XVI Niedziela Zwykła - 21 lipca 2019

1.              Intencje Mszy św. na najbliższy czas można odnaleźć w gablocie; w Internecie do końca okresu wakacyjnego.

2.              W lipcu nab. do Krwi Pana Jezusa w soboty g. 7.45, w pozostałe dni o 18.45.

3.              Trwa przyjmowanie zapisów przez Zespół parafialny Caritas na paczki żywnościowe na nowy okres. Rodziny i osoby zainteresowane powinny zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w B-gach; kryteria dochodowe podane w gablocie.

4.              Poświęcenie kierowców i pojazdów odbędzie się w dzień św. Krzysztofa, czwartek 25 lipca. Msza św. o g. 19.oo i po niej obrzęd poświęcenia. Prosimy ustawiać pojazdy promieniście wokół kościoła.

5.              Zachęcamy wszystkich wiernych posiadaczy pojazdów o udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof i ofiarować 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bądźmy szczerze wdzięczni za Bożą opiekę i pomoc podczas naszych podróży i kierowania pojazdami i zechciejmy wesprzeć głosicieli Ewangelii na wszystkich kontynentach. Będziemy mogli złożyć tę ofiarę w przyszłą niedzielę na zakończenie ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa.

6.              Powiatowa akcja BEZPIECZNE WAKACJE obejmuje działania straży pożarnej, policji, sanepidu, które mają za cel poprawę bezpieczeństwa w różnych obszarach życia na terenie powiatu. Szczegóły na plakacie.

7.              W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę 41-sza Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę pod hasłem „W MOCY BOŻEGO DUCHA”. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Zapraszamy chętnych, szczególnie młodzież, do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”.

8.              Także od nas z Białobrzegów do Częstochowy wyruszy 6 sierpnia po raz 16-ty naszą trasą grupa pielgrzymkowa 17A pod przewodnictwem ks. Jacka. Warto się zastanowić, pomyśleć, przemodlić możliwość uczestnictwa w pielgrzymce. Zapisy rozpoczną się w tygodniu przed wyjściem pielgrzymki.

9.              Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) z przeznaczeniem na misje. Zbiórka będzie trwała od najbliższego poniedziałku 22 lipca przez dwa tygodnie. Sprzęt możemy składać w magazynie Caritas za starą plebanią. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki, a także objęcie nowego projektu wspólnie ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie - Akcja „Wyprawka dla dzieci”.

10.          Badania bezpłatne komputerowe wzroku odbędą się w Poradni Lekarza Rodzinnego ul. Mickiewicza dnia 5 sierpnia od 16.00 do 17.00.

11.          Przyjmijmy błogosławieństwo …