XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018

1.               Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.               Dzisiaj nie będzie spotkania w Poradni Rodzinnej; możliwość nadrobienia tematów na następnym spotkaniu.

3.               Dziękuję za życzliwe przyjecie 7 sierpnia na odpoczynek i posiłek pieszych pielgrzymów białostockich, łomżyńskich, pielgrzymkę rowerową i na nocleg praską rodzin: Wolontariuszom z Zespołu Caritas, z Kółek Różańcowych, z Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz innym, zwłaszcza dzieciom i młodzieży; restauracji Zodiak za podarowanie dla pielgrzymów zupy; Piekarni StarMar za podarowanie chleba; panu Danisowi i rodzinie za podarowanie mleka; Firmie Zbyszko za podarowanie wody; Państwu Pośnikom za podarowanie jagodzianek; firmie Helenka  i innym osobom za podarowanie i przyniesienie różnych produktów żywnościowych, ciast itd.; za wspomożenie finansowe całej akcji; Paniom za pomoc w kuchni p. Krystynie Siurnik z mężem Tadeuszem, Katarzynie Kwatek z synem Karolem, p. Wiesławowi Paliwoda za pomoc techniczną; mieszkańcom za przyjecie na nocleg i posiłki grupy warszawsko-praskiej – wszystkim Bóg zapłać!

4.               Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

5.               We środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Msza św. w int. Wojska Polskiego od Starosty i Burmistrza o g. 10.15. Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi, strażaków, orkiestrę, ……….. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących misje w różnych zakątkach świata. Zachęcamy, aby na 15 sierpnia wywiesić flagi narodowe.

6.               16 sierpnia we czwartek odpust św. Rocha. Na sumie przeżyjemy uroczystość 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa i wręczenie medali Prezydenckich za długoletnie pożycie.

7.               W piątek po św. Rochu poświęcenie zwierząt domowych od g. 9.00: zaczniemy od Szczytów, potem Kamień, Mikówka i Leopoldów.

8.               Z racji Wniebowzięcia i Odpustu kancelaria w we środę i czwartek nie będzie czynna.

9.               Tegoroczne parafialne dożynki będą w trzecią niedzielę września czyli 16 na sumie …

10.            Wszystkich korzystających z letniego wypoczynku zachęcamy, aby nie zapominać o niedzielnej Mszy Świętej.

11.            Przypominamy, że w czasie wakacyjnym piętnaście minut przed każdą Mszą św. możliwość spowiedzi.

12.            Starostwo Powiatowe w Białobrzegach informuje, że w lipcu i sierpniu trwa „POWIATOWA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE” w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku

13.            Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.