1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tę dzisiejszą niedzielę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież Benedykt XVI wydał List apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 25 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Tego dnia świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 06.30, 07.15 I 18.00 – serdecznie zapraszam!

 

4. Jutro o godz. 08.15 wyjazd sprzed kościoła na dekanalną pielgrzymkę KŻR do Błotnicy.

 

5. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę w naszym kościele o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

6. W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

7. W ten świąteczny czwartek przypada też 45. rocznica śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie 28 maja został wyznaczony w kalendarzu liturgicznym jako dzień wspomnienia tego polskiego Błogosławionego. Pamiętajmy, że ten Wielki Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką kanonizację.

 

8. Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy od niedzieli do piątku o godz. 17.30 i w sobotę po Mszy św. o godz. 07.15 Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

 

9. W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość patronalna naszej parafii. Duchowym przewodnikiem tego dnia będzie o. Kamil Szustak – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po Mszy św. o godz. 12.30 uroczysta Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w tej Mszy św. i Procesji a szczególnie Dzieci Komunijne i Rocznicowe, Druhów Strażaków z OSP w Białobrzegach i Suchej oraz Orkiestrę OSP w Białobrzegach.  Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.

Na tej Mszy również będziemy wypraszać wszelkie Boże łaski i opiekę Matki Kapłanów dla ks, Jacka przeżywającego 50 rocznicę urodzin.

 

10. W następny czwartek 4 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy św. O godz. 09.00 wyruszy Uroczysta Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta: Krakowska, Plac Zamkowy, Polańska, Reymonta, Targowicka, Szkolna, Sądowa i Krakowska. Ołtarze:

I –  Placu Zygmunta – okoliczni mieszkańcy z Placu Zygmunta, Polańska, Piekarska i Żeromskiego, KŻR i Apostolat Margaretka

II – Przedszkole Promyczek na ul. Reymonta – okoliczni mieszkańcy z ul Reymonta i Brzechwy i Kościelnej

III – Bank Spółdzielczy na ul Szkolnej – RDK i Grupa Pielgrzymkowa

IV – Plac przy kościele – Brzeska Wola i Leopoldów.

Po zakończonej Procesji Msza św. w kościele.

 

11. Dziękuję wolontariuszom naszej Parafialnej Caritas za wszelką posługę ludziom potrzebującym naszej pomocy. W miniony piątek rozdano 240 pakietów żywnościowych.

 

12. Jutro o 18.45 w kościele spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

13. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego:

- o tym, że nie wolno przestać błagać Pana Boga o powołania kapłańskie. Bez księży będziemy skazani na pustynię duchową

- o słynnej pieszej pielgrzymce z Paryża do Chartres – ponad dwadzieścia tysięcy młodych ludzi w tych dniach odbywa swoiste rekolekcje w drodze

Mały Gość Niedzielny:

- komiks z wojennymi przygodami Antka Srebrnego

- co zrobić z darami Ducha Świętego

- o odważnych kochających i kochanych mamach

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

Numery kont bankowych

Ofiary na rzecz parafii: 

55 9117 0000 0022 5982 2000 0010

 

Ofiary z racji zamówionych intencji mszalnych: 

63 9117 0000 0022 5982 2000 0060

 

Utrzymanie czystości na cmentarzu (EKO): 

97 9117 0000 0022 5982 2000 0030