PIELGRZYMKA DO LIBANU

św. Charbel i inni święci.

19 – 27.10.2019 r.

Dzień 1 (19.10)

Wylot z Warszawy o godz. 18:45 Lufthansą do Frankfurtu, o godz. 21:45 przelot do Libanu.

Dzień 2 (20.10)

Przylot do Bejrutu, o godz. 02:55, transfer do domu pielgrzyma, zakwaterowanie, odpoczynek.
O godz. 11.00 późne śniadanie, ok. 12.00 wyjazd do Annaya do Sanktuarium św. Charbela. Msza św., zwiedzanie, czas wolny na modlitwę, zakupy pamiątek. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 3 (21.10)

Śniadanie, wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – po drodze postój w rodzinnej wiosce św. Charbela Bekaa Kafra (1800 m.n.p.m.), uczestnictwo we mszy św. zwiedzanie domu rodzinnego świętego Chabela, przejazd do miasteczka BASZARRI (BECHARRE), słynącego z pięknych krajobrazów. Tu urodził się i tworzył Khalil Gibrane – libański poeta, nowelista i malarz. Przyjazd do Rezerwatu Cedrów (2000 m.n.p.m. Pod opieką UNESCO), obiad, czas wolny na zwiedzanie parku. Przejazd do wspaniałego kanionu zwanego Wadi Kadisz (Święta Dolina, pod opieką UNESCO), pełnego klasztorów i pustelni. Przejazd do monastyru św. Antoniego i Izajasza. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 4 (22.10)

Śniadanie, wyjazd w kierunku Annaya  znajdującej się ok. 19 km na wschód od

Byblos. Annaya jest znanym

chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym

monasterze maronickim relikwie św.

Charbela Makhloufa – w 1965 r. o. Charbel został beatyfikowany, a w 1977 r. kanonizowany przez papieża bł. Pawła VI, co roku grób świętego odwiedza ponad 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 24 tys. cudownych uzdrowień. Ok. godz.13.00 obiad. Czas  wolny na modlitwę przy grobie świętego  i zakup pamiątek i dewocjonaliów. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 5 (23.10)

Śniadanie, wyjazd do wyjazd do sanktuarium bł. Jakuba Kapucyna, nawiedzenie sanktuarium, Harisa, bardzo ważnego ośrodka pielgrzymkowego chrześcijan libańskich. Jest to miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu założone w 1904 roku. Nawiedzenie Katedry Zakonu Paulistów zbudowanej w stylu bizantyjskim. Ok. 13.00 obiad. Przejazd do Himlaya wioski św. Rafki, msza św. w sanktuarium Matki Bożej Wyzwolenia w Bikfaya w domu księży Jezuitów. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 6 (24.10)

Śniadanie, wyjazd do Jrabta – miejsce kultu św. Rafki. Msza św., Została beatyfikowana w 1985 r. i kanonizowana 2001 r. przez papieża św. Jana Pawła II. Przejazd do Kfifane, miejsca, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duchownym, obiad, czas wolny na zakup dewocjonaliów. Nawiedzenie klasztoru prawosławnego Matki Bożej Światła na brzegiem Morza Śródziemnego.

Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 7 (25.10)

Śniadanie, msza św., przejazd do Batroun, nawiedzenie kościoła św. Szczepana, przejście do cerkwi Matki Bożej Pani Morza i oglądanie umocnień nadmorskich wybudowanych przez Fenicjan (ok. 2000 p.n.e.).

Przejazd do Byblos, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, skąd  eksportowano drewno cedrowe do Egiptu. Jest to też miejsce powstania alfabetu fenickiego. wynalezienia pieniędzy. Znajdują się tutaj zabytki wpisane na listę UNESCO - mury obronne, kościół św. Jana, zamek krzyżowców i inne. Ok. godz. 13.00 obiad, czas wolny na starym bazarze tureckim. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 8 (26.10)

Śniadanie, wyjazd centrum Bejrutu, następnie zwiedzenie katedry maronickiej  św. Jerzego, spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Przejazd do Corniche - tętniącego życiem deptaku wzdłuż morskiego brzegu, czas wolny nad Morzem Śródziemnym, obiad. Przyjazd do Magdouche, nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, msza święta w Grocie Oczekiwania. Przejazd do Sydonu, biblijnego miasta z zamkiem Templariuszy, karawanserajem oraz dobrze zachowaną mediną. Czas wolny na zakupy. Powrót na kolację i nocleg.

Dzień 9 (27.10)

O godzinie. 00.00 transfer na lotnisko w Bejrucie, wylot do Frankfurtu o godz. 03:50. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Program jest ramowy i może ulec zmianie jak i kolejność zwiedzania.

Cena zawiera:

·       Przelot samolotem na trasie WarszawaBejrut Warszawa,

·       Transport komfortowym autokarem w Libanie,

·       Noclegi w domu pielgrzyma w pokojach 2 os. z łazienkami,

·       Wyżywienie w postaci bufetu - śniadania i kolacje oraz obiady.

·       Ubezpieczenie podróżne KL i NNW,

·       Opiekę licencjonowanego pilota wycieczek,

·       Napiwki dla obsługi,

·       Rezerwacje miejsc na mszę świętą.

Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata zaliczki 1000, zł.

Cena za w/w świadczenia wynosi 2650 zł płatne w Polsce i 750 USD w pokoju 2 osobowym albo 850 USD w pokoju 1 osobowym płatne w Libanie.

40 – 050 Katowice ul. Gen. Zajączka 17

Tel./fax : 32 608 2695,

e - mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., strona w Internecie : www.arzi.pl