GRUPA ZAMKNIĘTA!

ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela

(8 dni – samolotowo-autokarowa)

19-26 października 2018 roku

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Wyjazd wspólny autokarem sprzed kościoła o g. 19.15 na międzynarodowe lotnisko Okęcie w Warszawie; tutaj spotkanie z Przewodnikiem  o godz. 20.55.  Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

2 dzień: NAZARET

Lądowanie w Izraelu o godz. 3.45. Zakwaterowanie w Nazarecie. Odpoczynek do obiadu. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, muzeum franciszkańskie, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa. Po kolacji procesja Maryjna i międzynarodowa modlitwa różańcowa w bazylice Zwiastowania.

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Zakwaterowanie w Jerychu.

4 dzień: MORZE MARTWE

Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Masada – słynny pałac-forteca króla Heroda. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: BETLEJEM

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

6 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Ain Karem – sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jerozolima – Muzeum Izraela.

7 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu Pańskiego
i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Odlot do kraju o godz. 12.20. Lądowanie w Warszawie o godz. 15.20 i zakończenie pielgrzymki. Powrót wspólny autokarem do Białobrzegów.

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

TERMIN  PIELGRZYMKI