�?adowanie....


Aktualności

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela WIELKIEGO POSTU - 22 lutego 2015

 

1. W okresie WIELKIEGO POSTU sprawujemy nabożeństwa tzw. pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
4.Można się zapisywać na letni wyjazd do Chorwacji w terminie od 18 do 28 lipca; koszt  1650, zł; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł. Trwają także do końca lutego zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii we wrześniu. Szczegóły przy zapisie.
5.Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ewangelia na każdy dzień …
6.W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar w ramach ogólnopolskiej akcji Pomocy Misjom. Liczymy na zrozumienie i życzliwość!
7.Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 24 lutego tr. (wtorek) w g. od 8.30 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6. Informujemy, że w 2014 roku ze zbiórek krwi pozyskano ok. 314 litrów z 699 oddań. Wszystkim krwiodawcom oraz osobom, które się zgłosiły aby oddać krew ale ze względów zdrowotnych nie mogły jej oddać Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach składa serdeczne podziękowanie.
8.Zwracamy się z prośbą o pomoc w dalszej rehabilitacji Piotra Wodzińskiego, który uległ w 2012 roku groźnemu wypadkowi i teraz powolutku wraca do sprawności. Chodzi i przepisanie tzw. 1 % procenta z podatku na Fundacje Światło z dopiskiem dla Piotra Wodzińskiego. Szczegóły w gablocie.
9.W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na uroczystą Mszę św. ze sztandarami i delegacjami zapraszamy o g. 10.15. Potem będzie złożenie wiązanek przed pomnikiem pamięci na placu kościelnym.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Zwykła– 15 lutego 2005

 

1.Dziś – szósta niedziela w ciągu roku. Rozpoczynamy eucharystyczne nabożeństwo 40-godzinne; ciąg dalszy w poniedziałek i wtorek. Wystawienie Najśw. Sakramentu od po Mszy św. o 7.30 do wieczornej. Msze św. z kazaniem o 9.00, 10.15, 17.00. Słowo Boże  będzie głosił ks. dr Radosław Kacprzak. W poniedziałek i wtorek przyjadą księża z dekanatu; okazja do spowiedzi. 
2.Rozpoczynamy dzisiaj 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.
3.We środę Popielec. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. 
4.W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.15, 17.00. Składka na tacę w nab. 40-godzinne i Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
5.Od środy popielcowej rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU, podczas którego sprawujemy nabożeństwa tzw. pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
6.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7.Poświęcenie książeczek-modlitewników dla dzieci klas drugich odbędzie się podczas Mszy św. o g. 10.15 w niedzielę 22 lutego 2015 r.
8.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
9.Nasza parafia organizuje letni wyjazd do Chorwacji w terminie od 18 do 28 lipca; koszt  1650, zł; w programie zwiedzanie Wiednia, Plitwickie Jeziora, Splitu, Dubrownika, Medżugorje; zapisy w kancelarii parafialnej; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł. Szczegółowy program w kancelarii. Jest to wyjazd rekreacyjno-wypoczynkowy.
10.Trwają do końca lutego zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii we wrześniu. Szczegóły przy zapisie.
9.   Przypominam, że udział w spotkaniach formacyjnych kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz udział w katechezie szkolnej mają przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ten udział to znak widzialny pozytywnej postawy wewnętrznej kandydata. Taką właśnie dyspozycyjność i odpowiedniość przygotowania do bierzmowania ocenią katecheci i będziemy polegać na ich słowie i ocenie.
11.Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 Niedziela Zwykła – 8 lutego 2015

 
1.Dziękujemy za ofiary złożone 2 lutego na klasztory klauzurowe. Bóg zapłać!
2. Serdecznie dziękuję orkiestrze dętej z panem kapelmistrzem Radosławem Piotrowskim i naszemu chórowi „Harfa Dawida” z siostrą organistką Barbarą za udział i animację śpiewanie kolęd w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać!
3.W najbliższy wtorek 10 lutego o g.17.00 spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. 
4. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o g. 17.00. Okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Po Mszy Świętej wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła 2. Członków rodzin prosimy o zajęcie się przywiezieniem chorych do kościoła i ich odwiezieniem do domów. Zgromadzeniu będzie przewodniczył ks. dr Radosław Kacprzak.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe eucharystyczne nabożeństwo tzw. 40-godzinne, które będzie trwało jeszcze w poniedziałek i wtorek. A zaraz potem już środa popielcowa i rozpoczęcie okresu wielkiego postu.
6. Poświęcenie książeczek-modlitewników dla dzieci klas drugich odbędzie się podczas Mszy św. o g. 10.15 w niedzielę 22 lutego 2015 r.
7. W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
Nasza parafia organizuje letni wyjazd do Chorwacji w terminie od 18 do 28 lipca; koszt wyjazdu  1650, zł; w programie zwiedzanie Wiednia, Plitwickie Jeziora, Splitu, Dubrownika, Medżugorje; zapisy w kancelarii parafialnej; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł. Szczegółowy program w kancelarii. Jest to wyjazd rekreacyjno-wypoczynkowy.
8. Trwają zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu lub do Gruzji i Armenii we wrześniu. Szczegóły przy zapisie.
9. Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. 
10. Dzisiaj z nami modli się z nami i głosi słowo ks. prof. Zbigniew Niemirski biblista z naszego seminarium i redaktor diecezjalnej edycji Gościa Niedzielnego ...
11. Dziękuję za ofiary na tacę gospodarczą … OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Zwykła – 1 lutego 2015

1.Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, w których zakonnice i zakonnicy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Pamiętajmy o tym celu! Tego dnia czytamy List pasterski z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego na temat „OSOBY KONSEKROWANE we wspólnocie KOŚCIOŁA”. Do kościoła tego dnia przychodzimy z gromnicami, aby je poświęcić. Bardzo prosimy, aby przygotować sobie specjalne zabezpieczenia, kołnierzyki na gromnicy, abyśmy zbytnio nie zalali woskiem kościoła.
2.We wtorek po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja.
3.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek na Mszy Święta wieczornej błogosławieństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty.
4.Po święcie MB Gromnicznej rozbieramy naszą szopkę w kościele. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za jej przygotowanie, zwłaszcza siostrze Danucie oraz: p. Tadeuszowi Pośnikowi za nowy pomysł i wykonanie nowej konstrukcji do utworzenia szopki, jego synowi Maciejowi oraz Jego Zięciom za pomoc w montażu całej konstrukcji; Państwu Irenie i Maciejowi Pachniakom, Patrykowi Błońskiemu, Pawłowi Malczewskiemu, p. Monice Kaleta za aranżację szopki i wystroju Kościoła; p. Józefowi Zych – za podarowanie choinek i pomoc przy oświetleniu; p. Bednarkowi i Jego synom za pomoc w oprawieniu i ustawieniu choinek; p. Janowi naszemu Kościelnemu za różnoraką pomoc; wszystkim Parafianom za ofiary, które przeznaczyłem na odnowienie w tym roku wszystkich figurek do szopki. Wszystkim Bóg zapłać!
5.Dzisiaj serdecznie zapraszam w imieniu naszej orkiestry dętej oraz chóru parafialnego na g. 16.15 na śpiewanie kolęd w kościele.
6.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
7.Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

8.Ewangelia na każdy dzień …
9.Serdecznie dziękuję wolontariuszom naszej Caritas za posługę wydawania żywności; państwu Kwapisom za pomoc transportową w przywiezieniu tej żywności z Radomskiego Banku Żywności: Bóg zapłać!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Zwykła – 25 stycznia 2015,

Nawrócenie św. Pawła Apostoła

 

1.Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.
2.Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.
3. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
4.W niedzielę 1 lutego o g. 16.15 serdecznie zapraszam w imieniu naszej orkiestry dętej oraz chóru parafialnego na śpiewanie kolęd w kościele.
W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
5. Trwają zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w kwietniu lub do Gruzji i Armenii we wrześniu. Szczegóły przy zapisie.
6.Ewangelia na każdy dzień …
7.Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kościelne środki przekazu: Bóg zapłać!
8.Jutro w poniedziałek 26 i we wtorek 27 stycznia od g. 13.00 Zespół Parafialny Caritas będzie wydawał żywność w magazynie Caritasu.
9.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę, za podwożenie nas i odwożenie oraz za „kierowanie kolejnością odwiedzin” zwłaszcza na wioskach i za złożone ofiary. Pewne sugestie jakie mi wyrażano dotyczące różnych spraw parafialnych przeanalizujemy i podejmiemy stosowne działania. W ramach Parafialnego Zespołu Caritas omówimy nasze możliwości i sposoby pomocy rodzinom będącym w potrzebie. Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecujemy jako wasi duszpasterze daleko idącą pomoc i zainteresowanych zapraszam do kancelarii najlepiej we środy, kiedy mam dyżur. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za was Mszę Świętą, która będzie odprawiona na sumie w święto Matki Bożej Gromnicznej czyli 2 lutego o 12.15.
10.Uczestnicy zimowiska na Słowacji powrócili szczęśliwie do domu; dziękujemy Panu Bogu za udany wypoczynek i opiekunom ks. Robertowi, s. Lucynie i p. Agacie za troskę o podopiecznych.
11.Obejmijmy teraz życzliwą pamięcią modlitewną: wszystkich gości naszej parafii i nas samych, wyjeżdżających jeszcze na ferie zimowe, obejmijmy pamięcią modlitewną problematykę zjednoczenia chrześcijan, szczególnie pamiętajmy o maturzystach obu naszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy od studniówki rozpoczęli już bezpośrednie przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Wszystkim życzymy opieki Bożej Opatrzności i wstawiennictwa Matki Bożej Łaskawej.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 Niedziela Zwykła – 18 stycznia 2015 r.

 

1.Dziś przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
2.Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan złączone ze świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
3.W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
4.W niedzielę 1 lutego o g. 16.15 serdecznie zapraszam w imieniu naszej orkiestry dętej oraz chóru parafialnego na śpiewanie kolęd w kościele.
5.Kończymy w tym tygodniu wizytę pasterską: 19 I 2015, poniedziałek: od 9.00> Osiedle Borki całe (4 księży) - ks. Prob., ks. KB, ks. JJ, ks. MP; od 16.00> Reja, Broniewskiego, Kamińskiego - ks. KB, ks. JJ; nowe ulice za Biedronką ul. Biała, Złota - ks. MP. Na kolędę prosimy przygotować na stole wodę święconą, pasyjkę, Biblię, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny, dlatego Ksiądz odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne … Dla tych, którzy nie mogli do tej pory z różnych względów (praca, nieobecność itd.) przyjąć Księdza „po kolędzie” a chcieliby to uczynić, podajemy do wiadomości, że można umawiać się indywidualnie. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów, aby powiadomić, tych, którzy pracowali lub mieli inne zajęcia w czasie kolędy, aby o tym ogłoszeniu ich poinformować. Można się też umówić telefonicznie podając dokładny adres.
6.Informujemy, że w najbliższe tygodnie w styczniu i lutym są wolne terminy i można zamawiać intencje mszalne. 
7.Osoby, które zadeklarowały udział w pielgrzymce samolotowej do Ziemi Świętej w kwietniu lub do Gruzji i Armenii we wrześniu, proszę, aby w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek zgłaszać się do kancelarii w godzinach wieczornych w celu spisania danych i uzgodnienia procedur do wyjazdu.
8.Ewangelia na każdy dzień …
9.Dzisiaj mamy wyznaczoną ogólnodiecezjalną zbiórkę z przeznaczeniem na kościelne środki przekazu … Ofiarę możemy złożyć do koszyczka pod chórem …
10.W poniedziałek 26 i wtorek 27 stycznia od g. 13.00 Zespół Parafialny Caritas będzie wydawał żywność w magazynie Caritasu.
11.Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Piotra Turzyńskiego, wicerektora seminarium duchownego w Radomiu, biskupem pomocniczym naszej diecezji. Nominatowi życzymy Darów i Światła Ducha Świętego na pasterskie posługiwanie.
12.Jutro przypada dzień imienin naszego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Z tej racji Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie w Katedrze radomskiej o g. 18.00. 
13.Ksiądz arcybiskup Zygmunt Zimowski już czuje się lepiej po przebytych operacjach ale nadal módlmy się Jego intencji oraz za wszystkich chorych z naszej parafii, módlmy się też za Biskupa Ordynariusza Henryka jutrzejszego Solenizanta i za Biskupa Nominata Piotra: „Zdrowaś Maryjo … Uzdrowienie chorych … Wspomożenie wiernych … ” 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Chrztu Chrystusa – 11 stycznia 2015 r.
 

1.Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
2.W niedzielę 1 lutego o g. 16.15 serdecznie zapraszam w imieniu naszej orkiestry dętej oraz chóru parafialnego na śpiewanie kolęd w kościele.
3.Kontynuujemy w tym tygodniu wizytę pasterską. Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:
12 I 2015, poniedziałek: od 9.00> B-gi: ul. Kościelna domy od targowicy w kierunku do ul. Reymonta (2 Księży), ul. Reymonta domy od skrzyżowania z ul. Targowicką do ul. Polańskiej (1 Ksiądz), ul. Ogrodowa, Brzechwy od strony targowicy w kierunku do ul. Reymonta, Piaskowa (2 Księży) – ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 16.00> B-gi ul. Rzemieślnicza 39, od ok. 17.30 ul. Kościelna bloki 93, 95  - ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; Od 17.15> ul. Baczyńskiego, Asnyka – ks. Proboszcz
13 I 2015, wtorek: od 9.00> B-gi domy ul. Żeromskiego (od początku 1 Ksiądz i od końca 1 Ksiądz), ul. Rzemieślnicza po obu stronach od Krakowskiej do skrzyżowania z ul. Żeromskiego (1 Ksiądz), 11 Listopada domy po obu stronach od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do stadionu (1 Ksiądz), ul. Sportowa od strony poczty (1 Ksiądz) –
ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 16.00> B-gi ul. Rzemieślnicza 35, 37, domy prywatne ul. Rzemieślnicza od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do końca – ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; Od 17.15>  ul. Piekarska (numery parzyste) – ks. Proboszcz
14 I 2015, środa: od 9.00> B-gi ul. Sądowa, Słoneczna, Leśna, Mroczkowskiego (3 Księży), ul. Krakowska nry parzyste - (2 Księży) - ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 16.00> Sucha bloki (1 Ksiądz); B-gi: ul. Bautscha bloki i ul. Bautscha domy, ul. Wąska (1 Ksiądz od strony ul. Krakowskiej w kierunku do ul. Żeromskiego), ul. Targowa (1 Ksiądz od strony ul. Krakowskiej w kierunku do ul. Żeromskiego) – ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 17.15> Piekarska (numery nieparzyste) – ks. Proboszcz
15 I 2015, czwartek:   od 9.00> B-gi: ul. Polańska, Łąkowa (3 księży), ul. Spacerowa od strony Ośr. Zdrowia (1 Ksiądz), ul. Krakowska nry nieparzyste od początku do skrzyżowania z ul. Spacerową (1 Ksiądz) – ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 16.00> B-gi bloki ul. Reymonta 42, ul. Rzemieślnicza 41, 41A – ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 17.15> ul. Poświętna (rozpoczęcie od strony kościoła) – ks. Proboszcz; Od 19.15> B-gi ul. Rzeczna ……..…
16 I 2015, piątek: od 9.00> Osiedle Borki całe (2 księży),  ul. Szkolna, Targowicka, Reymonta domy od strony poczty w kierunku do skrzyżowania z ul. Targowicką (3 księży) - ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek; od 16.00> ul. Reymonta 29, 31 - ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Marek; Od 17.15> Plac Zygmunta – ks. Proboszcz
17 I 2015, sobota: od 9.30> Reymonta 40, 40A, 44 - ks. Proboszcz, ks. Krzysztof, ks. Jacek, ks. Robert, ks. Marek
Według tradycji poprzednich lat prosimy zorganizować z poszczególnych miejscowości samochody po księży na godz. 8.45 i potem po zakończeniu odwieźć. Na kolędę prosimy przygotować na stole wodę święconą, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne …
4.Ewangelia na każdy dzień …
5.Ksiądz arcybiskup Zygmunt Zimowski w ostatnich dniach przeszedł bardzo poważna operację. Pomódlmy się jego intencji oraz za wszystkich chorych z naszej parafii: „Zdrowaś Maryjo … Uzdrowienie chorych …”
6.Na zakończenie wszystkim życzymy dobrej niedzieli i przyjmijmy błogosławieństwo kapłańskie.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 4 stycznia 2015 r.

 

1.We wtorek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Przypominamy, że jest to tzw. święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. niedzielny. Tego dnia święcimy kredę i kadzidło podczas każdej Mszy św. Kazania będzie głosił ks. Piotr Popis, który szykuje się do wyjazdu na misje. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji.

2.We wtorek 6 stycznia o g. 15.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe uczestników i sympatyków pieszej pielgrzymki na Jasna Górę grupy 17a. Spotkanie odbędzie się w sali na nowej plebani.

3.We wtorek 6 stycznia o g. 18.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich wyjeżdżających na zimowisko na Słowację.

4.Pary małżeńskie, które w bieżącym roku 2015 będą obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, a zawierały związek małżeński poza Białobrzegami i które chciałyby zostać odznaczone medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie - prosimy o zgłaszanie się w terminie do końca stycznia do Urzędu Stanu Cywilnego w Białobrzegach. Planowany termin uroczystości wręczania medali przez Pana Burmistrza UMiG Białobrzegi to odpust św. Rocha 16 sierpnia 2015 r.

5.W następną niedzielę święto Chrztu Pana Jezusa, koniec okresu Bożego Narodzenia.

6.Podajemy do wiadomości i serdecznie prosimy, aby zamawiać intencje mszalne. Na najbliższe tygodnie w styczniu i lutym są jeszcze wolne terminy.

7.Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: na spotkaniu „trójek klasowych” z przedstawicielką firmy szyjącej stroje komunijne, został wybrany wzór stroju, który odpowiadał większości. W czwartek 8 stycznia od g. 16.00 na świetlicy szkolnej PSP firma szyjąca stroje komunijne będzie pobierać miary w celu uszycia strojów. Na każdą klasę przewidziane jest około pół godziny. Proponujemy następującą kolejność: klasa II a od 16.00 do 16.30, II b od 16.30 do 17.00, II c od 17.00 do 17.30, II d od 17.30 do 18.00. Prosimy o przestrzeganie określonych wyżej godzin, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania. Również będzie można wpłacić zaliczkę 50, zł. za strój komunijny.

8.Kancelaria podczas kolędy czynna normalnie; w godzinach rannych od 8.30 do 9.30 osoba świecka, po południu od 16.00 do 16.50 ks. Proboszcz.

9.Dalszy ciąg kolędy czyli wizyty duszpasterskiej: zob. >Strona główna

10.Według tradycji poprzednich lat prosimy zorganizować z poszczególnych miejscowości samochody po księży na godz. 8.45 i potem po zakończeniu odwieźć. Na kolędę prosimy przygotować na stole wodę święconą, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne …

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Świętej Rodziny

Pierwsza po Bożym Narodzeniu – 28 grudnia 2014 r.

 

1.Dzisiejsza niedziela pierwsza po Bożym Narodzeniu to niedziela Świętej Rodziny. W rodzinie nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin. Prosimy, aby każda rodzina wzięła do siebie, do domu specjalną modlitwę – na stoliczku pod chórem i odmawiać ja wspólnie.
2.W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie Starego Roku o g. 17.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne za otrzymane w tym czasie łaski i przebłagalne za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo na Nowy Rok. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
3.W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele. Święto obowiązkowe.
4.W tym tygodniu przypadają również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek stycznia od g. 16.30. W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca i modlitwy o 7.30.
5.Grupa młodzieży YouthBank realizująca dzieło pt. Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych dziękuje za wsparcie i za życzliwość okazaną w ubiegłą niedzielę.
6.Można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na następny rok.
7.Codziennie w zakrystii lub w kancelarii można nabywać kalendarze na nowy rok z motywami religijnymi.
8.Kancelaria podczas kolędy czynna normalnie; w godzinach rannych od 8.30 do 9.30 osoba świecka, po południu od 16.00 do 16.50 ks. Proboszcz.
9.Kolędę czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy jutro w poniedziałek 29 grudnia. Ostatniego czyli w św. Sylwestra będziemy chodzić tylko do południa. Według tradycji poprzednich lat prosimy zorganizować z poszczególnych miejscowości samochody po księży na godz. 8.45 i potem po zakończeniu odwieźć. Na kolędę prosimy przygotować na stole wodę święconą, Biblię, pasyjkę, zapaloną świecę, zeszyty od religii dzieci. Dobrze, gdyby w domu byli wszyscy. Kolęda ma charakter duszpasterski, religijny. Ksiądz po wejściu odmawia modlitwy wspólnie z domownikami, święci dom i błogosławi mieszkańców. Potem krótka rozmowa. Tradycyjnie składamy ofiary na cele parafialne. Porządek kolędy w bieżącym tygodniu zob. > strona główna

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.


1.Dziękujmy Panu Bogu za odbytą w poniedziałek spowiedź parafialną. Kapłanom z dekanatu i spoza za posługę w konfesjonale. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które będą odprawiane do środy włącznie o 630. Przed roratami śpiewamy godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. W środę wigilia. Msze św. tylko rano. Wieczorem wieczerza wigilijna. Tego dnia zachęcamy do tradycyjnego postu i do tradycyjnego składu potraw wieczerzy wigilijnej. W czwartek Boże Narodzenie. Pasterka o północy w int. Parafian i Gości. Przed Pasterką o godz. 23.30 modlitwy. Tego dnia można przystąpić po raz drugi do Komunii św. jeśli ktoś był na Pasterce. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. 

 2.W piątek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, św. Szczepana; ofiarami na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest ogólnopolska dyspensa od potraw mięsnych na piątek. 

 3.Kolędę czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 29 grudnia. Ostatniego czyli w św. Sylwestra będziemy chodzić tylko do południa.

4.Przyszła niedziela pierwsza po Bożym Narodzeniu to niedziela Świętej Rodziny. Czytamy List Księży Biskupów na ten temat.
5.Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom naszego Caritas, stałym, wiernym, systematycznym, wspierającym naszą działalność. Na święta rozdaliśmy ponad sto porcji rodzinnych żywności. Bóg zapłać! W waszej intencji będziemy modlić się szczególnie podczas sumy w Boże Narodzenie.   
6.Dzisiaj jeszcze nasza Caritas rozprowadza przed kościołem świece na stół wigilijny w cenie 5 mała świeca, 10 zł. duża oraz stożek oraz różne Kalendarze na nowy rok z motywami religijnymi. Kalendarze i świece będzie można kupować także w kancelarii lub w zakrystii do wigilii rano. Opłatki natomiast można nabywać u sióstr przy ul. Poświętnej.
7.Grupa młodzieży YouthBank (czyt. jufbank) realizuje dzieło pt. Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych z przeznaczeniem dla młodych! Zespół zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o pomoc i wsparcie w realizacji tego projektu obecnie na etapie pozyskiwania środków. W tym celu dzisiaj po Mszach św. o 9.00, 10.15, 12.15 oraz podczas wigilii Miejskiej, będą sprzedawane bombki wykonane przez dzieci z przedszkoli im. Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka a zebrane pieniądze w całości będą przeznaczone na realizację projektów młodzieżowych. Grupa serdecznie dziękuje za wsparcie a my zachęcamy do życzliwości wobec inicjatywy tej młodzieży.
8.Można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na następny rok.
9.Osoby które zapisały się na zimowisko  na Słowacji proszone są o uzupełnianie danych i wpłacanie zaliczki pieniężnej. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
10.WIGILIA MIEJSKA odbędzie się dzisiaj 21 grudnia o g. 13.30 na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Serdecznie zapraszają wszystkich MIESZKAŃCÓW oraz GOŚCI naszej gminy i powiatu Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.
11.Na zakończenie pamiętajmy o wszystkich solenizantach i jubilatach nadchodzącego tygodnia, o chorych, samotnych  i całych rodzinach, o pracujących i bezrobotnych. Wszystkim życzymy dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na te ostanie dni przed Świętami przyjmijmy błogosławieństwo kapłańskie.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014  

1.Dziś od godz. 1000 będzie czynny punkt Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego.

2.Wydawanie żywności dla potrzebujących pozyskanej ze zbiórek będzie jutro w poniedziałek 15 grudnia od g. 12.00 w magazynie Caritas.

3.Do końca adwentu w dni powszednie o godz. 6.30 sprawujemy „roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej Niepokalanej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach” z lampionami adwentowymi. W ten sposób przygotujemy się do Świąt Bożego Narodzenia.

4.Osoby które zapisały się na zimowisko  na Słowacji proszone są o uzupełnianie danych i wpłacanie zaliczki pieniężnej. Są jeszcze 2 wolne miejsca.

5.We wtorek 16 XII  o g. 17 będzie Msza św. w int. wszystkich uczestników letniego wyjazdu do Paryża a po Mszy św. spotkanie opłatkowe.

6.Informujemy, że można zamawiać w kancelarii parafialnej intencje Mszy św. na następny rok. Zachęcamy do wyrobienia w sobie dobrego zwyczaju zamówienia Mszy św. jako wyrazu pamięci o bliskich zmarłych czy o żyjących, którzy mają jubileusze, rocznice czy z innych okazji. Zwłaszcza, że Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do pogłębiania wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

7.W Suchej dzisiaj Msza św. z nauką i spowiedź w remizie o g. 15.00. Jutro w poniedziałek 15 XII spowiedź dla wszystkich w kościele od 8.00 do 12.30 i od 14.30 do 17.00. Spowiedź chorych w domach od 9.00 lub od 15.00. Prosimy dzisiaj podawać adresy do chorych.

8.Uczniowie Publicznego Gimnazjum dziękują za ofiary złożone podczas sprzedawania w ubiegłą niedzielę kartek Bożonarodzeniowych. Zebrana suma zostanie podzielona na dalszą rehabilitację i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego oraz Piotra Wodzińskiego. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

9.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” oraz różne Kalendarze na nowy rok z motywami religijnymi. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać do końca adwentu w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek. Zachęcam do życzliwości w tych dziełach charytatywnych.

10.WIGILIA MIEJSKA odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 grudnia o g. 13.30 na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. Serdecznie zapraszają wszystkich MIESZKAŃCÓW oraz GOŚCI naszej gminy i powiatu Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek.

11.Grupa młodzieży 9-osobowa YouthBank (czyt. jufbank) współpracująca z „Koalicją dla Młodych” realizuje dzieło pt. Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych z przeznaczeniem dla młodych! Zespół zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców o pomoc i wsparcie w realizacji tego projektu obecnie na etapie pozyskiwania środków. W tym celu w następną niedziele tj. 21 grudnia po Mszach św. o 9.00, 10.15, 12.15 oraz podczas wigilii Miejskiej, będą sprzedawane bombki wykonane przez dzieci z przedszkoli im. Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka a zebrane pieniądze w całości będą przeznaczone na realizację projektów młodzieżowych. Zachęcam do życzliwości wobec tej inicjatywy młodzieży!

12.Pragnę zarekomendować najnowszą książkę białobrzeskiego poety, pisarza i regionalisty p. Henryka Morawskiego pt. „Kalejdoskop pamięci”. Jest to znakomity zbiór opowiadań i szkiców literackich, obejmujący problematykę historyczną aż do współczesnej. Kilka opowiadań toczy się w naszym mieście i regionie. Bardzo pozytywnie oceniona przez prezesa kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Ciekawa i wartościowa lektura na Święta. Zachęcam do nabycia w obu naszych księgarniach.  

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU – 7 grudnia 2014 r.

1.Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zbiórkę żywności dla ubogich, która odbyła się  w miniony piątek i sobotę w sklepach Biedronka, Dominium, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz i Witaminka. Dziękujemy właścicielom sklepów za życzliwość a wolontariuszom za posługę podczas tej zbiórki.

2.Wydawanie żywności dla potrzebujących pozyskanej ze zbiórek oraz z innych źródeł będzie w poniedziałek 15 grudnia od g. 12.00 w magazynie naszej Caritas.
3.Przez cały adwent w dni powszednie o godz. 6.30 sprawujemy „roraty”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej Niepokalanej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach” z lampionami adwentowymi. Dzieci losują figurkę Matki Bożej. Przed „roratami” śpiewamy Godzinki i wtedy można skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do tych przeżyć! W ten sposób przygotujemy się do Świąt Bożego Narodzenia.
4.Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom naszego Zespołu Parafialnego Caritas za organizację z okazji św. Mikołaja akcji przygotowania paczek dla dzieci, szczególnie zaś serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za ofiarność, wielkoduszność, czułe i życzliwe serca i przygotowanie owych paczek. Bóg zapłać!
5.W poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 10.15, 12.15 i wieczorowa o 17.00. Tego dnia modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych i zapraszamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Ta praktyka religijna polega na tym, że postanawiam modlić się codziennie przez dziewięć miesięcy odmawiając jedną tajemnicę różańca w intencji jednego dziecka poczętego, biorąc je w duchową adopcję do chwili urodzenia.
6.Jutro o 10.15 Msza św. w int. zmarłych Pszczelarzy od żyjących Braci Pszczelarzy.
7.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2015 rok.
8.SĄ JESZCZE 2 WOLNE MIEJSCA na ZIMOWISKO organizowane przez naszą parafię na Słowacji od 18 do 24 stycznia 2015 roku.
9.Przypominamy o inicjatywie przygotowania okolicznościowego albumu fotograficznego obrazującego dzieje naszej miejscowości i dlatego zwracamy się w imieniu organizatorów o udostępnianie ważnych, historycznych zdjęć z rodzinnych archiwów, które mogłyby znaleźć się w albumie.
10.Uczniowie Publicznego Gimnazjum będą sprzedawać dzisiaj po każdej Mszy św. kartki Bożonarodzeniowe ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie ucznia Publ. Gimn. Dominika Grzegorzewskiego oraz dla Piotra Wodzińskiego, którzy ulegli wypadkom.
11.Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM” oraz różne Kalendarze na nowy rok z motywami religijnymi. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność. Ofiary będą przeznaczone na różne cele miłosierdzia chrześcijańskiego.
12.Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać przez cały adwent w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom. Zachęcam do życzliwości w tych wszystkich dziełach charytatywnych. OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU – 30 listopada 2014 r.

1.Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem.
2.W dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Będzie losowanie figurki Matki Bożej. Przed „roratami” zapraszam na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Przez cały adwent nie będzie Mszy św. siódmowej „na tygodniu”.
3.W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź pierwszo piątkowa podczas Mszy świętych porannych a po południu od godz. 16.30 i podczas Mszy św. o 17.00. W pierwszą Sobotę m-ca Msza św. z modlitwami o godz. 6.30.
4.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2015 rok.
5.ZIMOWISKO NA SŁOWACJI w Habovce organizuje nasza parafia w terminie od 18 do 24 stycznia  2015 roku. Są jeszcze 4 wolne miejsca.
6.POŚWIĘCENIE I WRĘCZENIE MEDALIKÓW dla dzieci klas II odbędzie się w niedzielę 7 grudnia na Mszy świętej o godz. 10.15. Przypominamy, że Rodzice kupują medaliki dla swoich dzieci we własnym zakresie.
7.Badania bezpłatne wzroku odbędą się w Przychodni Zdrowia przy ul. Spacerowej 1 grudnia; natomiast bezpłatne badania przedramienia odbędą się 4 grudnia w osteobusie przy aptece pp. Wojciechowskich ul. Krakowska. Szczegóły na plakatach.
8.Tradycyjnie już od kilku lat podejmujemy dzieło charytatywne PACZKA OD ŚW. MIKOŁAJA dla biednych dzieci. Na choince przy ołtarzu są wywieszone informacje o dziecku, dla którego możemy przygotować paczkę jako dar naszego dobrego serca. Paczki będą rozdawane tym dzieciom 6 grudnia w dzień św. Mikołaja w kościele o g. 10.00. Paczki prosimy składać w kancelarii lub w zakrystii. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor PSP B-gi i dzieciom za wykonanie zawieszek mikołajkowych.
9.Uczniowie Publicznego Gimnazjum będą sprzedawać w niedzielę 7 grudnia po każdej Mszy św. kartki Bożonarodzeniowe ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą  rehabilitację i leczenie ucznia Publ. Gimn. Dominika Grzegorzewskiego oraz dla Piotra Wodzińskiego, którzy ulegli wypadkom a teraz powoli dochodzą do sprawności.
10.Zbiórka żywności dla ubogich odbędzie się w sklepach Biedronka, Grosik, Topaz, Tesco, Dominium, Lonka i Witaminka w piątek i sobotę - 5 i 6 grudnia. W sklepach będą w oznakowanych strojach wolontariusze Caritas i Radomskiego Banku Żywności. Zachęcamy do życzliwości.
11.Od drugiej niedzieli adwentu będziemy po Mszach św. rozprowadzać świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
12.Trzecią niedzielę adwentu przeżyjemy jako dzień przygotowania do Świąt, a w poniedziałek 15 będziemy mieli spowiedź dla wszystkich.
13. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można będzie nabywać przez cały adwent w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.
14.Dziś gościmy o. Krzysztofa Jamrozy OMI z klasztoru na Św. Krzyżu …

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

34 Niedziela Zwykła – 23 listopada 2014

CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2015 rok.

2.Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i tradycyjnie święto Akcji Katolickiej. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy adwent. Pierwsza Msza św. sprawowana w kościele to będą roraty ku czci Matki Bożej.

3.Ponieważ kończy się rok kościelny i w przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy, także nowe w znaczeniu społecznym, samorządowym składam SERDECZNE PODZIĘKOWANIE za lata dobrej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy oraz ze Starostwem Powiatowym na ręce pana Burmistrza i pana Starosty, życząc im pomyślności na przyszłość. Składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA za ofiary z ubiegłej niedzieli na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku; PODZIĘKOWANIE za inicjatywę odnowienia figurki Matki Bożej przy ul. Reymonta pani Bogusi Grodeckiej, pani Barbarze Kwapis za podarowanie materiału i Góralom za bezpłatne wykonanie; PODZIĘKOWANIE panu Mirosławowi Siurnikowi z UMiG za życzliwą pomoc w organizacji wyjazdu parafialnego dla dzieci i młodzieży także przygotowanego obecnie; PODZIĘKOWANIE panu Maciejowi Radeckiemu za wsparcie akcji charytatywnej Caritas oraz PODZIĘKOWANIE panu Wiesławowi Paliwodzie i Adamowi Wojutyńskiemu za pomoc przy akcji Caritas; PODZIĘKOWANIE panu Adamowi Bolkowi za podarowanie dla Parafialnego Koła Radia Maryja nowego wydania PRZEWODNIKÓW po Ziemi Białobrzeskiej; szczególnie serdeczne PODZIĘKOWANIE na ręce pana dyrektora naszego Publicznego Gimnazjum oraz na ręce pani Agnieszki Gardynik i s. Marii Bardziak za zorganizowanie IV Festiwalu Muzyki Religijnej CECYLIANKA 2014 pt. Cantate Domino oraz wszystkim zespołom i solistom, uczestnikom owego Festiwalu; Wszystkim Bóg zapłać za życzliwość!   

4.Organizujemy dla chętnych wyjazd 29 listopada DO TORUNIA na spotkanie z okazji rocznicy Radia Maryja. Koszt wyjazdu 60  zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o g. 4.00.

5.W ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie odbędzie się seria spotkań dla młodzieży w Polsce, w tym także w naszej diecezji. Rozpoczynamy w najbliższy piątek 28 listopada i zapraszam młodzież na APEL MŁODYCH, który odbędzie się w Jedlińsku. Zapisy na wyjazd u katechetów do środy włącznie. Koszt przejazdu 4, zł.

6.Nasza Parafia organizuje ZIMOWISKO NA SŁOWACJI w Habovce w terminie od 18 do 24 stycznia  2015 roku. Koszt wyjazdu 150 euro i 150  zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i wtedy wpłata zaliczki 100 zł. i 50 euro. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc.

7.POŚWIĘCENIE I WRĘCZENIE MEDALIKÓW dla dzieci klas II odbędzie się w niedzielę 7 grudnia na Mszy świętej o godz. 10.15. Przypominamy, że Rodzice kupują medaliki dla swoich dzieci we własnym zakresie.

8.Przypominamy o inicjatywie przygotowania okolicznościowego albumu fotograficznego obrazującego dzieje naszej miejscowości i dlatego zwracam się w imieniu organizatorów o udostępnianie ważnych, historycznych zdjęć z rodzinnych archiwów, które mogłyby znaleźć się w albumie.

9.Badania bezpłatne wzroku odbędą się w Przychodni Zdrowia przy ul. Spacerowej 1 grudnia; natomiast bezpłatne badania przedramienia odbędą się 4 grudnia w osteobusie przy aptece pp. Wojciechowskich ul. Krakowska. Szczegóły na plakatach.

10.Tradycyjnie już od kilku lat podejmujemy dzieło charytatywne PACZKA OD ŚW. MIKOŁAJA dla biednych dzieci. Na choince przy ołtarzu są wywieszone informacje o dziecku, dla którego możemy przygotować paczkę jako dar naszego dobrego serca. Paczki będą rozdawane tym dzieciom 6 grudnia w dzień św. Mikołaja w kościele o g. 10.00. Paczki prosimy składać w kancelarii lub w zakrystii.

11.W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania oblat misjonarz z klasztoru na Świętym Krzyżu i po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze z przeznaczeniem na potrzeby misji.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 Niedziela Zwykła – 16 listopada 2014

 

1.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy Mszy św. na 2015 rok.
Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Za tydzień, w niedzielę, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła.
2.Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do udziału we Mszy św. także „na tygodniu”, abyśmy jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego wspomagali naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się.
3.W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
4.Nasza parafia organizuje wyjazd 29 listopada do Torunia na spotkanie z okazji rocznicy Radia Maryja. Koszt wyjazdu 60  zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
5.Informuję, że dzieci z obecnych klas drugich szkoły podstawowej będą miały sakrament Pierwszej Spowiedzi w sobotę 16 maja 2015 roku a Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 17 maja 2015 roku. Rocznica pierwszej Komunii będzie obchodzona 31 maja 2015 roku. Natomiast obecne klasy pierwsze szkoły podstawowej, które obejmuje nowa podstawa programowa będą miały Pierwszą Komunię w klasie trzeciej czyli w niedzielę 14 maja 2017 roku, prawdopodobnie (ze względu na dużą liczbę dzieci) w dwóch grupach czyli o 10.15 i o 12.15. W roku 2016 będzie tylko rocznica Pierwszej Komunii. Sakrament Bierzmowania dla klas III gimnazjum będzie w terminie wiosenno-letnim 2015 roku.
6.Zimowisko na Słowacji w Habovce w terminie od 18 do 24 stycznia  2015 r. organizuje nasza parafia. Koszt wyjazdu 150 euro i 150  zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i wtedy wpłata zaliczki 100 zł i 50 euro.
7.Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Białobrzegach serdecznie zaprasza na BAL KATARZYNKOWY 22 listopada od g. 19.00. Bilety do nabycia w sekretariacie. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci.
8.Badania bezpłatne

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej