Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy

FRANCJA - HISZPANIA - PORTUGALIA - 16 dni

LOURDES – BURGOS – O’CEBREIRO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – LIZBONA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SANTAREM – TOLEDO – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – BARCELONA – LA SALETTE – ARS SUR FORMANS

TERMIN: 26 VI godziny bardzo ranne do 11 VII godziny bardzo popołudniowe, 2017 r.

Biuro wycieczkowe ORLANDO TRAVEL

Organizator par. Rzym. kat. Św. Trójcy w Białobrzegach,

 ks. prob. Artur Hejda

zgłoszenia i zapisy w kancelarii lub: Tel. 504 337 017, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dzień 1: Wyjazd z Polski

Wczesnym rankiem (godzina do ustalenia) spotkamy się na Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę „Szlakiem Sanktuariów Maryjnych: Francji, Hiszpanii i Portugalii”. Po niej podstawienie autokaru, pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Przejazd przez Niemcy. Nocleg na granicy niemiecko-francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2: Lourdes

Rano, po śniadaniu, wyruszymy w dalszą podróż do Lourdes. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 3: Lourdes

Rano, po śniadaniu rozpoczniemy całodzienny pobyt w Lourdes - miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Udamy się pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Nawiedzimy Sanktuarium. Będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Czas wolny na indywidualną modlitwę i kontemplację. Obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg

 

Dzień 4: Burgos

Rano, po śniadaniu przejedziemy przez terytorium Hiszpanii, krótkie zwiedzanie Burgos – starej siedziby Królów Kastylijskich, gdzie znajduje się imponująca, gotycka katedra. Następnie przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w ok. Leon.

 

Dzień 5: O’cebreiro, Santiago de Compostela

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w O’cebreiro, jednego z najbardziej znanych miejsc na Szlaku św. Jakuba. Zwiedzimy unikatowe Stare Miasto, nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Apostoła, zobaczymy m.in. słynny Portyk Chwały, zobaczymy Święte Drzwi, które są otwierane tylko w Roku Świętym. Po Mszy św. dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy najpiękniejszy parador w Hiszpanii - Hospital Real, pałac Biskupi, kościół franciszkanów. Wieczorem przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6: Braga, Fatima

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Portugalii. Przejazd do Bragi, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze. Następnie udamy się do Fatimy, gdzie Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

 

Dzień 7: Aljustrel, Fatima

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem zakwaterowanie w Hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami

 

Dzień 8: Lizbona

Rano, po śniadaniu udamy się do Lizbony. Zobaczymy najważniejszy i zarazem najpiękniejszy zabytek Lizbony - manueliński klasztor Hieronimitów. Zobaczymy słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni). Następnie przejdziemy do Katedry z relikwiami św. Wincentego (patrona Lizbony) oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Po kolacji weźmiemy udział w pięknym Nabożeństwie Różańcowym na placu przed bazylika Fatimską. Nocleg.

 

Dzień 9: Batalha, Alcobaca, Nazare, Santarem

Rano, po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące między skalistym wybrzeżem. Na urwistym brzegu, nad miastem, zbudowano małą wioskę Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Bazylika ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Miejscowość słynie również z szerokiego pasa żółtej plaży. Na koniec dnia przejedziemy do Santarem, miejsca gdzie w niewielkim kościółku przechowywana jest relikwia Cudu Eucharystycznego. Wieczorem powrócimy do Fatimy na obiadokolację. Następnie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 10: Toledo

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Toledo, hiszpańskiego średniowiecznego miasteczka, w którym niemal na każdym kroku spotykamy ślady wielkiego mistrza - El Greco. Zobaczymy jego dom rodzinny, zwiedzimy monumentalną Katedrę ze wspaniałymi dziełami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w ok. Madrytu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 11: Montserrat, Costa Brava

Wcześnie rano po śniadaniu wyruszymy w kierunku Katalonii na wzgórze Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Moreneta. Msza Święta. Następnie przejedziemy na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 12: Barcelona

Rano, po śniadaniu przejazd do stolicy Katalonii - Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego - Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

 

Dzień 13: Costa Brava

Rano, po śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie na pięknych plażach dzikiego wybrzeża Costa Brava. Dla chętnym możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej (dodatkowo płatnej) – rejs statkiem do Tossa de Mar, to urocze miasteczko kontrastów, znajduje się tu nowoczesna baza turystyczna, ale także średniowieczny zamek i zabytkowa dzielnica Villa Vella. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 14: La Salette

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku La Salette, miejsca gdzie w przepięknej scenerii alpejskich szczytów znajduje się Sanktuarium Płaczącej Madonny. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 15: Ars-Sur-Formans

Rano, po śniadaniu, Msza Św. Czas wolny na osobistą modlitwę i możliwość nacieszenie się nieziemskimi widokami Alp. Następnie wyjedziemy w kierunku Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. W godzinach popołudniowych wyjedziemy w drogę powrotną. Przejazd autokarem przez Francję. Nocny przejazd autokarem.

 

Dzień 16: Powrót do Polski

Kontynuacja podróży do Polski. W godzinach popołudniowych powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 4 tys. zł/os.

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, wc, dvd); 14 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 - osobowe z łazienkami) – istnieje możliwość pokoi 3 osobowych; Wyżywienie 2 razy dziennie (14 śniadań, 14 obiadokolacji); Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe; Opiekę polskojęzycznego pilota; Przedstawiony program zwiedzania; Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA : biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (ok. 105 euro/os. – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki); na życzenie grupy słuchawki Tour Guide podczas całego wyjazdu dodatkowo płatne 25 euro/os., wycieczka fakultatywna rejs statkiem do Tossa de Mar około 25 euro/os., napojów do obiadokolacji; świadczeń nie wymienionych w ofercie; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych.

UWAGI ks. Proboszcza: najlepiej dobierać się po dwie lub trzy znane osoby, które razem będą siedzieć w autokarze i zamieszkiwać w hotelach. Nastawić się na średnio ciężki pierwszy dzień jazdy i więcej ciężki dzień powrotny. W autokarze wspólne modlitwy, oglądanie filmów związanych z tematyką zwiedzanych obiektów, słuchanie prelekcji Przewodnika z Orlando, czas na spanie.

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

ORLANDO PIELGRZYMKI Paweł Wolnicki, 32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D