XV Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018

1.               Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.               Dzisiaj w Turnie-Emaus o g. 11.45 odbędzie się koncert „Niepodległa w Puszczy Kozienickiej i Stromieckiej”. Wystąpią: Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, Robert Grudzień – organy, Anna Zagdańska – mezzosopran. W programie: historia słowem i muzyką malowana: Chopin, Ogiński, Agratina, Grudzień.

3.               Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

4.               Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

5.               Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

6.               Przypominamy, że w czasie wakacyjnym piętnaście minut przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.

7.               Do końca lipca wg tradycji Kościoła sprawujemy nabożeństwa do Krwi Chrystusa o g. 18.30, w soboty o g. 7.45.

8.               W dniu 6 sierpnia tr. w poniedziałek wyruszy na trasę Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, w jej ramach także po raz 15 nasza grupa 17A. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce. Zapisy będą od poniedziałku 30 lipca. Tegoroczne warunki zostaną podane w później.

9.               Zapraszamy też do … modlitewnego udziału i łączności w Grupie Pielgrzymów Duchowych; … do przyjęcia 7 sierpnia na odpoczynek i posiłek pieszych pielgrzymów białostockich, łomżyńskich, pielgrzymkę rowerową i na nocleg warszawsko-praską rodzin. Zachęcam do gościnności; ... do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pieszej strażaków na Jasną Górę chętnych strażaków i ich rodziny.

10.            Wojskowa Komenda Uzupełnień z Radomia przekazuje apel w sprawie naboru ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej; szczegóły w gablocie.

11.            Starostwo Powiatowe w Białobrzegach informuje, że w lipcu i sierpniu trwa „POWIATOWA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE” w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie letnim na terenie powiatu.

12.            Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.