�?adowanie....


Aktualności

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 Niedziela Zwykła – 19 października 2014

 

1.Informujemy, że w październiku Poradnictwo Rodzinne będzie czynna jeszcze w niedzielę 26.

2.Dzisiaj na sumie uroczysta INTRONIZACJA RELIKWII BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI w 30 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Podczas różańca ucałowanie relikwii.

3.Nabożeństwa różańcowe do końca października o g. 17.15, w soboty 8.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, małżeństwa i całe rodziny.

4.W ramach obchodów papieskich 22 października czuwanie ogólnopolskie jako dziękczynienie za kanonizację naszego rodaka przeprowadzone przez zrzeszenie Banków Spółdzielczych. Zapraszam serdecznie.

5.Msza św. dziękczynna od pielgrzymów grupy 17a oraz za zmarłego +Romana Majeckiego, gospodarza, który przyjmował nas w par. Oleszno podczas pielgrzymki - będzie 30 października o g. 18.00.

6.Prace na cmentarzu na obecnym etapie zostały ukończone. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę gospodarczą i proszę pamiętać o tym także w listopadzie. Dziękuję panu Burmistrzowi i panu Bogumiłowi z naszych wodociągów za pomoc logistyczną a firmie pana Sikorskiego za wykonanie tej pracy.

7.Serdecznie dziękujemy za zbiórkę z okazji tzw. Dnia Papieskiego. Zebrano ponad 2 tys. zł, które zostały wpłacone na konto FUNDACJI. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

8.W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, za których się modlimy przez cały rok. Z okazji wypominek składamy ofiarę. Dzisiaj można składać wypominki po Mszy św. w kancelarii.

9.Informuję Parafian, że wizytacja Biskupia odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 9 listopada.

10.Serdecznie zapraszamy na spotkania z ks. dr Radosławem Kacprzakiem pochodzącym z naszej parafii na spotkanie autorskie w piątek o g. 17.00 w Bibliotece przy ul. Kościelnej. Całość poświęcona jest książce nt. postaci Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Spotkanie poprowadzi pan Sławomir Ziemnicki.

11.Ośrodek Zdrowia przy ul. Spacerowej przy współpracy z firmą Opto-med organizuje bezpłatne badania wzroku w dniu 5 listopada tr. Szczegóły na plakatach.

12.Wydawanie żywności przez Zespół Parafialny Caritas będzie w poniedziałek 27 października od g. 14.00 dla osób, które w tym roku zapisały się do naszego programu.  

13.Z okazji wczorajszego Dnia św. Łukasza Patrona Służby Zdrowia składamy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i pozostałemu personelowi medycznemu serdeczne życzenia łask Bożych, sił, cierpliwości wobec pacjentów ...

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 Niedziela Zwykła – 12 października 2014

 

1.Dzisiaj nie będzie czynne Poradnictwo Rodzinne od g. 10.00. Informujemy, że w październiku Poradnia Rodzinna będzie czynna jeszcze w niedzielę 26.

2.Nabożeństwa różańcowe do końca października o g. 17.15, w soboty 8.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, małżeństwa i całe rodziny.

3.Jutro wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego założyciela wielu zgromadzeń zakonnych, m. inn. Służek NMP Niepokalanej; na różańcu pomodlimy się w int. naszych sióstr zakonnych, które są z tego właśnie zgromadzenia.

4.Msza św. dziękczynna od pielgrzymów grupy 17a będzie 30 października o g. 18.00.

5.Uroczystość wprowadzenia RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II odbędzie się w najbliższą środę 15 października. Z tego powodu będzie nieco zmieniony porządek: najpierw o 17.15 Msza św. z intronizacją relikwii a potem różaniec z ucałowaniem relikwii. Gościem będzie brat Marian Markiewicz osobisty kierowca kard. Wojtyły w Rzymie. Natomiast uroczysta INTRONIZACJA RELIKWII BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI odbędzie się w niedzielę 19 października na sumie; wtedy oraz na różańcu ucałowanie relikwii. W ramach obchodów papieskich odbędzie się także 22 października czuwanie ogólnopolskie jako dziękczynienie za kanonizację naszego rodaka przeprowadzone przez zrzeszenie Banków Spółdzielczych. Zapraszam serdecznie na te uroczystości.

6.Serdecznie przepraszamy za pewne utrudnienia na cmentarzu, gdyż wykonujemy kostkę wzdłuż głównej alejki i przygotowanie pod odwodnienie. Prace te będą trwały jeszcze w tym tygodniu, obejmując już końcowe fragmenty alejki głównej.

7.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na tzw. Dzieło Papieskie Trzeciego Tysiąclecia czyli wspieranie młodzieży uzdolnionej z rodzin mniej zamożnych.

8.W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, za których się modlimy przez cały rok. Z okazji wypominek składamy ofiarę.

9.Informuję Parafian, że wizytacja Biskupia odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 9 listopada.

10.Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy nauczycielom i pracownikom wszystkich naszych szkół serdeczne życzenia łask Bożych, sił, cierpliwości i wiernego trwania na posterunku służby, którą twórcy KEN-u nazwali ars atrium tzn. sztuką ponad sztuki.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 Niedziela Zwykła – 5 października 2014

1.Informujemy, że w październiku Poradnia Rodzinna będzie czynna jeszcze w niedzielę 26.

2.Nabożeństwa różańcowe do końca października o g. 17.15, w soboty 8.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, małżeństwa i całe rodziny.

3.Uroczystość wprowadzenia RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II odbędzie się we środę 15 października. Z tego powodu będzie nieco zmieniony porządek: najpierw o 17.15 Msza św. z intronizacją relikwii a potem różaniec z ucałowaniem relikwii. Natomiast uroczysta INTRONIZACJA RELIKWII BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI odbędzie się w niedzielę 19 października na sumie. W ramach obchodów papieskich odbędzie się także 22 października czuwanie ogólnopolskie jako dziękczynienie za kanonizację naszego rodaka przeprowadzone przez zrzeszenie Banków Spółdzielczych. Zapraszam serdecznie na te uroczystości.

4.Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej ZAPRASZA SOŁTYSÓW do OSTREJ BRAMY w niedzielę 12 października, kiedy to odbędzie się Pielgrzymka Sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich z naszej diecezji. 

5.Serdecznie dziękuję za zbiórkę żywności w miniony piątek i sobotę w sklepach Biedronka, Grosik, Topaz, Tesco, Dominium, Lonka i Witaminka; dziękujemy właścicielom sklepów, wolontariuszom Caritas za posługę i wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe. Bóg zapłać!

6.Serdecznie przepraszamy za pewne utrudnienia przy wejściu na nasz cmentarz, gdyż wykonujemy kostkę wzdłuż głównej alejki i przygotowanie pod odwodnienie. Prace te będą trwały nadal, obejmując poszczególne fragmenty alejki głównej. Serdecznie proszę, aby pamiętać o tacy gospodarczej w październiku i listopadzie, abyśmy spłacili jak najwięcej za kostkę. Natomiast w grudniu, styczniu i lutym taca gospodarcza będzie na ogrzewanie kościoła.

7.Zbiórka na tzw. Dzieło Papieska Trzeciego Tysiąclecia czyli wspieranie młodzieży uzdolnionej z rodzin mniej zamożnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 października.

8.W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, za których się modlimy przez cały rok. Z okazji wypominek składamy ofiarę.

9.Serdecznie dziękuję za zbiórkę na potrzeby kościoła misyjnego w Zambii. Zebraliśmy ponad 3 tys. zł. Informację na temat tej misji można przeczytać w gablocie. Zachęcam także, aby wziąć jakieś pismo misyjne ze stoliczka pod chórem i zapoznać się choćby pobieżnie na czym polega praca misyjna, z jakimi problemami stykają się misjonarze i wtedy się przekonamy, jak bardzo jest potrzebne nasze wsparcie i modlitewne i rzeczowe.  

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 Niedziela Zwykła – 28 września 2014

1.Dzisiaj będzie czynne Poradnictwo Rodzinne od g. 10.00. Informujemy, że w październiku Poradnia Rodzinna będzie czynna w niedzielę 5 i w niedzielę 26.

2.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3.Nabożeństwa różańcowe w październiku będą o g. 17.15 do końca miesiąca. Rozpoczynamy w tym tygodniu we środę. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, zwłaszcza małżeństwa i całe rodziny.

4.Zapraszamy na Siódmą Pielgrzymkę RODZINY RÓŻAŃCOWEJ diecezji radomskiej z okazji 40-lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Świętego do Wysokiego Koła w sobotę 4 października. Temat spotkania: „Różaniec modlitwą rodziny”. Wyjazdy indywidualne dla chętnych. Program szczegółowy w gablocie i internecie.

5.Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej ZAPRASZA SOŁTYSÓW do OSTREJ BRAMY w niedzielę 12 października, kiedy to odbędzie się Pielgrzymka Sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich z naszej diecezji. Początek pielgrzymki godz. 11.00.

6.Nadleśnictwo Dobieszyn serdecznie zaprasza na obchody 90-lecia Lasów Państwowych i święto Patrona  św. Franciszka, które odbędą się 4 października w Stachowie koło Bud Augustowskich przy kapliczce św. Franciszka o g. 11.0 Msza św. a potem okolicznościowy program.

7.Starosta Białobrzeski Andrzej Oziębło zaprasza na Drugą tzw. BIAŁĄ NIEDZIELĘ 5 października w g. od 10.00 do 16.00 na hali sportowej będzie można bezpłatnie dokonać konsultacji medycznych u wielu lekarzy specjalistów oraz wykonać niektóre badania. Szczegóły na plakatach.

8.Zbiórka żywności dla ubogich odbędzie się w sklepach Biedronka, Grosik, Topaz, Tesco, Dominium, Lonka i Witaminka w piątek i sobotę - 3 i 4 października. W sklepach będą w oznakowanych strojach wolontariusze Caritas i Radomskiego Banku Żywności. Zachęcamy do życzliwości.

9.Poświęcenie różańców dla dzieci klas drugich będzie w niedzielę 5 października podczas mszy św. o g. 10.15.

10.Burmistrz Miasta i Gminy Wiesław Banachowicz we współpracy ze środowiskiem lekarskim, zwłaszcza z panią doktor Edytą Majcher oraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej informują o akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat życia. Zapisy w Przychodni przy ul. Spacerowej 10.

11.Serdecznie przepraszamy za pewne utrudnienia przy wejściu na nasz cmentarz, gdyż wykonujemy kostkę wzdłuż głównej alejki i przygotowanie pod odwodnienie. Prace te będą trwały nadal, obejmując poszczególne fragmenty alejki głównej.

12.Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary na sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła misyjnego w Zambii, gdzie pracuje misjonarz z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk. Zachęcam do hojności.


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 Niedziela Zwykła – 21 września 2014

1.Informujemy, że w październiku Poradnia Rodzinna będzie czynna w niedzielę 5 i w niedzielę 26.

2.Nabożeństwa różańcowe w październiku będą o g. 17.15 do końca miesiąca.

3.W najbliższy wtorek o g. 18.00 spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania a w piątek o g. 18.00 spotkanie w salce nowej plebanii oazy młodzieżowej i dziecięcej. Zapraszamy także kandydatów chętnych do tego rodzaju pracy formacyjnej przy parafii.

4.W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka na sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła misyjnego w Zambii, gdzie pracuje misjonarz z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk. Zachęcam do życzliwości.

5.Wyjazd grupy, która się zapisała na 30-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę w sobotę 27 IX o g. 11.00 sprzed plebanii; powrót do B-gów w niedzielę 28 września ok. 16.00.

6.Ogólnopolska konferencja Wolontariatu pt. „Wiara – jakość posługi” odbędzie się w Radomiu w Wyższej Szkole Biznesu im. bpa Jana Chrapka przy ul. Kolejowej w dniach 26 – do 28 września. Organizatorzy proszą jednocześnie o pomoc w postaci pożywienia, ciast, owoców, warzyw dla wolontariuszy hospicjów, których może przybyć ok. 200 osób. Szczegóły na plakatach.

7.Nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn pan Mariusz Sołtykiewicz serdecznie zaprasza na obchody 90-lecia Lasów Państwowych i święto Patrona  św. Franciszka, które odbędą się 4 października w Stachowie koło Bud Augustowskich przy kapliczce św. Franciszka o g. 11.0 Msza św. a potem okolicznościowy program.

8.Starosta Białobrzeski Andrzej Oziębło zaprasza na Drugą tzw. Białą Niedzielę 5 października w g. od 10.00 do 16.00 na hali sportowej będzie można bezpłatnie dokonać konsultacji medycznych w u lekarzy specjalistów: kardiologa, dermatologa, ortopedy, okulisty, alergologa oraz wykonać niektóre badania. Szczegóły na plakacie.

9.Dzisiaj od g. 15.20 do 21. 30 na stadionie miejskim im. Zygmunta Siedleckiego odbędzie się BIAŁOBRZESKI FESTYN KULTUR RÓŻNYCH. W programie m.in. animacje dla dzieci, wystawa dorobku artystycznego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, degustacja potraw, występy różnych zespołów i orkiestry dętej, Bitelsi z Polkowic Rafał Brzozowski Gwiazda wieczoru. Szczegóły w gablocie. Serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

10.Serdecznie przepraszamy za pewne utrudnienia przy wejściu na nasz cmentarz, gdyż wykonujemy studnie tzw. osadnikowe, które mają zabezpieczyć przed zbieraniem się wody w okolicach bramy cmentarnej.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Niedziela – 14 września 2014

NIEDZIELA GOSPODARCZA

1.Msza św. w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej w najbliższą środę 17 września o  10.00. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe i delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz Parafian. Po Mszy św. będziemy składać wieńce i wiązanki przed pomnikiem pamięci. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. pułkownik Wiesław Okoń, który był w pierwszej zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku w bazie Babilon i potem Al-Kut.

2.Misjonarz z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Ta zbiórka będzie w czwartą niedzielę września - czyli 28 - po Mszach świętych.

3.W sobotę 27 i niedzielę 28 września tr. odbędzie się 30-ta Ogólnopolska Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd z parafii dla małżeństw. Można się zapisywać dziś w zakrystii a przez cały tydzień w kancelarii. Wyjazd z B-gów g. 11.00 w sobotę 27 IX, powrót po Mszy św. niedzielnej 16.00 do B-gów. Szczegóły programu w gablocie. Koszt od osoby ok. 100, zł obejmuje autokar, nocleg i posiłki u sióstr Elżbietanek.  

4.W sobotę 20 września odbędzie się Trzeci Zjazd Absolwentów z okazji 55 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach. Na rozpoczęcie Msza św. w naszym kościele o g. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

5.Także w sobotę 20 września w Radomiu odbędzie się tzw. Apel Młodych – modlitwa, śpiew, konferencje, radość. Organizujemy wyjazd parafialny. Zapisy u s. Lucyny i s. Marii.

6.Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Zebrano ponad 1300, zł., która to suma została wpłacona na konto organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać!

7.W niedzielę 21 września od g. 15.20 do 21. 30 na stadionie miejskim im. Zygmunta Siedleckiego odbędzie się BIAŁOBRZESKI FESTYN KULTUR RÓŻNYCH. W programie m.in. animacje dla dzieci, wystawa dorobku artystycznego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, degustacja potraw, występy różnych zespołów i orkiestry dętej, Bitelsi z Polkowic Rafał Brzozowski Gwiazda wieczoru. Szczegóły w gablocie. Serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi.

8.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza serdecznie dzisiaj od g. 15.00 na FESTYN RODZINNY pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła – 7 września 2014

1.Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów; natomiast o g. 15.00 Msza św. i poświęcenie nowego krzyża przy ul. Kasztanowej; o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

2.Jutro święto Narodzenia Matki Bożej. Odpust w Błotnicy. U nas dodatkowa Msza św. z kazaniem o 9.00.

3.Dożynki parafialne w przyszłą niedzielę 14 września na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola i Leopoldów.

4.Uroczysta Msza św. w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej będzie we środę 17 września o g. 10.00; w rocznicę agresji naszego wtedy sąsiada ze wschodu Rosji Sowieckiej. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe i delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń oraz Parafian. Myślę, że jest to nakaz konkretnej chwili historycznej pamiętać o tej dacie i modlić się. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. pułkownik Wiesław Okoń, który był w pierwszej zmianie polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku w bazie Babilon i potem Al-Kut.

5.W sobotę o g. 11.00 spotkanie scholi w salce na starej plebanii. Zapraszamy także nowe osoby dziewczęta i chłopców chętne do śpiewania i granie na instrumentach, ze szkoły podstawowej, z gimnazjum i liceum.

6.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza serdecznie w przyszłą niedzielę 14 września od g. 15.00 na FESTYN RODZINNY pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. Bardzo ciekawy program jest podany w gablocie. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa.

7.W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie – zwłaszcza w Iraku - włączamy się dzisiaj w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE i zbieramy na ten cel ofiary po mszach świętych przed kościołem. Zachęcam do życzliwości i hojności.

8.Natomiast jeden z misjonarzy z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o wsparcie budowy kościoła, konkretnie o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Ta zbiórka byłaby w czwartą niedzielę września - czyli 28 - po Mszach świętych pod hasłem ZBIÓRKA NA MISJE.

9.Pielgrzymka ogólnopolska 30-ta małżeństw i rodzin na Jasną Górę odbędzie się z soboty 27 na niedzielę 28 września tr. Organizujemy wyjazd z parafii dla małżeństw. Można się zapisywać od dziś w zakrystii. Wyjazd z B-gów ok. g. 11.00 w sobotę 27 IX, powrót po Mszy św. niedzielnej ok. 16.00 do B-gów. W programie Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, droga krzyżowa, wykład, apel. Szczegóły w gablocie. Koszt od osoby ok. 100, zł obejmuje autokar, nocleg i dwa posiłki czyli kolację dnia pierwszego i śniadanie dnia drugiego.  

10.Trzeci Zjazd Absolwentów z okazji 55 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach odbędzie się w sobotę 20 września. Na rozpoczęcie Msza św. w naszym kościele o g. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

11.Burmistrz Miasta i Gminy Wiesław Banachowicz we współpracy ze środowiskiem lekarskim, zwłaszcza z panią doktor Edytą Majcher oraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej informują o akcji bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat życia. Zapisy w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku w Przychodni przy ul. Spacerowej 10.

12.W szkołach aktualnie trwają zapisy na lekcje religii lub etyki. Zachęcam rodziców, dzieci i młodzież do wyboru nauczania religii, które dla wszystkich ludzi wierzących stanowi ważny obowiązek moralny. Każdy proboszcz ma prawo wiedzieć czy jego parafianie uczęszczają na lekcje religii w szkole i znać nazwiska tych, którzy sami rezygnują z nauczania religii. Wszystkim, którzy chcieliby podjąć decyzję nieuczęszczania na religię muszę uświadomić poważne konsekwencje moralne i prawnokanoniczne. 

13.Informuję, że dzieci z obecnych klas drugich szkoły podstawowej będą miały sakrament Pierwszej Spowiedzi w sobotę 16 maja 2015 roku a Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 17 maja 2015 roku. Rocznica pierwszej Komunii będzie obchodzona 31 maja 2015 roku. Natomiast obecne klasy pierwsze szkoły podstawowej, które obejmuje nowa podstawa programowa będą miały Pierwszą Komunię w klasie trzeciej czyli w niedzielę 14 maja 2017 roku, prawdopodobnie (ze względu na dużą liczbę dzieci) w dwóch grupach czyli o 10.15 i o 12.15. W roku 2016 będzie tylko rocznica Pierwszej Komunii. Sakrament Bierzmowania dla klas III gimnazjum będzie w terminie wiosenno-letnim 2015 roku.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła – 31 sierpnia 2014

1.Od jutra powracamy do wieczornej godziny Mszy św. o 18.00.

2.Serdecznie dziękuję za zbiórkę z ubiegłej niedzieli na wyposażenie do tornistrów dla ubogich dzieci. Zebrano ponad 1300, zł. Dodatkowo otrzymaliśmy szczodry dar do tornistrów od Białobrzeskiego Banku Spółdzielczego za co serdecznie dziękujemy pani Dyrektor i Zarządowi. Zakupiliśmy 19 różnych asortymentów wyposażenia do tornistra dla dzieci szkolnych. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać!

3.Jutro Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o g. 8.00.

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5.W sobotę 6 września o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników wakacyjnego wyjazdu do Francji.

6.W przyszłą niedzielę 7 września:

>o g. 6.00 wyruszy sprzed Katedry Radomskiej coroczna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału.

>natomiast w naszym kościele podczas Mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów;

>o g. 15.00 odbędzie się Msza św. i poświęcenie nowego krzyża przy ul. Kasztanowej;

>o g. 16.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

7.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

8.Stowarzyszenie Rodziców Jedynka KEN przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN zaprasza w niedzielę 14 września od g. 15.00 na festyn rodzinny pod hasłem „Nasza szkoła jest wesoła”. Bardzo ciekawy program jest podany w gablocie. W czasie festynu będzie czynny punkt Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

9.Nasz Ksiądz Biskup Ordynariusz zwraca się do nas z następującą prośbą: „Nawiązując do przeżywanego 26 sierpnia Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie, pragniemy włączyć się w akcję organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, mając na celu zebranie środków materialnych na pomoc chrześcijanom w Iraku ... wygnanych ze swoich domów i miast, a znajdujących schronienie w górach i lasach. Są to często ludzie starsi, chorzy, kobiety w ciąży i dzieci. Ludzie potrzebujący natychmiastowej pomocy. Dlatego zwracam się z prośbą o przeprowadzenie w dniu 7 września zbiórki na ten cel na terenie całej diecezji”.

10.Natomiast jeden z misjonarzy z naszej diecezji ks. Grzegorz Zbroszczyk pracujący w Zambii zwrócił się listownie do mnie z prośbą o wsparcie budowy kościoła, konkretnie o sfinansowanie kilku metrów blachy na dach kościoła. Jeśli wytrzymacie finansowo, to ta zbiórka byłaby w czwartą niedzielę września czyli 26, po Mszach świętych pod hasłem ZBIÓRKA NA MISJE.

11.Serdecznie dziękujemy ks. Markowi i uczestnikom regat na zalewie sulejowskim za udział i że dopłynęli do mety. Gratulujemy!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 Niedziela Zwykła – 24 sierpnia 2014

1.Cieszymy się i dziękujemy Panu Bogu za tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Dzisiaj wyrażamy wdzięczność organizatorom naszej grupy pielgrzymkowej 17A: ks. Robertowi kierownikowi oraz ks. Łukaszowi ze Stromca i ks. Sławomirowi z Jasionny, p. Tadeuszowi Żardeckiemu kierowcy pojazdu bagażowego i kwatermistrzowi, p. Janowi i Przemkowi kierowcom pojazdów pomocniczych, ekipie gospodarczej p. Krystynie Smyrda i p. Henrykowi Wieczorkowi, dziękujemy porządkowym i grupie muzycznej i wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu pielgrzymki. Bóg zapłać!

2.We wtorek 26 sierpnia w uroczystość MB Częstochowskiej będziemy jednocześnie obchodzić Dzień Modlitw za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W tej intencji dodatkowa Msza św. o g. 9.00 a po niej różaniec, część bolesna. Natomiast o 18.30 w tej intencji odmówimy różaniec, część chwalebną.

3.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta BIAŁOBRZESKI WEEKEND Z KULTURĄ; w programie m. in.: wystawa zdjęć przyrodniczych i Białobrzegi w starej fotografii, obrzęd OCZEPINY, spektakl CZARODZIEJSKI KWIAT – taniec flamenco, gwiazda wieczoru Ewelina Lisowska. Organizatorzy zapraszają.

4.Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i w rocznicę wybuchu II wojny światowej będzie 1 września w poniedziałek o 8.00.

5.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

6.Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się we wtorek 26 sierpnia w g. od 8.30 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6.  

7.Poświęcenie nowego krzyża i Msza św. odbędzie się 7 września w niedzielę g. 15.00 przy ul. Kasztanowej. Serdecznie zapraszamy!

8.W przyszłą ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega. Wystawiamy dwie załogi parafialne. ks. Marek zaprasza zgłoszonych żeglarzy na spotkanie we czwartek o g. 18.00 w kancelarii. Chętnych zapraszamy do kibicowania nad zalewem sulejowskim.

9.Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej będą zbierać przed kościołem wyposażenie do tornistrów dla dzieci z rodzin biednych. Możemy składać ołówki, kredki, farbki, zeszyty itd. lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Zachęcam do życzliwości.  

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła – 17 sierpnia 2014

 

1.Dziękujemy Panu Bogu, że piesza pielgrzymka na Jasną Górę szczęśliwie dotarła do celu i wszyscy powrócili do domów. Dziękujemy także bardzo serdecznie wszystkim dobrodziejom naszej grupy pielgrzymkowej 17A: pp. Jaroszom, Urzędowi Miasta i Gminy z p. Burmistrzem, Starostwu Powiatowemu z p. Starostą za użyczenie pojazdów; pp. Maliszewskim z Falęcic, Janowi Kosiec z Potworowa, Grzegorzowi Koryckiemu z Radzanowa za podarowanie paliwa; firmie ZBYSZKO za napoje; za podarowanie różnych produktów żywnościowych pp. Kostrzewom z Brzeskiej Woli, Danielewiczom Helenie i Zygmuntowi z Mikówki, Błesznowskim Ewie i Wiesławowi, Nely Grodeckiej, Janinie Dolezińskiej; za pomoc finansową Radzie i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Białobrzegach. Bóg zapłać!

2.Trwa oktawa modlitw po odpuście św. Rocha. Codziennie do przyszłej soboty litania do Naszego Świętego Patrona. W poniedziałek święcenie zwierząt według następującego porządku: 10.00 – Borki, 10.30 - Kamień, 11.00 - Brzeska Wola i Leopoldów, 11.30 - Mikówka, 12.00 – Szczyty i na zakończenie ok. 12.30 Brzeźce. Msza św. do św. Rocha w int. mieszkańców Kamienia będzie w niedzielę 31 sierpnia o g. 9.00.

3.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta odbędzie się Festyn Charytatywny pt. NIEDZIELA DLA DOMINIKA, którego chcemy wesprzeć finansowo w leczeniu i rehabilitacji. W programie m.in. animacje dla dzieci, loteria i inne atrakcje.

4.Natomiast dzisiaj o g. 15.45 wyjdzie ze Szczytów wielopokoleniowy barwny pochód: bryczka konna, tabor cygański, rowerzyści i piesi w rytmie muzyki: NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ. Zakończenie w ogródku działkowym STOKROTKA na działce pp. Fołtynów, gdzie będą występy GRUPY 50+.

5.W nadchodzącym tygodniu nie będą załatwiane sprawy cmentarne, z wyjątkiem pogrzebowych.

6.Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie 1 września w poniedziałek o 8.00.

7.Dożynki parafialne będą w drugą niedzielę września czyli 14 na sumie. Wieniec przygotowuje Brzeska Wola.

8.W przyszłą niedzielę wolontariusze naszej Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej będą zbierać przed kościołem wyposażenie do tornistrów dla dzieci z rodzin biednych. Możemy przynieść ołówki, kredki, farbki, zeszyty lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. 

9.Grupa parafialna do Grecji - jutro rano za 15 piąta zbiórka przed kościołem i o 5 rano wyjazd wspólny autokarem na Okęcie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014

 

1.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje. We środę całość odebrała firma recyklingowa, która współpracuje z organizacją kościelną POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE (Kirche in Not). Na podstawie umowy firma podejmuje  się odzysku wszystkiego, co jest możliwe z tych rzeczy i po odtrąceniu kosztów tej operacji resztę przeznaczone jest na misje. Można o wszystkim się dowiedzieć na stronie:  www.pkwp.org

2.We środę 13 sierpnia wchodzi na Jasną Górę piesza pielgrzymka diecezji radomskiej, czyli także nasza grupa białobrzeska 17a. 

3.W piątek uroczystość Wniebowzięcia MNP, święto Wojska Polskiego. Zachęcam, aby wywiesić na święto flagę narodową. Zapraszam także żołnierzy Wojska Polskiego, czy w stanie spoczynku czy pełniących dziś zadania, aby przyjść w mundurze żołnierskim na Mszę św. o g. 10.15. Będzie to Msza św. w intencji Wojska Polskiego od Burmistrza i Starosty.

4.W sobotę 16 sierpnia odpust św. Rocha. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas sumy uroczystość wręczenia odznaczeń prezydenckich parom małżeńskim, obchodzącym złote jubileusze. Do soboty odpustowej trwają modlitwy nowenny do św. Rocha.

5.Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przyjęciu 7 sierpnia na odpoczynek i poczęstunek trzech grup pielgrzymkowych: białostockiej rowerowej 80 osób, białostockiej pieszej ok. 450 osób i łomżyńskiej pieszej ok. 650 osób. Razem daliśmy posiłek dla 1200 osób. Dziękuję piekarni STAR-MAR panów Grodecki-Krzczot za podarowanie 100 chlebów i 500 bułek. Państwu Kaweckim ze sklepu Lonka za podarowanie 8 pojemników ogórków. Firmie pp. Danielewicz z Mikówki za podarowanie 100 pojemników smalcu. Restauracji ZODIAK za podarowanie 3 dużych kotłów zupy. Za bezinteresowną pomoc wolontariuszom z Caritas, Koła Przyjaciół Radia Maryja, panom Tadeuszowi Siurnikowi, Wiesławowi Paliwodzie, Adamowi Wojutyńskiemu, paniom z kuchni … Wszystkim, którzy podjęli na nocleg i posiłek pielgrzymkę warszawsko-praską. ….. Bóg zapłać!

6.W ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega. Poszukujemy chętne osoby, znające się na żeglowaniu, aby wystawić załogę parafialną.

7.Trwa akcja BEZPIECZNE WAKACJE organizowana przez Starostwo Powiatowe.

8.Dzisiaj od g. 16.00 na Placu Zygmunta w ramach spotkań BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ odbędzie się impreza pt. PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO. W programie m.in. animacje dla dzieci, rewia kabaretowa ze Lwowa, występy różnych zespołów.

9.W przyszłą niedzielę 17 sierpnia o g. 15.45 wyjdzie ze Szczytów wielopokoleniowy pochód: bryczka konna, tabor cygański, rowerzyści i piesi w rytmie muzyki: NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ. Zakończenie w ogródku działkowym STOKROTKA na działce pp. Fołtynów, gdzie będą występy GRUPY 50+. 

10.Dziękuję za dzisiejsze ofiary tacy gospodarczej.

11.Na zakończenie życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego, Zapraszamy w przyszłą niedzielę. W postawie zaufania Bogu przyjmijmy błogosławieństwo.

 

 

 

PIESZA PIELGRZYMKA GRUPA 17A

BIAŁOBRZEGI (STROMIEC, JASIONNA) - JASNA GÓRA 

6 - 13 SIERPNIA 2014

TRASA PIERWSZYCH DNI PIELGRZYMKI

Białobrzegi – Potworów – 28 km

Jasionna – przy Kościele, 6km
Smardzew – Przed miejscowością na zakręcie, 4km
Radzanów - 3,5km
Bukówno – obiad przy kościele, 3km
Ocieść – za miejscowością przy Lesie 6,5km
Potworów – 5km

 Potworów – Janów 26 km

Sady – 7km
Gliniec, Janików – 5km
Skrzyńsko obiad – 5km
Topornia – 5km
Janów – 4km

 Janów – Końskie 25 km

Ruski Bród – 5km
Parking w lesie – 5km
Nieświń – przy kościele, obiad, 5km
Rogów – 5km
Końskie – par.MB Nieustającej Pomocy, 5km

Końskie – Radoszyce 18 km

Wincentów – za miejscowością, 6km
Las – za krzyżówką, za Sielpią, 6km
Radoszyce – 6km


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 Niedziela Zwykła – 27 lipca 2014

 

1.Do czwartku, ostatniego lipca odprawiamy po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Krwi Pana Jezusa.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.

3.W piątek 1 sierpnia obchodzić będziemy 70-tą rocznicę wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Z tej okazji zapraszam do modlitwy na intencję pokoju na świecie. Cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jeśli będzie odpowiednia pogoda wystawienie będzie w głównych drzwiach naszego kościoła; ławki i klęczniki wystawimy na placu przed kościołem. Zachęcam tego dnia choćby do chwili modlitwy.

4.Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy od 3 sierpnia w godz. od 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej. Opłata 60 zł.

5.Będziemy też przyjmować na odpoczynek, poczęstunek i na nocleg inne grupy pielgrzymkowe. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w niedzielę 3 sierpnia po mszach św. Zwracam się też z prośbą do właścicieli restauracji, piekarń czy hurtowni spożywczych z terenu naszej parafii o włączenie się w przyjęcie pielgrzymów przez ofiarowanie np. zupy, pieczywa, napojów itd.

6.Do końca tego tygodnia trwa ZBIÓRKA zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje; można te rzeczy składać w magazynie Caritas za starą plebanią.

7.W ostatnią sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega o nagrodę ks. Zdzisława Domagały. Można wystawić przynajmniej 4-osobową załogę. Nasz ks. Marek poszukuje chętnych osób, znających się na żeglowaniu do załogi naszej parafialnej.

8.Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

9.Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Szczegóły na plakatach.

10.Dzisiaj głosi kazania misjonarz z Kamerunu z diec. Jokaduma ks. Tadeusz Kraska i po mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji w Kamerunie. Zachęcam do życzliwości.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła – 20 lipca 2014

 

1.Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy będą od 3 sierpnia. Jak co roku będziemy też przyjmować na odpoczynek, poczęstunek i na nocleg inne grupy pielgrzymkowe. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w niedzielę 3 sierpnia po mszach św.

2.Trwa do końca lipca ZBIÓRKA zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje oraz plastikowych zakrętki do butelek, które przeznaczymy na rehabilitację Dominika. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią.

3.W ostatnia sobotę wakacji odbędą się na zalewie sulejowskim regaty w klasie omega? o nagrodę ks. Zdzisława Domagały. Można wystawić przynajmniej 4-osobową załogę. Nasz ks. Marek poszukuje chętnych osób, znających się na żeglowaniu do załogi naszej parafialnej.

4.BEZPŁATNE BADANIA WZROKU odbędą się w Przychodni Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej w poniedziałek 21 lipca w godz. od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakatach.

5.Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania edukacyjno-wychowawcze, zajęcia, warsztaty, pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

6.Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Dzisiaj na Placu Zygmunta Starego od g. 16.00 występy, koncerty, animacje, wystawa fotografii, pokazy taneczne i muzyczne występy. Gwiazdy wieczoru to kabaret KAŁAMASZ z aktorami z serialu telewizyjnego „Ranczo”.

7.W piątek 25 lipca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do krwi Pana Jezusa i po nim poświęcenie przed kościołem pojazdów z okazji św. Krzysztofa. Pojazdy ustawiamy promieniście wokół kościoła. Natomiast w przyszłą niedzielę na mszy św. wieczornej zjazd motocyklistów i poświęcenie ich pojazdów.

8.W przyszłą niedziele będzie głosił kazania misjonarz z Kamerunu z diec. Jokaduma ks. Tadeusz Kraska i po mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji w Kamerunie. Zachęcam do życzliwości.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 Niedziela Zwykła – 13 lipca 2014


1. PORADNICTWO RODZINNE będzie czynne dzisiaj od g. 10.00.

2. Nadszedł czas wakacyjnego odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominamy, aby podczas wojaży nie zapominać o pacierzu i niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy. Módlmy się o bezpieczny wypoczynek.

3. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z Białobrzegów czyli grupa 17a wyruszy 6 sierpnia. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie w kościele o g. 7.3o. Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce. Wkrótce już będą zapisy na pielgrzymkę. W Internecie są podane cztery pierwsze dni pielgrzymowania, gdy idziemy jako samodzielna grupa. Dalsze dni są według porządku kolumny ogólno-diecezjalnej.

4. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje. Można wszystko składać w magazynie Caritas za starą plebanią. Można też przynosić plastikowe zakrętki do butelek; te przeznaczymy na rehabilitację Dominika.

5. Wyjazd do  Francji jutro 14 lipca w poniedziałek. Msza św. dla wyjeżdżających  o g. 6.00. Zbiórka na parkingu przy Kościele. Wyjazd o g. 7.30. Prosimy o zabranie paszportów lub dowodów osobistych.

6. Dzisiaj niedziela druga miesiąca czyli tzw. gospodarcza.

7. Bezpłatne badania wzroku odbędą się w Przychodni Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej 21 lipca w godz. od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakatach.

8. Starostwo Powiatowe organizuje po raz kolejny akcję BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której są prowadzone rozmaite spotkania edukacyjno-wychowawcze, zajęcia, warsztaty, pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły na plakatach.

9. Burmistrz Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają na pierwszą z cyklu imprez BIAŁOBRZESKIE LATO POD CHMURKĄ. Dzisiaj na Placu Zygmunta Starego od g. 16.00 występy, koncerty, animacje oraz gwiazdy wieczoru Kasia Świątczak i Elton Waskowski finaliści telewizyjnych programów mam talent.

10. Na zakończenie życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego; zapraszamy w przyszłą niedzielę.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 lipca 2014

 

1.Dzisiaj pierwsza niedziela wakacyjna. Nadszedł czas odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominamy, aby podczas wakacyjnych wyjazdów nie zapominać o pacierzu i niedzielnej Mszy św. gdziekolwiek będziemy. Módlmy się o bezpieczny wypoczynek.

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej