�?adowanie....


Aktualności

 

*****

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Zwykła – 7 lutego 2016

 

1.Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowe eucharystyczne nabożeństwo tzw. 40-godzinne, które będzie trwało jeszcze w poniedziałek i wtorek. Będą księża w poniedziałek i wtorek; okazja do spowiedzi.
2.A zaraz potem już środa popielcowa i rozpoczęcie okresu wielkiego postu. We środę popielcową obowiązuje post ścisły. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Zbierane ofiary przeznaczmy na jałmużnę wielkopostną.
3.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.W czwartek – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku o g. 17.00. Okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Pawła.
5.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych.
„EWANGELIĘ NA KAŻDY DZIEŃ 2016” oraz mały format 4-ch Ewangelii można nabyć w zakrystii.
6.Katechezy neokatechumenalne są głoszone w naszej parafii o g. 18.oo we środy i niedziele w salce na starej plebanii. Serdecznie zapraszamy! 
7.Dziękujemy za ofiary złożone 2 lutego na klasztory klauzurowe. Bóg zapłać!
8.Zapraszamy serdecznie w okresie WIELKIEGO POSTU na tzw. nabożeństwa pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2016

 

1.Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, w naszym narodzie.
2.We wtorek Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.
3.We środę 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu; jest to rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.
4.Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd.
5.„EWANGELIĘ NA KAŻDY DZIEŃ 2016” oraz mały format 4-ch Ewangelii można nabyć w zakrystii.
6.Pary małżeńskie, które w tym roku będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a zawierały związek małżeński poza Białobrzegami i które chciałyby zostać odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta - prosimy o zgłaszanie się w terminie do końca stycznia do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach.
7.Dzisiaj do koszyczków pod chórem zbieramy ofiary na diecezjalne środki społecznego przekazu.
8.Nasza Caritas będzie wydawała żywność w najbliższy wtorek 26 i środę 27 stycznia od g. 12.00.
9.Można się zapisywać na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie od 29 czerwca (środa) do 6 lipca (środa) tego roku; Cena 1850 zł i 620 USD oraz 100 USD; Zapisy według kolejności zgłoszenia do ks. Proboszcza do końca stycznia 2016 r. Przy zapisie zaliczka 400 zł.
10.Trwają prace przy kładzeniu posadzki marmurowej w bocznej nawie kościoła. Pewne utrudnienia będą trwały do końca stycznia. Potem dalsze prace po I niedzieli postu. Dziękuję za wszelkie ofiary na cele gospodarcze parafii. Bóg zapłać!
11.Katechezy neokatechumenalne są głoszone w naszej parafii o g. 18.oo we środy i niedziele w salce na starej plebanii. Serdecznie zapraszamy!
12.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Za złożone ofiary na CELE GOSPODARCZE PARAFII - Bóg zapłać! Podajemy do wiadomości, tym którzy nie mogli do tej pory z różnych względów przyjąć Księdza „po kolędzie” a chcieliby to uczynić, że można umawiać się indywidualnie.
13.Obejmijmy teraz życzliwą pamięcią modlitewną: wszystkich gości naszej parafii i nas samych, obejmijmy pamięcią modlitewną problematykę zjednoczenia chrześcijan, szczególnie pamiętajmy o maturzystach obu naszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy od studniówki rozpoczęli już bezpośrednie przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Wszystkim życzymy opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Matki Bożej Łaskawej.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016


1.W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
2.Obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
3.Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.
4.W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
5.Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku: 18 I 2016, poniedziałek: Od 9.15 B-gi: ul. Sądowa cała po obu stronach i ul. Słoneczna, ul. Szkolna; Od 16.30 Sucha bloki; Od 16.30 B-gi: ul. Reymonta nr 29, nr 31, potem od ok. 18.30 B-gi ul. Poświętna, ul. Rzeczna. 19 I 2016, wtorek: Od 9.15 B-gi ul. Krakowska nry nieparzyste; Od 16.30 ul. Rzemieślnicza nr 41 i ul. Rzemieślnicza nr 41A; potem od ok. 17.45 B-gi: ul. Srebrna, ul. Piaskowa, ul. Piekarska.
6.Podajemy do wiadomości, tym którzy nie mogli do tej pory z różnych względów (praca, nieobecność itd.) przyjąć Księdza „po kolędzie” a chcieliby to uczynić, że można umawiać się indywidualnie. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów, aby powiadomić, tych, którzy pracowali lub mieli inne zajęcia w czasie kolędy, aby o tym ogłoszeniu ich poinformować. Można się też umówić telefonicznie podając dokładny adres.
7.We wtorek 19 stycznia przypada dzień imienin naszego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Z tej racji Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie w Katedrze radomskiej o g. 18.00. My pamiętajmy także o modlitwie za naszego Biskupa.
8.Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” z Radomia organizuje w ośrodku Turno-Emaus w dniach od 29 do 31 stycznia tr. spotkanie dla małżeństw z dowolnym stażem na temat: JEDNOŚĆ POUKŁADA WASZE MAŁŻEŃSTWO, TO NIE MIT, TO FAKT. Zachęcamy do udziału; liczba miejsc ograniczona. Istnieje możliwość wsparcia finansowego; bardzo proszę zgłosić się dyskretnie bezpośrednio do Proboszcza.
9.W tym tygodniu od poniedziałku msza św. wieczorna o g. 17.00 a kancelaria rano od 8.30 do 9.30, po południu od 16.00 do 17.00.
10.„EWANGELIĘ NA KAŻDY DZIEŃ 2016” oraz mały kieszonkowy format czterech Ewangelii można nabyć w zakrystii.
11.Pary małżeńskie, które w roku 2016 będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a zawierały związek małżeński poza Białobrzegami i które chciałyby zostać odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie - prosimy o zgłaszanie się w terminie do końca stycznia do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach. Planowany termin uroczystości to odpust św. Rocha 16 sierpnia 2016 r.
12.Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat odbędą się jutro 18 stycznia (poniedziałek) w mammobusie obok Ośrodka Zdrowia w Białobrzegach przy ul. Spacerowej 10.
13.Dzisiaj odbywa się zbiórka na wsparcie leczenia chorej osoby; przed kościołem zbierają ofiary przedstawiciele rodziny. Natomiast zbiórka na diecezjalne środki społecznego przekazu będzie w przyszłą niedzielę do koszyczków pod chórem.
14.Wydawanie żywności pozyskanej ze zbiórek oraz otrzymanej z Radomskiego Banku Żywności będzie we wtorek 26 i środę 27 stycznia od g. 12.00 w magazynie naszej Caritas.
15.Organizujemy w tym roku pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej czyli Izrael 8 dni. Program klasyczny z niewielkimi modyfikacjami. Termin: 29 czerwca (środa) do 6 lipca (środa) tego roku. Cena ogólna 1850 zł i 620 USD oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela). Zapisy według kolejności zgłoszenia do ks. Proboszcza. W terminie do 29 stycznia 2016 r. każdy Uczestnik zobowiązany jest wpłacić zaliczkę w złotych polskich w wysokości 400 zł.
16.Organizujemy pielgrzymkę autokarową do MEDJUGORIE w terminie od 4 – 8 kwietnia tr.  Cena 890, zł. Trzy dni pobytu w samym Medjugorie. Szczegóły i zapisy w kancelarii. 
17.Od dzisiaj zapraszamy na Katechezy neokatechumenalne. Będą one głoszone o g. 18.oo we środy i niedziele  w salce na starej plebanii. … 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Chrystusa – 10 stycznia 2016

 


1.Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
2.Dzisiaj od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czytanie Pisma św. metodą pod nazwą skrutacja, czyli z wykorzystaniem odnośników biblijnych do innych ksiąg. Serdecznie zachęcamy, aby przyjść ze swoim Pismem św. i spróbować takiej medytacji. Potrzebne jeszcze mały zeszyt i długopis. W ciągu roku będziemy mieli jeszcze inne spotkania z Pismem św.
3.Serdecznie zachęcamy, aby zamawiać intencje mszalne na ten rok.
4.Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” z Radomia organizuje w ośrodku Turno-Emaus w dniach od 29 do 31 stycznia tr. spotkanie nazywane Kurs „Zachariasza i Elżbiety” dla małżeństw z dowolnym stażem na temat: JEDNOŚĆ POUKŁADA WASZE MAŁŻEŃSTWO, TO NIE MIT, TO FAKT. Zachęcamy do udziału; liczba miejsc ograniczona. Gdyby jakieś małżeństwa chciały skorzystać z tego typu pomocy duszpasterskiej a miały trudności finansowe, bardzo proszę zgłosić się dyskretnie bezpośrednio do Proboszcza.
5.Kancelaria podczas kolędy czynna w godzinach rannych od 8.15 do 9.00, po południu od 15.45 do 16.25. Msza św. wieczorna w dni kolędy całodziennej o g. 16.oo.
6.„EWANGELIĘ NA KAŻDY DZIEŃ 2016” oraz mały kieszonkowy format czterech Ewangelii można nabyć w zakrystii.
Kontynuujemy w tym tygodniu wizytę pasterską. Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:
7.Dzisiaj od g. 10.00 będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna.
8.Trwa kolęda. Na kolędę prosimy przygotować na stole wodę święconą, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne …
9.Organizujemy w tym roku pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej czyli Izrael 8 dni. Program klasyczny z niewielkimi modyfikacjami. Trzy posiłki dziennie. Przewodnikiem będzie o. Dariusz Sambora nasz adwentowy rekolekcjonista. Termin: 29 czerwca (środa) do 6 lipca (środa) tego roku. Biuro pielgrzymkowe Komisariat Ziemi Świętej czyli franciszkanie. Wylot z Warszawy i powrót do Warszawy. Cena ogólna 1850 zł i 620 USD oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela). Zapisy według kolejności zgłoszenia do ks. Proboszcza. W terminie do 29 stycznia 2016 r. każdy Uczestnik zobowiązany jest wpłacić zaliczkę w złotych polskich w wysokości 400 zł.
10.Zapraszam  na Katechezy neokatechumenalne rozpoczynające wtajemniczenie chrześcijańskie. Pierwsza katecheza w przyszłą niedzielę o g. 18.oo i następne we środy i niedziele o g. 18.oo  w salce na starej plebanii.
11.Pary małżeńskie, które w bieżącym roku 2016 będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a zawierały związek małżeński poza Białobrzegami i które chciałyby zostać odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie - prosimy o zgłaszanie się w terminie do końca stycznia do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach. Planowany termin uroczystości wręczania medali przez Pana Burmistrza UMiG Białobrzegi to odpust św. Rocha 16 sierpnia 2016 r.
12.Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat odbędą się 18 stycznia 2016 r. (poniedziałek) w mammobusie obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białobrzegach przy ul. Spacerowej 10. Badania te są adresowane do kobiet z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać badanie odpłatnie.
13.Zbiórka na leczenie pewnej chorej osoby będzie w niedzielę 17 stycznia; przed kościołem będą zbierać przedstawiciele rodziny. Natomiast zbiórka na diecezjalne środki społecznego przekazu będzie w niedzielę 24 stycznia do koszyczków pod chórem.
14.Wydawanie żywności pozyskanej ze zbiórek oraz otrzymanej z Radomskiego Banku Żywności będzie we wtorek 26 i środę 27 stycznia od g. 12.00 w magazynie naszej Caritas.
15.Zgodnie z zapowiedziami jutro zaczynamy kładzenie posadzki marmurowej w bocznej nawie kościoła. Pewne utrudnienia będą trwały ok. 3 lub 4 tygodnie. Potem dalsze prace po środzie popielcowej. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać! 
16.7 stycznia 2016 w Radomiu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Sadkowskiego (l. 88) ojca naszego byłego wikariusza ks. Dariusza Sadkowskiego, obecnie wikariusza parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu. Pomódlmy się: wieczny odpoczynek …


 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2016

 


1.We środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Przypominamy, że jest to tzw. święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. niedzielny. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło podczas każdej Mszy św.
W następną niedzielę święto Chrztu Pana Jezusa, koniec okresu Bożego Narodzenia. Tego dnia organizujemy od g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czytanie Pisma św. metodą pod nazwą skrutacja, czyli z wykorzystaniem odnośników biblijnych do innych ksiąg. Serdecznie zachęcamy, aby przyjść ze swoim Pismem św. i spróbować takiej medytacji. Potrzebne jeszcze mały zeszyt i długopis. W ciągu roku będziemy mieli jeszcze inne spotkania z Pismem św.
2.Serdecznie zachęcamy, aby zamawiać intencje mszalne na ten rok.
Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” z Radomia organizuje w ośrodku Turno-Emaus w dniach od 29 do 31 stycznia tr. spotkanie nazywane Kurs „Zachariasza i Elżbiety” dla małżeństw z dowolnym stażem na temat: JEDNOŚĆ POUKŁADA WASZE MAŁŻEŃSTWO, TO NIE MIT, TO FAKT. Zachęcamy do udziału; liczba miejsc ograniczona. Gdyby jakieś małżeństwa chciały skorzystać z tego typu pomocy duszpasterskiej a miały trudności finansowe, bardzo proszę zgłosić się dyskretnie bezpośrednio do Proboszcza.
3.Kancelaria podczas kolędy czynna w godzinach rannych od 8.15 do 9.00, po południu od 15.45 do 16.25. Msza św. wieczorna w dni kolędy całodziennej o g. 16.oo.
4.Dalszy ciąg kolędy czyli wizyty duszpasterskiej:
4 I 2016, poniedziałek: od 9.15 B-gi: ul. Kościelna cała po obu stronach; od 16.30 B-gi  ul. Rzemieślnicza nr 43, nr 45, Konopnickiej  nr 2.
5 I 2016, wtorek: od 9.15 Szczyty i Kolonia Szczyty; od 16.30 B-gi  Konopnickiej nr 4, nr 6, nr 3 (k/Grosika).
7 I 2016, Czwartek: Rano od 9.15 B-gi: ul. Spacerowa od strony Ośr. Zdrowia, ul. Krakowska po obu stronach od początku do skrzyżowania z ul. Spacerową; Po południu od 16.30 B-gi: ul. Żeromskiego nr 43a, ul. Kopernika 6 i ul. Kopernika domy, ul. Żeromskiego domy (od początku 2 Księży i od końca 1 Ksiądz).
8 I 2016, piątek: rano od 9.15 ul. Leśna, ul. Mroczkowskiego, ul. Sądowa nry parzyste od skrzyżowania z ul. Leśną do ul. Kusocińskiego; Po południu od 16.30 B-gi: ul. Mikowska, Kochanowskiego, Cegielniana, Gajowa, Skargi, Czachowskiego, Armii Krajowej.
9 I 2016, sobota: od 9.30 B-gi ul. Rzemieślnicza nr 39 i domy prywatne, potem od ok. 11.oo ul. Reymonta nr 40, nr 40A, nr 44.
Prosimy przygotować na stole wodę święconą, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne.
5.„Ewangelię na każdy dzień 2016” oraz mały kieszonkowy format czterech Ewangelii można nabyć w zakrystii.
6.Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat odbędą się 18 stycznia 2016 r. (poniedziałek) w mammobusie obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białobrzegach przy ul. Spacerowej 10.

7.Na zakończenie wszystkim życzymy dobrej niedzieli i przyjmijmy błogosławieństwo kapłańskie. 

                  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY,

Pierwsza po Bożym Narodzeniu – 27 grudnia 2015

 

1.Dziś od godz. 10.oo będzie czynny punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego.

2.Dzisiaj strażacka orkiestra dęta wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek oraz piosenek o tematyce świątecznej w kościele o g. 11.3o. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

3.Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami.

4.W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia o g. 17.oo, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

5.Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe, czyli należy uczestniczyć we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Obchodzących 1-piątki zapraszamy do przyjęcia Komunii św. podczas dowolnej Mszy św. w Nowy Rok a podpisy złożą katecheci.

6.W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia, Msza św. wynagradzająca i modlitwy o 7.30.

7.Kancelaria podczas kolędy czynna w godzinach rannych od 8.15 do 9.00, po południu od 15.45 do 16.30. Msza św. w dni kolędowe (oprócz sobót) o g. 16.oo.

8.Kolędę czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy jutro w poniedziałek 28 grudnia. Ostatniego czyli w św. Sylwestra i 2 stycznia w sobotę będziemy chodzić tylko do południa. Według tradycji poprzednich lat prosimy zorganizować z poszczególnych miejscowości samochody po księży na godz. 9.oo i potem po zakończeniu odwieźć. Na kolędę prosimy przygotować na stole Biblię, wodę święconą, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne.

9.Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat odbędą się 18 stycznia 2016 r. (poniedziałek) w mammobusie obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białobrzegach przy ul. Spacerowej 10. Badania te są adresowane do kobiet z najbardziej zagrożonej zachorowaniem na raka grupy wiekowej, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać badanie odpłatnie.

10.Na zakończenie wszystkim życzymy dobrej niedzieli i na te ostatnie dni Starego Roku przyjmijmy błogosławieństwo kapłańskie.

 

 

Dzień Bożego Narodzenia 

przeżyjmy radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. Nasza strażacka orkiestra dęta zaprezentuje się o g. 11.30 z koncertem kolęd, pastorałek i utworów o tematyce świątecznej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia tr. Program kolędy został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2015

 

1.Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. U nas spowiedź podczas porannych i wieczornych Mszy św.

2.W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam tradycyjnie do zachowanie postu. Nie ma Mszy św. wieczornej. To wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o północy. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W drugi dzień Bożego Narodzenia wspieramy ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.Niedziela po Bożym narodzeniu nosi nazwę Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. Na końcu każdej Mszy Świętej udzielimy małżonkom specjalnego błogosławieństwa.

5.Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia. W dni kolędy Msza św. wieczorna będzie o g. 16.oo; kancelaria rano od 8. 15 do 9.oo; po południu od 15.45 do 16.15. Sprawy pogrzebowe można zgłaszać telefonicznie.

6.Dziękuję wolontariuszom naszej Caritas za posługę wydawania żywności w minionym tygodniu; firmom p. Barbary Kwapis, p. Tadeusza Sarniaka, p. Grzegorza Jarosza, p. Sławomira Gąski za użyczenie transportu specjalizowanego do rozładunku owoców i warzyw otrzymanych z Radomskiego Banku Żywności. Bóg zapłać!

7.Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Publicznego Gimnazjum dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę za kartki Bożonarodzeniowe; kwota będzie podzielona i przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie Dominika Grzegorzewskiego oraz Piotra Wodzińskiego.

8.Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

9.Do końca adwentu w dni powszednie o g. 6.20 sprawujemy „roraty”. Przed „roratami” od 5.5o śpiewamy Godzinki i wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do tych przeżyć! We wtorek chcemy zakończyć roraty z udziałem najmłodszych, dlatego prosimy wszystkie dzieci, aby przyniosły do Kościoła w tym dniu swoje plakaty z wklejonymi obrazkami - będzie niespodzianka jako podziękowanie za piękny udział porannych roratach.

10.„Ewangelię na każdy dzień 2016” oraz mały kieszonkowy format czterech Ewangelii można nabyć w zakrystii.

11.Postarajmy się o piękne, chrześcijańskie przeżycie świąt Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w Wigilię, zachowanie tradycyjnego postu. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można do końca adwentu nabyć w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.

12.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” oraz różne pamiątki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

13.Informujemy, że można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na następny rok. Wolne terminy Mszy św. na najbliższe tygodnie są podane w internecie.

14.Dzisiaj o 13.30 na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem odbędzie się WIGILIA MIEJSKA. Serdecznie zapraszają wszystkich MIESZKAŃCÓW oraz GOŚCI p. Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz p. Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.

15.W niedzielę po Bożym Narodzeniu czyli przyszłą nasza orkiestra strażacka wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek w kościele o g. 11.3o. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

16.Światełko betlejemskie wniosą nasi harcerze na początku Mszy św. 9.oo-towej, możemy potem zapalić nasze światła …  

17.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia. Życzymy odbycia dobrej spowiedzi przedświątecznej, miłych spotkań podczas wigilii i świąt Bożego narodzenia. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015

 

1.Dziękujmy za ofiary z poprzedniej niedzieli na potrzeby Kościoła na Wschodzie oraz dziękujemy naszym Parafianom za ofiarność, wielkoduszność, czułe i życzliwe serca i przygotowanie paczek od św. Mikołaja, wolontariuszom naszego Zespołu Caritas za całość organizacji akcji „Paczka od św. Mikołaja”. Bóg zapłać!

2.Wydawanie żywności dla potrzebujących pozyskanej ze zbiórek oraz otrzymanej z Radomskiego Banku Żywności będzie we środę 16 i czwartek 17 grudnia od g. 12.00 w magazynie naszej Caritas.

3.Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od piątku rozpoczyna się nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

4.Do końca adwentu w dni powszednie o g. 6.20 sprawujemy „roraty”. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach” z lampionami adwentowymi. Dzieci losują figurkę Matki Bożej. Przed „roratami” od 5.5o śpiewamy Godzinki i wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do tych przeżyć!

5.Uczniowie Publicznego Gimnazjum rozprowadzają dzisiaj po każdej Mszy św. kartki Bożonarodzeniowe ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie ucznia Publ. Gimn. Dominika Grzegorzewskiego oraz dla Piotra Wodzińskiego.

6.18 grudnia w najbliższy piątek o godzinie 19.oo w naszym kościele parafialnym odbędzie się uroczysty koncert muzyki klasycznej z okazji 25-lat istnienia lokalnej prasy w Białobrzegach. Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Białobrzegach, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Studio Fotografii Profesjonalnej Beata i Andrzej Górczyńskich. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

7.WIGILIA MIEJSKA odbędzie się w niedzielę 20 grudnia o g. 13.30 na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Serdecznie zapraszają wszystkich MIESZKAŃCÓW oraz GOŚCI naszej gminy i powiatu Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.

8.Rozprowadzamy w zakrystii „Ewangelię na każdy dzień 2016”. Zawiera całą Ewangelię na każdy dzień roku, komentarz w formie modlitwy, refleksję i inne modlitwy. Koszt 10, zł.

9.Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W naszej polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w Wigilię. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać przez cały adwent w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.

10.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” oraz różne pamiątki świąteczne pamiątki, z których dochód będzie przeznaczony na wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

11.Informujemy, że można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na następny rok. Zachęcamy do wyrobienia w sobie dobrego zwyczaju zamówienia Mszy św. jako wyrazu pamięci o bliskich zmarłych czy o żyjących, którzy mają jubileusze, rocznice czy z innych okazji.

12.Dziękuję za dzisiejszą tacę gospodarczą.

13.Trwają rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Dariusz Sambora franciszkanin z Krakowa. Jutro spowiedź dla wszystkich w kościele od 8.oo do 12.3o i od 14.3o do 17.oo. Tego samego dnia spowiedź chorych w domach. Prosimy podawać adresy.

14.Dzisiaj wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

15.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia. Życzymy odbycia dobrej spowiedzi przedświątecznej. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015

 

1.Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy włączyli się do zbiórki żywności dla ubogich w miniony piątek i sobotę w sklepach Dominium, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz i Witaminka, właścicielom sklepów za życzliwość a wolontariuszom za pomoc podczas zbiórki.

2.Wydawanie żywności dla potrzebujących pozyskanej ze zbiórek oraz otrzymanej z Radomskiego Banku Żywności będzie we środę 16 i czwartek 17 grudnia od g. 12.00 w magazynie naszej Caritas.

3.Do końca adwentu w dni powszednie o g. 6.20 sprawujemy „roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej Niepokalanej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach” z lampionami adwentowymi. Dzieci losują figurkę Matki Bożej. Przed „roratami” od 6.oo śpiewamy Godzinki i wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do tych przeżyć!

4.We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.20, 9.00, 10.15, 12.15 i wieczorowa o 17.00. Tego dnia modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych i zapraszamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Ta praktyka religijna polega na tym, że postanawiam modlić się codziennie przez dziewięć miesięcy odmawiając jedną tajemnicę różańca w intencji jednego dziecka poczętego, biorąc je w duchową adopcję do chwili urodzenia.

5.W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o 17.oo Msza św. w int. zmarłych Pszczelarzy od żyjących Braci Pszczelarzy.

6.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2016 rok.

7.Od piątku zaczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Dariusz Sambora franciszkanin z Krakowa. Msze św. tylko z naukami o 6.2o, 9.oo, 15.oo w Suchej i 17.oo.  W sobotę spotkanie uczestników pielgrzymek do Ziemi Świętej z o. Dariuszem jako przewodnikiem w salce na nowej plebanii. W poniedziałek 14 XII spowiedź dla wszystkich w kościele od 8.oo do 12.3o i od 14.3o do 17.oo. Tego samego dnia spowiedź chorych w domach. Prosimy podawać adresy.

8.Uczniowie Publicznego Gimnazjum będą sprzedawać dzisiaj po każdej Mszy św. kartki Bożonarodzeniowe ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie uczniów Publ. Gimn. Dominika Grzegorzewskiego oraz dla Piotra Wodzińskiego, którzy ulegli wypadkom.

9.18 grudnia w piątek o godzinie 19.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się uroczysty koncert muzyki klasycznej z okazji 25-lat istnienia lokalnej prasy w Białobrzegach. Organizatorem jest: Biblioteka Publiczna w Białobrzegach, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Studio Fotografii Profesjonalnej Beata i Andrzej Górczyńskich. Szczegóły na plakatach.

10.WIGILIA MIEJSKA odbędzie się w niedzielę 20 grudnia o g. 13.30 na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Serdecznie zapraszają wszystkich MIESZKAŃCÓW oraz GOŚCI naszej gminy i powiatu Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.

11.Rozprowadzamy w zakrystii „Ewangelię na każdy dzień 2016”. Zawiera całą Ewangelię na każdy dzień roku, komentarz w formie modlitwy, refleksję i inne modlitwy. Koszt 10, zł.

12.Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać przez cały adwent w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.

13.Dziękuję za ofiary z poprzedniej niedzieli na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Bóg zapłać! Dzisiaj można złożyć ofiary do koszyka pod chórem na potrzeby Kościoła na Wschodzie, który niejednokrotnie działa w trudnych warunkach. Zachęcam do życzliwości w tych wszystkich dziełach charytatywnych.

  

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2015


1.W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Jest to szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2.W dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dzieci na roraty przynoszą karteczki ze swoimi imionami i nazwiskami do losowania figurki Dzieciątka. Przed „roratami” o g. 6.1o zapraszam na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Przez cały adwent nie będzie Mszy św. siódmowej „na tygodniu”.

3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy świętych porannych, po południu od g. 16.50 i podczas Mszy św. o 17.00. W pierwszą Sobotę m-ca Msza św. z modlitwami o godz. 6.30.

4.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2016 rok.

5.Tradycyjnie już od kilku lat podejmujemy dzieło charytatywne PACZKA OD ŚW. MIKOŁAJA. Na choince przy ołtarzu są wywieszone informacje o dziecku, dla którego możemy przygotować paczkę jako dar naszego dobrego serca. Paczki będą rozdawane tym dzieciom 6 grudnia w dzień św. Mikołaja w kościele podczas mszy św. o g. 15.oo. Paczki prosimy składać w kancelarii lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor PSP B-gi i Suchej oraz dzieciom za wykonanie zawieszek mikołajkowych.

6.Uczniowie Publicznego Gimnazjum będą rozprowadzać w niedzielę 13 grudnia po każdej Mszy św. kartki Bożonarodzeniowe ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie ucznia Publ. Gimn. Dominika Grzegorzewskiego i Piotra Wodzińskiego.

7.Zbiórka żywności dla ubogich odbędzie się w sklepach Dominium, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz i Witaminka w piątek i sobotę 4 i 5 grudnia. W sklepach będą w oznakowanych strojach wolontariusze Caritas i Radomskiego Banku Żywności. Zachęcamy do życzliwości.

8.Od drugiej niedzieli adwentu będziemy po Mszach św. rozprowadzać świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

9.II Niedziela Adwentu to 16-ty Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie pt. „Błogosławieni miłosierni”. Po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiary do koszyczka pod chórem na wspomniany cel. W minionym tygodniu obchodzono Ogólnoświatowy dzień pamięci ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie.

10.Rekolekcje adwentowe będą od piątku do III niedzieli adwentu; w poniedziałek po III niedzieli adwentu spowiedź w kościele i chorych w domach. Poprowadzi o. Dariusz Sambora franciszkanin z Krakowa. Można już zgłaszać adresy do chorych.

11.Wyjazd parafialny do Torunia na obchody 24 rocznicy powstania Radia Maryja w sobotę 5 grudnia sprzed kościoła o g. 5.oo. Można się jeszcze zapisywać. Koszt będzie zależał od ilości osób zgłoszonych. Zaliczka przy zapisie 50, zł.

12.Starostwo Powiatowe organizuje w ramach akcji „I ty zostań św. Mikołajem” zbiórkę słodyczy i książek dla szkół i przedszkoli na Litwie. Szczegóły zob. na plakatach.

13.Organizujemy parafialne zimowisko dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Murzasichlu koło Zakopanego w dniach 30.01 - 06.02. 2016 r. Zapisy do 06-12-2015 r. Koszt wyjazdu 700 zł – dzieci, 800 zł - młodzież i dorośli. Przy zapisie zaliczka 150 zł., potem do końca grudnia 150 zł, przed wyjazdem reszta. Liczba miejsc ograniczona. Informacje o wypoczynku w gablocie parafialnej lub u ks. Aleksego tel.603 850 970.

14.Rozprowadzamy w zakrystii „Ewangelię na każdy dzień 2016”. Zawiera całą Ewangelię na każdy dzień roku, komentarz w formie modlitwy, refleksję i inne modlitwy. Koszt 10, zł.  verte

15.Dzisiaj można złożyć ofiary do koszyka pod chórem na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

16.Poświęcimy teraz opłatki na stół wigilijny, które można będzie nabywać przez cały adwent w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV Tydzień Zwykły – 22 listopada 2015

 

1.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent i nowy rok liturgiczny. Na sumie w przyszłą niedzielę będzie int. mszy św. za Ojczyznę błagalna o jedność i solidarność Narodu Polskiego oraz o Światło Ducha Świętego dla Rządu Rzeczpospolitej Polskiej – od grupy Parafian.
2.Do końca listopada można zgłaszać chęć przyjęcia w gościnę młodzieży z okazji ŚDM w lipcu przyszłego roku. W zakrystii można odbierać formularze zgłoszeniowe. 
3.Rekolekcje adwentowe będą od piątku do III niedzieli adwentu.
4.Można zamawiać terminy Mszy św. na przyszły rok.
5.Info dla uczestników wyjazdu do Warszawy: dopłata po 15 zł.
6.W dalszym ciągu można składać tradycyjne WYPOMINKI czyli modlitwy ZA ZMARŁYCH.
7.W sobotę 5 grudnia organizujemy wyjazd parafialny do Torunia z okazji 24 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd sprzed kościoła o g. 5.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt będzie zależał od ilości osób zgłoszonych. Zaliczka przy zapisie 50, zł.

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej