XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018

1.              Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.              Dzisiaj o g.10.30 we Wrociszewie w kościele parafialnym odbędzie się uroczysta msza św. i koncert z okazji 100. rocznicy przybycia Rodziny Wyszyńskich do Wrociszewa.

3.              Dzisiaj podczas mszy św. o 10.15 poświęcenie tornistrów dzieciom z klas 1-szych.

4.              W przyszłą niedzielę 16 września podczas sumy odbędą się parafialne dożynki; w tym roku Gospodarzami są mieszkańcy Suchej i przygotowują wieniec.

5.              W przyszłą niedzielę od g. 14.00 będzie trwał festyn rodzinny w Szkole Podst. nr 1 im. KEN „Nasza szkoła jest wesoła”. Przygotowano wiele atrakcji.  Organizatorzy serdecznie zapraszają.

6.              Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Pub. Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego oraz Ksiądz Proboszcz serdecznie zapraszają mieszkańców do wspólnych obchodów Dnia Sybiraka. 17 września (poniedziałek) g. 19.00 Apel przed pomnikiem na placu kościelnym; zapraszamy poczty sztandarowe i delegacje. 18  września  (wtorek) g. 11.00 spotkanie w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach z tymi, którym udało się powrócić z Syberii. Uroczystości realizowane są w ramach projektu „Człowieczy Los” przez Stowarzyszenie „Razem dla Dzieci” i młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach.

7.              Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w scholę i oazę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 września w piątek o g. 18.00 w domu sióstr - ul. Poświętna.

8.              15 września (sobota)  w Radomiu odbędzie się kolejny Apel Młodych. Zapraszamy młodzież do udziału w tym spotkaniu. Wyjazd sprzed kościoła o g. 16.15. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy u katechetów do środy.

9.              Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy całoroczną formację MINISTRANTÓW. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do włączenia się w posługę przy ołtarzu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zbiórkę już w najbliższą sobotę o g. 9.00 w Kościele. Zapisy u ks. Bartłomieja.

10.          Uczniów klas III Gimnazjum oraz klas 8, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę św. o g. 9.00 a po niej spotkanie organizacyjne; zapraszamy też rodziców, którzy w ten sposób zapoznają się z wymaganiami stawianymi młodzieży. Zapraszamy także tych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania w latach poprzednich.

11.          Osoby powyżej 10 roku życia, uzdolnione muzycznie i chętne do gry na instrumentach dętych zapraszamy do nauki gry na instrumentach dętych w orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej w Białobrzegach. Nauka jest bezpłatna, instrumenty udostępniane są też bezpłatnie. Zapisy w każdy poniedziałek o g. 17.00 w siedzibie orkiestry ul Krakowska 81.

12.          Dziękując za dzisiejsze ofiary tacy gospodarczej podajemy dwie informacje z tej dziedziny: 1-mo>wkrótce pojawi się w murach bramy naszego cmentarza nowa brama metalowa i należy pomyśleć o zasadach korzystania z cmentarza podczas różnych prac przy grobach; myślę, że najbardziej sprawiedliwe byłoby zastosowanie tych samych przepisów, które istnieją na cmentarzu komunalnym; 2-do>w ostatnim czasie pojawiły się w kościele przypadki niszczenia a nawet wandalizmu …; dlatego wszystko wskazuje, że musimy zacząć zamykać kościół w ciągu dnia; będzie otwierana tylko boczna kruchta, która jest oddzielona kratą od nawy głównej kościoła; w niej będzie można się modlić; 3-tio>zapraszam zainteresowanych sprawami naszego cmentarza na spotkanie po sumie 23 września w kościele.

13.          Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.