XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019

1.              Intencje Mszy św. na najbliższy czas można odnaleźć w gablocie i Internecie.

2.              Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na PAPIESKI FUNDUSZ STYPENDIALNY dla uzdolnionej młodzieży; zebrano 3355, zł, które zostały wpłacone Fundacji. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

3.              W najbliższym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna w godzinach rannych we wtorek 22 X, środę 23 X i czwartek 24 X. W pozostałych terminach będzie czynna.

4.              Nabożeństwa różańcowe o g. 17.15 do końca października, w soboty o g. 8.30.

5.              Makulaturę oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z przeznaczeniem na potrzeby misji zbieramy w magazynie Caritas koło starej plebanii.

6.              Z racji zbliżającej się uroczystości WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i DNIA ZADUSZNEGO zachęcamy do porządkowania grobów na cmentarzach. We WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH obowiązuje uczestniczenie we Mszy św. W kościele będą Msze św. o 7.oo, 9.oo i 17.oo (uwaga, zmiana czasu nabożeństw wieczornych); natomiast o 10.30 na cmentarzu komunalnym, o 12.00 na cmentarzu parafialnym. Z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Spowiedź dla obchodzących 1-sze piątki będzie we środę 30 X i czwartek 31 X od 17.oo; a w 1-szy piątek czyli w urocz. WW. Świętych proszę pamiętać przystąpić do Komunii św.

7.              W oktawie WW. Świętych będziemy modlić się na cmentarzach za zmarłych odmawiając różaniec.

8.              W kancelarii można składać tradycyjne WYPOMINKI - MODLITWY ZA ZMARŁYCH na nowy okres. Z okazji wypominek składamy ofiarę. Karteczki do zapisu wypominków są pod chórem.

9.              Badania wzroku bezpłatne komputerowe odbędą się 30 października w g. od 10 do 12 w Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej.

10.          W niedzielę, 27 października 2019 r. po mszach św. wolontariusze Fundacji „Koalicja dla Młodych” będą zbierać pieniądze na stypendia dla zdolnych młodych ludzi z terenu naszego powiatu, obdarzonych niezwykłym talentem, by mogli go rozwijać. Pojedynczo niewiele zrobimy, jednak wspólnie możemy zrobić naprawdę wiele. Bo Tu, gdzie żyjemy, ma być nam dobrze.

11.          Dzisiaj zbieramy po Mszach św. ofiary na misje. Zachęcamy do szczodrości serca!

12.          Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.