1.              Biskup Henryk Tomasik zaprasza do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę: W dniu 6 sierpnia 2017 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. „Idźcie i głoście” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki. Wzorem dla nas jest przede wszystkim Najświętsza Maryja. Pragniemy wsłuchać się w Orędzie Fatimskie wspominając 100-tną rocznicę objawień w Fatimie, dziękować za objawienia NMP w Gietrzwałdzie, przeżywając 140-tą rocznicę tego wydarzenia oraz 300-tną rocznicę koronacji Jasnogórskiego Obrazu NMP. Będziemy rozważać lekcję wiary, którą pozostawili nam św. Brat Albert Chmielowski i bł. Honorat Koźmiński. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia do udziału w Pielgrzymce; w szczególny sposób zapraszam młodzież do włączenia się w przygotowanie i przeżycie „rekolekcji w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary. Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

2.              Zapraszamy też do udziału w Grupie Pielgrzymów Duchowych i łączności modlitewnej z idącymi pątnikami.

3.              Proszę wszystkich, którzy do tej pory brali udział w różnych posługach na rzecz naszej parafialnej grupy pielgrzymkowej, aby także w tym roku włączyli się; z naszej parafii pójdzie jako przewodnik nowy ks. Jacek; wesprzyjmy go w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Zapisy będą od poniedziałku 31 lipca. Tegoroczne warunki zostaną podane w przyszłą niedzielę.