12 Niedziela Zwykła - 25 czerwca 2017

1.   Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2. Informujemy Parafian, że dekretem Biskupa Ordynariusza zostali odwołani z naszej parafii ks. Krzysztof Będkowski, ks. Karol Kwiatkowski, ks. Grzegorz Opiela i skierowani do Radomia; na ich miejsce Biskup zamianował ks. Jacka Wierzbickiego, który przychodzi z Radomia i ks. Grzegorza Potrzebowskiego, który przychodzi z Pionek; odchodzącym Księżom dziękujemy za ich pracę duszpasterską, życzymy błogosławieństwa Bożego i pomyślności na nowych placówkach; witamy z serdecznością nowych Księży i życzymy dobrej pracy duszpasterskiej w naszej parafii; w int. ks. Krzysztofa, ks. Karola i ks. Grzegorza będziemy modlić się dzisiaj na sumie; zapraszam.

3.  Dzisiaj od g. 10.oo będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna.

4. Od przyszłej pierwszej niedzieli lipca czyli od 2-go lipca do ostatniej niedzieli sierpnia 27-mego Msze św. wieczorne będą o g. 19.00.

5. Do końca czerwca sprawujemy nab. do Serca Pana Jezusa o g. 17.30, w soboty o g. 8.00. W lipcu sprawujemy nab. do Krwi Chrystusa po mszach św. wieczornych, w soboty o g. 8.oo.

6. Jutro 26 czerwca przyjmujemy na nocleg i posiłki pieszych pielgrzymów idących w intencji trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zapraszam do pomocy i życzliwego przyjęcia pielgrzymów.

7.  Dzisiaj w Suchej uroczystości 100-lecia OSP; Msza św. polowa o g. 14.00 przy szkole.

8. 26-ta pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy odbędzie się w niedzielę 9 lipca. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej od poniedziałku. Wyjazd będzie o 5 rano, powrót ok. 19.oo tego samego dnia; wpłata zaliczki 50, zł. Przewodnikiem będzie nowy wikariusz ks. Grzegorz Potrzebowski.

9.   Jednodniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu w 140-lecie objawień MB i do Lipki odbędzie się we czwartek 20 lipca. Zapisy w kancelarii. Wyjazd będzie o 3 w nocy, powrót późnym wieczorem tego samego dnia; wpłata zaliczki 50, zł.

10. W przyszłą niedzielę w ośrodku Emaus o g. 11.oo będzie uroczysta Msza św. w 10 rocz. poświęcenia obiektu; przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Budzik z Lublina; potem program poetycki w wykonaniu Jerzego Zelnika.

11. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach ogłasza na okres lipca i sierpnia „POWIATOWĄ AKCJĘ BEZPIECZNE WAKACJE”. Podczas trwania akcji będą prowadzone działania wychowawczo-edukacyjne i różne kontrole w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie letnim na terenie powiatu.

12. W dniu 27 czerwca (wtorek) w g. od 12.00 do 14.00 w SP ZOZ w Białobrzegach przy ul. Spacerowej 10 odbędą się badania w kierunku osteoporozy - koszt 39,zł wykonywane przez firmę Osteomedik. Zapisy w rejestracji lub tel. 48 613-28-70.

13. Bezpłatne badanie mammograficzne odbędą się w dniu 3 lipca (poniedziałek) przy ul. 11 Listopada obok stadionu miejskiego adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie koszt wynosi 80, zł bez skierowania.

14. Życzę wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Do zobaczenia w przyszłą niedzielę. Przyjmijmy błogosławieństwo …