XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019

1.              Intencje Mszy św. na najbliższy czas można odnaleźć w gablocie i Internecie.

2.              Dzisiaj podczas Mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów dzieci klas pierwszych. W ciągu roku Msze św. o dla 9.00 młodzieży, o 10.15 dla dzieci. Zapraszamy.

3.              Formację MINISTRANTÓW i LEKTORÓW prowadzi ks. Bartłomiej. Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórki w soboty o g. 9.oo w kościele.

4.              Zapraszamy do scholi młodzieżowej. Kontakt z s. Iwoną u sióstr przy ul. Poświętnej.

5.              Bardzo zachęcam, aby podkreślić znaczenie 80 rocz. wybuchu II wojny światowej przez wywieszenie flagi narodowej do dnia 17 września. W zakrystii można nabyć flagi.

6.              Zapraszam w poniedziałek 16 września o g. 19.00 prelekcja w salce nowej plebanii ks. dr Jacka Kucharskiego nt. Izrael Biblijny; w ramach cyklu ONI TU BYLI organizowanego wraz z Koalicją dla Młodych.

7.              Społeczność PSP Sucha, drużyna harcerska Szare Sowy oraz Parafia zapraszają 17 września we wtorek na obchody: Dnia Sybiraka oraz 80-tej rocz. napaści na Polskę przez Rosję Sowiecką; o g. 19.00 przy pomniku na placu kościelnym Apel Pamięci. Zapraszamy chętnych, zwłaszcza poczty sztandarowe, przynieśmy znicze i wieńce.

8.              Itinerarium/Spacer z Przewodnikiem po śladach getta białobrzeskiego; 18 września środa o g. 18.30; zaczniemy przy ul. Piekarskiej od strony ul. Krakowskiej. Zapraszamy w ramach projektu ONI TU BYLI wykonanego we współpracy z Koalicją dla Młodych.

9.              19 września czwartek Msza św. w int. żydowskich mieszkańców Białobrzegów ofiary II wojny światowej, w 80 rocz. wybuchu okrutnej wojny. Potem o g. 18.30 koncert zespołu BENE:  DLA TYCH KTÓRZY TU BYLI (PAMIĘCI ŻYDÓW BIAŁOBRZESKICH, KTÓRZY „ODESZLI” PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ).

10.          W sobotę w naszym kościele o g. 11.00 zapraszamy na Mszę św., którą odprawi ks. infułat Stanisław Pindera z racji Święta Rzemiosła. Po Mszy dalsze uroczystości odbędą się w Domu Rzemiosła m.inn. nadanie najwyższego odznaczenia branżowego SZABLA KILIŃSKIEGO.

11.          W przyszłą niedzielę o g. 10.15 Msza św. z okazji 25–lecie matury klasy IVa rocznik matury 1994; wśród absolwentów nasz rodak ks. Jacek Kucharski.

12.          Mammografia bezpłatna dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia odbędzie się 16 września w Przychodni przy ul. Spacerowej 10. Szczegóły w gablocie.

13.          Dzisiaj modli się z nami śpiewając młodzieżowy zespół Taruta z Tarnopola na Ukrainie. Sergiej szef zespołu oraz soliści Rusłana i Jura – serdecznie witamy. Po Mszy św. można nabyć ich nagrania oraz różne upominki. Ofiary są przeznaczone dla dzieci z domu dziecka w Tarnopolu. Będzie też można przynieść do salki na starej plebanii ubranka, buty, zabawki, przybory szkolne dla dzieci od 1 do 18 roku życia. Oni to zawiozą do Tarnopola.

14.          Przyjmijmy błogosławieństwo …