OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

34 Tydzień zwykły - 26 listopada 2023

 

1.             Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Radomiu – Bóg zapłać!

2.             Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych złożonych w sklepach Lonka, Grosik, Lidl, Netto, Dominium, Witaminka, Biedronka w minionych dniach w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Caritas; dziękujemy wolontariuszom młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach, dziękujemy wolontariuszom za dowóz p. Janowi i p. Kasi oraz naszej koordynatorce p. Urszuli – wszystkim Bóg zapłać! 

3.             Dzisiaj na Mszę świętą o g. 10.15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Tego dnia zostaną poświęcone medaliki a po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

4.             Trwa parafialna internetowa nowa zbiórka ofiar na cele misyjne, na studnię w Zambii.

5.             W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.             Do końca listopada, miesiąca szczególnej pamięci o zmarłych w kancelarii przyjmujemy wypominki. Wierzymy, że ci zmarli polecani w wypominkach miłosierdziu Boga są zapisani w Bożej Księdze Życia. 

7.             Informujemy, że prace na naszym cmentarzu parafialnym wymagają pozwolenia Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. Stosowne dokumenty do podjęcia prac otrzymujemy w kancelarii parafialnej.

8.             MODLITWA JEZUSOWA W CISZY – to propozycja ośrodka rehabilitacji Promień w Mariówce prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służek. Terminy podane są na plakacie w gablocie.

9.             REKOLEKCJE pod kątem rozeznania życiowego powołania DLA MĘŻCZYZN uczniów szkół średnich i studentów, którzy na co dzień żyją modlitwą i są zaangażowani w życie duchowe i liturgiczne swoich parafii organizowane będą w dniach 27-30 grudnia tr. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Szczegóły u księży.

10.         Drodzy Parafianie; prawdopodobnie już drogą pocztową do MIESZKAŃCÓW naszej parafii dotarło pismo od Proboszcza. W drugiej części tego pisma Proboszcz zwraca się z prośbą do tych Mieszkańców, którzy utożsamiają się z naszą wspólnotą parafialną i jako osoby wierzące czują swoją przynależność do Kościoła katolickiego - o wypełnienie części tego pisma (podanie swojego imienia i nazwiska, dokładnego adresu zamieszkania oraz liczby osób/domowników) i po wypełnieniu i odcięciu dostarczyć bezpośrednio nam księżom do kancelarii parafialnej lub w zakrystii (przed albo po Mszach św.) do końca listopada tego roku. Zwracamy się też z prośbą, aby pomóc w dostarczeniu tego pisma wypełnionego od osób, które mają utrudnione poruszanie się np. leżących, chorych a są sąsiadami. Mogły się zdarzyć takie przypadki, że gdzieś nie dotarło to pismo. Dlatego w przyszłą niedzielę 3 grudnia będzie można w zakrystii odebrać egzemplarz pisma i najlepiej od razu wypełnić. Podane informacje ułatwią nam wspólne planowanie działań duszpasterskich, ewangelizacyjnych, charytatywnych i innych np. w najbliższym czasie wizyty kolędowej. Pismo zachowuje przepisy prawa Kościoła katolickiego i państwowego o ochronie danych osobowych; co zostało podane.

11.         Dobiega końca modernizacja klombu z figurą Matki Bożej 1895 Polonia. Trwa także modernizacja nagłośnienia w kościele, między innymi elementy na chórze i na dole dla scholi i zespołów śpiewaczych. Dziękujemy za wspieranie prac parafialnych.

12.         Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

13.         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele na tygodniu o 6.3o. W pierwszą niedzielę Adwentu na mszy św. porannej poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabyć u Sióstr przy ul. Poświętnej.

14.         Według zarządzenia Diecezjalnego dzisiaj zbieramy ofiary na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i zaczynamy rozprowadzać WIGILIJNE ŚWIECE CARITAS.

15.         Dyrektor L.O w Białobrzegach, Starosta i Wicestarosta zapraszają na widowisko słowno-muzyczne pt. OJCZYZNA, które odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 17.00 w Hali Sportowej przy ul. Reymonta.

16.           W niedzielę 3. grudnia po sumie spotkanie z KŻR

17.         3 grudnia w niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych wykonanych przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Biedronka" przy Szkoły Specjalnej w Adamowie i jej uczniów. Zebrane fundusze zostaną przekazane na potrzeby uczniów Szkoły w Adamowie, gdzie uczą się dzieci z powiatu białobrzeskiego. 

 

18.         Przyjmijmy błogosławieństwo.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

inne

Zachęcamy do wsparcia finansowego:

·      naszego parafianina Piotrka Wodzińskiego - chodzi o pomoc i wsparcie dalszej rehabilitacji Piotra przez wpłaty ofiar na stronie SIEPOMAGAdlaPiotrka.

·      24-letniego Jacka, który liczy na pomoc ludzi dobrej woli, aby zebrać środki na rehabilitację, skomplikowane leczenie, specjalistyczne leki oraz regularne wizyty u ekspertów medycyny, nie tylko okulistyki ... dane do wpłaty podane na stronie internetowej: https://zrzutka.pl/z/jacekoczy

..................................................................................................

Szkoła Biblijna dla Dorosłych im. Św. Hieronima w Radomiu zaprasza Wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte. Wykłady w roku akademickim  2023/24 odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca w godz. 17.00-20.00. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Tematyka tegorocznych spotkań: EWANGELIA CZYTANA Z ŻYCIA ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie wykładów dzisiaj, w niedzielę 8 października 2023 r. g. 17.00.

........................................................................................................ 

Przypominamy ogłoszenie sprzed kilku lat dotyczące odprawiania mszy św. Często zdarzają się sytuacje, że w niedziele i święta ale także czasami „na tygodniu” jest zamówionych intencji mszalnych więcej niż jest nas księży. Wyjaśnialiśmy, że w tej sytuacji my mamy możliwość 1-mo zdecydowanie nie przyjmować tych ponad liczbowych intencji albo  2-do przyjmować z wyjaśnieniem, że … u nas podczas mszy św. my wyczytujemy te intencje, modlimy się w tzw. modlitwie powszechnej ale niektóre te intencje ponad liczbowe są odprawiane np. przez księży seniorów w Radomiu albo przez misjonarzy itd. Od strony teologicznej w tej drugiej sytuacji nic z tzw. dóbr duchowych przypisanych do odprawiania mszy świętej nie traci osoba lub osoby, za którą/które się modlimy. Jest to z naszej strony grzeczność wobec osób, które zamawiają te ponad liczbowe msze św. A przecież większość chce, żeby to była niedziela lub święto. Podczas zamawiania intencji na dany termin zawsze informujemy O TEJ SYTUACJI i wtedy należy się zdecydować na rozwiązanie.

........................................................................................................ 

 Zachęcamy wszystkich Parafian do modlitwy o powołania; o zdrowie i siły dla księży już realizujących swoje powołanie, szczególnie za seniorów i chorych oraz o nowe powołania według Serca Jezusowego. Sami widzimy jak pod tym, względem zmienia się sytuacja … w naszym seminarium na pierwszy rok zgłosiło się 3 nowych kandydatów, w innych diecezjach jest podobnie. Zmarło w naszej diecezji do lipca 6 księży. Pan Bóg daje nam znaki i wymaga, abyśmy także duszpasterstwo podejmowali w tych nowych sytuacjach. Sam Jezus zapewnił nas: Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. 

  ........................................................................................................ 

 Informujemy Parafian, że w tym roku katechezę prowadzi 12 osób. Sześcioro to osoby świeckie oraz trzy siostry zakonne i trzech księży. Zachęcamy dzieci i młodzież (rodzice niech im przypomną i dopilnują), aby na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź 15 minut przed każdą mszą św.

.................................................................

Ustalono następujący porządek godzinowy Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii w 2024 roku: 19 maja o g. 10.15 klasy 3A oraz 3B, 19 maja o godz. 12.15 klasy 3C, 3D oraz Sucha.

......................................................................................................... 

 Renowację starego krzyża w pracowni na Wawelu w Krakowie odnalezionego swego czasu na strychu plebanii podjęliśmy w ramach tegorocznych prac.