25 NIEDZIELA zwykła - 18 września 2022

1.                Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na działalność naszej diecezjalnej Caritas oraz za zbiórkę zakończoną w miniony wtorek sprzętu elektrycznego i elektronicznego na potrzeby misji. Bóg zapłać!

2.            Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne.

3.             Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziękujemy za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

4.                Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski.

5.            W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Św. Mateusza Ap. i Ew.

6.            W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Św. Ojca Pio.

7.            W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8.                Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Szczegóły ogłoszenia w gablocie.

9.                Pielgrzymkę autokarową APOSTOLATU MARGARETKA i innych osób chętnych do sanktuarium Kraków-Łagiewniki organizujemy 8 października. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie wpłata 100, zł. Program pielgrzymki podany w gablocie.

10.          Komitet społeczny Białobrzeska HUMANITARKA podjął akcję pomocy dla Hospicjum w Rawie Ruskiej w Ukrainie, będącego w bardzo trudnej sytuacji materialno-bytowej; w tej intencji trwa zbiórka darów do końca września 2022 roku. Szczegóły akcji na plakacie przed kościołem. Zachęcamy Parafian do życzliwości w tym dziele.

11.          W piątek (23 września) o g. 18.45 odbędzie się spotkanie w kościele z rodzicami i dziećmi klas trzecich przygotowującymi się do pierwszej komunii świętej. Zostaną rozdane deklaracje i omówione szczegóły przygotowania. Obecność obowiązkowa.

12.          W najbliższą niedzielę (25 września) na Mszę św. o g. 10.15 zapraszamy młodzież klas ósmych, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii i ich rodziców. Bezpośrednio po Mszy na krótkim spotkaniu zostaną przedstawione zasady przygotowania do tego sakramentu oraz rozdana zostanie deklaracja dla kandydata.

13.        Przypominamy, że w roku szkolnym msze św. niedzielne z udziałem dzieci są o g. 10.15 ze specjalnym kazaniem; natomiast dla młodzieży msza św. w niedziele o g. 9.oo. Zachęcamy też do odbycia spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego; spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

14.        Już niedługo rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy różne grupy do czynnego udziału i zgłaszania wcześniej dat prowadzenia różańca.

15.        Jak może zauważyli niektórzy Parafianie, co podnoszą głowę do góry w minionym tygodniu został pomalowany i zabezpieczony dach naszego kościoła i kopuła bocznej kaplicy. Ta część z blachy ocynkowanej nie była odnawiana już ponad 20 lat i zaczęła ulegać zniszczeniu. Ekipa najpierw podwójnie zabezpieczała i przygotowała (czyli oczyściła) powierzchnię blachy a potem została ona pomalowana w dawnym kolorze ale nowoczesną farbą. Oczyszczono także rynny i rury spustowe. Chciałbym jeszcze przed zimą podobnie odnowić dach starej plebanii nie malowany już od 17 lat. Trwają równolegle prace renowacyjne przy zabytkowych bramach na naszym cmentarzu i tu przed kościołem. W tym miejscu dziękujemy za wszystkie ofiary składane w tzw. niedzielę gospodarczą oraz za wszystkie ofiary składane indywidualnie przez Parafian. Bóg zapłać!

16.        Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  Przyjmijmy błogosławieństwo …