XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019

1.              Intencje Mszy św. na najbliższy czas można odnaleźć w gablocie i Internecie.

2.              Dziękuję za zbiórkę ofiar z ubiegłej niedzieli na KUL; zebrano ok. 500, zł. Bóg zapłać!

3.              Dzisiaj o g. 18.30 w naszym kościele odbędzie się koncert w ROKU MONIUSZKOWSKIM  oraz w 80 ROCZ. WYBUCHU II WOJNY SWIATOWEJ. Wykonawcy Andryj Nakonieczny trąbka oraz Nadija Wieliczko organy, absolwenci Konserwatorium i Opery we Lwowie. Kilka utworów zadedykujemy w ramach programu ONI TU BYLI ludności żydowskiej, która do wojny mieszkała w Białobrzegach. Zaprasza organizator pan Robert Grudzień i Parafia.

4.              W dniach 29 do 31 sierpnia organizujemy parafialną wycieczkę nazwaną „Śladami innych”. W programie pierwszego dnia w W-wie: Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, synagoga Nożyków, Muzeum Powstania Warszawskiego; drugiego dnia Tykocin i okolice; trzeciego dnia Białystok obiekty prawosławne i katolickie, skansen wsi podlaskiej. Koszt 360, zł. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie wpłata zaliczki 200, zł.

5.              Tegoroczne parafialne dożynki będą w niedzielę 8 września na sumie.

6.              Przypominamy, aby w wakacje nie zapominać o niedzielnej Mszy Świętej.

7.              Zbliża się 80 rocz. wybuchu II wojny światowej. Już teraz zachęcam, aby podkreślić znaczenie tej daty przez wywieszenie flagi narodowej. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać flagi oraz drzewce.  Bombardowanie mostu na Pilicy odbyło się w pierwszych dniach września 1939 roku. Wojska niemieckie wkroczyły do Białobrzegów 9 września 1939 roku. Proponuję, aby w roku 80 rocz. wybuchu II wojny tego właśnie dnia odprawić centralne nabożeństwo. Godzina do ustalenia ze szkołami i władzami.

8.              Starostwo Powiatowe w Białobrzegach informuje, że trwa „POWIATOWA AKCJA BEZPIECZNE WAKACJE” w celu poprawy bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

9.              Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się we środę 21 sierpnia tr. w g. od 8.30 do 12.30 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 4.

10.          W Poradni Lekarza Rodzinnego ul. Mickiewicza odbędą się 23 sierpnia od 15.00 do 17.00 badania bezpłatne komputerowe wzroku. Zapisy w Przychodni.

11.          Przyjmijmy błogosławieństwo …