25 Niedziela Zwykła – 24 września 2017

1.              Dzisiaj od g. 10.00 czynna Katolicka Poradnia Rodzinna.

2.              Nabożeństwa różańcowe rozpoczynamy od przyszłej niedzieli 1 października o 17.15, w soboty będą po Mszy św. 8-mowej czyli różaniec o 8.30. 13 października w piątek w 100-lecie zakończenia objawień fatimskich o 17.15 będzie Msza św. a po niej procesja trzy razy wokół kościoła; będziemy nieśli figurkę MB Fatimskiej i odmawiali różaniec; przynieśmy wtedy lampiony.

3.              Bardzo proszę osoby, które poczyniły jakieś uzgodnienia w sprawie mszy św. gregoriańskich na najbliższe miesiące lub na przyszły rok, aby to potwierdzić lub odwołać. Musimy dopasowywać rozkład zamawianych intencji mszalnych do obecnego stanu personalnego księży w naszej parafii po zmianach.

4.              Przypominamy, że w roku szkolnym w poniedziałek rano i piątek wieczorem kancelaria parafialna jest nie czynna; wieczorem od poniedziałku do czwartku czynna od 16.45 do 17.45.

5.              Zachęcam dzieci i młodzież, aby na początek roku szkolnego przystąpić do spowiedzi np. w październiku podczas nabożeństw różańcowych. W roku szkolnym Msze święte z udziałem dzieci i specjalnym kazaniem dla nich są w każdą niedzielę o g. 10.15. Natomiast o g. 9.00 Msza św. ze specjalnym udziałem młodzieży.

6.              Dzisiaj zapraszamy uczniów klas trzecich i ich rodziców na Mszę św. o g. 10.15; potem pierwsze spotkanie organizacyjne z księdzem nt. rozpoczynającego się przygotowania dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej; zostaną rozdane rodzicom deklaracje zgłoszeniowe dla swojego dziecka. Prosimy o odpowiedzialne potraktowanie tego zaproszenia.

7.              W najbliższą niedzielę 1 października na Mszę świętą o g. 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów klas III Gimnazjum, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców tej młodzieży, aby zapoznała się z planami pracy formacyjnej w tym roku szkolnym. Jednocześnie informujemy wszystkich starszych, którzy dotychczas nie przyjęli bierzmowania i pragną się do tego przygotować – wszelkich informacji udziela ks. Grzegorz.

8.              Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórkę w każdą sobotę o g. 9.00 w kościele; natomiast zbiórka ministrantów starszych i młodszych w sobotę o g. 10.00.

9.              7 października w sobotę odbędzie się w całej Polsce wydarzenie pod nazwą RÓŻANIEC DO GRANIC; to inicjatywa modlitwy różańcowej, która obejmie granice Polski ... Organizujemy wspólny wyjazd do Kodnia. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 50, zł. Zabieramy ze sobą prowiant na cały dzień, krzesełko turystyczne, zabezpieczenie na wypadek deszczu. Wyjazd sprzed kościoła o 5.00 rano; powrót ok. 22.00.

10.          Komitet Organizacyjny zaprasza Absolwentów naszego LO rocznik 1971/72 na obchody 45-lecia matury 30 września tr.: g. 15.00 Msza św. w kościele a potem dalszy ciąg spotkania.

11.          Biała Niedziela czyli bezpłatne badania lekarskie po raz 4 odbędą się 8 października w hali sportowej przy ul. Reymonta u lekarzy specjalistów kardiologa, dermatologa, ortopedy, okulisty, diabetologa oraz bezpłatne badania EKG serca, słuchu, mammografia i inne; będzie też można oddać krew. Serdecznie zaprasza starosta białobrzeski. Szczegóły na plakacie.

12.          Bezpłatne badania tomografii komputerowej płuc i klatki piersiowej dla osób od 50 do 70 lat odbywają się do 15 grudnia w Pracowni ENDOMED w Radomiu ul. Kilińskiego. Szczegóły na plakacie.

13.          Ogłaszamy zajęcia lektoratu języka angielskiego dla dorosłych w salce na nowej plebanii; spotkanie we środę o g. 18.00. Zaprasza lektor Ryszard Rygalski.

14.          Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Białobrzegi, którzy ukończyli 60 rok życia, do wzięcia udziału w „programie” bezpłatnych szczepień przeciw grypie na sezon jesień-zima 2017 finansowanych w całości ze środków własnych gminy; zapisy telefonicznie lub osobiście w Miejsko – Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach przy ulicy Spacerowej 10 w terminie do 17 listopada. Program będzie realizowany w kolejnym roku 2018.

15.          Zbiórka żywności dla potrzebujących odbędzie się w sklepach Biedronka, Dominium, Grosik, Lonka, Tesco, Topaz, Witaminka w piątek 29 i sobotę 30 września. Liczymy na życzliwość ofiarodawców.

16.          Przyjmijmy błogosławieństwo …