OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018

 

1.               Intencje Mszy św. w nadchodzącym tygodniu można odnaleźć w gablocie i internecie.

2.               Do końca czerwca sprawujemy nab. do Serca Pana Jezusa o g. 17.30. W lipcu będziemy sprawować nab. do Krwi Chrystusa o g. 18.30, w soboty o g. 8.oo.

3.               W piątek 22 czerwca o g. 8.00 msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży

4.               W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej wypraszając obfite Boże błogosławieństwo dla żyjących a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5.               W sobotę w wigilię św. Jana Chrzciciela o g. 16.00 na przystani WOPR-u modlitwy z racji tzw. sobótki, o błog. w korzystaniu z wody w tym sezonie i poświęcenie wianków. W programie: inscenizacja sobótkowa, przejażdżki motorówką, konsumpcja, zabawa i inne atrakcje.

6.               W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7.               Cech Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców zaprasza na 37-mą Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę 24 VI tr. Zapisy w biurze Cechu. Szczegóły na plakacie.

8.               Od niedzieli 1 lipca do ostatniej niedzieli sierpnia czyli 26-go Msze św. wieczorne będą o g. 19.00.

9.               26 czerwca przyjmujemy na nocleg i posiłki pieszych pielgrzymów idących w intencji trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zapraszam do życzliwego przyjęcia pielgrzymów.

10.            26-ta pielgrzymka Radia Maryja do Częstochowy odbędzie się w niedzielę 8 lipca. Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej. Wyjazd będzie o 6 rano, powrót ok. 19.oo tego samego dnia; opłata 50, zł. przy pełnym autokarze.

11.            Organizujemy jako parafia Pięciodniowy Odpoczynek w Emaus dla dzieci z dwóch domów dziecka. Prosimy Parafian i różne instytucje naszej parafii o wsparcie. W tym celu dzisiaj wolontariusze naszej Caritas zbierają przed kościołem ofiary na ten cel. Zachęcamy do życzliwości.

12.            Wczoraj w Sandomierzu odbyły się uroczystości z okazji 200-tnej rocznicy powstania diecezji sandomierskiej. Nasza obecna diec. radomska do 1992 roku należała do diec. sandomierskiej. Dlatego podziękujmy Bogu za tamten czas, za tworzenie wspólnoty wierzących pasterzy i ludu Bożego: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu …

13.            Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.