XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017

 

1.              Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zebrano prawie 2,2 zł. Bóg zapłać!

2.              Przeżywamy 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

3.              W kancelarii można jeszcze w listopadzie składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH.

4.              W czwartek na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za zmarłych chórzystów z racji św. Cecylii Patronki śpiewu kościelnego.

5.              W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież i inne osoby chętne na Power Spirit bank – adorację Najśw. Sakramentu.

6.              Organizujemy ZIMOWISKO na Słowacji w Habovce od 14 do 20 I 2018 r. Cena: 155 euro i 250  zł. Zapisy u Siostry Lucyny. Przy zapisie wpłata zaliczki 250, zł. Szczegóły na plakacie.

7.              W przyszłą niedzielę Chrystusa Króla kazania będzie głosił zakonnik misjonarz ze Św. Krzyża i będzie rozprowadzał kalendarze z przeznaczeniem na cele misyjne.

8.              Bezpłatne przesiewowe badania dla pacjentów w kierunku wykrywania nowotworów jamy ustnej odbędą się w przyszłym roku 17 marca w gabinecie stomatologicznym Dens-Med lek. dent. Pawła Fołtyna we współpracy z  „Fundacją z uśmiechem przez życie”. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy w recepcji Dens-Med ul. Krakowska 43.

9.              Organizujemy wspólny wyjazd do Torunia na uroczystość Radia Maryja 2 grudnia; wyjazd sprzed kościoła o 5.30; koszt 70, zł. Zapisy w kancelarii w tym tygodniu.

10.           Wydawanie żywności przez wolontariuszy Zespołu Parafialnego Caritas będzie w magazynie Caritas przy starej plebani  we środę i czwartek 22 i 23 listopada od g. 12.00.

11.           Przekazujemy w gablocie ogłoszeń APEL Komendanta Wojewódzkiego Policji związany z przypadającym dzisiaj "Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych", co wpisuje się w cykl działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowanym wspólnie przez Policję, Konferencję Episkopatu Polski oraz Polską Radę Ekumeniczną.

12.           Dzisiaj śpiewa i modli się z nami ukraiński zespół muzyczny „Czeremszyna” pochodzący z Tarnopola. Po mszach św. będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom sierotom na Ukrainie. Prosimy Gości jeszcze o śpiew ludowy, tradycyjny z Ukrainy i potem na zakończenie i przypominam, że przed kościołem możemy złożyć ofiarę na pomoc dzieciom sierotom …

Solistka - Natalia Bojko, śpiewa, sopran.

Muzyka - akordeon, professor - Oleg Turczun.
Śpiewamy: na rozpoczęcie - Ave maria.
na ofiarowanie - ukraińska modlytwa 
na Komunię - Panis Angelikus;
przed zakończeniem po ukraińsku zaśpiewają: Czeremshyna i Ridna maty moja, 

na zakończenie  - Jezus najwyższe imię.

 

 

 

WYPOMINKI ROCZNE 2017/2018 od niedzieli 12 listopada 2017

PAR. ŚWIĘTEJ TRÓJCY BIAŁOBRZEGI RADOMSKIE

 

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Wszechmogący i wieczny Boże, polecamy Tobie w tych wypominkach dusze wszystkich zmarłych, sług i służebnic Twoich, którzy odeszli ze znakiem wiary i śpią w pokoju. 

Ojcze nasz ...

 

Modlimy się za zmarłych papieża +Jana Pawła I, zmarłych biskupów: +Jana Kantego Lorka, Franciszka Jopa, Stanisława Sygneta, Walentego Wójcika, Jana Chrapka, Edwarda Materskiego, Stefana Siczka, Zygmunta Zimowskiego;

++zmarłych kapłanów, diakonów, alumnów, za tych którzy udzielali nam sakramentów świętych i głosili Słowo Boże, za kapłanów którzy pracowali w naszej parafii, za proboszczów: +Juliana Śliwińskiego, Józefa Janiszewskiego, Józefa Kołaczewskiego, Antoniego Rudzkiego, Hieronima Cieślakowskiego, Antoniego Niemotko, Antoniego Zajdlera, Prospera Malinowskiego, Stanisława Kowalczewskiego, Stanisława Jakóbowskiego, Józefa Dziadowicza, Wincentego Młodożeńca, Stefana Kowalczyka; za zmarłych wikariuszy: +Władysława Rondudę,  Franciszka Matysiaka, Józefa Zybałę, Aleksandra Szczęsnego, Stefana Mroczka, Mieczysława Pragę, Eugeniusza Cieślakowskiego, Kazimierza Jarochę, Mariana Magdziaka; za księży, którzy pochodzili z naszej parafii: +Marka Adamskiego, Erwina Burskiego, Andrzeja Olszewskiego, Józefa Kubickiego; za zmarłych księży: Kazimierza Mazura, Stanisława Piekarskiego, Henryka Kiemonę, Józefa Nitę, Piotra Karbowiaka, Józefa Suligowskiego, Bolesława Szymańskiego, Stanisława Stańka, Juliana Barańskiego, Czesława Tatara, Władysława Kosieca.

Modlimy się za +Stefana Szyllera architekta, fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła, zmarłych chórzystów, organistów i kościelnych, zmarłych rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i wychowawców, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, za ofiary wypadków drogowych.

Polecamy: +Annę i Józefa Puchalskich, Antoniego i Marię Puchalskich, Annę i Jana Żelaznych, Marię i jej mężów, Stefana Puchalskiego, zmarłych z rodz. Puchalskich, Żelaznych i Niedzielów.

+Kazimierza, Józefę, Wacława, Stanisława Hejdów, Władysława, Zofię Korepto, Andrzeja, Elizę Radziszewskich, Henryka Ruta, Stanisława Ślusarczyka

+Zygmunta, Stanisławę, Józefa, Mariannę Prokopczyków, Barbarę, Stanisława Szymańskich, Adama Wójcickiego, Omeliana Antoniuka, Teodora i Annę Gajdaj, zmarłych z rodziny Antoniuków i Gajdajów, Annę Kukułenko.  

+Józefa, Jana i Jadwigę Grzebułów, Stanisławę i Stanisława Bródkę, Antoniego i Wiktorię Fituchów, Annę i Antoniego Sakowiczów, Jana i Mariannę Więcaszków, Helenę Bieniek, Jana i Mariannę Piskorz, Dawida Perłowskiego, Teresę Tabor.

+ Józefa Wierzbickiego, Franciszkę, Józefa, Kazimierza, Marka Wierzbickich, Anielę, Józefa, Małgorzatę, Mariana, Krystynę, Andrzeja Kiepielów, Roberta Wasilewskiego.

+Mariannę, Wincentego Sadowskich, Elżbietę Chlebak, Hannę, Ottona, Zbigniewa, wszystkich zmarłych z rodziny Sadowskich i Tomalów.

+Helenę, Stefana i wszystkich zmarłych z rodziny Sekulskich, Karolinę, Andrzeja, Genowefę i Franciszka Kaczorów, zmarłych z rodziny Kaczorów, Piszczków, Kowalskich.

+Jana i Janinę Bardziak, zmarłych z rodziny Bardziaków i Cieślińskich.

+Ewę i Józefa Krętów, Katarzynę i Jana Ćwieków, Mariana Rożka, zmarłych z rodziny Krętów, Ćwieków, Lipców.

+Elżbietę, Stanisława, Franciszkę, Józefa Koper, Józefę, Tadeusza Ostap, Helenę, Józefa Król, dusze w czyśćcu cierpiące.

++za zmarłe siostry służki pracujące w naszej parafii: Łucję Kołakowską, Mariannę Białek, Rozalię Jońca, Marię Pawelec, Marię Wójcik, Adolfinę Tchórzewską, Aleksandrę Czopek, Bogumiłę Jurkiewicz, Stefanię Bomba, Marię Sobaszek, Ewę Bogusz, Leokadię Luterek, Janinę Zagdańską, Mariannę Skiba, Władysławę Kosowską, Annę Kołtunowicz, Marię Famuła, Bronisławę Janiuk, Katarzynę Bulzak, Marię Skrodzką, Katarzynę Gałka, Marię Jędrzejczak, Helenę Ukleja, Cecylię Banaś, Teresę Grodzicką, Władysławę Kucharczyk.

Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z BIAŁOBRZEGÓW

+Lucynę, Stefana Giedyków, Mariannę, Michała Jaworskich.

+Jacka, Marcjannę, Mieczysława Napieraj.

+Salomeę Ślufarską.

+Tadeusza Zielińskiego.

+Mariana, Helenę, Zbigniewa Molaków.

+Adama, Teodozję, Stanisława Witkowskich, Marię, Franciszka Szymańskich, Bogdana Dyngusa.

+Wandę, Mieczysława, Halinę Sarniak, Mirosławę Komisarczyk, Helenę Bąba.

+Janinę, Franciszka Jaworskich, Mieczysława Sikorskiego, Ryszarda Dudę.

+Wiesława Piwowarczyka i dusze w czyśćcu cierpiące.

+Jana, Natalię, Bronisławę, Tadeusza Frączkiewiczów, Zenona Bednarka.

+Romana Sałka.

+Franciszka FOLTYNA.

+Stanisława Owczarka, Mariannę, Janinę, Stanisława Tępiaków.

+zmarłych z rodziny Głowackich: Czesława, Jana, Benedykta, Bronisława, Bolesława, Stanisława, Benedyktę, Jakuba, Albina, Mariana, Jana, Eudoksję, Franciszka, Benedykta.

+Stanisława, Józefa, Leokadię Wójcików, Ignacego, Stanisławę, Mariannę Kacperkiewiczów.

+Stanisława Szczepaniaka, Bronisławę, Stanisława Palaczów.

+Stanisława Mielaka.

+Janinę Miziołek

+Teresę, Zygmunta Mrozińskich, Annę, Floriana Świtalskich

+Tadeusza Plesiewicza

+Kazimierza Strzelaka

+Mariana, Leona Chmielewskich, Piotra Wlazło

+Helenę, Stanisława, Tadeusza Jastrzębskich, Stanisława Pietrasika, Zbigniewa, Andrzeja Choińskich, Mariannę, Tadeusza Jarząbków

+Teresę Mikulską

+Kazimierza Kuropa i zmarłych z rodziny, Danutę Szymańską i zmarłych z rodziny

+Zofię, Jerzego Ślusarskich

+Stanisława Szczepaniaka, Bronisławę, Stanisława Palaczów

+Jana, Joannę, Wiesława, Zygmunta Ber, Jana, Hermenegilda, Genowefę Kacprzaków

+Jana, Zbigniewa Wysotów, Stanisława, Genowefę, Antoniego Cybulskich

+Zmarłych z rodz. Herników oraz Anielę, Tadeusza Wilewskich, poległych w obronie Ojczyzny

+Genowefę, Henryka Młodawskich

+Tadeusza Nowickiego

+Mieczysława, Zenobię, Wawrzyńca Kacprzaków, Janinę, Edwarda Gutkiewiczów

+Rafała Ziółka

+Stanisława, Jana Wincewiczów

+Leokadię Błesznowską, Pawła Michalaka

+Juliana Ostrochulskiego, Natalię, Stanisława Góralskich

+Zmarłych z rodz. Pawlików i Gondków, Hannę, Romana Chrząszcz

+ks. Andrzeja, Jana, Marię Olszewskich, Jana, Janinę, Zbigniewa Berkietów

+Feliksę, Tadeusza, Janusza Kaczmarków, Barbarę, Adolfa Pałków, Zdzisławę Wojtak

+Janusza, Jerzego Sieczkowskich, zmarłych dziadków Lewickich i Sieczkowskich, Zofię, Lucjana Topolskich, Zdzisława, Halinę Lewickich

+Kazimierę, Aleksandra Pośnik

+Teresę, Zofie, Piotra Mikulskich

+Kazimierza, Tadeusza, Ireneusza, Annę, Jana Barańskich, Helenę, Władysława, Tadeusza Furmańskich

+ Janinę, Bolesława, Jana Lipka, Reginę, Stefana Gutkiewicz, Zofię, Piotra Leśniak,

Stanisława Trześniewskiego.

+ Tadeusza Jabłońskiego.

+ Teresę i Mariana Macierzyńskich.

+ Juliannę, Elżbietę, Kazimierza, Jerzego, Wacława, Janusza Krzysztoszków.

+ Genowefę, Jana Sitarków, Zofię, Piotra Dolezińskich, Franciszkę, Józefa Fronczyków,

Józefa Bronickiego, Janinę Górnicką.

+ Tadeusza Barańskiego.

+ Stanisławę, Stanisława Petrzak.

+ Z Rodziny Narożniaków i Kaczmarskich.

+ Stefanię, Stanisława Frączyk.

+ Tadeusza Kubicę.

+ Stanisławę, Bogdana, Tomasza Zawiszów.

+ Marka Krzcota.

+ Michała i Władysławę Barwickich.

+ Andrzeja Podymniaka.

+ Stanisławę i Stanisława Jarosz.

+ Krystynę Leszczyńską.

+ Józefę, Mariana, Mikołaja, Helenę Rupniewskich.

+ Jacka, Kazimierza Błesińskich.

+ Zygmunta, Natalię, Władysława Danielewiczów, Stanisława, Mariannę, Zygmunta, Jerzego, Łukasza Kowalczyków, Edwarda, Danutę Mendyków, Paulinę Kalicińską.

+ Michała, Mariannę, Helenę Pytków.

+ Dariusza Kowalczyka.

+ Wandę, Stanisława Olszewskich.

+ Władysława Pawęzkę, Magdalenę, Juliana Molaków.

+ Darię i Wiktora Adamskich, ks. Marka Adamskiego.

+ Zofię, Zygmunta Matysiaków.

+ Zofię, Stanisława, Henryka, Ryszarda Piwowarczyków.

+ Alicję, Jana Rupniewskich.

+ Franciszkę, Wacława Wincentaków, Martę, Henryka Jarząbek.

+ Stanisława Koślę.

+ Mariana, Katarzynę, Jana Boczków, Marię, Jana Zapalskich.

+ Urszulę Remigrońską.

+ Lecha Radka, zmarłych z Rodziny Radków i Talkowskich.

+ Jerzego, Barbarę Federowicz.

+ Jerzego Strzelczyka.

+ Stanisławę, Franciszka Wieteska.

+ Martę i Henryka Malczewskich.

+ Halinę Archanowicz.

+ Zofię, Józefa Piskorz, Janinę Rola.

+ Kazimierza Wojtunika.

+ Jadwigę, Tadeusza, Jerzego Krawczyków.

+ Antoniego, Józefę, Mariana Grusieckich, Zdzisława Wincewicza.

+ Jana, Paulinę Jastrzębskich, Józefa, Zofię Krzciuk, Zenona, Barbarę Czechowskich,

Jana, Jadwigę Romanowskich, Józefa, Stefanię Świąder, Leokadię, Józefa Kołacińskich,

Jana, Teresę Legasińskich, Jadwigę, Ryszarda Czechowskich, Marzenę Gancarczyk,

Helenę Spoczyńską.

+ Józefa, Janinę, Józefa, Bronisławę, Lucjana Wincewiczów.

+ Stanisława Draba, Jadwigę Krupa, Marię, Jadwigę, Jana Wilków.

+ Mariannę, Jana Lenartowicz.

+ Zofię, Władysława Dębniak.

† Mariannę Dąbrowską

† Halinę Michalską,

† Jana, Antoniego, Mariannę Rąbkowskich, Genowefę, Antoniego Wietesków

† Zdzisława Brzeskiego

† Adama, Juliannę Prasków

† Eugeniusza, Wandę, Edwarda Piotrowskich, Franciszkę, Kajetana Wypysków, Anielę, Józefa, Marię Kuźmów, Franciszkę, Mikołaja Pełków

† Mariannę, Ludwika Kucharskich, Kamila, Jana Prasek, Józefa Chrzanowskiego

† Zbigniewa Malczewskiego

† Józefa, Annę, Stanisława Kacprzaków, Zofię, Władysława, Mariannę, Antoniego Lisów

† Stanisława Leksińskiego, Władysławę, Stanisława Skoczkowskich

† Stanisława Podwysockiego, Stanisławę, Józefa Kacprzyk, Halinę, Stanisławę, Józefa, Kazimierza Malec

† Mariannę, Stanisława Zychowskich, Czesława Kucharczyka

† Ryszarda Gajdę

† Stanisławę, Mariana Woźniaków

† Janinę, Henryka Jankowskich, Mariannę, Mikołaja Prasków

† Jana Leśnowolskiego, Tadeusza Fołtyna, Mariannę, Stanisława Zbiciak

† Kazimierza Bartosza, Stanisławę, Stanisława Tomczyńskich

† Wiesława Kłosiewicza

† Marię, Franciszka, Andrzeja Sapałów, Edmunda Dziwulskiego

† Jana, Annę, Piotra Koślów

† Marcina Burdach

† Renatę Wójcik

 † Kazimierza Palacza

† Katarzynę, Stanisława, Otylię, Władysława, Henryka, Janinę, Bronisława Michalczewskich, Zofię, Edmunda Turczyn

† Zofię, Stanisławę, Hieronima Jodłowskich, Beatę, Jerzego Gruszczyńskich

† Henryka, Tadeusza Kacprzaków

† Tadeusza Molak

† Alicję, Joannę, Aleksandra, Władysława Strzelczyk

† Genowefę, Józefa Jankowskich, Stanisławę, Władysława Prasków

+Jerzego Zasławskiego;

+Teresę, Mariannę, Adama Kujawiaków, Mariannę Kołtunowicz;

+Franciszka i Ryszarda Gregier, Irenę i Czesława Tomczyk;

+Leszka Wronę;

+Mariana Podwysockiego, Elżbietę Senator, Stefana, Stanisławę Kowalik, Pawła, Jana Stefańskich, Mariannę, Józefa Stępień;

+Zofię Banakiewicz, Helenę, Walentego, Józefę Wrzecionów, Genowefę Kocuń, Tadeusza, Zbigniewa, Mariana, Leszka, Ryszarda Gołębiowskich, Jana i Władysławę Wrzecionów, Henryka, Józefa Wrzecionów;

+Leokadię i Stanisława Korczaków;

+Genowefę i Henryka Stolarczyków;

+Krzysztofa Słoneckiego;

+Małgorzatę Świderską, Kazimierza Lewandowskiego, Janinę, Ignacego Wincewiczów;

+Mariana Kowalczyka;

+Mariana, Stanisława, Krzysztofa Trojanowskich;

+Edwarda, Michalinę, Mariannę, Mariana Wincewiczów, Stanisława Krzemińskiego, Jana Czyrnka, Janinę, Tadeusza Pośników, dziadków i babcię, Maksymiliana Fonfarę, Wacława Krajewskiego, Stanisława i Stefana Zawiszów, Michała, Helenę Krajewskich;

+Krystynę Chmielewską;

+Alicje Kacprzak, Genowefę, Piotra Gajdów;

+Zygmunta Sytę;

+Anastazję, Ryszarda, Piotra Sikorskich, Józefa Gębskiego;

+Jerzego Korebko, Jana, Tadeusza Żuchowskich, Stanisława Krawczyk;

+Antoniego i Franciszkę Barszcz, Martę i Mieczysława Majewskich, Piotra i Antoninę Gagackich;

+Stanisława i Zofię Bienias, Józefa Fonfarę;

+Aleksandra i Jerzego Zielińskich, Elżbietę i Jerzego Hilowskich, dziadków Zielińskich i Trzosińskich;

Wypominki półroczne

+Kazimierza Barana

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z BOREK

 

za zmarłych z BRZESKIEJ WOLI i LEOPOLDOWA

+Michała Kostrzewę. 

+Stanisława Wąsika, Józefa, Józefę Tkaczyk, Stanisława, Mariannę Chłopeckich.

+Tadeusza, Zofię, Bronisława Majcher  

+Lucynę, Tadeusza Podymniaków

+Annę, Stefana Jędrzejewskich, Honoratę, Wacława, Stefana Kądrowskich

+Zofię, Władysława, Mariana, Tadeusza Traczyków, Mariannę, Franciszka, Jana Palczewskich

+Tadeusza, Danutę, Sylwestra, Waldemara Pałczyńskich

+ Jana, Helenę, Weronikę, Antoniego Siedleckich, Annę, Franciszka Rogalskich.

+  Helenę, Stanisława Kalicińskich, Ignacego, Cecylię Wieczorków, Józefę Kalicińską.

+ Zofię, Stanisława Michalczewskich.

+ Tadeusza Federowicza, Jana, Mariannę, Józefa, Franciszka Ziółków, Juliannę Janus,

Władysława Tkaczyka.

+ Zofię, Antoniego Romanowskich, Aleksandrę Wieśniak.

+ Jana, Janinę Ziółek.

† Jana Mielaka

† Mariana, Janusza, Jana, Juliannę Pałczyńskich, Piotra Rosłaniec, Jana, Mariannę Chojnackich, Janinę Kłosińską (półroczne)

† Mariannę, Józefa, Mariannę, Szymona Pałczyńskich, Walerię, Józefa Dróżdż

+Henryka Rotuskiego, Antoniego, Mariannę Podymniaków;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z BRZEZIEC

+Monikę Chydzińską, Helenę, Stanisława, Stefanię, Antoniego Matysiaków, Juliannę Furmańską, Genowefę, Jana Łukasiaków.                                                                

+Stanisława Klejmana, Józefę, Jana Furmańskich.   

+Stanisławę, Józefa Zawiszów         

+Marka Chmielewskiego i zmarłych z rodz. Kępczyńskich   

                                                                    Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

          

za zmarłych z KAMIENIA

+Mariannę, Feliksa Przyborków.

+Helenę, Jana, Stanisława Sobolów

+Krystynę, Jana Bartosiak

+Mariannę, Wincentego, Ryszarda Kozieł

+ Mariannę, Józefa, Tadeusza Mazurkiewiczów, Józefę, Henryka Prasków,

Franciszkę Lichowską, Zofię, Jana Prasków.

+ Mariannę, Władysława, Helenę Trześniewskich, Stanisława Migdała.

† Mariana, Przemysława Gumowskich, Helenę, Jana Paprockich

† Teresę, Tadeusza Dąbrowskich

† Helenę, Lucjana Trzasków

† Janinę, Antoniego, Jana, Mariana Pośników

† Helenę, Franciszka Jaworskich

+Janinę, Stanisława Dąbrowskich, Mariannę, Kazimierza Tkaczyk;

+Helenę Wlazło, Aleksandra Wlazło i zm. z rodz. Wlazło i Cieślaków;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z MIKÓWKI i WOJCIECHÓWKI

+Stanisławę, Zofię, Franciszka, Edwarda Pośników i zmarłych dziadków

+ Stanisławę, Tadeusza Staszewskich.

+ Stanisława, Edmunda, Walentego, Bronisławę Ziółków, Jana, Annę Herników.

+ Franciszkę, Helenę, Władysława Górków, Janinę Ćwik, Jadwigę Bąba,

Jana, Katarzynę, Jana Bednarczyków, Jakuba, Mariannę Majów.

+ Stanisławę, Franciszka, Józefę, Józefa Pośników, dziadków Pośników i Płaszczyńskich.

+ Mariana Pośnika.

+Leokadię, Piotra Pałczyńskich, Genowefę, Wincentego Gozdyrów;

+Kazimierę i Wacława Pośników;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z SUCHEJ

+Jana, Janinę, Genowefę Majów, Józefa Romanowskiego, Józefa, Henryka, Genowefę Zbiciaków, Józefa, Helenę, Zofię, Lucynę Cieślaków, Jana, Józefę Puców, Józefa, Helenę, Stanisławę, Franciszka Jarząbków, Leona Węgłowskiego, Genowefę, Henryka Gazdów.

+Stanisława, Mariannę, Michała Kwiatkowskich, Antoniego Ślęzaka, Jadwigę, Władysława, Helenę, Jana Kacprzaków.

+Zygmunta, Artura Jarząbków, Helenę, Stanisława Duranc

+Jana, Jolantę Więckowskich, Franciszkę, Stanisława, Tadeusza Lisiewskich, Jana, Ewę Kopyckich

+ Krystynę Kacprzak.

+ Janinę, Wacława Sobierajów.

+ Stanisława Żelińskiego.

+ Tadeusza i Zuzannę Brodziaków.

+ Tadeusza Owczarka.

+ Tadeusza Jarząbka, Jana, Weronikę Kurendów.

+ Mariana Federowicza.

+ Mariana, Józefę, Zbigniewa Kacprzaków, Teresę Fołtyn.

† Tadeusza Kacprzaka

† Stanisława Leśniewskiego

† Wacława Bolka

† Stanisławę, Michała Macierzyńskich, Jana Połczyńskiego

† Michała, Stanisławę Sieków, zm. z rodz. Sikorów, Mario Meola, Stanisława, Franciszkę, Wacława Wincentaków, Zofię, Władysława Matysiaków

+Irenę, Zygmunta, Krzysztofa, Stanisława, Andrzeja Banachowiczów, Józefę, Stefana Traczyków;

+Wiesława Kilanowskiego;

+Anetę Marszałek-Lipiec, Józefa Lipiec;

+Leokadię Zarychta i zm. z rodz. Zarychtów i Jarząbków;

+Mariannę i Józefa Kacprzaków;

+Helenę, Franciszka Więckowskich;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych ze SZCZYTÓW               

+Mariannę, Krystiana, Mariusza Szatanów, Jadwigę Leloch. 

+Stanisławę, Józefa Błesznowskich

+Janinę, Józefa, Tadeusza Bednarków

+Franciszka, Stanisławę Stępniaków, Stanisława, Józefę Skrzypków, Józefa Zielonego,                                                                            

+ Stanisławę, Wiesława, Jacka Wietesków, Mariannę, Jana, Genowefę, Jana Jasiorowskich,

Wandę, Stanisława Federowiczów.

+ Zofię, Juliannę, Franciszka, Stanisława Błesznowskich,

Mariannę, Zofię, Wincentego Bednarków.

+ Tadeusza Duranca, Katarzynę, Henrykę, Stanisława Okolus.

+ Marcelinę, Walentego Wasilewskich, Henryka Więckowskiego.

+ Józefa Szymanowicza, Martę, Błażeja Trześniewskich, Zmarłych z Rodziny Trześniewskich.

+ Zofię, Władysława Zwierzchowskich.

+ Helenę, Jana Federowiczów, Zofię Piętowską, Bronisława Kazanę.

+ Jana, Jana, Tadeusza, Stanisława, Wandę, Henryka, Jerzego Federowiczów,

Feliksę, Władysława Ziółków, Stanisława Kucharskiego.

+ Jacka, Walentego, Mariannę Wietesków.

+ Zofię, Jana Korczak, Katarzynę, Jana Federowiczów.

† Pawła, Mariannę Klejmanów

† Asię Kalicińską, Józefa Wziątka

† Pawła, Kazimierza Federowicz

+Rozalię, Jana, Józefa Góździów, Bronisława Kołodyńskiego, Mariannę, Henryka, Piotra Kozłowskich, Stanisława, Janinę Płaszczynskich, Tadeusza Odrowskiego;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 

za zmarłych z INNYCH MIEJSC

+ Renatę, Henryka, Leszka Rudeckich

+Jana i Helenę Stasiewicz;

+Stanisława i Helenę Kowalczyk;

+Marzenę Kowalczyk;

 Zdrowaś Maryjo ... Wieczny odpoczynek ...

 


Módlmy się:

 

Abyś im cierpienia czyśćcowe skrócić raczył - Ciebie prosimy …

Abyś ich do swojego królestwa niebieskiego przyjąć raczył - Ciebie prosimy …

Abyś im Swoje Boskie Oblicze ukazać raczył - Ciebie prosimy …

 

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.
albo:
Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.