�?adowanie....


Aktualności

*****

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa – 29 marca 2015

 

1.Wydawanie zebranej w zbiórce przedświątecznej żywności będzie jutro w Wielki Poniedziałek oraz w Wielki Wtorek od g. 13.00 w magazynie Caritas.

2.Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na ubranie ołtarza adoracji oraz urządzenie Grobu Pańskiego i kwiaty do Grobu Chrystusowego na Wielki Piątek. Dzisiaj nasza „Caritas” rozprowadza specjalnie upieczone małe „chlebki” do koszyczka święconych pokarmów wielkanocnych. Zachęcamy do tego, aby ten chlebek znalazł się w koszyczku ze święconką. Ofiary przeznaczamy na potrzeby biednych w naszej parafii. Dziękujemy piekarni panów Grodecki/Krzczot za podarowanie chlebków.

3.Jutro w Wielki Poniedziałek przekazanie dla naszej diecezji symboli Światowych Dni Młodzieży według następującego porządku: o g. 17.00 na Placu Zygmunta powitanie i rozpoczęcie drogi krzyżowej w stronę kościoła; w kościele Msza św. o g. 18.00. Całości przewodniczy ks. bp Ordynariusz Henryk Tomasik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

4.Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kochanowskiego serdecznie dziękują za ofiary zebrane ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych, które przeznaczają na dalszą rehabilitacje i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego i absolwenta Piotra Wodzińskiego.

5.W tym tygodniu: Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00. Tego dnia przenieśmy na liturgię skromne, proste dary żywnościowe, które złożymy podczas kolekty dla biednych. Po liturgii okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznej Kaplicy Czuwania. Natomiast o 21.00 w Wielki Czwartek zapraszam na spektakl słowno-muzyczny „W drodze do domu Ojca” z okazji 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Reżyseria p. Andrzej Górczyński, współpraca p. Sylwia Chojnacka-Tuzimek, patronat honorowy Burmistrz MiG p. Adam Bolek; wykonawcy to młodzież z naszych szkół i Goście.

6.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17.15. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18.00. Tego dnia zbierane podczas liturgii ofiary pieniężne przeznaczamy na bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii – adoracja.

7.W Wielką Sobotę ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi świętej podczas święcenia pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 w kościele co ok. 20 minut do 13.00. Na wioski wyjadą księża o godz. 9.00. Trasa: Sucha, Kamień, Brzeska Wola, Leopoldów i drugi Ksiądz: Brzeźce, Szczyty, Mikówka, Wojciechówka. Wodę święconą będzie można zaczerpnąć z naczynia ustawionego przed wejściem do kościoła. O godzinie 20.00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Czuwanie modlitewne przez całą noc.

8.W Wielki Poniedziałek i Wielki Piątek nie będzie czynna kancelaria wieczorem.

9.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o 600. Zapraszam do chorągwi, feretronów, sztandarów, baldachimu, dzieci do sypania kwiatków, zapraszam strażaków i całą służbę liturgiczna, poczty sztandarowe. W Poniedziałek Wielkanocny wspieramy ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10.Młodzieżowa grupa Youthbank (Jufbank) działająca przy „Koalicji dla Młodych” w Białobrzegach realizuje kolejny projekt, w ramach którego sprzedają dzisiaj wielkanocne pisanki wykonane przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białobrzegach oraz członków zespołu YouthBank (Jufbank). Zachęcam do wsparcia inicjatywy tej młodzieży.

11.Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w Miejsko-Gminnej Poradni Zdrowia przy ul. Spacerowej 30 marca od 15. do 17.00. Szczegóły w gablocie.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2015

 
1.Serdecznie dziękuję Dyrekcjom i Nauczycielom z Katechetami wszystkich naszych szkół za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży według schematu zaproponowanego przez Parafię.
2.Dziękuję za zbiórkę przedświąteczna żywności dla biednych, która odbyła się w sklepach Grosik, Lonka, Milenium, Topaz, Tesco, Witaminka w miniony piątek i sobotę. Dziękuję wolontariuszom Caritas za posługę a ofiarodawcom żywności za życzliwość: Bóg zapłać! Wydawanie tej zebranej żywności będzie w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek czyli 30 i 31 marca od g. 13.00 w magazynie Caritas.
3.Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
4.W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele z kazaniami o 6.30, 7.15, 9.00 i 17.00. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, niech przyjdą na Mszę św. o 9.00 lub 17.00 i wtedy podamy informację na temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Kancelaria we środę rano czynna od 8.00 do 8.50.
5.W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.
6.Trwają rekolekcje tzw. ogólne dla dorosłych, które prowadzi ks. Marcin Ciach. Prosimy zgłaszać adresy do chorych w domach, do których pojedziemy w poniedziałek. We wtorek spowiedź w kościele od 8.00 do 12.30; po południu od 14.30 do 17.00. Skorzystajmy z czasu łaski i miłosierdzia Bożego.
7.Przyszła niedziela Palmowa Męki Pańskiej – podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. W niedzielę Palmową zbieramy tradycyjnie ofiary na ubranie ołtarza adoracji na Wielki Czwartek oraz urządzenie Grobu Pańskiego i kwiaty do Grobu Chrystusowego na Wielki Piątek. Możemy się przyczynić do tego, aby nasz ołtarz adoracji i Grób Pański wyglądały ładnie. Zachęcamy do życzliwości.
8.W Wielki Poniedziałek o g. 17.00 przekazanie dla naszej diecezji symboli Światowych Dni Młodzieży według następującego porządku: powitanie na wysokości Placu Zygmunta i rozpoczęcie drogi krzyżowej w stronę kościoła; w kościele Msza św. o g. 18.00.
9.Zachęcam i przypominam, żebyśmy do końca marca przeczytali Ewangelię według św. Mateusza; w kwietniu i maju będziemy czytać Ewangelię św. Marka (16 rozdziałów), realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
10.W przyszłą niedzielę Palmową Męki Pańskiej nasza „Caritas” będzie rozprowadzała specjalnie upieczone małe „chlebki” do koszyczka na święcone pokarmy wielkanocne. To będzie także ofiara na różne potrzeby biednych w naszej parafii. Zachęcamy do tego, aby ten chlebek znalazł się w koszyczku ze święconką.
11.Rekolekcje dla mężczyzn w Emaus pod hasłem „Prawdziwy mężczyzna, to ten który walczy” rozpoczynają się w najbliższy piątek 27 III. Dla chętnych szczegóły w gablocie.
12.Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kochanowskiego dzisiaj po Mszach św. rozprowadzają kartki i inne ozdoby świąteczne ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą rehabilitacje i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego i absolwenta Piotra Wodzińskiego.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 IV Niedziela Wielkiego Postu - 15 marca 2015


1.Zapraszamy serdecznie w okresie WIELKIEGO POSTU na tzw. nabożeństwa pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. 
2.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.W czwartek uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania.
4.W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. We środę i czwartek spotkania w kościele dla młodzieży gimnazjalnej o 17.00 dla młodzieży ponadgimnazjalnej o 18.15. W piątek droga krzyżowa dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej o 18.15.
5.Rekolekcje ogólne rozpoczną się od piątku przed V niedzielą postu. W piątek droga krzyżowa o 15.00 w Suchej, potem 16.15 u nas i Msza św. o 17.00 dla grup formacyjnych z parafii. W sobotę msze św. z naukami o 9.00, 10.15 i 17.00, w Suchej o 15.00. W niedzielę program zwykły oraz dodatkowa Msza św. z nauką w Suchej w int. Sióstr z Kółek Żywego Różańca. Prosimy też już zgłaszać adresy do chorych w domach. Program można odczytać w gablocie. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Ciach. We wtorek po V niedzieli postu spowiedź w kościele dla wszystkich.   
6.Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Mickiewicz 23 dnia 23 marca tr. w g. od 16.oo do 17.oo. Szczegóły w gablocie.
7.W Wielki Poniedziałek o g. 17.00 przekazanie symboli Światowych Dni Młodzieży …
8.Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kochanowskiego w przyszłą niedzielę będą po Mszach św. rozprowadzać kartki i inne ozdoby świąteczne ręcznie wykonane z przeznaczeniem na dalszą rehabilitacje i leczenie ucznia Dominika Grzegorzewskiego i absolwenta Piotra Wodzińskiego.
9.Zbiórka przedświąteczna żywności dla biednych odbędzie się w sklepach Biedronka, Grosik, Lonka, Milenium, Topaz, Tesco, Witaminka w najbliższy piątek i sobotę. W sklepach będą wolontariusze Caritas w oznakowanych strojach. Zachęcamy do życzliwości.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu - 8 marca 2015

 

1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na misje i misjonarzy w ubiegłą niedzielę: Bóg zapłać!
2.Zachęcamy do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.Można się zapisywać na wyjazd od 18 do 28 lipca do Chorwacji; koszt  1650, zł; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł.
4.Zapraszam na spotkanie wstępne z przewodnikiem biura EGERIA 10 marca o g. 17.30 na plebanii osoby zapisane na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii we wrześniu. Proszę w tym czasie uzupełniać brakujące dane.
5.Zachęcam i przypominam, żebyśmy do końca marca przeczytali Ewangelię według św. Mateusza; w kwietniu i maju będziemy czytać Ewangelię św. Marka, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
6.W tym tygodniu będą trwały rekolekcje wielkopostne dla dzieci od środy do piątku. Prowadzi je ks. Marek Pionka. Nauki będą odbywały się w szkołach w Białobrzegach i w Suchej według uzgodnionego programu.
7.W przyszłym tygodniu rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. We środę i czwartek spotkania w kościele dla młodzieży gimnazjalnej o 17.00 dla młodzieży ponadgimnazjalnej o 18.15. W piątek dla wszystkich droga krzyżowa o 16.15, dla młodziezy w ramach rekolekcji o 18.15. Rekolekcje ogólne rozpoczną się od piątku przed V niedzielą postu. Program można odczytać w gablocie. Rekolekcje dla młodzieży i ogólne poprowadzi ks. Marcin Ciach. 
8.Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości. W naszym kościele jest eksponowana wystawa fotografii kwiatów, którą dedykujemy kobietom. 
9.Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w Poradni Lekarza Rodzinnego przy ul. Mickiewicz 23 dnia 23 marca tr. w g. od 16.oo do 17.oo. Szczegóły w gablocie.
10. Zapraszamy i zachęcamy serdecznie w okresie WIELKIEGO POSTU na tzw. nabożeństwa pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca 2015


1.Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych; uroczysta Msza św. ze sztandarami i delegacjami o g. 10.15; potem złożenie wiązanek przed pomnikiem pamięci na placu kościelnym; polecamy Panu Bogu, tych którzy przez lata skazani zostali na zapomnienie mimo iż składali często najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny.
2.Podziwiamy dzisiaj w drugą niedzielę Wielkiego Postu wiarę Abrahama i myślimy o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor; modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi po Mszy św. do koszyczka pod chórem. Liczymy na zrozumienie i życzliwość!

3.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
4.Zapraszamy serdecznie w okresie WIELKIEGO POSTU na tzw. nabożeństwa pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

5.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.Można się zapisywać na letni wyjazd do Chorwacji w terminie od 18 do 28 lipca; koszt  1650, zł; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł.
7.Zapraszam na spotkanie wstępne z przewodnikiem biura EGERIA 10 marca o g. 17.30 na plebanii osoby zapisane na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii we wrześniu. Proszę w tym czasie uzupełniać brakujące dane.
8.Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ewangelia na każdy dzień …
9.Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi.
10.Zwracamy się z prośbą o pomoc w dalszej rehabilitacji Piotra Wodzińskiego, który uległ w 2012 roku groźnemu wypadkowi i teraz powolutku wraca do sprawności. Chodzi i przepisanie tzw. 1 % procenta z podatku na Fundacje Światło z dopiskiem dla Piotra Wodzińskiego. Szczegóły w gablocie.
11.Z inicjatywy p. Andrzeja Górczyńskiego przy współpracy Proboszcza Parafii, ks. Artura Hejdy oraz Publicznego Gimnazjum i Biblioteki Publicznej chcemy zorganizować koncert słowno – muzyczny w celu upamiętnienia 10 rocznicy śmierci papieża św. Jana Pawła II. Koncert planujemy na 2 kwietna. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział i przyłączyć się do organizacji przedsięwzięcia zapraszamy na spotkanie 3 marca (wtorek) na godz. 10.00 do Biblioteki Publicznej.
12.Nasz parafialny Zespół Caritas zaprasza panie w najbliższy poniedziałek i wtorek od g. 12.00, aby w magazynie Caritasu wybrać sobie spódnice lub spodnie damskie, które otrzymaliśmy jako dar. Dziękujemy ofiarodawcom oraz dobrym ludziom, którzy pomogli nam przy transporcie całości. 
13.Podajemy do wiadomości, że po III niedzieli Wielkiego Postu odbędą się rekolekcje dla dzieci od środy do piątku. Rekolekcje ogólne i dla młodzieży będą przed 5 niedzielę postu.
14.Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości. W naszym kościele będzie eksponowana wystawa fotografii kwiatów, którą dedykujemy kobietom.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I Niedziela WIELKIEGO POSTU - 22 lutego 2015

 

1. W okresie WIELKIEGO POSTU sprawujemy nabożeństwa tzw. pasyjne: w piątki DROGA KRZYŻOWA o 8.00 lub o 16.15, w soboty o 8.00 KORONKA DO SIEDMIU BOLEŚCI MATKI BOŻEJ, w niedziele o 16.15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3.Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych. 
4.Można się zapisywać na letni wyjazd do Chorwacji w terminie od 18 do 28 lipca; koszt  1650, zł; przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400, zł. Trwają także do końca lutego zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę samolotową do Gruzji i Armenii we wrześniu. Szczegóły przy zapisie.
5.Zachęcam i przypominam, żebyśmy w pierwszym kwartale tego roku a praktycznie do końca lutego przeczytali Ewangelię według św. Mateusza, realizując hasło roku liturgicznego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ewangelia na każdy dzień …
6.W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar w ramach ogólnopolskiej akcji Pomocy Misjom. Liczymy na zrozumienie i życzliwość!
7.Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 24 lutego tr. (wtorek) w g. od 8.30 do 13.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 6. Informujemy, że w 2014 roku ze zbiórek krwi pozyskano ok. 314 litrów z 699 oddań. Wszystkim krwiodawcom oraz osobom, które się zgłosiły aby oddać krew ale ze względów zdrowotnych nie mogły jej oddać Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach składa serdeczne podziękowanie.
8.Zwracamy się z prośbą o pomoc w dalszej rehabilitacji Piotra Wodzińskiego, który uległ w 2012 roku groźnemu wypadkowi i teraz powolutku wraca do sprawności. Chodzi i przepisanie tzw. 1 % procenta z podatku na Fundacje Światło z dopiskiem dla Piotra Wodzińskiego. Szczegóły w gablocie.
9.W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na uroczystą Mszę św. ze sztandarami i delegacjami zapraszamy o g. 10.15. Potem będzie złożenie wiązanek przed pomnikiem pamięci na placu kościelnym.

PATRON

Imię wywodzi się z germańskiego słowa oznaczającego - spokój lub ze skandynawskiego - silny, dzielny. Św. Roch, pielgrzym żył prawdopodobnie w latach 1295-1327 lub 1345-1379. więcej