1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego.

2. Dziś obchodzimy Uroczystość patronalną naszej parafii. Duchowym przewodnikiem tego dnia będzie o. Kamil Szustak – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Po Mszy św. o godz. 12.30 uroczysta procesja Eucharystyczna wokół kościoła..  Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.

3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele, podobnie jak nabożeństwa majowe, od niedzieli do piątku a w sobotę po Mszy o godz. 07.15 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 09.00

Po Mszy św. o godz. 09.00 wyruszy Uroczysta Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta: Krakowska, Plac Zygmunta, Piekarska, Piaskowa, Reymonta, Targowicka, Szkolna, Sądowa i Krakowska. Ołtarze:

I –  Placu Zygmunta – okoliczni mieszkańcy z Placu Zygmunta, Polańska, Piekarska i Żeromskiego, KŻR i Apostolat Margaretka

II – Przedszkole Promyczek na ul. Reymonta – okoliczni mieszkańcy z ul Reymonta i Brzechwy i Kościelnej

III – Bank Spółdzielczy na ul Szkolnej – RDK i Grupa Pielgrzymkowa

IV – Plac przy kościele – Brzeska Wola i Leopoldów.

Po zakończonej Procesji Msza św. w kościele.

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po nabożeństwie czerwcowym  przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.

7. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- pierwszy czwartek (4 czerwca) będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

- pierwszy piątek (5 czerwca) będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi.

- Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii udamy się o godz. 09.30.

- Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszopiątkowym po Mszy o godz. 06.30 i nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czwartek przed każdą Mszą św., w piątek 15 min przed rannymi Mszami i po południu od. godz. 17.00. Msza Święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu w kościele o godz. 06.30 i 18.00

- pierwsza sobota (6 czerwca) oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z litanią do Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy o godz. 07.15

8.  W przyszłą niedzielę, w dniu 7 urodzin naszego parafianina Leona Słomki, na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się o  łaskę zdrowia dla Niego i Boże błogosławieństwo dla Jego rodziców a po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na proces Jego leczenia. Już teraz w imieniu Jego najbliższych dziękujemy za modlitewne i finansowe wsparcie.

9. Od minionego piątku na stronie internetowej naszej parafii znajduje się zakładka związana z naszym cmentarzem. Zachęcamy do odwiedzenia. Jednocześnie informujemy, ze informacje tam zawarte będą na bieżąco uzupełniane.

10. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie osób wyjeżdzających do Wilna.

11. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego:

- Andrzej Poczobut ‘ jeżeli człowiek jest ateistą, to żyje tu i teraz, a kiedy zabierają mu czas, to zabierają mu wszystko. A Jeżeli człowiek jest wierzący, wie, że Ktoś patrzy na to, co się z nim dzieje”

- o pobożnych i odważnych mężczyznach, którzy muszą stanąć w obronie swoich dzieci

- o tym jak wierzą piłkarze: „ Chcę najpierw podziękować Panu Bogu. Cała chwała dla Ciebie Jezu…” – takie słowa robią duże wrażenie na młodych chłopcach

Gość Extra:

- od prostego rybaka do fundamentu kościoła

- teologia papieskiego urzędu

- dzieje papiestwa – karty piękne i burzliwe

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności Zbigniew Szypulski. Zmarłego parafianina polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

Numery kont bankowych

Ofiary na rzecz parafii: 

55 9117 0000 0022 5982 2000 0010

 

Ofiary z racji zamówionych intencji mszalnych: 

63 9117 0000 0022 5982 2000 0060

 

Utrzymanie czystości na cmentarzu (EKO): 

97 9117 0000 0022 5982 2000 0030