.

3. W najbliższy wtorek o g. 17.00 odbędzie się spotkanie przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

4. Natomiast we wtorek o g. 18.00 odbędzie się w salce na nowej plebani spotkanie  wszystkich wyjeżdżających na Zimowisko; proszę o uzupełnienie danych i wpłacanie  brakujących pieniędzy.  

5. Prosimy małżonków, którzy obchodzą w tym roku jubileusz minimum 50 lat i więcej sakramentu małżeństwa a zawierali małżeństwo poza naszą parafią o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach; chcemy bowiem wraz z Urzędem przygotować obchody jubileuszu w odpust św. Rocha.

6. W przyszłą niedzielę 2 lutego, będzie jednocześnie święto Ofiarowania czyli MB Gromnicznej. Zachęcam, aby przygotować na ten dzień świece z osłonkami na spływający wosk. Wobec zróżnicowanych zjawisk atmosferycznych i klimatycznych - świeca gromniczna nabiera szczególnego religijnego znaczenia jako obrona przed niewiadomym.

7. Z woli papieża Jana Pawła II w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne. Zachęcam do złożenia na ten cel ofiary w przyszłą niedzielę do koszyczka pod chórem. Zakony kontemplacyjne poświęcając się modlitwie, zawierzają Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

8. Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z porady, pomocy, wsparcia w różnych sprawach trudnych w każdy czwartek między godz. 15.00 a 18.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białobrzegach przy ul. Reymonta 11. Porad udziela pani Gromska Urszula.

9. Wydawanie żywności przez Zespół Parafialny Caritas będzie w poniedziałek i wtorek - 3 i 4 lutego od g. 14.oo według znanego porządku w magazynie Caritas.

10. Zakończyliśmy kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjmowali księży i za złożone ofiary. Szczególne podziękowanie za pomoc w podwożeniu Księży i za poczęstunki. Kolęda przebiegła bardzo spokojnie, życzliwie i bez wypadków. Gdyby ktoś z rodzin, które nie mogły przyjąć nas w terminach wyznaczonych, chciał to uczynić w czasie dogodnym dla siebie, to bardzo prosimy umawiać się z Księżmi do końca tego tygodnia.

11. Pewna rodzina z Gdyni zwraca się z następującą prośbą. Zostali oni jako cała rodzina wysiedleni z Gdyni przez Niemców w 1939 roku i po różnych perypetiach znaleźli się w Białobrzegach. Tutaj mieszkali do końca wojny i w latach 1942/43 prawdopodobnie przysposobili czyli uratowali dziecko żydowskie z naszego getta. Dla kamuflażu podawali, że jest to dziecko po żołnierzu, który zginął w kampanii wrześniowej. Gdyby ktoś miał jakieś wiadomości na ten temat, bardzo proszę zgłosić osobiście do mnie, czyli Proboszcza.   

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA Zwykła – 19 stycznia 2014

 

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Zachęcamy, aby modlić się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież wystosował na ten dzień orędzie, w którym czytamy: „…nie tylko nasi rodacy przebywają poza granicami kraju, lecz wciąż wielu ludzi musi w pośpiechu opuszczać swoje domy z powodu wojen czy regionalnych konfliktów, zostawiając i często tracąc to, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny, zechciejmy włączać się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy się choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić do poprawy ich losu. Nikt z nas nie ma stałego miejsca na tej ziemi, wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do wiecznej ojczyzny, dlatego też niech nasze serca pozostają wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka”.
3. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
4. W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5. Można zamawiać w kancelarii terminy intencji mszalnych na ten rok.
6. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących ulicach:

 poniedziałekod 9.oo > B-gi: ul. Kościelna od Targowicy do skrzyżowania z ul. Żeromskiego po obu stronach; od 16.oo > B-gi bloki ul. Reymonta 42, potem Rzemieślnicza 41, 41A.
wtorek od 9.oo > ul. Leśna, Mroczkowskiego, od 11.oo > ul. Targowa, od 12.oo > Rzeczna; od 16.oo > ul. Ogrodowa, Brzechwy (5 Księży), od. 17.oo > ul. Bautscha bloki i domy, Wąska (3 Księży), od 17.oo > Poświętna (2 Księży).

7. Módlmy się w intencji uczniów klas trzecich naszego LO im. Armii Krajowej, którzy już rozpoczęli od studniówki bezpośrednie przygotowanie do egzaminu maturalnego. "Stolico Mądrości" - módl się za nimi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2014

kończy się okres Narodzenia Pańskiego

 

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary z 6 stycznia na potrzeby misji; Bóg zapłać!

2. Dzisiaj jest czynne Poradnictwo Rodzinne od g. 10.oo.

3. Poświęcenie książeczek dla dzieci klas drugich odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.15. Informujemy, że w piątek 17 stycznia o g. 17.00 na świetlicy szkolnej PSP firma szyjąca stroje komunijne będzie pobierać miary w celu uszycia strojów. Na każdą klasę przewidziane jest około pół godziny, aby zachować porządek „mierzenie dzieci” będzie się odbywać w następującej kolejności: najpierw dzieci z Suchej potem klasa II a, II b, II c i II d. Również będzie można wpłacić zaliczkę za strój komunijny dla dziewczynki – 50 zł, a dla chłopca 30 zł (jeżeli ze spodniami to 50 zł). 

4. Można zamawiać w kancelarii terminy intencji mszalnych na ten rok.

5. Dzisiaj druga niedziela stycznia to tzw. niedziela gospodarcza.

6. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych, także całymi rodzinami, na wspólne śpiewanie kolęd w dzisiaj o g. 16.oo przy naszej kościelnej szopce.

7. Jutro o g. 7.3o Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja i potem zapraszamy na opłatek w salce na nowej plebanii.

8. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową życzliwość Parafian przyjmujących kapłana. Dalej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na kolędę przygotowujemy pasyjkę, wodę święconą, Pismo św., zeszyty od religii dzieci. Z wiosek prosimy o podwożenie księży. Kancelaria podczas kolędy będzie czynna w normalnych godzinach.

9. Zwracam się z prośbą w imieniu młodego człowieka, który potrzebuje do rehabilitacji po wypadku rower stacjonarny do ćwiczeń lub tzw. chodzik o pożyczenie na ok. pół roku. Natomiast jako parafia dysponujemy wózkami inwalidzkimi i możemy je użyczyć dla potrzebujących.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 stycznia 2014

1.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe pielgrzymów i sympatyków  pieszej pielgrzymki na Jasną Górę grupy „17 a” dziś na godz.15 do salki na nowej plebani.

2 Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Mszy św. święcimy kredę i kadzidło.

3. Można zamawiać w kancelarii terminy intencji mszalnych na ten rok.

4. Parafia organizuje zimowisko na Słowacji (są 3 wolne miejsca); natomiast nasza diecezja organizuje wyjazd do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Szczegóły tych ogłoszeń w gablocie.

5. Poświęcenie książeczek dla dzieci klas drugich odbędzie się podczas Mszy św. o g. 10.15 w przyszłą niedzielę 12 stycznia.

6. Przyszła druga niedziela stycznia to tzw. niedziela gospodarcza.

7. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych, także całymi rodzinami, na wspólne śpiewanie kolęd w przyszłą niedzielę o g. 16.oo przy naszej kościelnej szopce.

8. Jutro z okazji dnia misyjnego dodatkowa zbiórka do koszyczka pod chórem na potrzeby misji.

9. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową życzliwość Parafian przyjmujących kapłana. Dalej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na kolędę przygotowujemy pasyjkę, wodę święconą, Pismo św., zeszyty od religii dzieci. Z wiosek prosimy o podwożenie księży. Kancelaria podczas kolędy będzie czynna w normalnych godzinach obsługiwana przez osobę świecką. Porządek kolędy całej podany jest w gablocie i Internecie.

 


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 Niedziela po Bożym Narodzeniu

św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

29 grudnia 2013

 

1. Składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie tegorocznej szopki Bożonarodzeniowej: s. Danucie, panu Tadeuszowi Pośnikowi z synem, pan Arturowi Kalecie, Piotrowi Malczewskiemu, p. Irenie Pachniak, p. Józefowi Kaweckiemu oraz p. Janowi kościelnemu i innym, którzy pomagali. Leśnikom z leśnictwa Zadobrze dziękujemy za podarowanie a pp. Kwapisom za przywiezienie choinek. Wszystkim Bóg zapłać!

2. Można zamawiać w kancelarii terminy intencji mszalnych na 2014 rok.

3. Przypominamy, że Parafia organizuje zimowisko na Słowacji. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

4. Natomiast nasza diecezja organizuje wyjazd do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Szczegóły także w gablocie.

5. Poświęcenie książeczek - modlitewników dla dzieci klas drugich odbędzie się podczas Mszy św. o g. 10.15 w niedzielę 12 stycznia 2014 r.

6. We wtorek o g. 17.oo zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Roku Pańskiego 2013. We środę Nowy Rok i uroczystość Bożej Rodzicielki; święto obowiązkowe; porządek Mszy św. niedzielny.

7. Potem pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. pierwszoczwartkowa o g. 7.3o a adoracja w int. powołań od g. 16.15.

8. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Niech obecność kapłana w naszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy. Przygotowujemy pasyjkę, wodę święconą, Pismo św., zeszyty od religii dzieci. Z wiosek prosimy o podwożenie księży. Kancelaria podczas kolędy będzie czynna w normalnych godzinach; będzie obsługiwana przez osobę świecką.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013

 

1. Poradnictwo Rodzinne będzie czynne dzisiaj od godz. 10 w salce na starej plebanii.

2. W miniony czwartek podczas Mszy św. w 30 dzień po śmierci śp. Marianny Popiełuszko, matki bł. ks. Jerzego męczennika poświęcona została nowa chorągiew kościelna; z jednej strony jest wizerunek bł. ks. Jerzego męczennika kapelana Solidarności i napis „bł. ks. Jerzy męczenniku ucz nas zło dobrem zwyciężać”, z drugiej strony wizerunek św. Michała Archanioła i napis: „św. Michale Archaniele broń nas przed złem”. Dziękuję wszystkim obecnym na tej uroczystości, zwłaszcza pocztom sztandarowym, które podjęły uroczystą asystę. Chorągiew jest darem Parafii; można jeszcze złożyć ofiary na ten cel, aby dopełnić całej sumy 4200,- zł.     

3. Można zamawiać w kancelarii terminy intencji mszalnych na następny rok.

4. W poniedziałek i wtorek ostatnie tegoroczne roraty. W wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w domu sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Zachęcam do przeżycia tego dnia zgodnie z naszym staropolskim zwyczajem jako dnia postu. W wigilię kończy się nowenna do Dzieciątka Jezus o wyproszenie czystego serca, głębokiej wiary i radości spotkania z Bogiem Wcielonym!

5. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze naszej Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY. Zachęcamy do nabycia świecy i wsparcia dobrego celu.

6. We środę Boże Narodzenie. Przed Pasterką od g. 2330 będziemy wspólnie modlić się  czekając na Pasterkę. Zapraszamy! Pasterka o północy w int. Parafian i Gości. Tego dnia można przystąpić po raz drugi do Komunii św. jeśli ktoś był na Pasterce. We czwartek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia św. Szczepana. Ofiarami na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i słuchamy listu Rektora tej uczelni.

7. Po świętach rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w waszych intencjach. Ofiary kolędowa przeznaczmy na spłatę rozpoczętych inwestycji i na rozbudowę zakrystii, Program kolędy: w piątek po świętach 27 grudnia: od 16.oo B-gi bloki ul. Polna 8, 8a: ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek. Sobota 28 XII 2013, od 9.oo Szczyty i Kolonia Szczyty: ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek. Jak zawsze przygotowujemy pasyjkę, wodę święconą, Pismo św., zeszyty od religii dzieci. Z wiosek prosimy o podwożenie księży.

8. Po Mszach św. rozprowadz

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej