OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.06.2024

 

1.            Dzisiaj ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny; wyruszy o g. 15.00 sprzed kościoła przy ul. Rwańskiej; zakończenie na Placu Jagiellońskim.

2.            Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa w soboty o 7.45, w pozostałe dni 17.30.

3.            Uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego mszą św. w piątek 21 czerwca o g. 7.45. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

4.            Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. Kandydatów do kapłaństwa zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu naszego seminarium duchownego w Radomiu.

1.            Trwa kolejny projekt misyjny podjęty przez naszą parafię zob. plakat.

2.            Piesza pielgrzymka 34-ta Radom - Niepokalanów w int. trzeźwości narodu wyruszy 25 czerwca z katedry w Radomiu po mszy sw. o g. 8.00; dojście do Niepokalanowa 30 czerwca. Nasza parafia tradycyjnie przyjmuje pielgrzymów z 26 na 27 czerwca. Starostwo udostępnia pielgrzymom halę sportową na nocleg; do nas należy podjąć pielgrzymów posiłkami. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać po mszach św. ofiary na ten cel. Zachęcamy do życzliwości.

3.            Piesza Pielgrzymka 18-ta z Łomianek do Gietrzwałdu od 30 czerwca do 6 lipca w intencji rodzin zaprasza chętnych >. 

4.            Pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu odbędzie się 29 czerwca; organizują Kółka Różańcowe z naszej parafii. Zapisy u p. Sołtys ze Szczytów.

5.            Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę Nauczycieli odbędzie się w dniach 1-2 lipca >

6.            Pielgrzymka 33-cia Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 14 lipca; organizujemy wyjazd parafialny; zapisy w kancelarii; przy zapisie wpłata zaliczki 70, zł. >

7.            Wspólne śpiewanie znanych piosenek w ramach podsumowania projektu "Młodzi i mędrcy - razem wzmocnimy wspólnotę" odbędzie się jutro 17 czerwca o g. 17.00 w gmachu Liceum. Serdecznie zapraszają Dyrektor L.O. im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Starosta i wicestarosta powiatu. Po części artystycznej organizatorzy zapraszają na wspólny poczęstunek.

8.            Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na „Sobótki”, które odbędą się w sobotę 22 VI 2024 r. od g. 17.00 na terenie Stanicy Wodnej. W programie: Obrzęd poświecenia wody, inscenizacja sobótkowa w wykonaniu dzieci z Białobrzegów, rzucanie wianków, wręczenie odznaczeń i medali i wiele innych zabaw oraz atrakcje gastronomiczne.

9.            Piknik rodzinny na stadionie Pilica Białobrzegi odbędzie się 23 czerwca. Organizatorzy zbierają fanty do 21 VI w miejscach podanych na plakacie. Jednym z celów jest pomoc małemu Stasiowi cierpiącemu na rzadką chorobę genetyczną. Zachęcamy do życzliwości.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 NIEDZIELA zwykła - 9 czerwca 2024

 

1.             Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa w soboty o 7.45, w pozostałe dni 17.30.

2.             Trwa kolejny projekt misyjny podjęty przez naszą parafię; chcemy ufundować respirator ratujący życie dzieciom podczas operacji dla szpitala w Tanzanii w miejscowości Maganzo.

3.             BIERZMOWANIE w naszej parafii w czwartek 13 czerwca o g. 19.00. W środę po Mszy św. wieczornej o g. 18.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Zachęcamy również do spowiedzi całe rodziny, w których przeżywana jest ta uroczystość. Zaproszenie to kierujemy nie tylko do rodziców i dziadków, ale także do rodzeństwa i chrzestnych. Jednocześnie zachęcamy, aby w dzień bierzmowania, całymi rodzinami przestąpić do komunii świętej w intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. Z zalecenia władzy diecezjalnej taca zbierana podczas uroczystości bierzmowania przeznaczona jest na wsparcie misji i misjonarzy.

4.             Diecezjalna pielgrzymka apostolatu „MARGARETKA” do sanktuarium Królowej Różańca św. w Wysokim Kole odbędzie się w sobotę 15 czerwca br.

5.             Marsz dla Życia i Rodziny po raz kolejny ulicami Radomia przejdzie 16 czerwca 2024 r. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego.

6.             Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. Kandydatów do kapłaństwa zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu naszego seminarium duchownego w Radomiu. Szczegóły tych ogłoszeń w gablocie.

7.             Pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu odbędzie się 29 czerwca; organizują Kółka Różańcowe z naszej parafii. Zapisy u p. Sołtys ze Szczytów.

8.             Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę Nauczycieli odbędzie się w dniach 1-2 lipca.

9.             Wspólne śpiewanie znanych piosenek w ramach podsumowania projektu "Młodzi i mędrcy - razem wzmocnimy wspólnotę" odbędzie się 17 czerwca o g. 17.00 w gmachu Liceum Serdecznie zapraszają Dyrektor L.O. im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Starosta i wicestarosta powiatu. Po części artystycznej organizatorzy zapraszają na wspólny poczęstunek.

 

10.         Przyjmijmy błogosławieństwo …

       ....................................

 PRZYGOTOWANIE BEZPOŚREDNIE DO MAŁŻEŃSTWA dawniej nazywane kursem przedmałżeńskim odbywa się w ramach dekanatu jedlińskiego (do którego należy nasza par. Białobrzegi) w Jedlińsku; miejsce spotkań: Gminna Biblioteka. Więcej informacji na stronie internetowej par. Jedlińsk. 

...........................

 Trwa zbiórka książek o tematyce religijnej ale też innych np. historia, geografia, powieści, lektury itd. Chcemy utworzyć bibliotekę parafialną. Prosimy przynosić książki do kancelarii parafialnej. 

 ................................................

Pielgrzymki autokarowe do Medjugorie w różnych terminach z biurem pielgrzymkowym GloriaTur podane są na plakacie w gablocie; tam są też ceny.

.................................

Rok liturgiczny i duszpasterski 2023/2024 przeżywamy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.   

..................................

Szkoła Biblijna dla Dorosłych im. Św. Hieronima w Radomiu zaprasza Wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte. Wykłady w roku akademickim  2023/24 odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca w godz. 17.00-20.00. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Tematyka tegorocznych spotkań: EWANGELIA CZYTANA Z ŻYCIA ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie wykładów w niedzielę 8 października 2023 r. g. 17.00.

..........................................

Przypominamy ogłoszenie sprzed kilku lat dotyczące odprawiania mszy św. Często zdarzają się sytuacje, że w niedziele i święta ale także czasami „na tygodniu” jest zamówionych intencji mszalnych więcej niż jest nas księży. Wyjaśnialiśmy, że w tej sytuacji my mamy możliwość 1-mo zdecydowanie nie przyjmować tych ponad liczbowych intencji albo  2-do przyjmować z wyjaśnieniem, że … u nas podczas mszy św. my wyczytujemy te intencje, modlimy się w tzw. modlitwie powszechnej ale niektóre te intencje ponad liczbowe są odprawiane np. przez księży seniorów w Radomiu albo przez misjonarzy itd. Od strony teologicznej w tej drugiej sytuacji nic z tzw. dóbr duchowych przypisanych do odprawiania mszy świętej nie traci osoba lub osoby, za którą/które się modlimy. Jest to z naszej strony grzeczność wobec osób, które zamawiają te ponad liczbowe msze św. A przecież większość chce, żeby to była niedziela lub święto. Podczas zamawiania intencji na dany termin zawsze informujemy O TEJ SYTUACJI i wtedy należy się zdecydować na rozwiązanie.

..........................................

 Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy o powołania; o zdrowie i siły dla księży już realizujących swoje powołanie, szczególnie za seniorów i chorych oraz o nowe powołania według Serca Jezusowego. Codzienna jałmużna modlitwy o powołania: jedno "Zdrowaś Maryjo". Sami widzimy jak pod tym, względem zmienia się sytuacja … w naszym seminarium na pierwszy rok zgłosiło się 3 nowych kandydatów, w innych diecezjach jest podobnie. Zmarło w naszej diecezji do lipca 6 księży. Pan Bóg daje nam znaki i wymaga, abyśmy także duszpasterstwo podejmowali w tych nowych sytuacjach. Sam Jezus zapewnił nas: Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. 

.................................................

 Informujemy Parafian, że w tym roku katechezę prowadzi 12 osób. Sześcioro to osoby świeckie oraz trzy siostry zakonne i trzech księży. Zachęcamy dzieci i młodzież (rodzice niech im przypomną i dopilnują), aby na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

...............................................

Ustalono następujący porządek godzinowy Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii w 2024 roku: 19 maja o g. 10.15 klasy 3A oraz 3B, 19 maja o godz. 12.15 klasy 3C, 3D oraz Sucha.

 ...............................................

 Renowację starego krzyża w pracowni na Wawelu w Krakowie odnalezionego swego czasu na strychu plebanii podjęliśmy w ramach tegorocznych prac.