OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 NIEDZIELA zwykła - 24 września 2023

 

1.     Dzisiaj w niedzielę 24 września na Mszę św. o g. 10.15 zapraszamy młodzież klas ósmych, która chce przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy będzie omówiony przebieg przygotowania i rozdane zostaną deklaracje.

2.     Dzisiaj w niedzielę 24 września w Suchej zostanie oddana do użytku nowa strażnica i świetlica. Na rozpoczęcie uroczystości o g. 12.00 msza św. polowa przed budynkiem, potem Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

3.     Osoby, które dotychczas nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania a chciałyby to uczynić w tym roku szkolnym proszone są do końca września o kontakt z ks. Grzegorzem, aby ustalić indywidualny tok przygotowania.

4.     Zachęcamy dzieci i młodzież (rodzice niech im przypomną i dopilnują), aby  na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

5.     Od przyszłej niedzieli 1 października zaczynamy nabożeństwa różańcowe; od poniedziałku do piątku i w niedziele będą o 17.15, w soboty 8.30.

6.     Zjazd Kółek Różańcowych do Wysokiego Koła odbędzie się w sobotę 7 października; zapisy w kancelarii parafialnej.

7.     Pielgrzymka ogólnopolska prawników na Jasna Górę odbędzie się w sobotę 7 X tr. Szczegóły na Plakacie.

8.     Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczeniem na misje. Sprzęt można składać przed garażem na podwórku przy nowej plebanii.

9.     Zachęcamy do wsparcia finansowego:

·       naszego parafianina Piotrka Wodzińskiego - chodzi o pomoc i wsparcie dalszej rehabilitacji Piotra przez wpłaty ofiar na stronie SIEPOMAGAdlaPiotrka.

·       24-letniego Jacka, który liczy na pomoc ludzi dobrej woli, aby zebrać środki na rehabilitację, skomplikowane leczenie, specjalistyczne leki oraz regularne wizyty u ekspertów medycyny, nie tylko okulistyki ... dane do wpłaty podane na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/z/jacekoczy

·       w rehabilitacji domowej i leczeniu Norberta chorego na nie uleczalną chorobę zanik mięśni … w przyszłą niedzielę przed kościołem Rodzina będzie zbierała ofiary na ten cel;

zachęcamy we wszystkich tych przypadkach do życzliwości.

10.  Zapraszamy chętnych na spotkania oazowe; akces prosimy zgłaszać przez katechetów, którzy wskażą dalsza drogę.

11.  Ogłoszenie dotyczące odprawiania mszy św. w sytuacji, gdy jest większa liczba intencji niż księży można odnaleźć na naszej stronie w Internecie.

 

12.  Bezpłatne badania i konsultacje medyczne odbędą się w niedziele 8 października w g. od 9.00 do 17.00 w Hali Sportowej przy ul. Reymonta. W pakiecie badania przesiewowe, na układ krążenia i wiele innych. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zaprasza Starosta Białobrzeski.

 


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

 Zachęcamy do wsparcia finansowego oraz młodego człowieka 24-letniego Jacka, który doznał w tragicznych okolicznościach  poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia wzroku. Liczy na pomoc ludzi dobrej woli, aby zebrać środki na rehabilitację, skomplikowane leczenie, specjalistyczne leki oraz regularne wizyty u ekspertów medycyny, nie tylko okulistyki. Twoja pomoc jest ważna dla przyszłości tego młodego człowieka. Dziękujemy za każdą wpłatę i za okazaną życzliwość. Dane do tych wpłat podane na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/z/jacekoczy

 

Przypominamy ogłoszenie sprzed kilku lat dotyczące odprawiania mszy św. Często zdarzają się sytuacje, że w niedziele i święta ale także czasami „na tygodniu” jest zamówionych intencji mszalnych więcej niż jest nas księży. Wyjaśnialiśmy, że w tej sytuacji my mamy możliwość 1-mo zdecydowanie nie przyjmować tych ponad liczbowych intencji albo  2-do przyjmować z wyjaśnieniem, że … u nas podczas mszy św. my wyczytujemy te intencje, modlimy się w tzw. modlitwie powszechnej ale niektóre te intencje ponad liczbowe są odprawiane np. przez księży seniorów w Radomiu albo przez misjonarzy itd. Od strony teologicznej w tej drugiej sytuacji nic z tzw. dóbr duchowych przypisanych do odprawiania mszy świętej nie traci osoba lub osoby, za którą/które się modlimy. Jest to z naszej strony grzeczność wobec osób, które zamawiają te ponad liczbowe msze św. A przecież większość chce, żeby to była niedziela lub święto. Podczas zamawiania intencji na dany termin zawsze informujemy O TEJ SYTUACJI i wtedy należy się zdecydować na rozwiązanie.


Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy o powołania; o zdrowie i siły dla księży już realizujących swoje powołanie, szczególnie za seniorów i chorych oraz o nowe powołania według Serca Jezusowego. Sami widzimy jak pod tym, względem zmienia się sytuacja … w naszym seminarium na pierwszy rok zgłosiło się 3 nowych kandydatów, w innych diecezjach jest podobnie. Zmarło w naszej diecezji do lipca 6 księży. Pan Bóg daje nam znaki i wymaga, abyśmy także duszpasterstwo podejmowali w tych nowych sytuacjach. Sam Jezus zapewnił nas: Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. 

 

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Informujemy Parafian, że w tym roku katechezę prowadzi 12 osób. Sześcioro to osoby świeckie oraz trzy siostry zakonne i trzech księży. Zachęcamy dzieci i młodzież (rodzice niech im przypomną i dopilnują), aby na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

 

......................................................................................................... 

 

 

Renowację starego krzyża w pracowni na Wawelu w Krakowie odnalezionego swego czasu na strychu plebanii podjęliśmy w ramach tegorocznych prac.