�?adowanie....


Aktualności

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Niedziela – 14 września 2014

NIEDZIELA GOSPODARCZA

1.Msza św. w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej w najbliższą środę 17 września o  10.00. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe i delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz Parafian. Po Mszy św. będziemy składać wieńce i wiązanki przed pomnikiem pamięci. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. pułkownik Wiesław Okoń, który był w pierwszej zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku w bazie Babilon i potem Al-Kut.

2.Misjonarz z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Ta zbiórka będzie w czwartą niedzielę września - czyli 28 - po Mszach świętych.

3.W sobotę 27 i niedzielę 28 września tr. odbędzie się 30-ta Ogólnopolska Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd z parafii dla małżeństw. Można się zapisywać dziś w zakrystii a przez cały tydzień w kancelarii. Wyjazd z B-gów g. 11.00 w sobotę 27 IX, powrót po Mszy św. niedzielnej 16.00 do B-gów. Szczegóły programu w gablocie. Koszt od osoby ok. 100, zł obejmuje autokar, nocleg i posiłki u sióstr Elżbietanek.  

4.W sobotę 20 września odbędzie się Trzeci Zjazd Absolwentów z okazji 55 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach. Na rozpoczęcie Msza św. w naszym kościele o g. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

5.Także w sobotę 20 września w Radomiu odbędzie się tzw. Apel Młodych – modlitwa, śpiew, konferencje, radość. Organizujemy wyjazd parafialny. Zapisy u s. Lucyny i s. Marii.

6.Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Zebrano ponad 1300, zł., która to suma została wpłacona na konto organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać!

7.W niedzielę 21 września od g. 15.20 do 21. 30 na stadionie miejskim im. Zygmunta Siedleckiego odbędzie się BIAŁOBRZESKI FESTYN KULTUR RÓŻNYCH. W programie m.in. animacje dla dzieci, wystawa dorobku artystycznego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, degustacja potraw, występy różnych zespołów i orkiestry dętej, Bitelsi z Polkowic Rafał Brzozowski Gwiazda wieczoru. Szczegóły w gablocie. Serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

8.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza serdecznie dzisiaj od g. 15.00 na FESTYN RODZINNY pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła – 7 września 2014

1.Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów; natomiast o g. 15.00 Msza św. i poświęcenie nowego krzyża przy ul. Kasztanowej; o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

2.Jutro święto Narodzenia Matki Bożej. Odpust w Błotnicy. U nas dodatkowa Msza św. z kazaniem o 9.00.

3.Dożynki parafialne w przyszłą niedzielę 14 września na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola i Leopoldów.

4.Uroczysta Msza św. w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej będzie we środę 17 września o g. 10.00; w rocznicę agresji naszego wtedy sąsiada ze wschodu Rosji Sowieckiej. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe i delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz Parafian. Myślę, że jest to nakaz konkretnej chwili historycznej pamiętać o tej dacie i modlić się. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. pułkownik Wiesław Okoń, który był w pierwszej zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku w bazie Babilon i potem Al-Kut.

5.W sobotę o g. 11.00 spotkanie scholi w salce na starej plebanii. Zapraszamy także nowe osoby dziewczęta i chłopców chętne do śpiewania i granie na instrumentach, ze szkoły podstawowej, z gimnazjum i liceum.

6.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza serdecznie w przyszłą niedzielę 14 września od g. 15.00 na FESTYN RODZINNY pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. Bardzo ciekawy program jest podany w gablocie. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa.

7.W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie – zwłaszcza w Iraku - włączamy się dzisiaj w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE i zbieramy na ten cel ofiary po mszach świętych przed kościołem. Zachęcam do życzliwości i hojności.

8.Natomiast jeden z misjonarzy z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o wsparcie budowy kościoła, konkretnie o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Ta zbiórka byłaby w czwartą niedzielę września - czyli 28 - po Mszach świętych pod hasłem ZBIÓRKA NA MISJE.

9.Pielgrzymka ogólnopolska 30-ta małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się z soboty 27 na niedzielę 28 września tr. Organizujemy wyjazd z parafii dla małżeństw. Można się zapisywać od dziś w zakrystii. Wyjazd z B-gów ok. g. 11.00 w sobotę 27 IX, powrót po Mszy św. niedzielnej ok. 16.00 do B-gów. W programie Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, droga krzyżowa, wykład, apel. Szczegóły w gablocie. Koszt od osoby ok. 100, zł obejmuje autokar, nocleg i dwa posiłki czyli kolację dnia pierwszego i śniadanie dnia drugiego.  

10.Trzeci Zjazd Absolwentów z okazji 55 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach odbędzie się w sobotę 20 września. Na rozpoczęcie Msza św. w naszym kościele o g. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

11.Burmistrz Miasta i Gminy Wiesław Banachowicz we współpracy ze środowiskiem lekarskim, zwłaszcza z panią doktor Edytą Majcher oraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej informują o akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat życia. Zapisy w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku w Przychodni przy ul. Spacerowej 10.

12.W szkołach aktualnie trwają zapisy na lekcje religii lub etyki. Zachęcam rodziców, dzieci i młodzież do wyboru nauczania religii, które dla wszystkich ludzi wierzących stanowi ważny obowiązek moralny. Każdy proboszcz ma prawo wiedzieć czy jego parafianie uczęszczają na lekcje religii w szkole i znać nazwiska tych, którzy sami rezygnują z nauczania religii. Wszystkim, którzy chcieliby podjąć decyzję nieuczęszczania na religię muszę uświadomić poważne konsekwencje moralne i prawnokanoniczne. 

13.Informuję, że dzieci z obecnych klas drugich szkoły podstawowej będą miały sakrament Pierwszej Spowiedzi w sobotę 16 maja 2015 roku a Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 17 maja 2015 roku. Rocznica pierwszej Komunii będzie obchodzona 31 maja 2015 roku. Natomiast obecne klasy pierwsze szkoły podstawowej, które obejmuje nowa podstawa programowa będą miały Pierwszą Komunię w klasie trzeciej czyli w niedzielę 14 maja 2017 roku, prawdopodobnie (ze względu na dużą liczbę dzieci) w dwóch grupach czyli o 10.15 i o 12.15. W roku 2016 będzie tylko rocznica Pierwszej Komunii. Sakrament Bierzmowania dla klas III gimnazjum będzie w terminie wiosenno-letnim 2015 roku.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014

1.Od jutra powracamy do wieczornej godziny Mszy św. o 18.00.

2.Serdecznie dziękuję za zbiórkę z ubiegłej niedzieli na wyposażenie do tornistrów dla ubogich dzieci. Zebrano ponad 1300, zł. Dodatkowo otrzymaliśmy szczodry dar do tornistrów od Białobrzeskiego Banku Spółdzielczego za co serdecznie dziękujemy pani Dyrektor i Zarządowi. Zakupiliśmy 19 różnych asortymentów wyposażenia do tornistra dla dzieci szkolnych. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać!

3.Jutro Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o g. 8.00.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5.W sobotę 6 września o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników wakacyjnego wyjazdu do Francji.

6.W przyszłą niedzielę 7 września:

>o g. 6.00 wyruszy sprzed Katedry Radomskiej coroczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału.

>natomiast w naszym kościele podczas Mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów;

>o g. 15.00 odbędzie się Msza św. i poświęcenie nowego krzyża przy ul. Kasztanowej;

>o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

7.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

8.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza w niedzielę 14 września od g. 15.00 na festyn rodzinny pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. Bardzo ciekawy program jest podany w gablocie. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

9.Nasz Ksiądz Biskup Ordynariusz zwraca się do nas z następującą prośbą: „Nawiązując do przeżywanego 26 sierpnia Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, pragniemy włączyć się w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, mając na celu zebranie środków materialnych na pomoc chrześcijanom w Iraku ... wygnanych ze swoich domów i miast, a znajdujących schronienie w górach i lasach. Są to często ludzie starsi, chorzy, kobiety w ciąży i dzieci. Ludzie potrzebujący natychmiastowej pomocy. Dlatego zwracam się z prośbą o przeprowadzenie w dniu 7 września zbiórki na ten cel na terenie całej diecezji”.

10.Natomiast jeden z misjonarzy z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o wsparcie budowy kościoła, konkretnie o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Jeśli wytrzymacie finansowo, to ta zbiórka byłaby w czwartą niedzielę września czyli 26, po Mszach świętych pod hasłem ZBIÓRKA NA MISJE.

11.Serdecznie dziękujemy ks. Markowi i uczestnikom regat na zalewie sulejowskim za udział i że dopłynęli do mety. Gratulujemy!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 Niedziela Zwykła – 24 sierpnia 2014

1.Cieszymy się i dziękujemy Panu Bogu za tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Dzisiaj wyrażamy wdzięczność organizatorom naszej grupy pielgrzymkowej 17A: ks. Robertowi kierownikowi oraz ks. Łukaszowi ze Stromca i ks. Sławomirowi z Jasionny, p. Tadeuszowi Żardeckiemu kierowcy pojazdu bagażowego i kwatermistrzowi, p. Janowi i Przemkowi kierowcom pojazdów pomocniczych, ekipie gospodarczej p. Krystynie Smyrda i p. Henrykowi Wieczorkowi, dziękujemy porządkowym i grupie muzycznej i wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu pielgrzymki. Bóg zapłać!

2.We wtorek 26 sierpnia w uroczystość MB Częstochowskiej będziemy jednocześnie obchodzić Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W tej intencji dodatkowa Msza św. o g. 9.00 a po niej różaniec, część bolesna. Natomiast o 18.30 w tej intencji odmówimy różaniec, część chwalebną.

3.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta BIAŁOBRZESKI WEEKEND Z KULTURĄ; w programie m. in.: wystawa zdjęć przyrodniczych i Białobrzegi w starej fotografii, obrzęd OCZEPINY, spektakl CZARODZIEJSKI KWIAT – taniec flamenco, gwiazda wieczoru Ewelina Lisowska. Organizatorzy zapraszają.

4.Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i w rocznicę wybuchu II wojny światowej będzie 1 września w poniedziałek o 8.00.

5.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

6.Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się we wtorek 26 sierpnia w g. od 8.30 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6.  

7.Poświęcenie nowego krzyża i Msza św. odbędzie się 7 września w niedzielę g. 15.00 przy ul. Kasztanowej. Serdecznie zapraszamy!

8.W przyszłą ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega. Wystawiamy dwie załogi parafialne. ks. Marek zaprasza zgłoszonych żeglarzy na spotkanie we czwartek o g. 18.00 w kancelarii. Chętnych zapraszamy do kibicowania nad zalewem sulejowskim.

9.Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej będą zbierać przed kościołem wyposażenie do tornistrów dla dzieci z rodzin biednych. Możemy składać ołówki, kredki, farbki, zeszyty itd. lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Zachęcam do życzliwości.  

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014

 

1.Dziękujemy Panu Bogu, że piesza pielgrzymka na Jasną Górę szczęśliwie dotarła do celu i wszyscy powrócili do domów. Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim dobrodziejom naszej grupy pielgrzymkowej 17A: pp. Jaroszom, Urzędowi Miasta i Gminy z p. Burmistrzem, Starostwu Powiatowemu z p. Starostą za użyczenie pojazdów; pp. Maliszewskim z Falęcic, Janowi Kosiec z Potworowa, Grzegorzowi Koryckiemu z Radzanowa za podarowanie paliwa; firmie ZBYSZKO za napoje; za podarowanie różnych produktów żywnościowych pp. Kostrzewom z Brzeskiej Woli, Danielewiczom Helenie i Zygmuntowi z Mikówki, Błesznowskim Ewie i Wiesławowi, Nely Grodeckiej, Janinie Dolezińskiej; za pomoc finansową Radzie i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Białobrzegach. Bóg zapłać!

2.Trwa oktawa modlitw po odpuście św. Rocha. Codziennie do przyszłej soboty litania do Naszego Świętego Patrona. W poniedziałek święcenie zwierząt według następującego porządku: 10.00 – Borki, 10.30 - Kamień, 11.00 - Brzeska Wola i Leopoldów, 11.30 - Mikówka, 12.00 – Szczyty i na zakończenie ok. 12.30 Brzeźce. Msza św. do św. Rocha w int. mieszkańców Kamienia będzie w niedzielę 31 sierpnia o g. 9.00.

3.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta odbędzie się Festyn Charytatywny pt. NIEDZIELA DLA DOMINIKA, którego chcemy wesprzeć finansowo w leczeniu i rehabilitacji. W programie m.in. animacje dla dzieci, loteria i inne atrakcje.

4.Natomiast dzisiaj o g. 15.45 wyjdzie ze Szczytów wielopokoleniowy barwny pochód: bryczka konna, tabor cygański, rowerzyści i piesi w rytmie muzyki: NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ. Zakończenie w ogródku działkowym STOKROTKA na działce pp. Fołtynów, gdzie będą występy GRUPY 50+.

5.W nadchodzącym tygodniu nie będą załatwiane sprawy cmentarne, z wyjątkiem pogrzebowych.

6.Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 1 września w poniedziałek o 8.00.

7.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

8.W przyszłą niedzielę wolontariusze naszej Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej będą zbierać przed kościołem wyposażenie do tornistrów dla dzieci z rodzin biednych. Możemy przynieść ołówki, kredki, farbki, zeszyty lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. 

9.Grupa parafialna do Grecji - jutro rano za 15 piąta zbiórka przed kościołem i o 5 rano wyjazd wspólny autokarem na Okęcie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014

 

1.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje. We środę całość odebrała firma recyklingowa, która współpracuje z organizacją kościelną POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE (Kirche in Not). Na podstawie umowy firma podejmuje  się odzysku wszystkiego, co jest możliwe z tych rzeczy i po odtrąceniu kosztów tej operacji resztę przeznaczone jest na misje. Można o wszystkim się dowiedzieć na stronie:  www.pkwp.org

2.We środę 13 sierpnia wchodzi na Jasną Górę piesza pielgrzymka diecezji radomskiej, czyli także nasza grupa białobrzeska 17a. 

3.W piątek uroczystość Wniebowzięcia MNP, święto Wojska Polskiego. Zachęcam, aby wywiesić na święto flagę narodową. Zapraszam także żołnierzy Wojska Polskiego, czy w stanie spoczynku czy pełniących dziś zadania, aby przyjść w mundurze żołnierskim na Mszę św. o g. 10.15. Będzie to Msza św. w intencji Wojska Polskiego od Burmistrza i Starosty.

4.W sobotę 16 sierpnia odpust św. Rocha. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas sumy uroczystość wręczenia odznaczeń prezydenckich parom małżeńskim, obchodzącym złote jubileusze. Do soboty odpustowej trwają modlitwy nowenny do św. Rocha.

5.Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przyjęciu 7 sierpnia na odpoczynek i poczęstunek trzech grup pielgrzymkowych: białostockiej rowerowej 80 osób, białostockiej pieszej ok. 450 osób i łomżyńskiej pieszej ok. 650 osób. Razem daliśmy posiłek dla 1200 osób. Dziękuję piekarni STAR-MAR panów Grodecki-Krzczot za podarowanie 100 chlebów i 500 bułek. Państwu Kaweckim ze sklepu Lonka za podarowanie 8 pojemników ogórków. Firmie pp. Danielewicz z Mikówki za podarowanie 100 pojemników smalcu. Restauracji ZODIAK za podarowanie 3 dużych kotłów zupy. Za bezinteresowną pomoc wolontariuszom z Caritas, Koła Przyjaciół Radia Maryja, panom Tadeuszowi Siurnikowi, Wiesławowi Paliwodzie, Adamowi Wojutyńskiemu, paniom z kuchni … Wszystkim, którzy podjęli na nocleg i posiłek pielgrzymkę warszawsko-praską. ….. Bóg zapłać!

6.W ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega. Poszukujemy chętne osoby, znające się na żeglowaniu, aby wystawić załogę parafialną.

7.Trwa akcja BEZPIECZNE WAKACJE organizowana przez Starostwo Powiatowe.

8.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta w ramach spotkań BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ odbędzie się impreza pt. PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO. W programie m.in. animacje dla dzieci, rewia kabaretowa ze Lwowa, występy różnych zespołów.

9.W przyszłą niedzielę 17 sierpnia o g. 15.45 wyjdzie ze Szczytów wielopokoleniowy pochód: bryczka konna, tabor cygański, rowerzyści i piesi w rytmie muzyki: NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ. Zakończenie w ogródku działkowym STOKROTKA na działce pp. Fołtynów, gdzie będą występy GRUPY 50+. 

10.Dziękuję za dzisiejsze ofiary tacy gospodarczej.

11.Na zakończenie życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego, Zapraszamy w przyszłą niedzielę. W postawie zaufania Bogu przyjmijmy błogosławieństwo.

 

 

 

PIESZA PIELGRZYMKA GRUPA 17A

BIAŁOBRZEGI (STROMIEC, JASIONNA) - JASNA GÓRA 

6 - 13 SIERPNIA 2014

TRASA PIERWSZYCH DNI PIELGRZYMKI

Białobrzegi – Potworów – 28 km

Jasionna – przy Kościele, 6km
Smardzew – Przed miejscowością na zakręcie, 4km
Radzanów - 3,5km
Bukówno – obiad przy kościele, 3km
Ocieść – za miejscowością przy Lesie 6,5km
Potworów – 5km

 Potworów – Janów 26 km

Sady – 7km
Gliniec, Janików – 5km
Skrzyńsko obiad – 5km
Topornia – 5km
Janów – 4km

 Janów – Końskie 25 km

Ruski Bród – 5km
Parking w lesie – 5km
Nieświń – przy kościele, obiad, 5km
Rogów – 5km
Końskie – par.MB Nieustającej Pomocy, 5km

Końskie – Radoszyce 18 km

Wincentów – za miejscowością, 6km
Las – za krzyżówką, za Sielpią, 6km
Radoszyce – 6km


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014

 

1.Do czwartku, ostatniego lipca odprawiamy po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.

3.W piątek 1 sierpnia obchodzić będziemy 70-tą rocznicę wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Z tej okazji zapraszam do modlitwy na intencję pokoju na świecie. Cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jeśli będzie odpowiednia pogoda wystawienie będzie w głównych drzwiach naszego kościoła; ławki i klęczniki wystawimy na placu przed kościołem. Zachęcam tego dnia choćby do chwili modlitwy.

4.Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy od 3 sierpnia w godz. od 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej. Opłata 60 zł.

5.Będziemy też przyjmować na odpoczynek, poczęstunek i na nocleg inne grupy pielgrzymkowe. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w niedzielę 3 sierpnia po mszach św. Zwracam się też z prośbą do właścicieli restauracji, piekarń czy hurtowni spożywczych z terenu naszej parafii o włączenie się w przyjęcie pielgrzymów przez ofiarowanie np. zupy, pieczywa, napojów itd.

6.Do końca tego tygodnia trwa ZBIÓRKA zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje; można te rzeczy składać w magazynie Caritas za starą plebanią.

7.W ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega o nagrodę ks. Zdzisława Domagały. Można wystawić przynajmniej 4-osobową załogę. Nasz ks. Marek poszukuje chętnych osób, znających się na żeglowaniu do załogi naszej parafialnej.

8.Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

9.Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Szczegóły na plakatach.

10.Dzisiaj głosi kazania misjonarz z Kamerunu z diec. Jokaduma ks. Tadeusz Kraska i po mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji w Kamerunie. Zachęcam do życzliwości.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014

 

1.Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy będą od 3 sierpnia. Jak co roku będziemy też przyjmować na odpoczynek, poczęstunek i na nocleg inne grupy pielgrzymkowe. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w niedzielę 3 sierpnia po mszach św.

2.Trwa do końca lipca ZBIÓRKA zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje oraz plastikowych zakrętki do butelek, które przeznaczymy na rehabilitację Dominika. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią.

3.W ostatnia sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega? o nagrodę ks. Zdzisława Domagały. Można wystawić przynajmniej 4-osobową załogę. Nasz ks. Marek poszukuje chętnych osób, znających się na żeglowaniu do załogi naszej parafialnej.

4.BEZPŁATNE BADANIA WZROKU odbędą się w Przychodni Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej w poniedziałek 21 lipca w godz. od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakatach.

5.Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania edukacyjno-wychowawcze, zajęcia, warsztaty, pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

6.Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Dzisiaj na Placu Zygmunta Starego od g. 16.00 występy, koncerty, animacje, wystawa fotografii, pokazy taneczne i muzyczne występy. Gwiazdy wieczoru to kabaret KAŁAMASZ z aktorami z serialu telewizyjnego „Ranczo”.

7.W piątek 25 lipca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do krwi Pana Jezusa i po nim poświęcenie przed kościołem pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Pojazdy ustawiamy promieniście wokół kościoła. Natomiast w przyszłą niedzielę na mszy św. wieczornej zjazd motocyklistów i poświęcenie ich pojazdów.

8.W przyszłą niedziele będzie głosił kazania misjonarz z Kamerunu z diec. Jokaduma ks. Tadeusz Kraska i po mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji w Kamerunie. Zachęcam do życzliwości.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 Niedziela Zwykła – 13 lipca 2014


1. PORADNICTWO RODZINNE będzie czynne dzisiaj od g. 10.00.

2. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominamy, aby podczas wojaży nie zapominać o pacierzu i niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy. Módlmy się o bezpieczny wypoczynek.

3. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Wkrótce już będą zapisy na pielgrzymkę. W Internecie są podane cztery pierwsze dni pielgrzymowania, gdy idziemy jako samodzielna grupa. Dalsze dni są według porządku kolumny ogólno-diecezjalnej.

4. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

5. Wyjazd do  Francji jutro 14 lipca w poniedziałek. Msza św. dla wyjeżdżających  o g. 6.00. Zbiórka na parkingu przy Kościele. Wyjazd o g. 7.30. Prosimy o zabranie paszportów lub dowodów osobistych.

6. Dzisiaj niedziela druga miesiąca czyli tzw. gospodarcza.

7. Bezpłatne badania wzroku odbędą się w Przychodni Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej 21 lipca w godz. od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakatach.

8. Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania edukacyjno-wychowawcze, zajęcia, warsztaty, pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

9. Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na pierwszą z cyklu imprez BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Dzisiaj na Placu Zygmunta Starego od g. 16.00 występy, koncerty, animacje oraz gwiazdy wieczoru Kasia Świątczak i Elton Waskowski finaliści telewizyjnych programów mam talent.

10. Na zakończenie życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego; zapraszamy w przyszłą niedzielę.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 lipca 2014

 

1.Dzisiaj pierwsza niedziela wakacyjna. Nadszedł czas odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominamy, aby podczas wakacyjnych wyjazdów nie zapominać o pacierzu i niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy. Módlmy się o bezpieczny wypoczynek.

2.Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, telewizory, komputery, komórki, żelazka, itd.) z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią, który będzie otwarty od rana do wieczora od poniedziałku do soboty. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

3.W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd parafialny. Zbiórka w niedzielę przed kościołem o g. 5.00 i potem wyjazd. Można się jeszcze zapisywać w kancelarii.

4.Wyjazd do  Francji 14 lipca w poniedziałek. Msza św. dla wyjeżdżających  o g. 6.00. Zbiórka na parkingu przy Kościele. Wyjazd o g. 7.30. Prosimy o zabranie paszportów lub dowodów osobistych.

5.Przyszła niedziela, to druga miesiąca czyli tzw. gospodarcza.

6.Bezpłatne badania wzroku odbędą się w Przychodni Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej 21 lipca w godz. od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie w kościele.

7.Na zakończenie życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego. Zapraszamy w przyszłą niedzielę.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

św. Apostołów Piotra i Pawła

  NIEDZIELA – 29 czerwca 2014

1. Msze św. wieczorne w wakacje czyli od poniedziałku 30 czerwca do niedzieli 31 sierpnia o g. 19.00

2. Serdecznie dziękuję za pomoc w przyjęciu pieszej pielgrzymki Radom - Niepokalanów ok. 120 osób. Noclegu w Hali Sportowej użyczyło Starostwo Powiatowe – serdecznie podziękowanie panu Staroście i panu Opiekunowi Hali. Pieczywo chleby i bułki ofiarowała piekarnia STAR-MAR. Przy kuchni trudzili się pani Ela i pan Adam oraz panie z Caritasu i z Koła Przyjaciół Radia Maryja. Ofiary, które otrzymałem w tym tygodniu przeznaczyłem na pielgrzymów. Wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu pielgrzymów: Bóg zapłać!  

3. Jutro zakończenie nabożeństw czerwcowych do Serca Pana Jezusa i rozpoczniemy od 1 lipca nabożeństwa do Krwi Pana Jezusa. Będą od poniedziałku do piątku zaraz po wieczornej Eucharystii czyli ok. 19.25; w soboty o 8.00; w niedziele o 18.30.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, telewizory, komputery, komórki, żelazka, itd.) z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią, który będzie otwarty od rana do wieczora od poniedziałku do soboty. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

6. W niedzielę 13 lipca odbędzie się kolejna Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd parafialny. Zapisy w kancelarii.

 

Ratownicy WOPR Białobrzegi

którzy na wieczną wachtą powołani zostali.

Apel podczas Mszy św.

Białobrzegi, 29 czerwca g. 10.15

1. Rokita Jacek- pierwszy prezes

2. Mruk Andrzej- prezes

3. Paprocki Tadeusz- prezes

4. Paprocki Marek

5. Kubica Tadeusz

6. Szypulski Tadeusz

7. Żabicki Tadeusz

8. Skrzypczyński Henryk

9. Skrzypczyński Bogusław

10. Zawadzki Franciszek

11. Szatański Stanisław

12. Sielski Andrzej

13. Kotlarski Paweł

14. Różycki Ryszard

15. Sołtys Michał

16. Pecelt Waldemar

17. Rdzanek Wiesław

ODESZLI NA WIECZNĄ WACHTĘ

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 czerwca 2014

1. Serdecznie dziękuję wykonawcom ołtarzy procesji Bożego Ciała: mieszkańcom Placu Zygmunta Starego i ul. Polańskiej, także za złożony dar w postaci świec ołtarzowych na olej; Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy z panem Burmistrzem oraz mieszkańcom ul. Żeromskiego, także za ofiarowanie obrazu św. Jana Pawła II, mieszkańcom Brzeskiej Woli i Leopoldowa. Zapraszam do udziału w oktawie, zwłaszcza do pomocy w procesji: noszenie feretronów i sztandarów w następującym porządku: w poniedziałek 23 VI g. 18.30 Brzeźce i Szczyty, we wtorek 24 VI g. 18.30 Mikówka i Wojciechówka, we środę 25 VI g. 18.30 Kamień; na zakończenie oktawy zapraszam z każdej szkoły delegację młodzieży i dzieci do feretronu lub sztandaru oraz pozostałych uczestników procesji.  

2. W tym tygodniu przyjmujemy jako parafia na nocleg pieszą pielgrzymkę radomską do Niepokalanowa ok. 120 osób. Przybędą we czwartek wieczorem, zostają na nocleg i rano w piątek Msza św. oraz śniadanie. Zapraszam, abyśmy gościnnie przyjęli pielgrzymów. Proponuję, aby wieczorny dyżur obsługę kuchni objął Caritas a w piątek rano Radio Maryja. Ponieważ dzisiaj są inne zbiórki, to na pielgrzymów zbierać będziemy w przyszłą niedzielę.  

3. W piątek o g. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.   

4. W przyszłą sobotę o g. 10.00 w naszym kościele będzie Msza św. z okazji otwarcia nowego punktu Banku Spółdzielczego przy ul. Reymonta.

5. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, telewizory, komputery, komórki, żelazka, itd.) z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią, który będzie otwarty od rana do wieczora od poniedziałku do soboty. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

6. W przyszłą, ostatnią niedzielę czerwca odbywa się tradycyjna pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę. Można się zapisywać w siedzibie Cechu Rzemiosł przy ul. Reymonta.

7. W najbliższy wtorek 24 czerwca o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy osoby związane z organizacją pielgrzymki. Zapraszamy zespół muzyczny, porządkowych, kierowców, obsługę kuchni, służbę medyczną.     

8. Do najbliższego czwartku prosimy wpłacać pozostałą kwotę na wyjazd do Francji.

9. W niedzielę 13 lipca odbędzie się kolejna Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd parafialny. Zapisy w kancelarii.

10. Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 25 czerwca tr. (środa) w g. od 8.30 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6.  


 

 

SOBÓTKI 2014 - BIAŁOBRZEGI 21 czerwca

miejsce Stanica WOPR, godz. rozpoczęcia 15.00

 

Program

15:00  Msza Świętojańska na wodzie

16:00-17:00  Występ artystyczny uczniów Niepublicznego Gimnazjum Siódemka

17.00-17.20 Ślubowanie z Neptunem (Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Białobrzegach) nowych członków WOPR Białobrzegi

17:20-17:40 Występy dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka oraz Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach

17:40-18:00 Pokazy ratownictwa wodnego

18:10-18:40 Pokaz poduszkowca

19:00-19:20 Parada jednostek pływających

19:30 Zabawa pod chmurką z zespołem Ekspert

22:30 Pokaz sztucznych ogni

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  NIEDZIELA – 15 czerwca 2014

1. Serdecznie dziękuje s. Marii za całoroczną katechezę przygotowującą do bierzmowania młodzież z Publ. Gimn. im. Jana Kochanowskiego, ks. Jackowi oraz s. Lucynie w poprzednich latach za katechetyczne przygotowanie młodzieży z Gimn. Siódemka, ks. Robertowi za formację liturgiczną i poprowadzenie bezpośredniego przygotowanie tejże młodzieży. Rodzicom za współpracę i za złożoną ofiarę na potrzeby parafii. wszystkim Bóg zapłać!   

2. We czwartek Boże Ciało. Msze św. o 7.oo, 9.oo, po procesji czyli ok. 11.3o i wieczorna o 18.oo. Procesja wyruszy o g. 10.oo z kościoła. Pierwszy ołtarz na Placu Zygmunta od strony zachodniej, drugi ołtarz przy ul. Żeromskiego przy Siedzicie Urzędu Miasta, trzeci ołtarz przy kościele wykonują mieszkańcy Brzeskiej Woli i Leopoldowa rozpoczynając nowa kolejkę, czwarty w kościele i tam Msza św. na zakończenie. Zapraszam do czynnego udziału w procesji: chór parafialny i orkiestrę, ministrantów, poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony, różaniec, światło, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatków.

3. We środę o 17.00 przed kościołem próba dzieci do sypania kwiatków na Boże Ciało.

4. Zapraszam do udziału w oktawie. Procesja będzie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego czyli po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy ósmowej i po nabożeństwie, w niedzielę na sumie. Zapraszam zwłaszcza do pomocy w noszeniu feretronów i sztandarów w następującym porządku: piątek po Bożym Ciele 20 VI g. 18.30 mieszkańcy Brzeskiej Woli i Leopoldowa, w sobotę 21 VI g. 8.30 Sucha, w poniedziałek 23 VI g. 18.30 Brzeźce i Szczyty, we wtorek 24 VI g. 18.30 Mikówka i Wojciechówka, we środę 25 VI g. 18.30 Kamień. Na zakończenie oktawy zapraszam z każdej szkoły delegację młodzieży i dzieci do feretronu lub sztandaru oraz pozostałych uczestników procesji. Zapraszam przez całą oktawę chętne dzieci do sypania kwiatków.  

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na dofinansowanie wakacyjnych oaz formacyjnych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Zachęcam do życzliwości.

6. 22 czerwca w remizie strażackiej w Suchej o g. 15.00 będzie Msza św. w int. mieszkańców od OSP Sucha a potem Festyn Rodzinny przy remizie.

7. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (pralki, lodówki, telewizory, komputery, komórki, żelazka, itd.) z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią, który będzie otwarty od rana do wieczora od poniedziałku do soboty przez najbliższe dwa tygodnie. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

8. Festyn sobótkowy odbędzie się w tym roku w sobotę 21 czerwca przy ośrodku WOPR-u przy tzw. jeziorku koło Pilicy; Msza św. „na wodzie” o g. 15.oo, potem dalsze punkty programu. Msza św. w intencji ratowników WOPR-u będzie w kościele w niedzielę 29 czerwca o g. 10.15. Szczególnie będziemy polecać ratowników WOPR-u w Białobrzegach, którzy już odeszli z naszego grona.

8. Prosimy w najbliższym czasie uzupełniać wpłaty na wyjazd do Francji.

10. W ostatnią niedzielę czerwca odbywa się tradycyjna pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę. Można się zapisywać w siedzibie Cechu Rzemiosł przy ul. Reymonta.

11. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ks. dr Radosław Kacprzak nasz Rodak, przybliżając nam sylwetkę Sługi Bożego bpa Piotra Gołębiowskiego. Będzie jednocześnie możliwość nabycia książki, którą o tej Postaci napisał ks. Radosław.    

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 czerwca 2014

Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Św. - Matki Kościoła; dodatkowa Msza św. o 9.00.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary z dzisiejszej niedzieli gospodarczej. Bóg zapłać!

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej