6 NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017

 

1.              Wydawanie żywności przez wolontariuszy naszej Caritas będzie we środę i czwartek od g. 12.00 w magazynie przy starej plebanii.

2.              Organizujemy wypoczynek wakacyjny w Krynicy Morskiej w dn. 15-22 lipca 2017 r. Koszt wyjazdu 1100 zł przy 40 osobach. Zapisy od jutra w kancelarii lub u ks. Alka tel. 603 850 970. Mamy tylko 40 miejsc dlatego będzie decydować kolejność zapisów. Przy zapisie zaliczka 500 zł, reszta do końca czerwca.

3.              Organizujemy w dniach 10-11 czerwca organizujemy pielgrzymkę Warszawa, Niepokalanów, Toruń, Licheń. Koszt wyjazdu 270, zł przy 50 osobach. Zapisy w kancelarii lub u ks. Alka. Przy zapisie wpłata zaliczki 100, zł. Msza Św. dla pielgrzymów, którzy byli w Wilnie 04 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy.

4.              Organizujemy pielgrzymkę autokarową szlakiem sanktuariów maryjnych Europy od 26 VI do 11 VII. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Można się zapisywać.

5.              Przypominamy tegoroczną trasę procesji Bożego Ciała. Rozpoczniemy przy figurce MB przy ul. Reymonta i pójdziemy w kierunku do ul. 11 Listopada (pierwszy ołtarz – można zgłaszać), dalej w kierunku do ul. Krakowskiej i przy Aptece/budynek OSP (drugi ołtarz przygotowuje Mikówka i Wojciechówka), trzeci ołtarz na dalszym odcinku przy ul. Krakowskiej (można zgłaszać), czwarty ołtarz przy Zodiaku (już zgłoszony). Do wykonania ołtarzy są tematyczne banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe. 

6.              Serdecznie zapraszamy dzisiaj od g. 15.30 na placu przy Urzędzie Skarbowym - grupa młodzieży będzie się modlić, śpiewać pieśni religijne i „ewangelizować na placach”, do czego zachęca pap. Franciszek.

7.              Wyjazd młodych na Lednicę 3 czerwca (sobota) o g. 3.00 rano, powrót w niedzielę rano. Koszt 60 zł. Zapisy u katechetów tylko w najbliższym tygodniu, bo czas jest krótki.

8.              W niedzielę 28 maja na Mszy św. o g. 10.15 odbędzie sie uroczysty obrzęd przyjęcia 12 kandydatów do grona ministrantów. Przygotowali się wytrwale i dzielnie do posługi ministranta. Wszystkich chłopców polecamy waszej modlitwie, aby wytrwali, godnie służąc przy ołtarzu Chrystusowym.

9.              W białym tygodniu zapraszamy dzieci 1-szokomunijne, ich rodziców, rodzeństwo i najbliższych z rodziny do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, a po nich we Mszy św., w której będziemy dziękowali dobremu Bogu za dar I Komunii Świętej dzieci.

10.          Wszystkich, którzy przez modlitwę za kapłanów należą do Apostolatu „Margaretka” i kapłanów objętych tą modlitwą zapraszamy na X Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole w sobotę, 10 czerwca. Początek spotkania o g. 10.00, zakończenie Nabożeństwem o g. 14.00.

11.          W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych na 2018 rok

 

12.          Władze naszego powiatu i miasta oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach ZAPRASZAJĄ mieszkańców dzisiaj o g. 13.00 na piknik przed budynkiem Starostwa; w programie wiele atrakcji i poczęstunek; ZAPRASZAJĄ także mieszkańców na Majowe Dni Białobrzegów 27 - 28 maja; w programie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm na Stadionie Miejskim. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

 

 

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCY czyli DOBREGO PASTERZA 7 maja 2017

rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW o powołania do służby Bogu

 

1.              Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.              Trwa maj miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie gromadzimy się na majowych nabożeństwach o g. 17.30 a po nich Eucharystia; w soboty o g. 9.00 Msza św. i potem majówka. Uroczysta procesja z okazji 100-lecia objawień MB w Fatimie w najbliższą sobotę 13 maja o g. 19.00; rozpoczniemy przy krzyżu Jana Pawła II ul. Mickiewicza i pójdziemy do pomnika Papieskiego na Banaszce. W procesji będziemy nieśli figurę MB Fatimskiej, na początku krzyż. Weźmy ze sobą lampiony, latarki i zapraszamy na tę Jubileuszową procesję i wspólną modlitwę. Grupa sportowa Banaszka nas przeprowadzi przez las.

3.              Dzisiaj oraz w niedzielę 21 maja o g. 10.15 odbędą się Pierwsze Komunie św. Osoby nie związane rodzinnie z dziećmi pierwszokomunijnymi prosimy w te niedziele wybrać inną mszę św.

4.              W dniach 10-11 czerwca organizujemy pielgrzymkę Warszawa, Niepokalanów, Toruń, Licheń. Koszt wyjazdu 270, zł przy 50 osobach. Zapisy w kancelarii lub u ks. Alka. Przy zapisie wpłata zaliczki 100, zł.

5.              Informujemy, że są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową szlakiem sanktuariów maryjnych Europy od 26 VI do 11 VII. Można się zapisywać.

6.              Podajemy trasę procesji Bożego Ciała w tym roku. Rozpoczniemy przy figurce MB przy ul. Reymonta (z racji 100-lecia objawień MB w Fatimie), potem pójdziemy ulicą Reymonta w kierunku do ul. 11 Listopada i na niej pierwszy ołtarz – można zgłaszać, dalej w kierunku ul. Krakowskiej i na niej drugi ołtarz przy STRAŻY (przygotowuje Mikówka i Wojciechówka), trzeci ołtarz przy ul. Krakowskiej na odcinku od straży, czwarty ołtarz przy Krakowskiej przy Zodiaku (już zgłoszony), potem msza św. w kościele. Prosimy zgłaszać się do ołtarzy pierwszego na 11 Listopada i trzeciego na odcinku ul. Krakowskiej; banery, konstrukcje i stoły ołtarzowe są gotowe.   

7.              W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Radomiu. Bądźmy życzliwi.

8.              W Białym tygodniu zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rodziców i pozostałych członków rodziny do udziału w nabożeństwach majowych na 17.30 a po nich na Msze św. o 18.00, aby wspólnie uwielbiać i dziękować Dobremu Bogu za dar I Komunii św. dzieci. Natomiast 11 maja w czwartek odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami, wyjazd sprzed Kościoła 7.45. W piątek zakończymy biały tydzień dzieci komunijnych.

9.              Wspólnie z Księdzem Biskupem Włodzimierzem Juszczakiem, Ordynariuszem Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego, pragniemy przekazać wiernym Kościoła Greckokatolickiego następującą informację: Od niedzieli, 14 maja 2017 roku, o g. 10.00, będzie sprawowana w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przy Bazylice Św. Kazimierza w Radomiu, ul. Główna 16, Msza Święta w języku ukraińskim dla wiernych wschodniego obrządku. Druga Msza św. będzie sprawowana w kościele św. Józefa w Kozienicach, ul. Konstytucji 3 Maja 37, o godz. 14.00. Przypominamy, że Kościół Greckokatolicki jest kościołem katolickim i utrzymuje jedność z Ojcem Świętem.  W Kościele tym sprawuje się liturgię według wschodniej tradycji.

 

10.          W minionym miesiącu odeszły do Pana następujące osoby z naszej wspólnoty parafialnej: Janina Fołtyn, Paweł Jaworski, Franciszek Jarząbek, Stanisława Trześniewski, Lucyna Dąbrowska, Lech Sielski, Marcin Burdach, Krystyna Strzelecka. Wieczny odpoczynek … 

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017

PIERWSZY NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

rozpoczyna się IX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

1.              Serdecznie dziękuję za bardzo wielkoduszne i życzliwe potraktowanie zbiórki z ubiegłej Niedzielę Miłosierdzia Bożego w odpowiedzi na apel pap. Franciszka na pomoc Syrii: zebrano 4135, zł., które zostały przekazane Caritas diecezjalnej i oni przekażą zainteresowanym.: Bóg zapłać!

2.              Informujemy, że są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową szlakiem sanktuariów maryjnych Europy od 26 VI do 11 VII. Można się zapisywać. Osoby zapisane proszę, aby do końca tego tygodnia wpłacać drugą zaliczkę a do 20 maja pozostałą kwotę złotówkową.    

3.               Jutro w poniedziałek rozpocznie się maj miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się na majowych nabożeństwach o g. 17.30 a po nich Eucharystia; w soboty o g. 9.00 Msza św. i potem majówka. Procesja wokół kościoła będzie podczas pierwszego nabożeństwa, potem 13 maja od krzyża Jana Pawła II do pomnika Papieskiego na Banaszce, oraz podczas ostatniego nabożeństwa. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

4.               Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5.              We wtorek, 2 maja, doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do Ojczyzny.

6.              W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele niedzielny. Msza św. w int. Ojczyzny od Burmistrza i Starosty o 10.15. Zapraszam delegacje i poczty sztandarowe. Natomiast 3 maja o g. 12.15 msza św. w int. maturzystów z indywidualnym błogosławieństwem.

7.              Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. W tym roku obchodzimy 100 rocz. objawień w Fatimie; dlatego od 1-szej soboty maja do 1-szej soboty października będziemy mieli możliwość uczestniczyć w nab. Pierwszosobotnim według rytuału tzw. fatimskiego.

8.              W niedzielę 7 maja i w niedzielę 21 maja o g. 10.15 odbędą się Pierwsze Komunie św. Osoby nie związane rodzinnie z dziećmi pierwszokomunijnymi prosimy w te niedziele wybrać inną mszę św. We czwartek 4 maja zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Św. na próbę generalną na g. 18.30 do kościoła. Natomiast pierwsza spowiedź św. dzieci oraz spowiedź rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych będzie w piątek 5 maja od g. 17.00; będą wszyscy księża spowiadać. Sprzątanie kościoła przez rodziców na Uroczystość I komunii Św. ich dzieci będzie w piątek od g. 19.00.

9.              Bierzmowanie młodzieży będzie w poniedziałek po Św. Trójcy czyli 12 czerwca o g. 17.00; szafarzem sakramentu będzie abp Wacław Depo z Częstochowy.

10.           W dniach 10-11 czerwca organizujemy pielgrzymkę Warszawa, Niepokalanów, Toruń, Licheń. Koszt wyjazdu 270, zł przy 50 osobach. Zapisy w kancelarii lub u ks. Alka. Przy zapisie wpłata zaliczki 100, zł.

11.           Dzisiaj od g. 15.30 rozpocznie się na placu przy Urzędzie Skarbowym tzw. „ewangelizacja na placach”, do której zachęca pap. Franciszek. Serdecznie zapraszamy!

 

12.           „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej dzisiaj zbiera po każdej Mszy Świętej ofiary na rzecz uzdolnionej młodzieży Ziemi Białobrzeskiej. Zachęcamy do życzliwości.

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 kwietnia 2017

 

1.              Przypominam, że w odpowiedzi na apel pap. Franciszka i episkopatu Polski dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka pieniędzy, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Zachęcam do życzliwości.

2.              Informujemy, że są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową szlakiem sanktuariów maryjnych Europy Lourdes, Lasalet, Santjago, Fatima od 26 VI do 11 VII. Można się zapisywać. 

3.              Z racji Tygodnia Miłosierdzia dziękujemy naszym wolontariuszom Zespołu Parafialnego Caritas grupie seniorów i młodzieży szkolnej za pomoc przy różnych akcjach oraz wszystkim naszym wspópracownikom. Jutro będziemy wydawać pozyskaną z Banku Żywności marchew od g. 11.00 przy magazynie Caritas przy kościele.

4.              „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej organizuje 30 kwietnia 2017 roku czyli w przyszłą niedzielę, zbiórkę pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu białobrzeskiego. Wolontariusze będą zbierać pieniądze przed kościołem po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy wszystkich do ofiarności i za dar serca na rzecz młodzieży Ziemi Białobrzeskiej serdecznie dziękujemy.

5.              Już wkrótce rozpoczną się nabożeństwa majowe. Będą one w kościele o g. 17.30. W soboty o g. 9.00 Msza św. i potem majówka.

6.              Natomiast 27 maja rozpocznie się tzw. Jerycho Różańcowe w naszym dekanacie. W naszej parafii będzie to doba od 1 czerwca g. 19.00 do 2 czerwca g. 19.00.

7.              W tym roku obchodzimy 100 rocz. objawień w Fatimie. Dlatego od 1-szej soboty maja do 1-szej soboty października będziemy mieli możliwość uczestniczyć w nab. Pierwszosobotnim według rytuału tzw. fatimskiego, tj. przed wystawionym Najsw. Sakramentem litania, różaniec i 15 minutowe rozmyślanie.

8.              W minionych dniach jakiś nieznany sprawca dokonał uszkodzenia pomnika św. Jana Pawła II na Banaszce tak, że trzeba poddać go naprawie. Jest to smutne dla nas chrześcijan, Rodaków Świętego. Ale mówimy za św. Janem Pawłem II „wybaczamy” i modlimy się byśmy wszyscy byli dobrymi uczniami Świętego Papieża naszego rodaka.

9.              Informujemy, że w niedzielę 7 maja o 10.15 i w niedzielę 21 maja o 10.15 odbędą się Pierwsze Komunie św. według grup wylosowanych kilka lat temu. Bierzmowanie młodzieży będzie w poniedziałek po Św. Trójcy czyli 12 czerwca o g. 17.00; szafarzem sakramentu będzie abp Wacław Depo z Częstochowy.     

10.          W sobotę 29 kwietnia  o g. 9.00 sprzed klasztoru sióstr zakonnych wyjazd na rekreację scholi i ministrantów; powrót ok. 19.00.