25 NIEDZIELA zwykła - 19 września 2021

1. Dzisiaj spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich po mszy św. o g. 10.15 w Kościele. Na spotkaniu zostaną podane ważne informacje organizacyjne dotyczące I Komunii Świętej i będzie można pobrać deklaracje zgłoszeniowe . Prosimy o poważne potraktowanie tego zaproszenia.

2. Także dzisiaj na mszę św. o g. 12.15 zapraszamy młodzież klas 8, która w tym roku szkolnym zamierza przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców młodzieży. Po mszy zostaną rozdane deklaracje oraz przekazane wymagania, jakie będą stawiane kandydatom do tego sakramentu.

3. Przypominamy, że w roku szkolnym msze św. niedzielne z udziałem dzieci o g. 10.15 ze specjalnym kazaniem; natomiast dla młodzieży msza św. w niedziele o g. 9.oo. Zachęcamy też do odbycia spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego; u nas spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

4. Dziękujemy za zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego na potrzeby misji. Bóg zapłać! W dalszym ciągu trwa zbiórka makulatury przy starej plebanii.

5. Dzisiejsza niedziela przypomina nam, że Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką; żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Trzeba czasu i wysiłku, by stać się Jego uczniem.

6. Serdecznie prosimy, aby zachowywać zasady sanitarne.

7. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów na spotkania formacyjne dla kandydatów i ministrantów w soboty o g. 9.00, dla lektorów we wtorki po Mszy św. wieczornej o g. 18.35.

8. Zapraszamy chętne i śpiewające dziewczynki DO SCHOLI PARAFIALNEJ Zapisy w szkole u s. Marii Bardziak. Spotkania będą w domu sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej.

9. Zapraszamy na SPOTKANIA OAZOWE dla dzieci i młodzieży; chętni, którzy chcą pogłębiać formację religijną w ruchu ŚWIATŁO-ŻYCIE, którzy już należą lub chcą się zapoznać z tą formacją – zapraszamy na spotkania w piątki po mszy św. wieczornej w domu sióstr zakonnych przy ul. Poświętnej.

10. Informacja dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa w najbliższym czasie kilku lat. Parafialne PRZYGOTOWANIE DO MAŁŻEŃSTWA odbędzie się: Pierwsze spotkanie w niedzielę 26 września, drugie spotkanie w niedzielę 2 października; miejsce: salka parafialna na starej plebanii; początek o g. 9.oo; zakończenie o g. 12.oo. Zapisy drogą internetową na mejla ks. Proboszcza (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

11. 26 września 2021 r. w niedzielę już po raz dziewiąty ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o g. 15.oo mszą św. w radomskiej farze, zakończenie na Placu Corazziego ok. 17.oo. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu dania świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem Tato - Bądź, prowadź chroń! Marsz zostanie poprzedzony Tygodniem Rodziny w Diecezji Radomskiej. W imieniu Komitetu organizacyjnego serdecznie zapraszamy całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźcie ze swoimi sztandarami, emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech to będzie radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.

12. Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi przypomina o trwającym do 30 września NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM LUDNOŚCI I MIESZKAŃ, któremu podlegają obowiązkowo wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywający na jej terenie. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi.

13. Według zarządzenia ks. Biskupa: w przyszłą niedzielę będziemy po mszach św. zbierać ofiary jako Tacę Miłosierdzia; natomiast dzisiaj z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu do koszyczka pod chórem można złożyć ofiarę na kościelne środki społecznego przekazu.

14. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek i czwartek rano.

-------------------------------------------

Podczas Mszy św. na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

w czwartek o g. 18.oo wylosowano następującą kolejność

Pierwszej Komunii Świętej w 2022 roku:
niedziela 8 maja 2022 g. 10.15 PSP Białobrzegi III C

niedziela 8 maja 2022 g. 12.15 PSP Białobrzegi III B