OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA  ADWENTU - 16 grudnia 2018

 

 

 

 

1.              Poradnictwo Rodzinne nie będzie czynne w przyszłą niedzielę; dopiero w 2-gą niedzielę stycznia.

 

2.              do 12.15 Dzisiaj Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Starosta Białobrzeski zapraszają mieszkańców na WIGILIĘ MIEJSKĄ o g. 13.30 na Pl. Zygmunta; przy śpiewie kolęd złożymy życzenia świąteczne, przełamiemy się opłatkiem i skosztujemy wigilijnych potraw.

 

3.              W kancelarii parafialnej można zapoznać się z terminarzem na przyszły rok spotkań w ramach PRZYGOTOWANIA BEZPOŚREDNIEGO DO MAŁŻEŃSTWA i można pobrać indeksy.

 

4.              RORATY do końca adwentu codziennie o 6.30. Przed roratami o 6.05 śpiewamy GODZINKI; jest też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Druga Msza św. poranna o 7.15.

 

5.              Trwają nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE. Spowiedź w kościele jutro w poniedziałek 17 XII od 8 do 12.30 i od 14.30 do 17.00. Spowiedź chorych w domach będzie w poniedziałek od 10.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii adresy do chorych.

 

6.              Modlitewnik EWANGELIA NA KAŻDY DZIEŃ 2019 można nabywać w zakrystii. Koszt 10, zł.

 

7.              Ks. prof. Jacek Kucharski organizuje w dniach od 4 do 11 marca 2019 r. pielgrzymkę do Jordanii, śladami biblijnych świętych: Eliasza, Mojżesza i Jana Chrzciciela, samolotowo-autokarowa, pełne wyżywienie. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.

 

8.              Bezpłatne komputerowe badanie wzroku będzie 20 XII tr. w MGOK-u od 13.oo do 14.oo.

 

9.              NA MISJE można składać makulaturę w kontenerze k/starej plebanii a w magazynie Caritas zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

10.          Zarząd Rejonowy PCK w Białobrzegach serdecznie zaprasza wszystkich honorowych dawców krwi oraz inne osoby chętne do wzięcia udziału w akcji HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 19 grudnia tr. (środa) w g. od 8.00 do 12.00 w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przy ul. Kopernika 4.

 

11.          POŚWIĘCONE OPŁATKI na stół wigilijny można nabywać w domu naszych sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej lub w kościele po roratach. Ofiarą wspieramy różne dzieła charytatywne prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służek i mamy możliwość okazać życzliwość naszym siostrom.

 

12.          Przed kościołem rozprowadzamy ŚWIECE CARITAS na wigilijny stół jako symbol naszej wspólnej troski o potrzebujących. Do ceny jaką my zapłaciliśmy przy zakupie świecy prosimy dołożyć kilka złotych jako ofiarę. Liczymy na życzliwość.

 

13.          Przyjmijmy błogosławieństwo …