28 Niedziela Zwykła – 15 października 2017

1.              Dzisiaj w przeddzień wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową o g. 12.00 rozpocznie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II „Módl się za nami dziś” w wykonaniu zespołu „Trio Cantabile” z Lublina. Potem zespół będzie grał i śpiewał podczas sumy. Serdecznie zapraszamy!

2.              Trwają NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE o 17.15, w soboty o 8.30.

3.              Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na papieski Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Zebrano 2193,89 zł., które przekazano na konto Fundacji. Bóg zapłać Ofiarodawcom i zbierającym za pomoc w kweście.

4.              Dziękujemy wolontariuszom Zespołu Parafialnego Caritas i młodzieżowego za posługę wydawania żywność w minionym tygodniu. Bóg zapłać!

5.              Uwaga! W najbliższą środę 18 października kancelaria parafialna nie będzie czynna w godzinach rannych. Przepraszamy!

6.              Jutro rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Podczas różańca ucałowanie relikwii Świętego.

7.              Natomiast w czwartek 19 października wspominamy męczennika naszych czasów bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Ucałowanie relikwii męczennika podczas różańca.

8.              Bezpłatne badania wady wzroku odbędą się 19 października od g. 10.oo do 12.oo w Ośrodku Zdrowia przy ul. Spacerowej.

9.              Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do porządkowania grobów na naszych cmentarzach. W uroczystość WW. Św. będziemy sprawować msze święte za zmarłych Parafian i czytać wypominki o 10.30 na cmentarzu komunalnym, o 12.00 na cmentarzu parafialnym.

10.          W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, za których się modlimy przez cały rok. Z okazji wypominek składamy ofiarę.

11.          Biskupi Polscy a wśród nich nasz ks. Biskup Henryk Tomasik, zapoznali się z obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję” i ją popierają. W odpowiedzi na głos Pasterzy dzisiaj zbieramy przed kościołem podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia i chce poprzeć tę inicjatywę według swojego chrześcijańskiego sumienia. Potrzebny jest numer PESEL. Prośmy Ducha Świętego o Dar Mądrości na podejmowanie dobrych decyzji.

12.          Tydzień Misyjny rozpocznie się w przyszłą niedzielę 22 X i będzie trwał do 29 X. Z tej racji w przyszłą niedzielę 22 października po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na misje. Zachęcamy do współczującej szczodrobliwości.

13.          Od wtorku 17 października nasi ministranci j będą sprzedawać znicze po różańcu/każdej wieczornej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki, w miarę możliwości wspierajmy naszych chłopców.

14.          Przypominamy, że dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar pieniężnych dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku. Zachęcamy do solidarności.

15.Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.