GRUPA ZAMKNIĘTA!

 

 

ZIEMIA  ŚWIĘTA

Śladami naszego Odkupiciela

(8 dni – samolotowo-autokarowa)

 19-26 października 2018 roku

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

 1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW

Wyjazd wspólny autokarem sprzed kościoła o g. 19.15 na międzynarodowe lotnisko Okęcie w Warszawie; tutaj spotkanie z Przewodnikiem  o godz. 20.55.  Odlot do Tel Awiwu o godz. 22.55.

2 dzień: NAZARET

Lądowanie w Izraelu o godz. 3.45. Zakwaterowanie w Nazarecie. Odpoczynek do obiadu. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, muzeum franciszkańskie, Nazaret z czasów Jezusa, kościół św. Józefa. Po kolacji procesja Maryjna i międzynarodowa modlitwa różańcowa w bazylice Zwiastowania.

3 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha – sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Góra Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Zakwaterowanie w Jerychu.

4 dzień: MORZE MARTWE

Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Masada – słynny pałac-forteca króla Heroda. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

 5 dzień: BETLEJEM

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik, kościoły: Zaśnięcia NMP i św. Piotra „in Gallicantu”.

6 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Ain Karem – sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jerozolima – Muzeum Izraela.

7 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Zwiedzanie bazyliki Grobu Pańskiego 
i Kalwarii. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA

Odlot do kraju o godz. 12.20. Lądowanie w Warszawie o godz. 15.20 i zakończenie pielgrzymki. Powrót wspólny autokarem do Białobrzegów.

Codziennie odprawiana jest Msza święta

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski

 TERMIN  PIELGRZYMKI

19-26 października 2018 roku 

CENA  PIELGRZYMKI

1550 zł i 750 USD (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 280 USD)

oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela) 

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł 

ORGANIZATORZY  ZAPEWNIAJĄ

przelot samolotem na trasie Warszawa-Tel Awiw i Tel Awiw-Warszawa

pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja)

zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką)

autokar do dyspozycji grupy, przewodnika po miejscach świętych

wszystkie bilety wstępu, taksówkę na Górę Tabor, statek po Jeziorze Galilejskim

ubezpieczenie, przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma