16 Niedziela Zwykła - 23 lipca 2017

 

1.              Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.              Dzisiaj będzie czynna Katolicka Poradnia Rodzinna od g. 10.00.

3.              Do końca lipca sprawujemy nab. do Krwi Chrystusa po mszach św. wieczornych, w soboty o g. 8.oo.

4.              Biskup Henryk Tomasik zaprasza do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę: W dniu 6 sierpnia 2017 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. „Idźcie i głoście” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki. Wzorem dla nas jest przede wszystkim Najświętsza Maryja. Pragniemy wsłuchać się w Orędzie Fatimskie wspominając 100-tną rocznicę objawień w Fatimie, dziękować za objawienia NMP w Gietrzwałdzie, przeżywając 140-tą rocznicę tego wydarzenia oraz 300-tną rocznicę koronacji Jasnogórskiego Obrazu NMP. Będziemy rozważać lekcję wiary, którą pozostawili nam św. Brat Albert Chmielowski i bł. Honorat Koźmiński. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia do udziału w Pielgrzymce; w szczególny sposób zapraszam młodzież do włączenia się w przygotowanie i przeżycie „rekolekcji w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

5.              Zapraszamy też do udziału w Grupie Pielgrzymów Duchowych i łączności modlitewnej z idącymi pątnikami.

6.              Proszę wszystkich, którzy do tej pory brali udział w różnych posługach na rzecz naszej parafialnej grupy pielgrzymkowej, aby także w tym roku włączyli się; z naszej parafii pójdzie jako przewodnik nowy ks. Jacek; wesprzyjmy go w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Zapisy będą od poniedziałku 31 lipca. Tegoroczne warunki zostaną podane w przyszłą niedzielę.    

7.              Duszpasterstwo obrządku grekokatolickiego w naszej diecezji, zwraca się z prośbą do parafian, o przekazanie informacji i zaproszenia obywatelom Ukrainy o tym, że w naszym kościele będzie organizowana w niedziele liturgia i służba Boża w Ukraińskim języku i we wschodnim obrządku. Pomoc i troska o życie modlitewne tych ludzi będzie wyrazem naszego apostolstwa. Zaprasza duszpasterz Ks. Igor Małysz tel. 739 648 132.

8.              W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych.

9.              We wtorek z racji patronalnego święta kierowców św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej. Pojazdy ustawiamy wokół kościoła.

10.          Starostwo Powiatowe w Białobrzegach informuje, że w lipcu i sierpniu trwa „POWIATOWA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE”.

 

11.          Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ,,Tęcza’’ oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce zapraszają na PIERWSZY INTEGRACYJNO - CHARYTATYWNY  PIKNIK  RODZINNY ,,TĘCZA I PRZYJACIELE‘’ w niedzielę 30 lipca na Stadionie  Miejskim w Warce. Celem  pikniku jest zbiórka pieniędzy na rzecz osób z niepełnosprawnością. Początek o g. 13.oo; w programie m. inn.: występy zespołów muzycznych, licytacje, loteria, gry dla dzieci i wiele innych  atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Białobrzegów i okolic do działu w pikniku i wsparcia osób z  niepełnosprawnością. Organizatorzy …

 

 

15 Niedziela Zwykła - 16 lipca 2017

 

1.              Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.              Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w 140-lecie objawień MB i do Lipki we czwartek 20 lipca o 3 w nocy sprzed kościoła, powrót późnym wieczorem tego samego dnia. Zabieramy ze sobą prowiant na cały dzień; będzie też możliwość zakupu żywności. 

3.              W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu ks. Biskupa Henryka Tomasika informujemy: Duszpasterstwo obrządku grekokatolickiego w naszej diecezji, zwraca się z prośbą do naszych parafian, o przekazanie informacji i zaproszenia obywatelom Ukrainy pracującym bądź mieszkającym w bezpośrednim sąsiedztwie, o liturgii i służbie Bożej jaka będzie organizowana w niedziele w kościele par. Świętej Trójcy Białobrzegach w Ukraińskim języku i we wschodnim obrządku. Pomoc i troska o życie modlitewne tych ludzi będzie wyrazem naszego apostolstwa. Zaprasza duszpasterz Ks. Igor Małysz Tel. 739 648 132.

4.  W kancelarii parafialnej można zamawiać terminy intencji mszalnych.

5. Starostwo Powiatowe w Białobrzegach informuje, że w lipcu i sierpniu trwa „POWIATOWA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE”. Podczas trwania akcji będą prowadzone działania wychowawczo-edukacyjne i różne kontrole w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie letnim na terenie powiatu.

6.  Dzisiaj podczas mszy św. o g. 19.00 będziemy się modlić się w int. ks. Aleksego z okazji imienin – dziękując za czas pracy duszpasterskiej w naszej parafii oraz prosząc o błogosławieństwo Boże na nowej placówce samodzielnej, którą obejmuje jako proboszcz; poprosimy o opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów, zdrowie, siły duchowe i potrzebne łaski.

7.  Nasz ks. Biskup przekazuje następującą informację: Z bólem informuję, że profanacja Najświętszego Sakramentu miała miejsce w dniu 13 lipca 2017 roku, w kościele p.w. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Dla nas, wierzących, wielką świętością jest Najświętszy Sakrament. Z wiarą uczestniczymy we Mszy Świętej i z szacunkiem przyjmujemy Komunię Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem klękamy. Bardzo ciężkim grzechem jest profanacja. Włamanie do tabernakulum, rozsypywanie konsekrowanych Komunikantów, zabieranie Komunii Świętej do domu – jest nie tylko ciężkim grzechem. Sprawca takiego czynu zaciąga karę kościelną, zwaną ekskomuniką. Z takiego grzechu może rozgrzeszyć – i zdjąć ekskomunikę - tylko Stolica Apostolska. W związku z tym proszę, aby we wszystkich świątyniach naszej Diecezji, w niedzielę, 16 lipca, po każdej Mszy Świętej, odbyło się, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, nabożeństwo wynagradzające. Proszę także o modlitwę w intencji sprawców profanacji; o łaskę skruchy i nawrócenia. Biskup Henryk Tomasik. Dlatego teraz będziemy uczestniczyć w nabożeństwie wynagradzającym …