OGŁOSZENIA PARAFIALNE versio longa

9 TYDZIEŃ ZWYKŁY – 4 czerwca 2023

uroczystość  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1.             Dziękujemy za wszystkie dary i ofiary składane w tym roku dla parafii z okazji Pierwszej Komunii świętej, rocznicy Pierwszej Komunii i z okazji bierzmowania, także za ofiary na misje. Przypominamy, że trwa internetowa zbiórka na kleryków z Madagaskaru.

2.             Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa; w soboty o 7.45, w pozostałe dni o 17.30.

3.             W tym tygodniu w czwartek Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: 7.00, 9.00, po procesji ok. 11.30, 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej 9.00-towej: rozpoczęcie w kościele o g. 10.00. Zapraszamy zmobilizować się po pewnej przerwie do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci Pierwszo-komunijne i rocznicowe oraz cywilne poczty sztandarowe, zapraszamy służbę liturgiczną, chór, orkiestrę. Włączmy się wszyscy czynnie w procesję, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, zwłaszcza na trasie procesji, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

4.             Trasa tegoroczna procesji Bożego Ciała: z kościoła w ulice kościelna, potem zakręt w ulice Reymonta, potem w Targowicką, potem ulicą Szkolną, przejście przez nowy Plac Rekreacji w ulicę Żeromskiego, dalej w ulicę Bautscha i do Krakowskiej i do kościoła. Próba sypania kwiatków na Boże Ciało dla chętnych dzieci odbędzie się po mszy św. wieczornej we środę 7 czerwca.  

5.             Serdecznie zapraszamy osoby które planują udział w tym roku w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zgłaszać akces do służb porządkowej, muzycznej czy gospodarczej.

6.             We wtorek 6 czerwca w Szk. Podst. w Suchej nastąpi oddanie do użytku i poświęcanie nowego boiska i rozpocznie się Piknik Rodzinny/Festyn Ekologiczny z wieloma atrakcjami. Tego dnia w naszym kościele o g. 10.15 będzie msza sw. Przedszkola Kubusia Puchatka, w niedzielę 11 czerwca od g. 11.00 na stadionie miejskim odbędzie się Piknik Rodzinny Przedszkola Kubusia Puchatka pod hasłem „Cztery dyszki bez zadyszki”. Organizatorzy zapraszają na te wszystkie wydarzenia.

7.             Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy odbędzie się w sobotę, 10 czerwca; natomiast w 18 czerwca Pielgrzymka mężczyzn. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu o g. 21.00 Apelem Jasnogórskim z błogosławieństwem Ks. Bp. Marka Solarczyka. Zapisy poprzez stronę www.rycerzekolumba.radom.pl oraz w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 19.00.

8.             W dniach 27-30 VI br. odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Zachęcamy do udziału młodzież i dorosłych zainteresowanych pracą na rzecz misji. Zgłoszenia do ks. Proboszcza. Parafia ponosi koszt udziału.

9.             Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2023 r.

10.         Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

ZAPOWIEDZI 4.06.2023

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dominik Ryszard Popiel (par. Błotnica) i Dominika Małgorzata Kawecka (par. tut.) – zap. 2

Kacper Jan Rydzewski (par. tut.) i Karolina Kossakowska (par. Miłosierdzia Bożego w Łomży) – zap. 2

Jacek Piliszek (par. Przybyszew) i Aleksandra Barwicka (par. tut.) – zap. 2

 

Ktokolwiek znałby jakieś przeszkody zachodzące między tymi osobami uniemożliwiające zawarcie małżeństwa obowiązany jest w sumieniu powiadomić Księdza w kancelarii parafialnej.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE versio longa

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 8 Niedziela Wielkanocy – 28 maja 2023

DZIEŃ ROCZNICY PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

OD PONIEDZIAŁKU ROZPOCZYNA SIĘ 8 TYDZIEŃ ZWYKŁY

 

1.             Jutro święto Matki Kościoła; w dekanacie odpust w par. Błotnica.

2.             Trwają nabożeństwa ku czci Matki Bożej do środy o 17.30; od czwartku 1 czerwca nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa; w soboty o 7.45, w pozostałe dni o 17.30.

3.             W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W 1-szą sobotę o 7.45 najpierw litania do Serca PJ, potem nabożeństwo Pierwszo-sobotnie: różaniec na sposób fatimski, litania loretańska, 15 minut rozmyślania.

4.             BIERZMOWANIE młodzieży odbędzie się w czwartek 1 czerwca o g. 15.30. Sakramentu udzieli biskup Gość z Charkowa. Zgodnie z decyzją biskupa radomskiego, taca zbierana podczas tej uroczystości przeznaczona jest na wsparcie misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i rodzin we środę od g. 16.00. Przyjadą zaproszeni księża. Dzisiaj po mszach św. będziemy zbierać ofiary na potrzeby diecezji w Charkowie jako wyraz wdzięczności i życzliwości. Zachęcamy do hojności serce; ofiary można składać też indywidualnie np. zamawiając intencje mszalne, które tam odprawią księża w Charkowie.

5.             Seminaryjny Dzień Młodych dla młodzieży klas ósmych, szkół średnich i studentów odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Radomiu. Organizujemy wyjazd wspólny z parafii autokarem. Zapisy przez katechetów. Koszt 7, zł.; pozostały koszt ponosi parafia. Zapraszamy chętną młodzież.

6.             Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących” odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2023 roku na Jasnej Górze.

7.             W dniach 27-30 VI br. odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Zachęcamy do udziału młodzież i dorosłych zainteresowanych pracą na rzecz misji. Zgłoszenia do ks. Proboszcza. Parafia ponosi koszt udziału.

8.             Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2023 r.

9.             Trasa tegoroczna procesji Bożego Ciała podana jest w gablocie.

10.         Serdecznie zapraszamy osoby które planują udział w tym roku w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zgłaszać akces do służb porządkowej, muzycznej czy gospodarczej.

11.         Informujemy osoby zainteresowane otrzymywaniem pomocy żywnościowej w ramach działalności naszej parafialnej Caritas. Do końca maja należy zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby uzyskać zaświadczenie o kryteriach, które pozwolą otrzymywać taką pomoc: dla osoby samotnej dochód mniejszy niż 1800, zł., w rodzinie mniejszy niż 1400. Takie zaświadczenia prosimy składać w kancelarii parafialnej.

12.         Badania płatne pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli, saturacji krwi przeprowadzi tzw. Mobilne Centrum Diagnostyki we wtorek 30 maja tr. w godz. od 18.15 do 19.00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach.

13.         Dzisiaj o g. 16.00 przy ul. Kościelnej (przy dawnej szkole), odbędzie się odsłonięcie okolicznościowej tablicy poświęconej PAMIĘCI ŻYDÓW BIAŁOBRZESKICH.

 

14.         Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 7 Niedziela Wielkanocy – 21 maja 2023

DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

 

1.             Trwają nabożeństwa ku czci Matki Bożej; w soboty o 8.30, w pozostałe dni o 17.30.

2.             Uwaga: w tym tygodniu W PIĄTEK NAB. MAJOWE po mszy sw. wieczornej, czyli ok. 18.30.

3.             ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII będzie dla wszystkich w przyszłą niedzielę 28 maja na sumie. Zapraszamy Parafian nie związanych z tymi wydarzeniami na inne godziny mszy świętych.

4.             BIERZMOWANIE młodzieży odbędzie się 1 czerwca o g. 15.30. Sakramentu udzieli biskup Gość z Charkowa. W związku z jego przyjazdem okażmy wdzięczność i życzliwość; dlatego w przyszłą niedzielę 28 maja po mszach św. będziemy zbierać ofiary na potrzeby diecezji w Charkowie. Zachęcamy do hojności serce; ofiary można składać też indywidualnie np. zamawiając intencje mszalne, które tam odprawią księża w Charkowie.

5.             Seminaryjny Dzień Młodych dla młodzieży klas ósmych, szkół średnich i studentów odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w Radomiu. Organizujemy wyjazd wspólny z parafii autokarem. Zapisy przez katechetów. Koszt 7, zł.; pozostały koszt ponosi parafia. Zapraszamy chętną młodzież.

6.              Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących” odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2023 roku na Jasnej Górze.

7.              W dniach 27-30 VI br. odbędzie się Szkoła Animatorów Misyjnych w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Zachęcamy do udziału młodzież i dorosłych zainteresowanych pracą na rzecz misji. Zgłoszenia do ks. Proboszcza. Parafia ponosi koszt udziału.

8.              Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2023 r.

9.             Trasa tegoroczna procesji Bożego Ciała podana jest w gablocie.

10.         Serdecznie zapraszamy osoby które planują udział w tym roku w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zgłaszać akces do służb porządkowej, muzycznej czy gospodarczej.

11.           We środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; Dzień modlitw za Kościół w Chinach o swobodne wyznawanie wiary w Boga.

12.  W piątek, 26 maja, Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.

13.  W przyszłą sobotę w naszym kościele o g. 11.00 msza sw. w 90 rocz. Powstania Cechu Rzemiosł.

14. Natomiast w par. Jasionna, Radzanów odbędą się obchody 160 rocznicy bitwy pod Radzanowem stoczonej w dniach 26 – 27.05 1863 roku; Dni Pamięci Bohaterów Bitwy; pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Organizatorzy przygotowali bogaty program historyczno – kulturalny.

15.         Informujemy osoby zainteresowane otrzymywaniem pomocy żywnościowej w ramach działalności naszej parafialnej Caritas. Do końca maja należy zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby uzyskać zaświadczenie o kryteriach, które pozwolą otrzymywać taką pomoc: dla osoby samotnej dochód mniejszy niż 1800, zł., w rodzinie mniejszy niż 1400. Takie zaświadczenia prosimy składać w kancelarii parafialnej. Żywność od Radomskiego Banku Żywności otrzymamy prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca.

16.        Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2023

 

1.             Informujemy parafian z radością, że wczoraj nasz rodak Filip Wincewicz w katedrze radomskiej przyjął święcenia diakonatu. Dzisiaj nowy diakon głosi kazania w naszej parafii. Dziękujemy Bogu za powołanie; zachęcamy i zapraszamy do modlitwy za powołanych.

2.             Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W RADOMIU zaprasza więc maturzystów czujących powołanie. Czas zgłoszeń: do 12 lipca 2023.  

3.             Trwają nabożeństwa ku czci Matki Bożej; w soboty o 8.30, w pozostałe dni o 17.30.

4.             Dzisiaj 14 maja, w naszym kościele o g. 18.00 odbędzie się msza św. w 40. rocznicę zamordowania Grzegorza Przemyka, ucznia Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach w roku szkolnym 1980/81. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego podczas mszy św. i potem z okolicznościowym koncertem.  Zapraszamy!

5.             Święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski przypada we wtorek, 16 maja. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

6.             Modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej z prośbą o Boże Miłosierdzie dla naszej Ojczyzny, dla wszystkich członków Kościoła Katolickiego oraz wszystkich ludzi na świecie odbędzie się w czwartek 18 maja na Banaszce przed pomnikiem śwJP2 o g. 19.00. Zapraszamy.

7.             W czwartek 18 maja, w g. od 18.30 do 20.00 zostanie dokonana weryfikacja przygotowania do sakramentu bierzmowania. Dlatego kandydaci do bierzmowania tego dnia przychodzą do kancelarii parafialnej ze swoim indeksem będącym podstawą weryfikacji przebiegu przygotowania.

8.             Pierwsze Komunie św. w naszej parafii w przyszłą niedzielę 21 maja o g. 10.15 i 12.15. Rocznica pierwszej Komunii będzie dla wszystkich w niedzielę 28 maja na sumie. Zapraszamy Parafian nie związanych z tymi wydarzeniami na inne godziny mszy świętych.

9.             Bierzmowanie młodzieży odbędzie się 1 czerwca o g. 15.30. Sakramentu udzieli biskup Gość z Charkowa. W związku z jego przyjazdem okażmy wdzięczność i życzliwość; dlatego w niedzielę 28 maja po mszach sw. będziemy zbierać ofiary na potrzeby wojenne diecezji w Charkowie. Zachęcamy do hojności serce; ofiary można składać też indywidualnie np. zamawiając intencje mszalne, które tam odprawią księża w Charkowie.

10.          Czuwanie modlitewne dla narzeczonych, małżeństw, rodzin organizuje parafia św. Ojca Pio Warszaw Gocław w sobotę 20 maja. Program w gablocie.

11.          Seminaryjny Dzień Młodych dla młodzieży klas ósmych, szkół średnich i studentów odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, w godzinach od 10:30 do 21:00 w seminarium w Radomiu. Zapraszamy szczególnie ministrantów, członków wspólnot i grup młodzieżowych. Organizujemy wyjazd wspólny z parafii autokarem. Zapisy przez katechetów. Koszt 7, zł.; pozostały koszt ponosi parafia.

12.          Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących” odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2023 roku na Jasnej Górze.

13.          Planujemy w tym roku następującą trasę Bożego Ciała: rozpoczęcie w kościele o g. 10.00 i wyjście w ulicę Kościelną i przy kapliczce Matki Bożej  PIERWSZY OŁTARZ, potem dalej przez ulicę Reymonta, skręt w Targowicką i przy Przedszkolu nr 1 im. Jasia i Małgosi DRUGI OŁTARZ; dalej w ulicę Szkolną i przez tzw. Mały Targ w ulicę Targową, dalej Krakowską do kościoła i na tym odcinku gdzieś? TRZECI OŁTARZ, CZWARTY OŁTARZ przy kościele (w tym roku przygotowują mieszkańcy Mikówki, Wojciechówki). Mamy do dyspozycji gotowe banery eucharystyczne i konstrukcje ołtarzowe. Pozostałe elementy to własna inicjatywa.

14.           Komenda Powiatowa Policji w B-gach przekazuje APEL O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ przy używania pojazdów typu quady i crossy na obszarach leśnych i rolnych. Apel w gablocie.

15.           Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne i Centrum Kultury Białe Brzegi - zapraszają dzisiaj do oglądania wystawy „Kwiaciarstwo i fryzjerstwo w Białobrzegach”, w Galerii sztuki przy ulicy Kościelnej 31 w godz. od 10.00 do 16.00.

16.           Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

Zapowiedzi 14.05.2023

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Albert Wikaliński (par. św. Doroty w Potworowie) i Katarzyna Szostek (par. tut.) – zap. 2.

Rafał Korczak (par. Stromiec) i Karolina Pękacka (par. tut.) – zap. 2.

Bartłomiej Piotr Jaskulski (par. Jasionna) i Angelika Śmielewicz (par. tut.) – zap. 1.

Mateusz Sarniak i Angelika Pałczyńska (oboje par. tut.) – zap. 1.

Mateusz Jabłoński (par. tut.) i Klaudia Duda (par. Podwyższenia Krzyża w Radomiu) – zap. 1.

Mateusz Bednarek (par. tut.) i Izabela Jach (par. Błotnica) – zap. 1.

Marcin Bykowski (par. tut.) i Aleksandra Katarzyna Prykiel (par. św. Marii Magdaleny w Promnie)–zap. 1.

 

Ktokolwiek znałby jakieś przeszkody zachodzące między tymi osobami uniemożliwiające zawarcie małżeństwa obowiązany jest w sumieniu powiadomić Księdza w kancelarii parafialnej.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocy – 7 maja 2023

 

1.             Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2.             Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszego seminarium duchownego. Bóg zapłać! Obecnie w naszym seminarium przygotowuje się do kapłaństwa, nasz rodak Filip Wincewicz i w najbliższą sobotę 13 maja w katedrze radomskiej o g. 10.00 przyjmie święcenia diakonatu; zachęcamy i zapraszamy na te uroczystości oraz do modlitwy za powołanych.

3.             Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W RADOMIU zaprasza więc maturzystów czujących powołanie. Czas zgłoszeń: do 12 lipca 2023.  

4.             W tym roku mija 70 lat od śmierci ks. Stanisława Jakóbowskiego, który rozpoczął budową naszego obecnego kościoła. Wojna przerwała mu te plany. Potem były trudne czasy odbudowy. Chcemy upamiętnić pierwszego budowniczego naszego kościoła; zachęcamy do podtrzymania pamięci o Księdzu Stanisławie Jakóbowskim.

5.             Trwają nabożeństwa ku czci Matki Bożej; w soboty po mszy św. ósmowej czyli o 8.30, w pozostałe dni o 17.30.

6.             W przyszłą niedzielę 14 maja, w naszym kościele o g. 18.00 odbędzie się msza św. w 40. rocznicę zamordowania Grzegorza Przemyka, ucznia Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach w roku szkolnym 1980/81. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego podczas mszy św. i potem z okolicznościowym koncertem.  Zapraszamy!

7.             Odpowiadając na inicjatywę ogólnopolską zapraszamy w czwartek 18 maja do udziału w modlitwie różańcowej na Banaszce przed pomnikiem śwJP2 o g. 19.00; intencja: Pragniemy wynagradzać i prosić o Boże Miłosierdzie dla naszej Ojczyzny, wszystkich członków Kościoła Katolickiego oraz wszystkich ludzi na świecie. Zapraszamy.

8.             Pierwsze Komunie św. w naszej parafii będą w niedzielę 21 maja o g. 10.15 i 12.15. Rocznica pierwszej Komunii będzie dla wszystkich w niedzielę 28 maja. Zapraszamy Parafian nie związanych z tymi wydarzeniami na inne godziny mszy świętych.

9.             Bierzmowanie młodzieży odbędzie się 1 czerwca o g. 15.30.

10.         Pielgrzymka Pielęgniarek i Położnych  do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się w piątek, 12 maja 2023 r.

11.         W dniach 2-3 czerwca 2023 roku na Jasnej Górze odbędzie się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem: „Różaniec siłą chorych i cierpiących”. 

12.         Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach przekazuje APEL O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ przy używania pojazdów typu quady i crossy na obszarach leśnych i rolnych. Cały apel w gablocie.

13.         Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne i Centrum Kultury Białe Brzegi - chcąc umożliwić dostęp do ciekawej historii dla lokalnej społeczności - zapraszają w niedzielę 14 maja do oglądania wystawy „Kwiaciarstwo i fryzjerstwo w Białobrzegach”, w Galerii sztuki przy ulicy Kościelnej 31 w godz. od 10.00 do 16.00.

 

14.         Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkanocy – 30 kwietnia 2023

 

1.             Dzisiaj, podczas mszy św. o g. 10.15 odbędzie się uroczyste przyjęcie do grona ministrantów ośmiu kandydatów.

2.             Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Po mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby naszego seminarium duchownego. Zachęcamy do życzliwej pamięci o naszym seminarium. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie w naszym seminarium przygotowuje się do święceń alumn, nasz rodak Filip Wincewicz. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań.

3.             Od jutra, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Matki Bożej; w soboty po mszy św. ósmowej czyli o 8.30, w pozostałe dni o 17.30.  

4.             We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5.             We środę, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Msza św. o 10.15 w int. Ojczyzny, int. Strażaków i Rzemiosła.

6.             W tym tygodniu pierwszy czwartek m-ca; w pierwszy piątek m-ca, po mszy sw. wieczornej ADORACJA do 21.00 czyli do Apelu Jasnogórskiego; pierwsza sobota miesiąca: msza św. wynagradzająca o g. 8.00, potem nabożeństwo na wzór tzw. fatimski: litania loretańska, różaniec, potem 15 minutowe rozważanie tajemnicy różańcowej i na zakończenie błogosławieństwo.

7.             W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8.             Serdecznie zapraszamy osoby które planują udział w tym roku w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zgłaszać akces do służb porządkowej, muzycznej czy gospodarczej.

9.             W tym roku mija 70 lat od śmierci ks. Stanisława Jakóbowskiego, który rozpoczął budową naszego obecnego kościoła. Wojna przerwała mu te plany. Potem były trudne czasy odbudowy. Chcemy upamiętnić pierwszego budowniczego naszego kościoła i dlatego podczas sumy 7 maja będziemy modlić się w jego intencji. Najpierw od g. 12.00 krótko koncert pieśni maryjnych w wykonaniu naszego chóru parafialnego Harfa Dawida, który będzie także śpiewał podczas mszy św. Zapraszam do podtrzymania pamięci o Księdzu Stanisławie Jakóbowskim.

10.          W niedzielę 14 maja, w naszym kościele o g. 18.00 odbędzie się msza św. w 40. rocznicę zamordowania Grzegorza Przemyka, ucznia Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach w roku szkolnym 1980/81. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.  Zapraszamy!

11.          Pierwsze Komunie św. w naszej parafii będą w niedzielę 21 maja o g. 10.15 i 12.15. Rocznica pierwszej Komunii będzie dla wszystkich w niedzielę 28 maja. Zapraszamy Parafian nie związanych z tymi wydarzeniami na inne godziny mszy świętych.

12.          Bierzmowanie młodzieży odbędzie się 1 czerwca o g. 15.30.

13.          Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach przekazuje APEL, który został wystosowany na prośbę mieszkańców powiatu białobrzeskiego: w ostatnim czasie wzrosła liczba niewłaściwego używania pojazdów typu quady i crossy (często niezarejestrowanych) na obszarach leśnych i rolnych, z brawurą, lekkomyślnością, co staje się uciążliwe dla ludzi, zwierząt domowych i leśnych, co powoduje niszczenie przyrody a przede wszystkim zagraża samym użytkownikom tych pojazdów. Policja APELUJE O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

14.          Przyjmijmy błogosławieństwo …

 

 ....................................................................................

 

Renowację starego krzyża w pracowni na Wawelu w Krakowie odnalezionego swego czasu na strychu plebanii podjęliśmy w ramach tegorocznych prac. Na stronie internetowej parafii można obejrzeć obecny stan tego krzyża.