OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

5      Niedziela zwykła - 10 lutego 2019 roku

1.              Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i Internecie.

2.              Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z sakramentem namaszczenia w intencji chorych, cierpiących i starszych zostanie odprawiona o g. 10.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

3.              Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4.              EWANGELIĘ NA KAŻDY DZIEŃ 2019” można nabyć w zakrystii.

5.              Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu ogłasza nabór na nowy semestr. Zgłoszenia i wszelkie informacje w kancelarii.

6.              Od niedzieli 3 marca do wtorku 5 marca będzie tegoroczne NAB. 40-GODZINNE; natomiast od poniedziałku 4 marca do środy popielcowej 6 marca REKOLEKCJE SZKOLNE dla dzieci i młodzieży. Dzieci będą miały rekolekcje w szkole. Młodzież będzie przychodziła do kościoła według ustalonego z Dyrekcjami szkół porządku. Ze względu na nakładanie się tych wydarzeń i konieczność dostosowania się do porządku szkolnego dokonały się pewne przesunięcia godzin sprawowania Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę popielcową. Prosimy wcześniej się zapoznać. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE TZW. OGÓLNE będą od piątku 5 kwietnia do wtorku 9 kwietnia. Część kaznodziejską poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr MB Miłosierdzia. Spowiedź w kościele będzie we wtorek 9 kwietnia.  

7.              PIELGRZYMKĘ DO LIBANU DO GROBU ŚW. SZARBELA organizujemy od 16 do 24 października tr. Program i warunki podane w gablocie i internecie. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie wpłata zaliczki 1150, zł. UWAGA! DNIA 13.03.2018 PIELGRZYMKA ZOSTAŁA ODWOŁANA Z POWODU MAŁEGO ZAINTERESOWANIA! 

8.              OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE CMENTARZA. Według ustaleń z czasów, gdy żył ks. Kanonik Kowalczyk pogrzeby, które odbyły się do czerwca 2003 roku – każda rodzina otrzymała od ks. Kowalczyka zaświadczenie o opłaceniu grobu na 20 lat. Takie prawo o opłaceniu na 20 lat obowiązywało do roku 2017. Kto więc opłacił w tym czasie grób na 20 lat lub miał opłacony jeszcze z czasów ks. Kowalczyka ta opłata obowiązuje do wypełnienia się 20 lat. Od 2017 roku zmieniły się przepisy państwowe dotyczące cmentarzy; nie ma już opłat tzw. 20-letnich. Administrator cmentarza obowiązany jest utrzymywać czystość. Dlatego od 2017 roku wprowadzona została u nas opłata roczna za wywóz śmieci 35, zł. Wnosi się ją na każdy rok od grobu. Przypominam więc o wypełnianiu tego obowiązku. Inaczej w dalszym ciągu istnieć będzie sytuacja, że zbieramy pieniądze na tacę w kościele, aby płacić za śmieci na naszym cmentarzu parafialnym. Gdy tymczasem te pieniądze można przeznaczyć na inne ważne prace w kościele.   

9.              Bezpłatne komputerowe badania wzroku odbędą się w Paradni Lekarza Rodzinnego ul. Mickiewicza Białobrzegi 11 lutego w g. 16.00 – 17.00.

10.          Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorego Norberta odbędzie się w przyszłą niedziele po Mszach św. przed kościołem. Zachęcam do życzliwości.

11.          W przyszłą Niedzielę zapraszamy dzieci z klas III na Mszę świętą o g. 1015 podczas, której nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci. Prosimy rodziców, aby zadbali o świece z chrztu dziecka bądź inne. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne z rodzicami.

Przyjmijmy błogosławieństwo …