�?adowanie....


Aktualności

 

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela - 14 sierpnia 2016
 

1.Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
2.Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata. Msza św. w intencji Wojska Polskiego i Ojczyzny od Burmistrza i Starosty o godz. 10.15. Zapraszam poczty sztandarowe i delegacje. Po Mszy św. złożenie wiązanek kwiatów przed naszym pomnikiem pamięci. Zachęcamy w dniu świątecznym wywiesić flagi narodowe biało – czerwone jako znak podtrzymywania tradycji narodowych, patriotycznych i religijnych.
3.We wtorek 16 sierpnia odpust św. Rocha. Kazania głosił będzie ks. Stanisław Bastrzyk z diec. sandomierskiej. Na sumie przeżyjemy uroczystość 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa przez 10 par małżeńskich i wręczenie medali Prezydenckich za długoletnie pożycie.
4.Różaniec za zmarłych we środę o 19.45 na cmentarzu komunalnym, w czwartek o 19.45 na cmentarzu parafialnym. Prosimy uporządkować groby a na modlitwy przynieść znicze, które zapalimy. Pamiętajmy o zniczach przy grobach żołnierzy i partyzantów.
5.We środę poświęcenie zwierząt od g. 9.00: najpierw Borki, potem Kamień, Brzeska Wola, Leopoldów, Mikówka, Szczyty, Brzeźce. Przygotowujemy stoliczek z pasyjką, święconą wodę. To znak, że w tym miejscu będzie obrzęd poświęcenia. 
6.Od odpustu zaczynamy oktawę modlitw do św. Rocha, codziennie na Mszy św. o godz. 19.00.
7.Serdecznie dziękuję na razie ogólnie uczestnikom i organizatorom naszej pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Było ok. 160 osób. Szczęśliwie dotarli do Częstochowy i już powrócili do domu.
8.Tegoroczne parafialne dożynki będą w trzecią niedzielę września. Główna uroczystość na sumie.
9.Zakończyliśmy program dystrybucji żywności w ramach współpracy Caritas z Radomskim bankiem Żywności, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom Zespołu Parafialnego grupy seniorów i grupy młodzieżowej z Gimnazjum, ZSP i LO za posługę podczas wydawania żywności i podczas zbiórek, wszystkim osobom i firmom, które użyczały nieodpłatnie transportu i pomagały w rozładunku, wszystkim składającym ofiary na potrzeby Caritas. W minionym okresie wydaliśmy ponad 70 ton żywności w 21 asortymentach, ponad 60 ton jabłek, marchwi i innych warzyw. Wkrótce rozpocznie się nowy program, dlatego prosimy zgłaszać się do MGOPS-u w celu otrzymania zaświadczenia, na podstawie którego możemy dopiero danej osobie czy rodzinie przyznawać żywność.
10.Dziękuję za dzisiejsze ofiary tacy gospodarczej.     
11.Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga. W duchu zaufania Opatrzności Bożej i pełni nadziei na wstawiennictwo naszego Patrona św. Rocha przyjmijmy błogosławieństwo kapłańskie.
12.Dzisiaj jest czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od g. 10.00.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2016

 

1.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji Mszy św. na następny rok.
2.Wczoraj 6 sierpnia wyszła 13-ty raz naszą trasą piesza pielgrzymka do Częstochowy. Razem ok. 160 osób. Codziennie na Mszy św. wieczornej będziemy łączyć się duchowo z naszymi pielgrzymami. 13 sierpnia w sobotę wchodzą do Częstochowy. Zapraszamy na przywitanie.
3.Dziękuję za ofiary pieniężne z intencją na podjęcie pielgrzymów. Bóg zapłać!
4.Dzisiaj gościmy na odpoczynek i posiłek pieszą i rowerową pielgrzymkę z Białegostoku oraz pieszą z Łomży, na nocleg ok. g. 18.00 Prasko - Warszawską pielgrzymkę rodzin. W poniedziałek 8 sierpnia Msza pielgrzymów warszawskich o g. 5.00 rano. Z uwagi na przybycie pielgrzymów uprzejmie proszę, aby dzisiaj już od g. 9.00 nie parkować pojazdów przy plebanii ale miejsce zostawić dla pojazdów grup pielgrzymkowych.
5.Dziś możemy złożyć do koszyczka pod chórem ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
6.Już wkrótce w poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić święto kościelne Wniebowzięcia NMP ale i wielkie święto Narodowe. Dlatego wcześniej zachęcamy, aby zaopatrzyć się we flagi narodowe biało – czerwone i potem na święto je wywiesić jako znak kultywowania tradycji narodowych, patriotycznych i religijnych.
7.Szykujemy się do naszego odpustu parafialnego św. Rocha. Podczas sumy odpustowej przeżyjemy uroczystość 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa 10-ciu par małżeńskich i wręczenie medali Prezydenckich za długoletnie pożycie. Serdecznie zapraszamy!
8.Chcemy także, aby zmarli mogli dostąpić łask związanych z odpustem dlatego będziemy modlić się na naszych cmentarzach w ich intencji. Odmówimy różaniec za zmarłych we środę po św. Rochu czyli 17 VIII o 19.45 na cmentarzu komunalnym i we czwartek 18 sierpnia o g. 19.45 na cmentarzu parafialnym. Prosimy więc teraz przez te dwa tygodnie uporządkować cmentarze, oczyścić groby.
9.Poświęcenie zwierząt będzie we środę po św. Rochu.
10.Zarząd Rejonowy PCK dziękuje za akcję honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się ponad 30 osób. Pozyskano prawie 20 litrów krwi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, zwłaszcza nowym: Bóg zapłać!
11.Zwracam się z prośbą do Parafian o poparcie apelu do Polskiego Sejmu o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Można złożyć podpis na stoliczku pod chórem: piszemy nazwisko i imię, adres, składamy podpis.

 

 

PIELGRZYMKA NARODOWA – GRUPA DIECEZJALNA (autokar)

W Ł O C H Y   w   R O K U   M I Ł O S I E R D Z I A 

LORETO – LANCIANO - SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT ANGELO – RZYM – ASYŻ –WENECJA (9 DNI)

Termin: 15-23.10.2016 / Cena: 950,-zł +200 € / ZAPISY w kancelarii

par. Białobrzegi

 

PROGRAM

1 Dzień:  Polska – Czechy. Wyjazd z Radomia o godz. porannych, przejazd przez Polskę do hotelu w Czechach k/ Brna; obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Cesenatico. Wczesne śniadanie, przejazd przez Austrię malowniczą trasą przez Alpy Austriackie do Włoch, przyjazd do Cesenatico w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Cesenatico - Loreto - Lanciano – San Giovanni Rotondo. Po śniadaniu wyjazd do LORETO – zwiedzanie renesansowej bazyliki z  Sanktuarium Domku Matki Bożej oraz Cmentarza Polskiego; przejazd wzdłuż wybrzeża adriatyckiego LANCIANO – zwiedzanie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego; przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO,  obiadokolacja i nocleg w hotelu k/ san Giovanni Rotondo.

4 dzień:  Monte Sant Angelo – Rzym. Śniadanie, a następnie zwiedzanie klasztoru – miejsca działalności i śmierci Ojca Pio; przejazd do Sanktuarium Michała Archanioła w MONTE SANT ANGELO, zwiedzanie Sanktuarium wzniesionego nad grotą – miejscem objawień Michała Archanioła z VI w oraz malowniczego miasteczka. Przejazd W OKOLICE RZYMU, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Rzym – Watykan. Śniadanie, audiencja ogólna u Ojca Świętego; zwiedzanie  WATYKANU - bazylika Św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, Plac Św. Piotra, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Rzym. Śniadanie; zwiedzanie zabytków wczesnochrześcijańskich – katakumby Św. Kaliksta, bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody;  zwiedzanie zabytków „ Rzymu starożytnego” - Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum; Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny i spacer trasą od Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:  Rzym – Asyż  - Cesenatico. Śniadanie, przejazd do ASYŻU – zwiedzanie jednego z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech:: średniowieczne miasto z bazyliką Św. Franciszka i Bazyliką Św. Klary, z Pizza Comune ze Świątynią Minerwy oraz bazylika Santa Maria degli Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci Św. Franciszka; przejazd do hotelu k/Rimini; obiadokolacja i nocleg.

8 dzień:  Cesenatico – Wenecja. Po śniadaniu wyjazd do WENECJI – zwiedzanie (9 godzin); spacer uliczkami miasta przez Most Rialto nad słynnym Canale Grande do Placu Św. Marka z bazyliką Św. Marka, Campanilą i Pałacem Dożów, przejażdżka tramwajem wodnym; wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych, przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.

9 dzień:  Powrót do Polski. Przyjazd do Polski, powrót do Radomia w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

1.  Transport komfortowym autokarem (barek, WC, video, klimatyzacja).

2.   7 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

3.   Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji.

4.   Opieka duchowa kapłana (codzienna Msza św.) i pilota-przewodnika.

5.   Ubezpieczenie NNW i KL.

Koszty programowe: 70,-- euro  – przewodnicy lokalni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za wjazdy do miast, komunikacja miejska , słuchawki

Uwagi praktyczne: przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł,; pozostałą kwotę dopłaty należy  wpłacić na 4 tygodnie przed wyjazdem; pielgrzymi powinni zabrać ze sobą: wygodne obuwie, okrycie przeciwdeszczowe oraz przyjmowane regularnie leki; kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie; pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i w muzeach.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016


Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Msza św. w int. ks. Krzysztofa od Kółek Żywego Różańca o 6.30. Natomiast na poświęcenie samochodów i innych pojazdów zapraszamy na Mszę św. o g. 19.00 i po niej nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa. Pojazdy ustawiamy wokół kościoła promieniście. Natomiast dzisiaj po każdej Mszy św. stowarzyszenie MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.


W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji Mszy św. na następny rok 2017.


Do końca lipca zapraszamy na nabożeństwa do Krwi Pana Jezusa.


Trwa Powiatowa Akcja Bezpieczne Wakacje 2016, która ma na celu pomóc w bezpiecznym przeżywaniu letniego wypoczynku. Szczegóły na plakatach.


Honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne zapraszamy do akcji oddawania krwi w najbliższą środę od g. 8.00 do 12.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Kopernika 6. Krew jest niezastąpionym lekarstwem, bardzo potrzebnym, ratującym życie i zdrowie. Serdecznie zapraszamy. 


Dzisiaj jest czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od godz. 10.00.


Parafia św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie zaprasza dzisiaj na spotkanie pielgrzymów, którzy przeszli europejską drogę św. Jakuba do sanktuarium w Santiago de Compostela. Spotkanie rozpocznie się w kościele w Skaryszewie o g. 16.30.

 
Ks. biskup Henryk Tomasik zaprasza do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 6 do 13 sierpnia. „Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga - Stwórcę celu. „MIŁOSIERNI JAK OJCIEC” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę.  Temat ten harmonizuje z treścią Roku Miłosierdzia oraz nauczaniem Ojca Świętego Franciszka podczas XXXI Światowego Dnia Młodzieży Kraków - 2016. Będziemy także dziękować za Sakrament Chrztu Świętego wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski. W duchu dziękczynienia za Boże Miłosierdzie będziemy modlić się o dar głębokiej wiary, której ważnym znakiem jest miłosierdzie rozumiane jako czynna pomoc okazywana potrzebującym. Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału  w tych „rekolekcjach w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha rozmodlenia i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki. Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii”. Zapisy na pielgrzymkę będą od 1 sierpnia.


Już wkrótce 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość kościelną Wniebowzięcia NMP ale i zarazem wielkie święto państwowe. Dlatego wcześniej zachęcamy, aby zaopatrzyć się we flagi narodowe i na święto je wywiesić jako znak kultywowania tradycji narodowych, patriotycznych i religijnych.


Informacje dla pielgrzymujących na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Częstochowie 28 lipca br. można odnaleźć w gablocie.


W ramach ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY przyjmujemy w naszej parafii od czwartku 28 lipca do soboty 30 lipca grupę 50 Włochów z Sycylii. Przyjadą we czwartek przed kościół na g. 20.00 gdzie ich powitamy; tu będzie przydzielenie Gości dla poszczególnych Rodzin; potem msza św.; dalej przywitanie przez Burmistrza Adama Bolka, wręczenie upominków; potem wspólna obiadokolacja/Agapa przy kościele i wtedy rodziny zabierają swoich Gości do domów. W piątek 29 lipca śniadanie w rodzinach; potem Rodziny przywożą Gości pod kościół na g. 10.00 i o 10.15 wyjadą swoim autokarem do sanktuarium w Błotnicy, gdzie będzie Msza św. o 11.00 pod przewodnictwem Opata z Wąchocka. Po Mszy św. powrót do Białobrzegów; tutaj obiad przy kościele a potem tzw. rekreacja. Część będzie uczestnikami spływu po Pilicy, część nawiedzi ekspozycję malarstwa w Domu Kultury. Ok. g. 18.00 rozpoczną Goście Ewangelizację przed Ratuszem. Następnie kolacja przy kościele i potem rozlokowanie do rodzin. W sobotę wcześnie rano należy zaplanować lekkie śniadanie w domu lub tylko kawa, herbata, przygotować dla Gości tzw. suchy prowiant na sobotę i odwieźć ich pod kościół na g. 4.00, bo o 4.15 odjeżdżają do Krakowa. Serdecznie zapraszam Parafian, zwłaszcza młodzież na spotkanie z młodzieżą z Włoch według podanego tutaj programu. 
Rodziny, które zgłosiły, że podejmują pielgrzymów proszę się zgłaszać do wtorku do kancelarii, by odebrać pomoce i cały program. 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016

 

W poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji zapraszamy na poświęcenie nowych samochodów i innych pojazdów po Mszy św., która będzie o 19.00 i po niej nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa. Pojazdy ustawiamy wokół kościoła promieniście. Natomiast w przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. stowarzyszenie MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
Przypominamy, żeby w okresie wakacji nie zaniedbywać obowiązku Mszy św. niedzielnej i pacierza.
Do końca lipca zapraszamy na nabożeństwa do Krwi Pana Jezusa.
Przygotowujemy się do pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Zachęcamy do udziału.
Przez cały lipiec i sierpień trwa Powiatowa Akcja Bezpieczne Wakacje 2015, która ma na celu pomóc w bezpiecznym przeżywaniu letniego wypoczynku. Szczegóły na plakatach.
W ramach rozpoczynających się Światowych Dni Młodzieży w programie diecezjalnym w najbliższą sobotę są różne wydarzenia w Radomiu. Organizujemy wspólny wyjazd parafialny dla młodzieży i wszystkich chętnych. Zapisy do środy u ks. Karola lub u ks. Grzegorza.
Natomiast w czwartek 28 i piątek 29 lipca przyjmujemy w naszej parafii grupę młodzieży z Włoch, 50 osób. Osoby, które zgłosiły gotowość podejmowania na nocleg Gości będą powiadomione we czwartek 28 lipca podczas spotkania; zapraszamy wtedy młodzież i wszystkich chętnych na Mszę św. wspólną o g. 20.00 przed kościołem. Potem będzie krótki posiłek i rozlokowanie. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
Jak już wiemy 12 lipca zmarł abp Zygmunt Zimowski w 68 roku życia, 43 kapłaństwa i 15 biskupstwa. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dzisiaj w rodzinnych stronach zmarłego Pasterza i dlatego my chcemy też dzisiaj za niego się pomodlić w kaplicy Turno-Emaus. Dzisiaj o g. 15.00 najpierw koronka do Miłosierdzia Bożego a potem Msza św. w int. zmarłego Pasterza. Serdecznie zapraszamy. Natomiast w Radomiu w poniedziałek o 18.30 wprowadzenie Trumny z Ciałem Arcybiskupa do Katedry, o 19.00 Msza św.; we wtorek o 11.00 Msza św. pogrzebowa i złożenie Trumny z Ciałem Arcybiskupa w kaplicy katedralnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016

 

Dzisiaj będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od g. 10.00.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli gospodarczej na potrzeby parafii: Bóg zapłać!

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu. Zainteresowanych tymi sprawami zapraszamy na mszę o g. 7.30. Tego dnia odpust w par. Jasionna.

Przypominamy, żeby w okresie wakacji nie zaniedbywać obowiązku Mszy św. niedzielnej i pacierza. Rodzice niech dzieciom i młodzieży przypominają o tych praktykach religijnych.

Do końca lipca sprawujemy nabożeństwa do Krwi Pana Jezusa.

Można się zapisywać na NARODOWĄ PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH w terminie od 18 do 25 X 2016.; szczegóły przy zapisie w kancelarii.

Z okazji ŚDM przyjedzie do naszej parafii grupa ok. 50 osób z Włoch.

Starostwo Powiatowe w Białobrzegach ogłasza na okres lipca i sierpnia „POWIATOWĄ AKCJĘ BEZPIECZNE WAKACJE”. Podczas trwania akcji będą prowadzone działania wychowawczo-edukacyjne i różne kontrole w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie letnim na terenie powiatu. 

Nasi Biskupi zwracają się do wszystkich Diecezjan z prośbą o modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, który przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego stan zdrowia pogorszył się. Choroba bliskiej osoby jest zawsze zachętą do łączności duchowej i modlitwy. Bardzo prosimy Czcigodnych Księży, Osoby życia konsekrowanego oraz Was, Drodzy Siostry i Bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w intencji Księdza Arcybiskupa.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016

 

Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 9.00 i 10.15 wystąpi Trio Cantabile z Lublina z koncertem o Bożym Miłosierdziu pt. Me serce ciągnie, gdzie Bóg mój jest ukryty.
Dzisiaj będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od g. 10.00.
WOPR z Białobrzegów zaprasza na festyn Świętojański w dniu 25.06.2016. Msza św. przy stanicy wodnej o g. 15.00; potem atrakcje artystyczne i kulinarne. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
Dzisiaj w Przedszkolu Jaś i Małgosia od g. 14.00 będzie trwał FESTYN RODZINNY. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.
W przyszłą niedzielę podczas sumy będzie m. in. intencja za ofiary KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ w 1 rocz. poświęcenia okolicznościowej tablicy w naszym kościele, w int. Ojczyzny o błogosławieństwo Boże dla Rządzących i o pomyślność dla Obywateli.
Zespół Parafialny Caritas będzie wydawał żywność w najbliższy wtorek i środę od g. 12.00 w magazynie Caritas.
Serdecznie dziękuję za pamięć o potrzebach materialnych Parafii z okazji dzisiejszej niedzieli gospodarczej. Bóg zapłać! 

Serdecznie dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków: Bóg zapłać!

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

W dniach z 26 na 27 czerwca przyjmujemy jako parafia na nocleg PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RADOMSKĄ do Niepokalanowa ok. 100 osób.

Doroczna Pielgrzymka Rzemieślników na Jasną Górę odbędzie się 26 czerwca. Zapisy w biurze Cechu.

Wyjazd na pielgrzymkę POZNAŃ – GNIEZNO – KRUSZWICA – STRZELNO – BISKUPIN - LICHEŃ w czwartek 16 czerwca o godz. 5.40. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc, jeśli się ktoś zdecyduje zapisy do jutra do g. 18.00.  Koszt wyjazdu 450, zł zapisy w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. 

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH planowana jest w terminie od 18 do 25 X 2016.; cena: 1790, zł; program w gablocie; w kancelarii przy zapisie wpłata zaliczki 400, zł.

Można zapisywać się w kancelarii na pielgrzymkę autokarową Radia Maryja do Częstochowy w 2 niedzielę lipca.

Jeszcze 2 tygodnie można się zapisywać na ŚDM w Krakowie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bóg zapłać!

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

W dniach z 25 na 26 czerwca przyjmujemy jako parafia na nocleg PIESZĄ PIELGRZYMKĘ RADOMSKĄ do Niepokalanowa ok. 100 osób.

Trwają zapisy na pielgrzymkę w dniach 16-17-18- czerwca tr. do kolebki chrztu Polski. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisie. 

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH jest planowana w terminie od 18 do 25 X 2016.; cena: 1790, zł; program szczegółowy w kancelarii przy zapisie i wtedy wpłata zaliczki 400, zł.

 WOPR z Białobrzegów zaprasza na festyn Świętojański w dniu 25.06.2016. Msza św. przy stanicy wodnej  o g. 15.00; potem atrakcje artystyczne i kulinarne. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

 W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 9.00 i 10.15 wystąpi Trio Cantabile z Lublina z koncertem o Bożym Miłosierdziu pt. Me serce ciągnie, gdzie Bóg mój jest ukryty. Program w gablocie.  

Dzisiaj w Przedszkolu Kubusia Puchatka od g. 14.00 będzie trwał Festyn pt. „TĘCZOWE SPOTKANIE”. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 Niedziela Zwykła – 29 maja 2016

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek m-ca, piątek m-ca i jednocześnie uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa oraz dzień modlitw w intencji kapłanów i pierwsza sobota m-ca. Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 17.45; w tym uroczystym dniu nie obowiązuje post.

Do końca czerwca sprawujemy po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy organizowali, współdziałali przez pracę i pomoc finansową w przygotowaniu tegorocznych, ołtarzy i trasy Bożego Ciała; tym, którzy ozdobili swoje domy i całą trasę oraz wszystkim uczestnikom procesji, szczególnie osobom zaangażowanym w rozmaite posługi. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać! Do czwartku tego tygodnia trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną; dzisiaj procesja przed sumą; w pozostałe dni po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy do udziału w oktawie i do czynnego udziału według podanego porządku.

W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca tr. organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450, zł przy 50 osobach; przy zapisie wpisowe 200, zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisie. 

Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06-08-07 tr. do ZAKOPANEGO. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających dziś po mszy o 10.15.

NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH planowana jest w II poł. października tr., w Jubileuszowym Świętym Roku Miłosierdzia, aby wspólnie wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za przyjazd na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży przypadające w 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Będzie to również niepowtarzalna okazja, pochylić się nad grobem św. Jana Pawła II i podziękować za ustanowienie Święta Miłosierdzia Bożego. Termin: 18 - 25.10.2016; cena: 1790, zł; program szczegółowy w kancelarii przy zapisie i wtedy wpłata zaliczki 400, zł.

W przyszłą niedzielę w Przedszkolu Kubusia Puchatka od g. 14.00 będzie trwał Festyn pt. „TĘCZOWE SPOTKANIE”. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza; program bardzo ciekawy.

Zespół parafialny Caritas będzie wydawał jabłka i marchewkę w najbliższą środę od g. 13.00.

DZISIAJ w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka modlimy się i zbieramy ofiary po Mszach św. dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bądźmy wielkoduszni.


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 22 maja 2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy - Główny Tytuł Kościoła i Parafii


Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszego kościoła i parafii. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi: spowiedź, Komunia św., modlitwy w int. Papieża. Przypominamy, że dzisiaj kończy się zwyczajowy czas na wypełnienie przykazania kościelnego o obowiązku odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Dzisiaj bierzmowanie młodzieży o 15.00.

Katolicka Poradnia Rodzinna będzie czynna dzisiaj od g. 10.00.

Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli na organizację Światowych Dni Młodzieży: Bóg zapłać!

Przez cały czerwiec będziemy sprawować po Mszach św. wieczornych nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w soboty o g. 8.00; w niedziele o 17.30.

Można się zapisywać u katechetów na wyjazd parafialny nad Lednicę.

We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w kościele o 7.00, 9.00, po procesji ok. 11. 30 i wieczorna o 18.00. Procesja wyruszy z kościoła o g. 10.00. Z kościoła przez Plac Zygmunta, dalej ul. Polańska, ul. Reymonta, ul. Piaskowa, ul. Piekarska i powrót do kościoła i tutaj Msza św. na zakończenie. Wszyscy włączmy się do uczestnictwa w procesji. Dzieci do sypania kwiatków, młodzież, dorośli przy chorągwiach, feretronach, orkiestra, chór, ministranci itd. Wszystkich serdecznie zapraszamy do przygotowania trasy, ozdobienia naszych domów zwłaszcza na trasie procesji, aby w ten sposób uczcić Najśw. Sakrament i dać wyraz naszej wierze.

Po Bożym Ciele oktawa z procesją eucharystyczną według porządku tak jak nabożeństwa majowe i czerwcowe. Dodatkowo 28 maja w sobotę o g. 17.00 w Mikówce poświęcenie odnowionej kapliczki, Msza św., procesja eucharystyczna i majówka; w niedzielę 29 maja procesja w kościele przed sumą; natomiast w Suchej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, Msza św. i majówka. Wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w procesji u nas oraz do Mikówki i Suchej.

W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450 zł przy 50 osobach, zapisy do końca maja wpisowe 200 zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisach. 

Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06-08-07 2016 r do Zakopanego. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających 29 maja po mszy o 10.15.

Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 25 maja (środa) w g. od 9.00 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6.

Zespół parafialny Caritas będzie wydawał żywność w najbliższy wtorek i środę od g. 12.00.

Biskup Henryk Tomasik w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze zachęca nas, aby we wszystkich świątyniach Diecezji Radomskiej, w niedzielę 29 maja zebrać ofiary na ten cel. Bądźmy i my wielkoduszni.

Na zakończenie uwielbiajmy Boga Trójjedynego: Chwała Ojcu …


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2016
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO


1.Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie.

2.W sposób szczególny do Maryi jako Matki Kościoła zwrócimy się jutro. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Błotnicy zjazd Kółek Różańcowych. Wyjazd we własnym zakresie.
3.W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 r.
4.W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Przypominam zaproponowana trasę procesji Bożego Ciała: z kościoła o g. 10.00 przez Plac Zygmunta, dalej ul. Polańska, zakręcamy w ul. Reymonta, dalej ul. Piaskowa, ul. Piekarska i powrót do kościoła. 4 ołtarz przy kościele wykonuje w tym roku Kamień. Prosimy zgłaszać się do pozostałych ołtarzy; banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe są gotowe.
5.W ramach pielgrzymek śladami Św. Jana Pawła II w roku rocznicy 1050 chrztu Polski w dniach 16-17-18- czerwca 2016 roku organizujemy pielgrzymkę do kolebki chrztu Polski tzw. SZLAK POLSKICH PIASTÓW  na trasie POZNAŃ-GNIEZNO-KRUSZWICA-STRZELNO-BISKUPIN-LICHEŃ. Koszt wyjazdu 450, zł przy 50 osobach, zapisy do końca maja; wpisowe 200, zł w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Szczegółowy plan wyjazdu w gablocie oraz w kancelarii przy zapisach. 
6.Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży w dn. 25.06 - 08-07 do Zakopanego. Spotkanie z rodzicami wyjeżdżających 29 maja po mszy o 10.15.
7.Katecheci zapisują na wyjazd nad Lednicę w 1 sobotę czerwca.
8.Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiary do koszyczka pod chórem na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zachęcam do życzliwości.
9.Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.
10.Wspólnota Emmanuel serdecznie zaprasza młodych w wieku 16-30 lat do wzięcia udziału w Międzynarodowym Forum Młodych w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 20-25 lipca 2016 r.  Koszt uczestnictwa w 5. dniowym Forum to jedynie 95 zł! Cena obejmuje nocleg, wyżywienie oraz pakiet uczestnika. Zapisy trwają do końca maja. W programie: wspólna modlitwa uwielbienia i Eucharystia, konferencje, koncerty, warsztaty tematyczne, jak również rozwijające talenty:  gospel, drama, taniec i wiele innych. Możliwość poznania ponad 3 tysięcy młodych ludzi ze wszystkich stron świata! Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej:  www.emmanuel2016.info.
11.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – tytuł naszego kościoła i parafii; będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi: spowiedź, Komunia św., modlitwy. Zapraszamy, zwłaszcza na sumę, którą rozpocznie uroczysta procesja, potem odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przewodniczyć będzie bp Piotr Turzyński, który potem o g. 15.00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.  
12.Przygotowaniem do naszego odpustu niech będzie udział w tzw. naszym Zjeździe Gnieźnieńskim. Przez trzy dni w najbliższą środę, czwartek i piątek o g. 10.00 będą wykłady w hali sportowej przy ul. Reymonta, związane z rocznicą 1050-lecia chrztu Polski. Wieczorami o g. 19.00 spotkania okolicznościowe. We środę na Banaszce przy pomniku św. Jana Pawła II tzw. Apel 1050-lecia; zapraszam delegacje i poczty sztandarowe. W czwartek w kościele koncert pieśni tradycji żydowskiej w wykonaniu zespołu muzycznego z Góry Puławskiej a w piątek o 19.00 w kościele najpierw akatyst ku czci Bogurodzicy w wykonaniu naszego chóru parafialnego Harfa Dawida a potem koncert pieśni liturgicznych i tradycyjnych wschodnich w wyk. męskiego zespołu wokalnego z Lublina KAIROS pod dyr. Borysa Sommerschafa. Serdecznie zapraszam.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja, Zapraszam delegacje, poczty sztandarowe o g. 10.15 na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny od Burmistrza i Starosty oraz w int. Strażaków i Rzemieślników; zachęcam, aby już od 2 maja wywiesić flagi narodowe.

Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Przykazanie kościelne wzywa nas, aby w okresie wielkanocnym spowiadać się i Komunię św. przyjmować. Pozostały jeszcze dwa tygodnie okresu wielkanocnego; zachęcamy więc, tych którzy mieli do tej pory przeszkody do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii św. Spowiedź w naszym kościele jest codziennie podczas Mszy świętych rano i wieczorem.

Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli ok. 9.30, w niedziele o 17.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

Dodatkowo będą majówki tzw. WYJAZDOWE: 13 maja w piątek godz. 19.15 majówka i poświęcenie nowego krzyża w Brzeskiej Woli; 18 maja godz. 19.00 Liturgia Słowa i Apel 1050-lecia przy pomniku św. JP2 w lesie na Banaszce; 29 maja w niedzielę o g. 15.00 w oktawie Bożego Ciała w Suchej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, Msza św. i majówka.

Planujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii w pierwszą sobotę czerwca nad jezioro Lednica. Zachęcamy do udziału! Zapisy u katechetów.

Trwają zapisy na: wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem, na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II (wyjazd sprzed kościoła w piątek 6 maja o g. 5.40), na poświęcenie kościoła p.w. MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II 18 maja br. w Toruniu. Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

Burmistrz Białobrzegów Adam Bolek zaprasza wszystkich mieszkańców na Majowe Dni Białobrzegów, które będą obchodzone przez cały miesiąc. W programie m. in.: w przyszłą niedzielę 8 maja - pierwszy Bieg Pilicy; 15 - 16 maja – wystawa oraz spotkania z artystami; 21 maja – Gala Disco Polo z udziałem zespołu Playboys; 22 maja – Koncert zespołu PERFECT. Więcej informacji w białobrzeskiej gazecie, na plakatach i na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Wśród wydarzeń także w dniach 18, 19, 20 maja „Zjazd Gnieźnieński”. 20 maja: o g. 10.00 będą wykłady: prof. z KUL pan Maciej Minnich nt: „Stary Testament a religie starożytnego Bliskiego Wschodu”; następnie wystąpienie pana mgra Sławomira Ziemnickiego nt. „Inni w Białobrzegach – 500 lat”; natomiast o g. 19.00 w kościele koncert pieśni tradycji wschodniej prawosławnej, ormiańskiej i gruzińskiej w wykonaniu najpierw naszego chóru parafialnego HARFA DAWIDA, który zaśpiewa Akatyst ku czci Bogurodzicy a potem koncert w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS z Lublina pod dyr. Borysa Somerschafa.

Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 15 maja o g. 10.15; bierzmowanie młodzieży 22 maja w Uroczystość Św. Trójcy o g. 15.00. Spotkanie ks. Bartłomieja z Komitetem Rodzicielskim dzieci rocznicowych w najbliższą środę po nabożeństwie majowym w kościele.

Trasa procesji Bożego Ciała: wychodzimy z kościoła o g. 10.00 na Plac Zygmunta, dalej idziemy ul. Polańską, zakręcamy w ul. Reymonta, dalej ul. Piaskowa, Piekarska i powrót do kościoła. Proponuję 1 ołtarz przy ul. Polańskiej, 2 na Reymonta, 3 na Piekarskiej, 4 przy kościele wykonuje w tym roku Kamień. Prosimy zgłaszać się do pozostałych ołtarzy; banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe są gotowe. 

Dzisiaj zbieramy pieniądze na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska. Przez cały maj zbieramy dla ks. Piotra Popisa i dla ks. Grzegorza Zbroszczyka na misje w Zambii.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2016

W poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

Przypominamy, że trwają zapisy

na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem;

oraz na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6 - 7 V tr.. Szczegóły w gablocie lub u ks. Alka;

na jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza "śladami ojca Mateusza". Zgłoszenia w kancelarii.

Organizujemy parafialny wyjazd na poświęcenie kościoła p.w. MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II 18 maja br. w Toruniu. Zapisy w kancelarii.

Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

W dniach 18, 19, 20 maja będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą Zjazd Gnieźnieński – nasz mały. 19 maja: o g. 10.00 będą wykłady prof. z UKSW i drugi  mgr Jolanta Kaczmarek, natomiast o g. 19.00 w kościele koncert piosenek i pieśni tradycji żydowskiej w wykonaniu scholi z par. Puławy.

Od przyszłej niedzieli 1 maja rozpoczynamy sprawowanie tradycyjnych nabożeństw ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Będą one po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w niedziele o 17.30 a w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli dodatkowej, która będzie przez cały maj w soboty. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy także do odnowienia, udekorowania kapliczek i krzyży z terenu naszej parafii, zwłaszcza tam, gdzie zbieracie się, aby śpiewać litanię do Matki Bożej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w ramach dekanatu w najbliższą sobotę 30 kwietnia w Błotnicy. Takie zaproszenie skierował ks. Biskup Ordynariusz. Obecność obowiązkowa. Wyjazd organizują katecheci.

Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 15 maja o g. 10.15; bierzmowanie młodzieży 22 maja w Uroczystość Św. Trójcy o g. 15.00. 

Nad brzegami jeziora Lednica spotka się w [początku czerwca młodzież z całej Polski. Planujemy także wyjazd z naszej parafii. Zachęcamy do udziału! Zapisy u katechetów.

Dzisiaj - odpowiadając na apel Papieża Franciszka - zbieramy pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Natomiast w przyszłą pierwszą niedzielę maja będzie zbiórka ofiar na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska – czyli stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkanocna DOBREGO PASTERZA - 17 kwietnia 2016

 

Przypominamy o zapisach na wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży w Zakopanem oraz na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w dniach 6 - 7 V tr. Kraków – Łagiewniki – Oświęcim - Wadowice. Szczegóły w gablocie lub u ks. Alka.

Natomiast ks. Grzegorz organizuje 14 maja jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza "śladami ojca Mateusza". Zgłoszenia w kancelarii.

18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, wzniesionego staraniem OO. Redemptorystów z ofiar społeczeństwa polskiego w kraju i na obczyźnie Papież Franciszek mianował ks. kard. Zenona Grocholewskiego swoim Legatem na to poświęcenie. Organizujemy parafialny wyjazd na tę uroczystość. Zapisy w kancelarii.

Otrzymaliśmy też ofertę wyjazdu na pielgrzymkę Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Wilno w dniach 27 maja do 1 czerwca tr. włącznie. Szczegóły programu, cena i warunki podane są w gablocie lub w kancelarii parafialnej.

Papież Franciszek zaapelował o zorganizowanie w niedzielę, dnia 24 kwietnia br., specjalnej zbiórki pieniędzy na pomoc dla Ukrainy. Natomiast w pierwszą niedzielę maja będzie zbiórka ofiar na wsparcie naszych misjonarzy, zwłaszcza na zakup środków transportu dla nich w ramach akcji Miva Polska – czyli stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu.

W dniach 18, 19, 20 maja będziemy przeżywać wydarzenie pod nazwą Zjazd Gnieźnieński – nasz mały. Przed południem o g. 10.00 będą wykłady, natomiast o g. 19.00: 18 V na Banaszce tzw. Apel 1050-lecia, 19 V w kościele występ zespołu z repertuarem pieśni żydowskich i cygańskich, 20 V w kościele najpierw nasz chór zaśpiewa tzw. Akatyst ku czci NMP a potem zespól muzyczny Kairos z Lublina wystąpi z repertuarem pieśni wschodnich prawosławnych, armeńskich, gruzińskich.

W sobotę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem oraz w int. ks. Wojciecha o g. 7.30.

W niedzielę pierwszego maja rozpoczniemy sprawowanie tradycyjnych nabożeństw ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Będą one po Mszach św. wieczorowych czyli o godz. 18.30, w niedziele o 17.30 a w soboty po Mszy św. 9.00-towej czyli dodatkowej, która będzie przez cały maj w soboty. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy także do odnowienia, udekorowania kapliczek i krzyży z terenu naszej parafii, zwłaszcza tam, gdzie zbieracie się, aby śpiewać litanię do Matki Bożej.

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Polecajmy nasze diecezjalne seminarium duchowne. Po Mszach św.  zbieramy ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego Seminarium w Radomiu. Zachęcam do wielkoduszności.


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkanocna - 10 kwietnia 2016

Dzisiaj od g. 10.00 będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna.

Przypominamy o zapisach na wypoczynek wakacyjny d

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej