OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

 

XXIX Niedziela Zwykła NIEDZIELA MISYJNA – 21 października 2018

rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY

1.    Intencje Mszy św. można odnaleźć w GABLOCIE oraz w INTERNECIE.

2.  Dziękujemy za ofiary z DNIA PAPIESKIEGO na FUNDUSZ STYPENDIALNY dla uzdolnionej młodzieży. Zebrano 1958,2 - Bóg zapłać! W poniedziałek 22 października różaniec i Msza św. z okazji dnia wspomnienia św. Jana Pawła II 

3.    Poradnictwo Rodzinne będzie czynne w przyszłą 4-tą niedzielę października.

4.   Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE do końca października o 17.15, w sobotę o 8.30.

5.               25 października – czwartek w tygodniu misyjnym zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca do udziału w VII Ogólnopolskim Dniu Modlitwy Żywego Różańca. Zgromadźmy się na nabożeństwie i w duchowej łączności trwajmy na adoracji i modlitwie różańcowej dziękując za Dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikacje Służebnicy Bożej Pauliny Żariko. Tych, którym siły i zdrowie nie pozwoli być w kościele prosimy gorąco o włączenie się do tej modlitwy w swoim domu, czy na szpitalnym łóżku. Tego dnia bądźmy razem zjednoczeni na modlitwie ze wszystkimi wspólnotami Żywego Różańca w całej Polsce.

6.     W UROCZYSTOŚĆ WW. Św. będziemy sprawować Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 17.00; na cmentarzu komunalnym o 10.30, na cmentarzu parafialnym o 12.00 za zmarłych Parafian i wypominki.

7.     2 listopada w DZIEŃ ZADUSZNY jest to 1-szy piątek m-ca Msze św. w kościele z kazaniem i modlitwami za zmarłych o 6.3o, 7.3o, 9.oo i 17.oo.  Swiedź pierwszopiątkowa od 16.15.

8.     Przez osiem pierwszych dni listopada czyli oktawę do 8 list. duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie żałujmy zmarłym gorliwej modlitwy różańcowej, która nabiera w tych dniach szczególnej mocy. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Panem Bogiem.

9.   Od 2 listopada zaczniemy OKTAWĘ RÓŻAŃCOWĄ ZA ZMARŁYCH według następującego porządku: w kościele: 2 XI w Dzień Zaduszny w 1-szy piątek o 16.15 (w tym czasie spowiedź pierwszo-piątkowa) i w 1-szą sobotę 3 XI o g. 8.oo; w niedzielę 4 XI o 16.15 na starym cmentarzu za kościołem; na cmentarzu parafialnym we wtorek 6 XI i w czwartek 8 XI o 16.15; na cmentarzu komunalnym w poniedziałek 5 XI i środę 7 XI o 16.15. Przed różańcem będziemy czytać wypominki za zmarłych.  

10. W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, za których się modlimy przez cały rok. Z okazji wypominek składamy ofiarę. Karteczki do zapisu wypominków są pod chórem.

11.  Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają znicze nagrobne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki, który służy na potrzeby wyjazdowe. Liczymy na hojność parafian.

12. Wydawanie żywności przez Zespół Parafialny Caritas będzie we środę 24 X i czwartek 25 X od g. 12.00 w magazynie Caritas k/starej plebanii.  

13.    Zbliża się 100 rocz. odzyskania Niepodległości 11 listopada. Burmistrz Miasta i Gminy oraz Starosta Białobrzeski zapraszają na uroczystą Mszę Św. w int. Ojczyzny 11 listopada w kościele o g. 12.15. Po ceremonii kościelnej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przez przybyłe delegacje. Potem od g. 14.00 obchody Święta Niepodległości będą kontynuowane przed Ratuszem. W programie okolicznościowe przemówienia, występy i pokazy sprzętu wojskowego retro i współczesnego.

14.  Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 24 października tr. (środa) w g. od 8.00 do 12.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 4.

15.  Dzisiaj możemy złożyć ofiary do koszyczka pod chórem na potrzeby misji. Zachęcamy do życzliwości.

16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim studentom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.