GRECJA

10 dni, wyjazd o charakterze pielgrzymkowo turystycznym

TERMIN: 25.06 - 04.07.2018 r.

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski

O ustalonej godzinie (wcześnie rano) spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży, wyjedziemy w drogę w kierunku Grecji. Wyruszymy w kierunku granicy polsko - słowackiej, dalej przez Węgry do Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Serbii, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Riwiera Olimpijska

Rano, po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę do Grecji. W godzinach popołudniowych dotrzemy na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3: Saloniki, Weria

Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Salonik. Zwiedzimy bazylikę św. Demetriusza - największy kościół Grecji. Zobaczymy także słynną Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza oraz Rotundę. Następnie zatrzymamy się w Werii, czyli starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: Meteory

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w okolice Kalambaki - zwiedzanie słynnych greckich klasztorów „zawieszonych w chmurach” - Meteorów - jednego z cudów świata. Zobaczymy niesamowite klasztory, spośród których najstarsze powstały w IX w. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Termopile, Ateny

Rano, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Aten – stolicy Grecji. Krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy z Persami. W Atenach zobaczymy Stadion Olimpijski, Parlament oraz nowe dzielnice miasta. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Tego dnia będzie możliwość uczestniczenia w wieczorze greckim w jednej z ateńskich tawern (dodatkowo płatne).

DZIEŃ 6: Ateny, Korynt

Po śniadaniu przejedziemy na dalsze zwiedzanie stolicy Grecji. Zobaczymy katedrę św. Dionizego Areopagity. Potem zobaczymy wzgórze Akropolu, Areopag i Muzeum Akropolu. Po południu udamy się do Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Podziwiać będziemy ruiny miasta, które jest pozostałością największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: Delfy

Rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze zwiedzimy Delfy – miejsce szczególne dla Greków. Zobaczymy tu ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Wieczorem przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: Riwiera Olimpijska - wypoczynek

Rano śniadanie. Dzień ten przeznaczony będzie na wypoczynek i plażowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9: Riwiera Olimpijska, wyjazd do Polski

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Chwila czasu wolnego na Riwierze Olimpijskiej. Następnie wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd autokarem.

DZIEŃ 10: Powrót do Polski. Przyjazd do domu w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 2 390 zł/os. oraz 110 euro/os. oraz na TFG – 10 zł /os.; 

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w: klimatyzację, barek – płatny we własnym zakresie, dvd, wc, rozkładane fotele);

8 NOCLEGÓW W HOTELACH *** (pokoje 2-osobowe z łazienkami; możliwość pokoi 3-osobowych dla chętnych);

WYŻYWIENIE 2 razy dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;

UBEZPIECZENIE Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7000 pln), choroby przewlekłe i nowotworowe;

OPIEKĘ DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

PROGRAM ZWIEDZANIA;

PODATEK VAT.

obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł /os.;

CENA w euro ZAWIERA:

bilety wstępne do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, przejazdy komunikacją miejską, słuchawki podczas zwiedzania (łącznie ok. 110 euro/os. – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);

CENA NIE ZAWIERA:

dla chętnych: „wieczór grecki” (ok. 30 euro/os.), rejs po Kanale Korynckim (ok. 25 euro/os.);

napojów do obiadokolacji

dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki;

dopłaty do pokoju 1-osobowego;

wydatków własnych;

świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

Zapisy u ks. Proboszcza: ks. Artur Hejda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 504337017

Szczegółowy program w gablocie i Internecie.

Zapisy do końca stycznia. Przy zapisie zaliczka 500, zł.

Proszę podać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Imię, imiona i nazwisko

data i miejsce urodzenia, pesel

numer i seria dowodu osobistego, data ważności dowodu

miejsce zameldowania

adres do korespondencji

telefon, adres mailowy

z kim chcę mieszkać w pokoju?

kogo w Polsce powiadomić w razie wypadku? 

 

 

 

ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela

(8 dni – samolotowo-autokarowa)

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

 

1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Wyjazd wspólny autokarem sprzed kościoła o g. 19.30 na międzynarodowe lotnisko Okęcie w Warszawie; tutaj spotkanie z Przewodnikiem  o godz. 20.55.  Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

 

2 dzień: NAZARET

Lądowanie w Izraelu o godz. 3.45. Zakwaterowanie w Nazarecie. Odpoczynek do obiadu. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, muzeum franciszkańskie, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa. Po kolacji procesja Maryjna i międzynarodowa modlitwa różańcowa w bazylice Zwiastowania.

 

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Zakwaterowanie w Jerychu.

 

4 dzień: MORZE MARTWE

Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Masada – słynny pałac-forteca króla Heroda. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

 

5 dzień: BETLEJEM

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

 

6 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Ain Karem – sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jerozolima – Muzeum Izraela.

 

7 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu Pańskiego
i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

 

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Odlot do kraju o godz. 12.20. Lądowanie w Warszawie o godz. 15.20 i zakończenie pielgrzymki. Powrót wspólny autokarem do Białobrzegów.

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

 

TERMIN  PIELGRZYMKI

19-26 października 2018 roku

 

CENA  PIELGRZYMKI

1550 zł i 750 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 280 USD)

oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

 

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

 

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ

przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa

pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych

wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma

 

 Zapisy u ks. Proboszcza: ks. Artur Hejda Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 504337017

Szczegółowy program w gablocie i Internecie.

Zapisy do końca marca. Przy zapisie zaliczka 600, zł.

Proszę podać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Imię, imiona i nazwisko

data i miejsce urodzenia, pesel

numer i seria paszportu, data ważności

miejsce zameldowania

adres do korespondencji

telefon, adres mailowy

z kim chcę mieszkać w pokoju?

kogo w Polsce powiadomić w razie wypadku?