Po zbiórce na rzecz wsparcia kleryków z Madagaskaru postanowiliśmy jako parafia kontynuować wspieranie działalności misyjnej Kościoła i rozpocząć zbiórkę na rzecz budowy studni głębinowej w Zambii.

„Jest to miejsce, gdzie znajduje się stacja dojazdowa Ojców Białych – kaplica, która służy lokalnej społeczności. W wiosce znajduje się szkoła podstawowa, do której uczęszczają dzieci z okolicznych wiosek. Stąd jest ogromna potrzeba budowy studni głębinowej, która pomoże w rozwoju miejsca, zapewni mieszkańcom – w tym dzieciom dostęp do czystej wody pitnej oraz ograniczy przyczyny występowania chorób przenoszonych przez zanieczyszczoną wodę. Dar parafian to przede wszystkim dar serca dla wspólnoty w Zambii. Dzięki waszej pomocy i otwartości mieszkańcy otrzymają szansę na lepsze życie.”

10 marca 2024 r. udało nam się zebrać pełną kwotę 30 000 zł.

Dziękujemy za Waszą ofiarność.